Oldalak: 1 ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 408113 alkalommal)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1470 Dátum: 2012. November 07. - 17:05:18 »

Üdv Jan !  Folyamatos húzásra mindig bevágtam , ritkán de elment egy kettő nekem is . Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1471 Dátum: 2012. November 07. - 17:47:01 »

Üdv Jan !  Folyamatos húzásra mindig bevágtam , ritkán de elment egy kettő nekem is . Emelem

Egyes vagy hármas horgot szoktál használni? És milyen csalihalat?

Én nagyméretű egyest tettem fel.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1472 Dátum: 2012. November 07. - 19:01:10 »

Általában egyest és max 2/0 méret , itt a környéken a nyerő süllő + csuka csali a bodorka -
Nem kicsiket ,10 cm-t  legalább . Itt sokan vitatkoztak , hogy jobb a kárász , de nem lett igazuk -.
Ehhez hasonló a horog jobban befelé hajló föllel és szálkás a szár is . A kötés mindig a fülbe nem a szárra .,
mert teljesen másképpen akad a horog .  Igen A hetvenes  években kaptam Kanadából az első darabokat ,
ilyet használtam pontyra , amurra és keszegre . Persze megfelelő méretben .  Emelem
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQZrJgY01zUjPOcaa3w-yzowYgKynScbALBKTNdIfYE-cL8rCWuKA
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1473 Dátum: 2012. November 07. - 20:58:47 »

Általában egyest és max 2/0 méret , itt a környéken a nyerő süllő + csuka csali a bodorka -
Nem kicsiket ,10 cm-t  legalább . Itt sokan vitatkoztak , hogy jobb a kárász , de nem lett igazuk -.
Ehhez hasonló a horog jobban befelé hajló föllel és szálkás a szár is . A kötés mindig a fülbe nem a szárra .,
mert teljesen másképpen akad a horog .  Igen A hetvenes  években kaptam Kanadából az első darabokat ,
ilyet használtam pontyra , amurra és keszegre . Persze megfelelő méretben .  Emelem
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQZrJgY01zUjPOcaa3w-yzowYgKynScbALBKTNdIfYE-cL8rCWuKA

Nekem is 8-10 cm-es bodorkára jött.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1474 Dátum: 2012. November 08. - 09:23:46 »

Jan  Emelem ! Igen nyerő még a vörösszárnyú keszeg csukára  , csak sok helyen már alig van .  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1475 Dátum: 2012. November 08. - 13:26:47 »

Jan  Emelem ! Igen nyerő még a vörösszárnyú keszeg csukára  , csak sok helyen már alig van .  Emelem
Igen
Ezen problémák kiküszöbölésére kerítettem sok éve egy nagyobb akváriumot, szépen berendeztem, jó sok növényt raktam bele, aztán amikor kisebb csalihalnak valót fogtam, mindig ebbe hordtam haza. Őszre szépen fel is hizlaltam őket, így mindig volt horogravaló bodorka, vörösszárnyú; nem kellett a horgászboltok kínálta ezüstkarkóra fanyalodnom. Az évek alatt komoly édesvízi "gyűjteményem" lett. Még angolna is volt benne.
Egy dolgot tapasztaltam meg a saját hülyeségemből: a másnapi pecára való halakat már előző este ki kellett emeljem és a csalihalas kannában a hidegbe kiraknom, mert a szoba- és kocsihőmérsékletű vízből a fagypont közelibe dobott kopoltyús barátaim komoly egészségkárosodást szenvedtek szinte azonnal...  Rííí
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1476 Dátum: 2012. November 08. - 13:54:49 »

Azért a fagyhalál még mindég jobb mint a csuka fogai! Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1477 Dátum: 2012. November 08. - 17:42:44 »

Igen
Ezen problémák kiküszöbölésére kerítettem sok éve egy nagyobb akváriumot, szépen berendeztem, jó sok növényt raktam bele, aztán amikor kisebb csalihalnak valót fogtam, mindig ebbe hordtam haza. Őszre szépen fel is hizlaltam őket, így mindig volt horogravaló bodorka, vörösszárnyú; nem kellett a horgászboltok kínálta ezüstkarkóra fanyalodnom. Az évek alatt komoly édesvízi "gyűjteményem" lett. Még angolna is volt benne.
Egy dolgot tapasztaltam meg a saját hülyeségemből: a másnapi pecára való halakat már előző este ki kellett emeljem és a csalihalas kannában a hidegbe kiraknom, mert a szoba- és kocsihőmérsékletű vízből a fagypont közelibe dobott kopoltyús barátaim komoly egészségkárosodást szenvedtek szinte azonnal...  Rííí
 Emelem

Ismerőseim szerint is a bodorka és a vörösszárnyú a fogósabbak, viszont nagyon érzékenyek. A kárász nem annyira fogós, viszont egy nagy túlélő. Valamit valamiért.  Mosolyog Haverom az udvaron tart egy régi zománcos fürdőkádat, abban tárolja a csalihalakat. Nincs hőmérséklet probléma.
Ha minden jól megy, a héten kapok nagyobb mennyiséget, és is kint fogom tartani őket egy nagy dézsában.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1478 Dátum: 2012. November 08. - 18:06:01 »

Ismerőseim szerint is a bodorka és a vörösszárnyú a fogósabbak, viszont nagyon érzékenyek.

Ha nem a kényelmes úszózást választod, az említett keszegfélek gyermek tenyérnyi vagy kicsit nagyobb megölt, vagy frissen elpusztult példányaival kiválóan lehet pergetni. A drótelőkére felteszel egy megfelelő méretű hármashorgot, majd egy fűzőtűt végig tolsz a hal végbélnyílásán át, szájon ki és átfűzöd a drótelőkét hosszában a halon. A főzsinórra még kell egy betétes ólom, ha mély a víz 8-10 g körüli, ha nem olyan mély akkor elég kisebb. A lényeg, hogy ne rántsa túl gyorsan le a halat, de azért süllyednie kell.

Eldobod, feszesen tartva a zsinórt megvárod, míg feneket ér, majd a spicc hirtelen mozdulatával felpöckölöd a fenékről, úgy, hogy a mozdulat végén picit húzol a spiccen magad felé,  nem sokat 30-40 cm-t, majd megtartod, hogy lent a hal szépen billegjen le a fenékre. Felszeded a zsinórt, majd újból a mozdulatsor. Hihetetlenül fogós a módszer, amikor nem eszik meg a csuka semmiféle vasat, körforgót, wobblert így azért kivarázsolható még akkor is egy-két szép példány.

Ne félj nagy halat, akár kisebb férfitenyérnyit sem feltenni, a jobb csukák azokat szeretik igazán. A sas nem vadászik légyre!  Vigyorog  Ja, és fontos a ritmustalan ritmus is.  Ördög

Kis gyakorlattal már nem is fogod a fenékre ejteni húzás közben, hanem a fenék felett néhány centivel már újból "ugrik" egyet a "sebesült halad, majd fáradtan billeg lefelé, teljesen élethű mozgással. Ezért nem szabad túl nagy ólmot használni, mert az lebutítja a csalit. Ha megfelelő méretű halat választasz, az jól dobható nagy ólom nélkül is.

 Emelem


Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1479 Dátum: 2012. November 09. - 13:16:14 »

Ha nem a kényelmes úszózást választod, az említett keszegfélek gyermek tenyérnyi vagy kicsit nagyobb megölt, vagy frissen elpusztult példányaival kiválóan lehet pergetni. A drótelőkére felteszel egy megfelelő méretű hármashorgot, majd egy fűzőtűt végig tolsz a hal végbélnyílásán át, szájon ki és átfűzöd a drótelőkét hosszában a halon. A főzsinórra még kell egy betétes ólom, ha mély a víz 8-10 g körüli, ha nem olyan mély akkor elég kisebb. A lényeg, hogy ne rántsa túl gyorsan le a halat, de azért süllyednie kell.

Eldobod, feszesen tartva a zsinórt megvárod, míg feneket ér, majd a spicc hirtelen mozdulatával felpöckölöd a fenékről, úgy, hogy a mozdulat végén picit húzol a spiccen magad felé,  nem sokat 30-40 cm-t, majd megtartod, hogy lent a hal szépen billegjen le a fenékre. Felszeded a zsinórt, majd újból a mozdulatsor. Hihetetlenül fogós a módszer, amikor nem eszik meg a csuka semmiféle vasat, körforgót, wobblert így azért kivarázsolható még akkor is egy-két szép példány.

Ne félj nagy halat, akár kisebb férfitenyérnyit sem feltenni, a jobb csukák azokat szeretik igazán. A sas nem vadászik légyre!  Vigyorog  Ja, és fontos a ritmustalan ritmus is.  Ördög

Kis gyakorlattal már nem is fogod a fenékre ejteni húzás közben, hanem a fenék felett néhány centivel már újból "ugrik" egyet a "sebesült halad, majd fáradtan billeg lefelé, teljesen élethű mozgással. Ezért nem szabad túl nagy ólmot használni, mert az lebutítja a csalit. Ha megfelelő méretű halat választasz, az jól dobható nagy ólom nélkül is.

 Emelem




Aki tud az tud...  Igen Igen

Ifihorgászként egészen véletlen kezdtem így el horgászni, az úszó beszakadt másik meg nem volt. Aztán jött az ötlet csak éppen még nem halottam fűzőtűről stb, és csak simám szájba akasztottam a csalihalat. Azóta már nem igazán használtam "csukás úszót".
Csalihalnak szerintem is a bodorka és a "piros"-szárnyú keszeg a legjobb, bár ha van hínár, akkor a sügér néha csodákra képes.

 Emelem
Naplózva

Üdv End
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1480 Dátum: 2012. November 09. - 13:26:01 »

"Csalihalnak szerintem is a bodorka és a "piros"-szárnyú keszeg a legjobb, bár ha van hínár, akkor a sügér néha csodákra képes."
A kis koi ponty sem rossz! Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1481 Dátum: 2012. November 09. - 16:42:22 »

"Csalihalnak szerintem is a bodorka és a "piros"-szárnyú keszeg a legjobb, bár ha van hínár, akkor a sügér néha csodákra képes."
A kis koi ponty sem rossz! Kacsint

Nos... hát az nem Magyar hal, bár ponty, én nem tenném fel. Az is igaz, hogy "piros kárásszal" már horgásztam.
Sajnos sok helyen még a kis csukát is megszúrják a feketék.

Különben, bár a csuka nem olyan nagyon válogatós, sokat számíthat az is, hogy éppen milyen halra vadásznak a csukák. Alapból Kárászos tóban kicsit jobban kel a keszeg, és keszeges tóban jobban kel a kárász. Ha az orra elé van rakva és éhes szinte mindet megtámad, volt olyan, hogy csali hal hiányába, a VU2 dobozból kivágott műanyag darabot húztuk a hínár fölött és fogtunk nem is kevés csukát. Ekkor mondták az öregek, hogy úgy eszik a  csuka, hogy a hulló falevelet is megeszi.
 Wave
Naplózva

Üdv End
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1482 Dátum: 2012. November 09. - 16:52:32 »

Idézet
Ha az orra elé van rakva és éhes szinte mindet megtámad, volt olyan, hogy csali hal hiányába, a VU2 dobozból kivágott műanyag darabot húztuk a hínár fölött és fogtunk nem is kevés csukát. Ekkor mondták az öregek, hogy úgy eszik a  csuka, hogy a hulló falevelet is megeszi.

Ha nem velem történik, el sem hinném az alábbit igazából. Éjszaka, harcsapergetés. Jött egy 20-as, pányván utazik a csorgó csónakkal a belső oldalon. Dobok befele egy rablásra, nem kell annak a halnak, húzom a csónakhoz a wobblert és rádurrant a 10 perccel korábban kifárasztott, pányván levő hal a wobblerre.  Fejvakarás
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1483 Dátum: 2012. November 12. - 12:07:03 »

Ha nem velem történik, el sem hinném az alábbit igazából. Éjszaka, harcsapergetés. Jött egy 20-as, pányván utazik a csorgó csónakkal a belső oldalon. Dobok befele egy rablásra, nem kell annak a halnak, húzom a csónakhoz a wobblert és rádurrant a 10 perccel korábban kifárasztott, pányván levő hal a wobblerre.  Fejvakarás

Húshorgász...  Ördög Ördög Röhög

Harcsával még nem jártam így, igaz csak kézzel fogtam csak... Ördög
A csuka az már párszor "megtréfált" hasonlóan... Egyik alkalommal szétharapta a damilt egy 2 kilós forma, a partszéli szaltó közben, nagy sírások közepette mert elvitte a kedvenc körforgómat. kb. 20 percre rá megfogtam újból egy gumihallal, és visszakaptam tőle a körforgót. Meg is kapta a szabadságot, nem lett tűzdelt... Ez délelőtt volt, délután ismét megjött körforgóra és mivel jumurdzsák volt, így biztos hogy ugyanarról a csukáról volt szó. Ismét szabadon távozott. Itt lehetséges hogy a szeme miatt is volt annyira agresszív.  Fejvakarás
Több lakalommal is megcsináltam, hogy a visszaengedett csukára ami leparkol a víz szélén, ismételten ráhúztam a műcsalit igaz jellemzően másikat, de simán odavert neki több is.

 Wave
Naplózva

Üdv End
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1484 Dátum: 2012. November 20. - 03:20:59 »

- Mar kezdem en is varni a " jeget "  OOO

« Utoljára szerkesztve: 2012. November 20. - 08:07:24 írta Voldemort » Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Oldalak: 1 ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: