Oldalak: 1 ... 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 [115] 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 408136 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1710 Dátum: 2014. Március 06. - 13:58:17 »

Nagy nehezen eljutottam horgászni is.

Elsőnek szépen beálltak a dévérek, utána jöttek a kárászok, egész jó volt a peca, de persze odébbállt a banda. Nem kellet sokat gondolkodnom, (bár elseje volt), dobtam gyorsan párat:



Utána nem is erőltettem a dolgot.

Naplózva

Üdv End
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1711 Dátum: 2014. Március 28. - 13:42:27 »

 Ha valaki igazán könnyű és üzembiztos 4 lovas csónakmotort keres - látogasson el az eladás topikba.    Emelem
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1712 Dátum: 2014. Március 29. - 04:40:47 »

Mai sullozesunk :





Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1713 Dátum: 2014. Március 29. - 09:24:36 »

Nem vagyok irigy...  Ördög Ördög

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1714 Dátum: 2014. Március 30. - 17:18:40 »

Mai sullozesunk :






Üdv Bentshaft
Csapósügérből mekkorákat szoktatok arrafelé fogni? Gondolom akadnak nagyobbak is.
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1715 Dátum: 2014. Március 31. - 04:50:38 »

Üdv Bentshaft
Csapósügérből mekkorákat szoktatok arrafelé fogni? Gondolom akadnak nagyobbak is.
 Emelem

Igy legalabb most mar tudom a magyar nevet is... "csaposuger"  Mosolyog

Igen, ennel vannak nagyobbak is ez 12 inches. Nagyon sokat lehet fogni beloluk aki rajuk horgaszik kimondottan, nincs rajuk kiszabott kvota annyit foghatsz amennyit akarsz. Mi fogtunk vederszamra evekkel ezelott de regen feladtam mar, mert nem szeretem pucolni oket. Ennek ellenere nagyon finom kis halak egybesutve olajsutobe ropogosra, mint latod a nagyobbakat megtartjuk ha veletlen sullozeskor fogunk. Gyakrabban fogsz kisebbeket mind nagyokat. 
Itt allamba a legnagyobb amit fogtak az 16 inches.  Amit a gyerek fog az 15 inches, es egy 14"-es alatta.





Mo-n vannak nagyobbak?



Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1716 Dátum: 2014. Március 31. - 07:01:38 »

Vannak nagyobbak,de azokat a Tesco-ban lehet kapni és felfújhatósak. Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1717 Dátum: 2014. Március 31. - 07:12:29 »

Igy legalabb most mar tudom a magyar nevet is... "csaposuger"  Mosolyog

Igen, ennel vannak nagyobbak is ez 12 inches. Nagyon sokat lehet fogni beloluk aki rajuk horgaszik kimondottan, nincs rajuk kiszabott kvota annyit foghatsz amennyit akarsz. Mi fogtunk vederszamra evekkel ezelott de regen feladtam mar, mert nem szeretem pucolni oket. Ennek ellenere nagyon finom kis halak egybesutve olajsutobe ropogosra, mint latod a nagyobbakat megtartjuk ha veletlen sullozeskor fogunk. Gyakrabban fogsz kisebbeket mind nagyokat. 
Itt allamba a legnagyobb amit fogtak az 16 inches.  Amit a gyerek fog az 15 inches, es egy 14"-es alatta.





Mo-n vannak nagyobbak?




Hát nem nagyon vannak nagyobbak. Néha horgászújságban feltűnik 1-2 kép szép nagyokról. Bár lennének. Milyen szép is volna finomszerelékes domolykópergetés közben 1-1 kilós sügér.
Valahol olvastam egyszer, hogy a sügeret és a compót nem kell megpucolni, ha sütöd, mert a hőtől elolvad a pikkelye. Nem próbáltam, szóval lehet, hogy így van.
Köszönöm a választ.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1718 Dátum: 2014. Március 31. - 09:00:13 »

Valahol olvastam egyszer, hogy a sügeret és a compót nem kell megpucolni, ha sütöd, mert a hőtől elolvad a pikkelye. Nem próbáltam, szóval lehet, hogy így van.
Sajnos a sügér pikkelye nem olvad meg.
A compóé és a pisztrángféléké igen, mert nem szaruból vannak, hanem kollagén szerű, zselatin-féle anyagból.
Ettől függetlenül a süllőféléket lehet sütni pikkelyezér nélkül, de akkor fogyasztás előtt le kell húzni a bőrét a ráégett pikkelyekkel együtt.
Egyszer próbáltam, nekem nem tetszett a szaga Stoel
Azóta inkább pucolom.

Arra is megvan a megfelelő módszer (biztosan több is, de én ezt használom):
A süllőt-sügeret a faroknyelénél leszögelem a tisztító asztalhoz.
Majd egy ronggyal megfogom a fejénél (vigyázni kell, mert a kopoltyút fedő lemezek borzasztó sebet tudnak vágni!!) és erősen meghúzom, amire a hal recserő-ropogó hanggal válaszol.
Ekkor engedik el egymást a zsindely szerűen egymásba kapaszkodó fésűs pikkelyek.
Innentől egy normál halpucolóval már gyerekjáték letakarítani.

De lehet filézni is, ez sem sokkal bonyolultabb, ugyan némi gyakorlást igényel (én pontyon és kárászon tréningeztem, mert sajnáltam volna elbaxni azt a pár kősüllőt és sügeret, amit a Balatonon fogtunk Vigyorog)
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Lkarcsi
Vendég
« Új üzenet #1719 Dátum: 2014. Március 31. - 17:55:14 »

Rugós csipesszel lefogatom a deszkához , majd magasnyomású mosóval szép fehérre tisztítom.( ferdén kell tartani)  Úgy szállnak a pikkelyek,hogy még a szomszéd is örül neki.  :-)  Minden sűrűn pikkelyest így tisztítok.  Emelem
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1720 Dátum: 2014. Március 31. - 19:50:29 »

Sajnos a sügér pikkelye nem olvad meg.
A compóé és a pisztrángféléké igen, mert nem szaruból vannak, hanem kollagén szerű, zselatin-féle anyagból.
Ettől függetlenül a süllőféléket lehet sütni pikkelyezér nélkül, de akkor fogyasztás előtt le kell húzni a bőrét a ráégett pikkelyekkel együtt.
Egyszer próbáltam, nekem nem tetszett a szaga Stoel
Azóta inkább pucolom.

Arra is megvan a megfelelő módszer (biztosan több is, de én ezt használom):
A süllőt-sügeret a faroknyelénél leszögelem a tisztító asztalhoz.
Majd egy ronggyal megfogom a fejénél (vigyázni kell, mert a kopoltyút fedő lemezek borzasztó sebet tudnak vágni!!) és erősen meghúzom, amire a hal recserő-ropogó hanggal válaszol.
Ekkor engedik el egymást a zsindely szerűen egymásba kapaszkodó fésűs pikkelyek.
Innentől egy normál halpucolóval már gyerekjáték letakarítani.

De lehet filézni is, ez sem sokkal bonyolultabb, ugyan némi gyakorlást igényel (én pontyon és kárászon tréningeztem, mert sajnáltam volna elbaxni azt a pár kősüllőt és sügeret, amit a Balatonon fogtunk Vigyorog)

Köszönöm az infót, alkalomadtán kipróbálom.
Egyszer próbáltam forrázni egy csukát. Forró, nem lobogó vízbe mártottam pár másodpercre. No a nyálka elfehéredett rajta, elég rossz szagú lett (a csuka ugye amúgy sem a liliomillatáról híres), a feje. pedig szétesett. Lekaparni könnyű volt még a hasi részt is.
Nem lehet rossz módszer, ha eltaláljuk a hőfokot.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1721 Dátum: 2014. Március 31. - 20:01:00 »

Kecsege? Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1722 Dátum: 2014. Március 31. - 21:21:08 »

Kecsege? Ördög
Kecsege? Hol? Én még nem is láttam élőben sajnos:-(
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1723 Dátum: 2014. Március 31. - 21:29:48 »

Kecsege? Hol? Én még nem is láttam élőben sajnos:-(
Elég jól küzd.
Kiugrik, fejet ráz...és finom. Kacsint
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1724 Dátum: 2014. április 01. - 01:09:05 »

A sullot tapasztalatom szerint konnyu filetezni, szamomra legalabb is a legkonnyebb. Tobb szazat filetezek  csak telen,  igy mar behunyt szemmel is menne.  A fiamnak meg nem megy tul siman de majd belejon. Csaposugert is fileteztunk egyszer ket vederrel de azt hittem sosem lesz vege.

Ez az a sugerfajta mint a kepen fordul elo Mo-n ? "Kicsi szaju suger" (smallmouth bass)  jo sporthal es a grillen is kituno.



A testvere a nagyszaju suger is a kedvenc sporthalak egyike.

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Oldalak: 1 ... 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 [115] 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: