Oldalak: 1 ... 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 408127 alkalommal)
Esztelneki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38



« Új üzenet #1485 Dátum: 2012. November 28. - 10:32:09 »

Üdv!

Csuka kapása után mennyit szoktatok várni a bevágással? (úszós szerelék, kishal)


Tegnap elvesztettem egy (érzésre) elég jót.  Szomorú  Haverom szerint nem adtam elég időt, szerintem meg igen, csak annyira rázta a fejét hogy leakadt.

Üdvözletem jan!

Igen rég horgásztam  Rííí, (akkor is 95%-ban márna, paduc és balinra),de úgy emlékszem, hogy a csuka az élő csalit először oldalról kapja el, viszi egy rövid ideig, majd fogást vált, és lenyeli a csalit. Na ez után vágtam be.
 Emelem
Naplózva

Ahol a szarvas inni jár,
moccanatlan a nyír s a nyár:
még a fűszál is tiszteleg,
mikor a szarvas inni megy,
megáll akkor a patak is,
egy pillanatig áll a víz:
s õ lépked, ringatja magát,
agancsa égő, ékes ág.

Kányádi Sándor
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1486 Dátum: 2012. December 07. - 10:08:03 »

Ahogy látom, át kell értékelnem a harcsahorgászatról ismert dolgokat, illetve a felszerelést, csalit!   OOO  Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött


!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #1487 Dátum: 2012. December 07. - 10:15:15 »

Ahogy látom, át kell értékelnem a harcsahorgászatról ismert dolgokat, illetve a felszerelést, csalit!   OOO  Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött

Mint a krokik Afrikában!  Meglepődött
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1488 Dátum: 2012. December 07. - 13:30:47 »

Ahogy látom, át kell értékelnem a harcsahorgászatról ismert dolgokat, illetve a felszerelést, csalit!   OOO  Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött

Nem semmi.
Jó 10 éve a dégi Park-tavon volt szerencsém (?) látni, ahogy az úszkáló növendék récék közül leszippantott egyet egy tekintélyes példány.
Régi horgászmódszer volt a kisréce hátára erősített horoggal történő harcsahorgászat. (Nem vagyok benne biztos, de mintha Herman  Ottó örökbecsűjében olvastam volna erről...)
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #1489 Dátum: 2012. December 07. - 15:21:00 »


Régi horgászmódszer volt a kisréce hátára erősített horoggal történő harcsahorgászat.
Maradi módszer. Politikus nyakába blokktégla, oszt az se baj, ha nincsenek harcsák a vízben... Stoel
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1490 Dátum: 2012. December 07. - 20:30:07 »

Maradi módszer. Politikus nyakába blokktégla, oszt az se baj, ha nincsenek harcsák a vízben... Stoel
Nyihi  Nyihi  Nyihi

Közben nem hagyott nyugodni, hogy hol informálódtam erről a kisrécés módszerről, így fellapoztam A magyar halászat könyve ide vonatkozó részeit. De nem volt benne!
Akkor meg hol a bánatban olvastam róla?  Vállat von (Remélem nem én találtam ki...  Nyihi )
 Emelem

Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1491 Dátum: 2012. December 07. - 20:58:06 »

Olyan volt, mint amikor az orkák fókákra vadásznak. Okos, találékony halak, feneketlen gyomorral ezek a bajszosok!
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1492 Dátum: 2012. December 07. - 21:53:41 »

Olyan volt, mint amikor az orkák fókákra vadásznak. Okos, találékony halak, feneketlen gyomorral ezek a bajszosok!
Gyulajon a vadászház völgyében van két horgásztó. A házhoz közelebbit úgy alakították ki, hogy a sekélyebb, befolyói végén hagytak egy padkát, kb. 30-35 méter hosszban és teljes szélességben.
A célja az volt, hogy a vadászházi vendégek számára nyáron legyen egy kisebb vízmélységű rész, ahol az esetleg velük tartó családtagok-gyerekek fürdeni tudnak.
Persze ebből nem lett semmi, senki sem emlékszik rá, hogy valaki is fürdött volna benne.
De nagyon jó horgászhely lett a meredek, kb 60-80 centiméteres törésből.
Magas vízállásnál a törés peremén, vagy éppen az alsó szegletén végig húzott műcsali adott nekem is sok szép halat, elsősorban harcsát, de néha a süllők nagyjából is akadt.
Amikor alacsony volt a víz, akkor figyeltem meg a harcsák orka-szerű vadászatát, ráadásul szinte összehangolva, csapatosan.
A padka teteje enyhén lejtett, talán 1-2 méter széles víz lepte.
A bajszik a mély vízből hajtották fel a küszöket és nagyobb keszegeket és amikor azok fröcskölve megszorultak a fogyó vízben-iszapban, akkor csaptak közéjük.
Vol nem egyszer, hogy a legvérmesebben vadászó, 2-4 kiló körüli harik közül teljesen kihömbölgött egy a vítmentes területre.
Misi barátom akasztott egy rendesebb, 10 kilós forma bajszost, ami első ijedtében kiszaladt az iszapra. Cimbora meg ijedtében, meglepetésében beleszakította a woblert.
A harcsa meg szépen visszatornázta magát a vízbe. 
Szeretem a harcsákat. Okos, intelligens ragadozók, igazi vadászok Igen.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #1493 Dátum: 2012. December 07. - 22:55:37 »

 
Szeretem a harcsákat.
Én is. Sütve is, halászlében is. A harcsamáj igazi csemege.  Főz
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1494 Dátum: 2012. December 08. - 15:09:05 »

Nyihi  Nyihi  Nyihi

Közben nem hagyott nyugodni, hogy hol informálódtam erről a kisrécés módszerről, így fellapoztam A magyar halászat könyve ide vonatkozó részeit. De nem volt benne!
Akkor meg hol a bánatban olvastam róla?  Vállat von (Remélem nem én találtam ki...  Nyihi )
 Emelem




Nem találtad ki!  Kacsint
 http://horgaszat.hu/blogok/vizparton-banhidy-laszlo-szinmuvesszel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1495 Dátum: 2012. December 13. - 04:34:26 »

Hetfon reggel, vagyis 7-10-ig a varoson atfolyo Red River-en jeghorgasztunk (20km-el "fenebb" omlik a folyo a Winnipeg toba)
Sok halat nem fogtunk de amit fogtunk azok jo meretesek voltak, a nagyobbik amit tartok az 78 centis es 6.5 kilos volt.....visszaengedtem. Nagy anya tele ikraval. Meg van sok filem lefagyasztva az oszi sulloimbol, sot meg a tavaly teli jeghorgaszatbol is. Zacskoba es vizbe fagyasztom a halszeleteket, nagyon sokaig elallnak es frissen maradnak (hatrany: nagy melyhuto szukseges mivel, sok helyet felvesznek abba)



Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1496 Dátum: 2012. December 13. - 04:38:07 »

Bentshaft  Emelem  Igen Igen jó folyótok van  Igen
 Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1497 Dátum: 2012. December 23. - 17:07:45 »

Tegnap a Winnipeg tavon:





....holnap ujra megyunk.... Mosolyog

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #1498 Dátum: 2012. December 23. - 17:41:52 »

Bentshaft ! Nem értem ,hogy még mindig nem tiltottak ki a moderátorok ilyen nyugalom megzavarására alkalmas képek miatt .    Vállat von   Gratulálok  Igen
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1499 Dátum: 2012. December 24. - 09:21:26 »

Szia Bütyök! Emelem

Azért nem tiltottuk ki, mert igazából Bentshaft egy halkereskedő, és itt csak reklámoz! Mivel az itteni piacra nincs igazán hatással, nem zavar minket a reklámja! Röhög Röhög Röhög Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: