Oldalak: 1 ... 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 [117] 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 408136 alkalommal)
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #1740 Dátum: 2014. Május 04. - 17:18:20 »

Szia!
1982 áprilisában (12 évesen, de már ifjúsági jeggyel) kaptam meg a horgászengedélyemet, azóta aktívan pecázok.



Én kicsit, (de nem sokkal!), régebben kezdtem. Hatvanháromban már a snecik ádáz ellenfele és falója voltam.
Apai ágon Fülöpszállási „kölök” vagyok, tavasztól-őszig, a Csatorna „nevelt”. Édesapám is horgász volt /most még jobban az!/, de az igazi fertőzést nagybátyámtól kaptam.
Ő, mondhatni elvetemült horgász volt. Féltettek Tőle szüleim, én meg annál jobban szerettem vele járni.
Tíz évesen, nagyapám akácfapedálos kerékárján, igaz még váz alatt, jártam a vizeket, sokszor, fentebb említett nagybátyám húzott ki a Kígyósra, ütött, kopott Danuviájával.
Én még hajtogattam gombostűből horgot, igaz a jellemző már nem ez volt, szüleimnek azért futotta már igazi horogra, damylra. Viszont a bambusz bot gyűrűinek kötése minden évkezdés ünnepe volt, úgy bandázsoltam, hogy csak, na.
Aztán akkoriban kétszer is szüneteltettem a horgászatot, és mindkétszer a vadászat miatt. Elsőként, mikor szentül a fejembe vettem, hogy nekem a hivatásos vadászi szakma a lételemem. El is végeztem minden akkoriban lehetséges iskolát, be is adtam pályázataimat a környező vadásztársaságokhoz. 
Jött azonban a lehetőség, a lehető, legnemesebb vadra vadászni, ami alapjában forgatta fel addigi elképzeléseimet.
El kellett fogadnom, hogy Hozzá…, a Nőhöz, semmi nem hasonlítható. Nem mondom, hogy gyors családalapító voltam, de azért a nyolcvanas évek közepére csak megállapodtam, és elkezdtem újra horgászni.
Először én is az apróhal felé tendáltam, próbálkoztam a versenyhorgászattal is. /Nem szerettem meg./
Jöttek a komolyabb jószágok…, egy időben, (nem kicsit nagyképűen), kikiáltottam magam amur vadásznak. Azért jöttek az eredmények is, a legnagyobb 27 kilós volt.



Jöttek mondjuk  szép pontyok is, de ez a hal fajta soha nem ragadott meg különösebben, kivéve a hallét...
Egy szebb példány pici lányommal:



Aztán egyszer akasztottam egy bajuszost, onnantól kezdve teljesen a rabja lettem, mai napig is szinte csak Rájuk horgászom. (vagy inkább vadászom.)
Néhány komolyabb darab az elmúlt évekből:





Persze azért horgászom "konyhára" is imádjuk a halat, ma is felpucoltam egy bő ötös amurt.

Ami engem ma is némileg a horgászat felé "terel" kissé, az az érzés, hogy a "győzelem" után, még van lehetőségem dönteni áldozatom sorsa felől. Visszaengedni egy gyönyörű halat, nem kis érzés...

 S.Peti




Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #1741 Dátum: 2014. Május 05. - 09:00:02 »


Ami engem ma is némileg a horgászat felé "terel" kissé, az az érzés, hogy a "győzelem" után, még van lehetőségem dönteni áldozatom sorsa felől. Visszaengedni egy gyönyörű halat, nem kis érzés...

 S.Peti


Szép sorok, szép befejezéssel. Le a kalappal Nagyi!  Igen  Emelem

Idén sajnos elmarad a rég vágyott ebro-i kiruccanásunk, de bízom benne, hogy azért lesz lehetőségem itthon is összeakasztanom a bajszomat néhány bajszossal.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1742 Dátum: 2014. Május 05. - 22:16:38 »

Lehet,hogy egy olvtársat. láttam egy horgász írott médiában ???
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1743 Dátum: 2014. Május 07. - 10:32:45 »

Lehet,hogy egy olvtársat. láttam egy horgász írott médiában ???

Kősüllővel ???     Stoel                               
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1744 Dátum: 2014. Május 07. - 21:44:23 »

Kősüllővel ???     Stoel                               
Igen
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1745 Dátum: 2014. Május 07. - 22:09:55 »

Nagy dolgot hagytál ki ! .........
......  Szeretem a fédert és van egy 8 méteres (!) bolonyaim ami szintén nem könnyű műfaj.....
Kihagytam...persze...de ha egyszer soha nem laktam olyan "igazi" folyóhoz közel Vállat von
A Kapos gyerekkoromban még csak egy jóformán élettelen szennyvízcsatorna volt (sajnos ma is az a kibaszott kaposvári cukorgyáros osztrák buzi biztosítási csalása után Woest Rííí Nem Nem Nem), más, folyásban lévő víz meg nem volt Babetta távon belül Vigyorog
Pedig biztosan élvezném a feederrel kikormányozott kilós márnát is, gondolom rendez akkora cirkuszt, mint egy 2-3x akkora nyurgaponty a tavon.
A bolonyaizás is tetszett mindig, de soha nem próbáltam.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1746 Dátum: 2014. Május 11. - 19:37:34 »

Ma tartottuk a horgászegyesületünknél a szokásos, éves horgászversenyünket.
Sajnos az érdeklődés elmaradt a korábbi évekétől, hogy ez minek tudható be, nem tudom Fejvakarás
Pedig nagyon jó hangulatban szokott telni ez a napunk, délelőtt egy 4 órás fordulóval, utána közös ebéddel, kis sörözgetéssel, beszélgetéssel.

Az időjárás ma mindenre alkalmas volt, csak talán horgászversenyt rendezni nem Ördög
Reggel 7-kor kezdtünk, akkor kezdett feltámadni az erős É-Ény-i szél.
Aztán 9 körül volt 10 perc néma és süket csend, majd minden visszajött Dél felől, ami addig elment előttünk Vigyorog
A néha viharos idő pont betartott 11-ig, a lefújásig.
4510 grammal lettem második, az első helyezett több, mint 12 kilót fogott a gát melletti legelső helyen.
Többen mondtuk neki már reggel, hogy csak akkor nem fog nyerni ha a part felé horgászik, vagy nem tesz horgot.
Szeles időben a rőzsefonás mindig tele van hallal, fogott is 6 pontyot.
Nekem a tó közepe táján egy kis ponty ugrott be match botra a beljebb rakott csemege kukoricás etetésről, a part mellett spiccbotra begombócozott terület adott 4 szebb dévért és 12 kárászt az aprajából.
Minden kapást művészet volt észrevenni, csak annyi látszott, hogy az úszó üteme kihagy a hullámzásban.
A banda több mint fele totál betlizett.
De a végén a körömpörkölt egyformán jól esett mindenkinek Igen

Utána kint maradtam még egy kicsit feederezni, de a szokott jó helyemen pár rázós villámkapásnál nem volt több eredménye.
Aztán a készülődő vihar szépen haza is kergetett.
Szép nap volt.
 Fishing  Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1747 Dátum: 2014. Május 11. - 19:43:39 »

Ja, az igazsághoz hozzá tartozik, hogy csak a felnőtt kategóriában lettem második, mert ha összesítve nézzük, akkor az egyik reménybéli gyermekhorgászunk, aki szép eredményekkel büszkélkedhet, rám vert majd 2 kilót úgy, hogy kizárólag kis kárászokat és tenyeres dévéreket tudott fogni.
Így lett neki végül kb. 6400 gramm hala
Ő nem futamodott meg a rakósbottól (én reggel látva a készülő időt, a "sorompót" hagytam a tanyán és maradt a spiccbot meg a match), szorgalmas kulimunkával szedegette a némileg szélcsendesebb felső szakaszon a halakat Igen
Szerintem pár év múlva a Kovács Ádám név ismerős lesz a hazai horgászsport berkein belül.....aztán amilyen szorgalmas és kitartó a kissrác, még bármi lehet belőle.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1748 Dátum: 2014. Május 11. - 20:56:18 »

Osztályommal erdei iskoláztunk a héten Rétimajorban.
Matula bácsivá avanzsálódtam kicsit: azzal kezdtem, hogy mindent "csak egyszer mutatok meg"... Hááát, nem jött be.  Nyihi

Pár újsütetű horgászt azért csak sikerült megfertőznöm.
(Igazi türelemjáték volt: szó szerint ki kellett s.ggelni a halat. Végül a giliszta bizonyult a nyerő csalinak. Az első nap komoly etetősávot hoztunk létre, ami másnapra elkezdte adni a halat.

Néhány kép:
















Azért mi sem szerettünk volna nagyon lemaradni:

Kollegám 4,36-os hibátlan tőpontya



A bandanagyot én követtem el: 6,06 kg



 Fishing

Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1749 Dátum: 2014. Május 11. - 22:02:09 »

Jó látni az értelmes és érdeklődő "Palántákat" Vigyorog
Nektek meg a jövőnek végzett munkáért jár egy: Petri Heil!  Emelem
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Haenel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #1750 Dátum: 2014. Május 11. - 22:02:20 »

Gábor ez dicséretes dolog, így tovább!  Igen

Üdv Haenel!  Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1751 Dátum: 2014. Május 11. - 22:07:25 »

Kolléga! Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1752 Dátum: 2014. Május 13. - 15:34:46 »

 Igen Igen Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1753 Dátum: 2014. Május 13. - 17:03:19 »


Nagy renoválásba kezdtem a horgásztanyámon és csak meszelést tudok elképzelni egy ilyen helyen. Jól meg is marta a kezemet a mész - és még nincs vége !  Rííí  Azért az új motort kipróbáltam a csónakon és elég szépen fogtam keszeget . a frissen sült keszeg a gyengém ! Nyálcsorog  Tegnap volt energiám kimenni egy kis woblerezésre is. Szerintem érzik a közelgő frontot mert nagyon gyér mozgás volt de beütött egy kettes süllő SSR 7 B Rappalára . A fotómasina meg bent maradt .  Fej a falba  Hát ezt meg rántva szeretem -  Fejvakarás meg ropogósra sütve "bakonyi módra" meg , meg nagyon szeretem fogni és enni is.   Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1754 Dátum: 2014. Május 13. - 20:20:17 »

Hátha valakit érdekel:

http://www.dhkm.hu/node/1497

 Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 ... 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 [117] 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: