Oldalak: 1 ... 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 [126] 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 408122 alkalommal)
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1875 Dátum: 2015. április 01. - 23:57:15 »

De volt! Nálunk is élt, alighanem a Jura korba halt ki.
Az öregek mesélik, hogy ők még láttak olyan embrt, akiknek mesélték, hogy milyen finom.

Azert csak van, Stefi forumtars a tavaly osszel fogott.

http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,122.msg253025.html#msg253025

Nos, ha nincs akkor miert nincs ? Mi tortent veluk ?
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #1876 Dátum: 2015. április 02. - 05:59:06 »

Azert csak van, Stefi forumtars a tavaly osszel fogott.

http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,122.msg253025.html#msg253025

Nos, ha nincs akkor miert nincs ? Mi tortent veluk ?

Nagyon felgyorsult nálunk a Duna, irtózatosan robog a víz. Lent Pesten már meglassul, alatta meg kész haldorádó van a mi Dunaszakaszunkhoz képest. 15-20 éve mi is szépen fogtunk, pedig akkor sokkal koszosabb volt a víz. Szerintem ez lehet az oka.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1877 Dátum: 2015. április 02. - 09:59:00 »

Nagyon felgyorsult nálunk a Duna, irtózatosan robog a víz. Lent Pesten már meglassul, alatta meg kész haldorádó van a mi Dunaszakaszunkhoz képest. 15-20 éve mi is szépen fogtunk, pedig akkor sokkal koszosabb volt a víz. Szerintem ez lehet az oka.

Ha megépült volna a Dunaszaurusz gát ,erőmű,vízlépcső ? Vagy ennek semmi köze az egészhez. Én mérget mertem volna rá bevenni hogy ott fent ahol még Budapest ,D.újváros stb. kommunális szennyezése + egyebek nem érvényesülnek tisztább a víz és jobb a süllő életfeltétele. A gyors folyást meg inkább kedveli a süllő sporttárs. Tényleg jó volt a tavalyi év - hosszú évek óta először sikerült megfogni egy este a három süllőt . 20 éve ez nem volt nagy kunszt !              Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #1878 Dátum: 2015. április 02. - 10:22:19 »

De volt! Nálunk is élt, alighanem a Jura korba halt ki.
Az öregek mesélik, hogy ők még láttak olyan embrt, akiknek mesélték, hogy milyen finom.
Ember, Voldi Bentshatftról beszélt... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1879 Dátum: 2015. április 02. - 10:48:56 »

Ha megépült volna a Dunaszaurusz gát ,erőmű,vízlépcső ? Vagy ennek semmi köze az egészhez. Én mérget mertem volna rá bevenni hogy ott fent ahol még Budapest ,D.újváros stb. kommunális szennyezése + egyebek nem érvényesülnek tisztább a víz és jobb a süllő életfeltétele.

Nagyon megváltoztak a viszonyok a 20 évvel ezelőttihez. Minek után a Szigetközbe nem érkezik görgetett hordalék, a meder szép lassan berágódott a kavicságyba. Azok a kövezések, ruganyok, ahol régen tényleg nem volt kunszt egy este megfogni a 3 süllőt, most a kis- és közepes vizes időszakokban szinte szárazon vannak, télen alig van a lábukon fél méteres víz. Ahol van víz ott meg nem folyik, inkább ömlik, hála a beszűkült medernek.

Persze biztos itt is van süllő, csak valahol a meder, medertörés környékén kellene keresni. A baj az , hogy ahol víz van, az már hajózó útvonal, és annak a szélén macskázni nem egy életbiztosítás. Nagyon gyorsan téped a kötelet, amikor esik be a kanyarban az ukrán toló, 3 darabbal.

Amikor a gyermekeim abban korban voltak, hogy cumisüvegből kapták a főzeléket, minden este belefőtt egy süllő, turmixolva, elosztva a két csimotának, de nem volt gond valóban a 3 db megfogása. Az első Rapalás időszakokban volt, hogy 3  dobás. Aztán megtanulták, ma már cikkszám szerint ismerik az összeset a süllők. Szerintem.

Mostanában ülhetsz esténként májustól decemberig a kövek oldalában, várva a szétspriccelő snecik jelzését, nemigen látsz. Dobhatsz egy este 1000-et, érintés nélkül. Amikor 10 alkalomból 10 X ismétlődik ugyanez, tizenegyedszer már nem mész olyan lelkesen. És még a kormoránokról nem szóltam, ideálisan karcsú a süllő teste a kormoránnak. Sok ezres csapatokban van a környéken... természetvédelmi területen...

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1880 Dátum: 2015. április 02. - 10:49:49 »

Ember, Voldi Bentshatftról beszélt... Ördög

 Tasli
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1881 Dátum: 2015. április 02. - 13:25:47 »

Nagyon megváltoztak a viszonyok a 20 évvel ezelőttihez. Minek után a Szigetközbe nem érkezik görgetett hordalék, a meder szép lassan berágódott a kavicságyba. Azok a kövezések, ruganyok, ahol régen tényleg nem volt kunszt egy este megfogni a 3 süllőt, most a kis- és közepes vizes időszakokban szinte szárazon vannak, télen alig van a lábukon fél méteres víz. Ahol van víz ott meg nem folyik, inkább ömlik, hála a beszűkült medernek.

Persze biztos itt is van süllő, csak valahol a meder, medertörés környékén kellene keresni. A baj az , hogy ahol víz van, az már hajózó útvonal, és annak a szélén macskázni nem egy életbiztosítás. Nagyon gyorsan téped a kötelet, amikor esik be a kanyarban az ukrán toló, 3 darabbal.

Amikor a gyermekeim abban korban voltak, hogy cumisüvegből kapták a főzeléket, minden este belefőtt egy süllő, turmixolva, elosztva a két csimotának, de nem volt gond valóban a 3 db megfogása. Az első Rapalás időszakokban volt, hogy 3  dobás. Aztán megtanulták, ma már cikkszám szerint ismerik az összeset a süllők. Szerintem.

Mostanában ülhetsz esténként májustól decemberig a kövek oldalában, várva a szétspriccelő snecik jelzését, nemigen látsz. Dobhatsz egy este 1000-et, érintés nélkül. Amikor 10 alkalomból 10 X ismétlődik ugyanez, tizenegyedszer már nem mész olyan lelkesen. És még a kormoránokról nem szóltam, ideálisan karcsú a süllő teste a kormoránnak. Sok ezres csapatokban van a környéken... természetvédelmi területen...




Nálunk egy időre "eltűnt" a süllő a kövekről . Vélhetőleg a villanyozók ba@tatása miatt mert a zátonyeséseken a mederben lévő akadókon azért fogtunk. Itt a sóderkotrás miatt mélyült meg a meder de talán időben leállították a dolgot igaz néhány híres ívóhely a kotróhajó belselyében végezte de talán kezdi kiheverni a Duna. Néha hajnalonta erős barnás színű habok utalnak szennyezésre de nem lehet mérgező mert halpusztulás nincs . Az első Rapalákat a 80-as évek elején fedeztem fel - fantasztikusan eredményesek voltak de azért ma is lehet velük fogni ha látja az ember a snecik "spriccálását" akkor szinte tutira . Tavaly 18 db. süllőt fogtam többször is előfordult hogy kettőt egy este és egyszer hármat is. Ez már némi bizakodást ad a jövőre. Mivel nagyon lusta vagyok csak a legvégső esetben horgászom halszelettel vagy élő csalival - na meg a woblerezés a nagy kedvenc is és amíg az megy addig nem váltok. A kormorán nálunk is pusztít . A nagy hajók áldását én is megismertem  OOO  van is egy havaria aktám a Dunai Vízirendészeti Rendőrkapitányság Igazgatásrendészeti Osztályán. Szerencsésen túléltük és a csónak meg a motor is megkerült .   Ördög   Azóta minden nem hermetikusan záródó üreget kitömtem purhabbal a csónakban !   Fishing
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1882 Dátum: 2015. április 12. - 02:45:40 »

Kihagytam ezt a pisztrang horgaszkirandulast 400 km -re fennt az eszaki tavakon ket cimborammal. Ott fennt meg az ideny nyitva van. Valahogyan +21 fokba nemigen tudok jeghorgaszatra gondolni. Meg is bantam rogton ahogyan jottek a kepek.







....sok nagy pisztrangot visszaengedtek.

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #1883 Dátum: 2015. április 13. - 10:12:23 »

Kihagytam ezt a pisztrang horgaszkirandulast 400 km -re fennt az eszaki tavakon ket cimborammal. Ott fennt meg az ideny nyitva van. Valahogyan +21 fokba nemigen tudok jeghorgaszatra gondolni. Meg is bantam rogton ahogyan jottek a kepek.

....sok nagy pisztrangot visszaengedtek.


Na  egy ilyenre én is szívesen  beneveznék.  Igen


A nagyokért nem nagy  kár, 30 dekásan a legfinomabbak.  Ördög
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1884 Dátum: 2015. április 21. - 21:54:22 »

Urak!
Horgászott valaki mostanában a szántódi rév mólójánál?
A mostanában itt jelenthet akár 1-2 évet visszafelé az időben, mert nekem 20 évnél régebbi emlékeim vannak a helyről, ahhoz képest minden friss infó érdekel Vigyorog
Csütörtökön meglátogatnám a Balatont és gondoltam, hogy feedereznék egy jóízűt a komp mellett.
Jó lehet ilyenkor már a mélyebb víz a móló derekánál, esetleg a vége felé, vagy inkább a nyugati mól tövénél a sekélyben érdemes próbálkozni?
Minden infót szívesen veszek! Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1885 Dátum: 2015. április 22. - 16:35:44 »

Urak!
Horgászott valaki mostanában a szántódi rév mólójánál?
A mostanában itt jelenthet akár 1-2 évet visszafelé az időben, mert nekem 20 évnél régebbi emlékeim vannak a helyről, ahhoz képest minden friss infó érdekel Vigyorog
Csütörtökön meglátogatnám a Balatont és gondoltam, hogy feedereznék egy jóízűt a komp mellett.
Jó lehet ilyenkor már a mélyebb víz a móló derekánál, esetleg a vége felé, vagy inkább a nyugati mól tövénél a sekélyben érdemes próbálkozni?
Minden infót szívesen veszek! Emelem

Egy kézigránát a mélybe egy a sekélybe oszt meglátod .          Stoel
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #1886 Dátum: 2015. április 22. - 19:49:12 »

Egy kézigránát a mélybe egy a sekélybe oszt meglátod .   Igen Igen Kacsint S a puk után csak válogatni kell a halacskák közül!  Igen Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1887 Dátum: 2015. április 24. - 16:49:01 »



Klasszikus bevagas Igen Az unokam eloadasaban. Emelem
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #1888 Dátum: 2015. április 24. - 17:14:15 »

Kihagytam ezt a pisztrang horgaszkirandulast 400 km -re fennt az eszaki tavakon ket cimborammal. Ott fennt meg az ideny nyitva van. Valahogyan +21 fokba nemigen tudok jeghorgaszatra gondolni. Meg is bantam rogton ahogyan jottek a kepek.







....sok nagy pisztrangot visszaengedtek.



Bentshaft!  Emelem
Ezek a pisztrángok nem fértek be a sütőbe??  Fejvakarás Vállat von
Gratulálok!  Igen Emelem  Kicsit irígy vagyok. Nyihi
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1889 Dátum: 2015. április 24. - 22:56:09 »

Egy kézigránát a mélybe egy a sekélybe oszt meglátod .          Stoel
Habár a krézigránátos tarisznyámat itthon felejtettem, azért egész jól sikerült a tegnapi peca Vigyorog
Reggel kissé megkéstem (nem sikerült interneten napijegyet vennem, mert elszállt előző este a netünk és Siófokon 8-kor kezdenek a központban), mire kiértem fél 9 után, már tele volt
a nyugati móló vége.
A közepére tudtam lepakolni, egy éppen távozó spori helyére, aki tömött szákkal hagyta el a pályát, zömmel dévért fogott, de volt a szákban pár garda is (ami elég gáz, mert tilalmi idő védi éppen a "látott halat").
Kiakasztott zsinórral csináltam két etetett helyet 10-10 dobással a két feedernek (nem is vittem mást magammal) és elkezdtem girnyóval és csemege kukoricával a pecát.
Az első dévérre nem kellett többet várni 15 percnél, utána megállás nélkül támadtak, ha nekik való csalit tettem fel.
Gilisztára, fenéken őrült módon jöttek a gardák, amin igen elcsodálkoztam, mert régen csak úgy fogtam belőlük, ha elkapták menet közben a könnyű úszóst bedobás után a felsőbb rétegben.
Közben új szomszédom akadt egy idős helyi bácsi személyében, aki szintén gátlások nélkül pakolta el a gardákat a drótszákba. Mikor szóltam neki, hogy nem lesz-e ebből baj, akkor igen csúnyán nézett.....de nem változott semmi.
Délután kis méretű lebegő pelletre beköszönt két ponty is, de nem volt kedvem méregetni őket (amúgy itt is változás van a Balcsin, mert a ponty mérete 35 cm!), így mentek is egyből vissza.
A szomszéd szeme olyan szikrákat vetett a látványtól, azt hittem megüti a guta Ördög
A 8 db hazahozott másfél tenyeres dévérből most sütöttem meg 5-öt, amit be is termeltünk a gyerekkel kettesben, hármat Édesanyám kapott, mert igen kedveli a balatoni keszeget Igen
Mivel tegnap reggel elkapott az ihlet és mindjárt éves parti jegyet vettem, ezért idén úgy hiszem az eddigieknél sűrűbben elő fogok fordulni valahol a Balaton partján.....de legközelebb éjjel indulok és a hajnali első fénysugarak már a parton találnak Vigyorog
"Petri Heil!" Kacsint  Peca
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 [126] 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: