Oldalak: 1 ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 [97] 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 408136 alkalommal)
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #1440 Dátum: 2012. Augusztus 23. - 18:39:54 »

Tényleg frangó gépek, akár a Stradic akár Sahara de tényleg húzósak is egy kicsit. Bár a Ryobi Zauber  meg a BANAX ISO 500 sem egy olcsó. Frankó, igéyes pergető multit lehet venni már 17-től felfelé.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1441 Dátum: 2012. Augusztus 23. - 20:05:26 »

Sokat pergettem egy Eurohold TFD 830 -s első fékes orsóval  Igen Csuka , süllő és balin + fekete sügér  Igen OOO
A barátom autójával voltunk pecázni , kérdezem jó a riasztó . Válasz  Igen 100 m- re mentünk el a Taksonyi hídnál
 pár perc tényleg ! Visszaérünk a kocsi feltörve a cuccom sehol  Rííí Na mindegy ez az én hibám volt miért bízok másban .
A lényeg hogy megmaradt a tartalék dob fém !! Itt levő horgásztársnak AJÁNDÉKBA felajánlom .  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #1442 Dátum: 2012. Augusztus 23. - 22:07:29 »

Fél óra alatt most az elébb 2 márna a Hajógyárin. Csonticsokor, 0,18-as főzsinór Powergumi, és 0,16-os előke 8-as Gamakatsu horog, THOR 50 Medium 340 Feeder, 30-as méretű 3 csapágyas nóném peremfutó.  Kettő kijött, egy vissza, őt nem számolom, meg eltoltam egy olyan húzós kapást, hogy a sötétben is pirult a pofám, és körbröhögtem magamat. Vigyorog Ja, a két márna olyan 1-1,1 kg/db
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #1443 Dátum: 2012. Augusztus 23. - 22:11:52 »

Pista grat. A Maver Thorhoz meg külön, szerintem egy legenda  Igen
Naplózva
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #1444 Dátum: 2012. Augusztus 23. - 22:21:34 »

Köszi. Wave
Szerintem lassan beindulnak. A vízállás már tökéletes rá, csak még kissé meleg.
A MAVER meg Ádám barátom ajándéka. Tőle kaptam. Egy komája pecázott vele, aztán megcsapta a srác valami 70 Grammal. Persze egyből közölte a középső tag felső része: RÖCCS! A srác meg: Meglepődött Nem értette mi történt.
Műszer, és finom műszer. Volt Carbon telóm darab, és belepróbáltam. Beleillett, belülre belehúztam még egy Carbon spiccdarabot, és faszányosan megtoltam Loctite 604-el. Mikor kész lett meg kapott két szép egytalpas feedergyűrűt, és a 360 helyett lett 345 körüli, de az A 50-es akciót megőrízte a bepótolt daraboknak köszönhetően, és gerinces meg pille maradt. Kacsint
Megmenekült a "kukátó", visszakapta az "életét".
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #1445 Dátum: 2012. Augusztus 23. - 22:29:55 »

Nekem is van egy, a kedvenc feeder  Kacsint
Naplózva
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #1446 Dátum: 2012. Augusztus 23. - 22:36:06 »

Jó gép az már biztos! Van mellette egy "Csókosszájú szaggatóm" is. az egy SPRO Iron X 330-as Feeder, 40-90 Gramm dobósullyal.  Hát, volt hogy gyenge volt és recsegett ropogott. Pedig akasztottam vele idén itt kisdunán nyolcas körüli nyurgát is, azt bírta, meg a 4,7-es márnát is. De azt a gőzmozdonyt amit szájonvágtam csonticsokorral anno azt nem tudtam visszafordítani a kisduna mederközepén, bement az akadóba és megtépett! Fej a falba
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1447 Dátum: 2012. Augusztus 24. - 12:51:55 »

...Megmenekült a "kukátó", visszakapta az "életét".
Pista, gratulálok a márnáidhoz!  Igen

Ilyen botmentő akcióra én is rákényszerültem vagy 10 éve.
Volt egy szenzációs Abu Garcia Max Titan 3,30 light feederem. A Tisza-tóról életem eddigi legszenzációsabb dévérezéséből tértem haza. Kipakoltam a kocsiból, aztán lecsaptam a csomagtartót. A botom rezgőspicc alatti tagjának csúcsa eltörött. Sírni tudtam volna.
Tudtam, hogy kidobni nem fogom, így a gyász helyett megcsináltattam lengőspiccesnek, ami talán a legérzékenyebb fenekező finomszerelékes technika. Kettő hátránya van. Az egyik, hogy a távoli dobások kivitelezhetetlenek vele. A másik, hogy mindennél jobban szél- és hullámzás érzékeny. De azóta is számos gyönyörű horgászélményhez juttatott.
Megüresedett helyére pedig szegény, megboldogult Kanalas Józsival (akkori Abu G. forgalmazóval) hozattam Svédhonból egy másik Abut, a Max Titan utódját, az Agenda-t, szintén 3,30 light kivitelben. Az sem gyenge pálca...  :Mosolyog
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #1448 Dátum: 2012. Augusztus 24. - 13:28:38 »

Köszi. Wave

Most raktam össze pár powergumis gubancgátlós szerkót. Megkötöttem vagy 12 előkét 6-os és 8-as méretű Owner Kaizu 50116-os horoggal és 16-os monóval. A csontik már vigyázzban, a főttkukoricák már áznak a Sensas földigilsztás-Drennan Seafood-Berkley Catfish aromakeverékben.
Ezt a keveréket használom már vagy 3-4 éve, és eddig bevált. Van, hogy nem rakok semmit a horogra, csak az ebbe a keverékbe áztatott sűrű filcdarabkát. Lecsipkedni nem tudja semmi, és ugyanakkor mégis fogós az aroma végett.

Picereztem Én is az elején, de aztán itt a sebes mélyvízen letettem, mert nem bírtam a csókosszájúakkal. Redszerint a kőben kötöttek ki, kivéve az apraját.  Fejvakarás Akkor váltottam Feederre. Van pickerem most is, de azzal csendesebb szakaszon, és keszegekre horgászom, no meg Gébre. Sokan utálják, de Én nem. Finom, fehér, szálkamentes húsa van. Próbáld ki, érdemes. Gyorsan lejön a pikkely is, és csak belezni szoktam utána. Kicsit besózom fokhagymázom őket, fél óra a hűtőben, zacsiba liszt és abban átrázom mindet egyszere, és mehetnek a forró olajba. Tényleg finomak. Igen
Naplózva
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #1449 Dátum: 2012. Augusztus 24. - 22:51:12 »

Na a mai este, az bizony elég gyengécske volt. két és fél óra alatt jött egy jó 80 dekás és egy 35-40 dekás márna. Jöttek, aztán mentek is vissza mindketten.
Hanem azt észrevettem, hogy hiába írják, "Tisztítalan szennyvíz nem folyik a Dunába!" úszott ott minden a hajógyárin! nylon zacskó, wc papírfoszlányok, tisztasági betét, meg a jó ég tudja még mi minden. De érdekes módon, mindez csak mikor sötét lett kezdett el lefelé úszni a vízen és a vízközti rétegben meg a fenéken is. Gyomorforgató volt. Pucoltam egy ideig a damilt, aztán mérgemben inkább összepakoltam. Fejvakarás
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1450 Dátum: 2012. Augusztus 27. - 00:35:47 »

Ma Tófűn voltam, elég érdekes peca volt. Nyáron többször voltam ezeken a tavakon, és nagyjából kitapasztaltam hogy mi hogyan működik. Ma semmi sem úgy volt.

Az egyik bottal keszegezni készültem, ennek megfelelően finomabb szerelék került rá, plusz a bevált kaja-csali kombináció, ami ezen a tavon eddig üzembiztosan hozta a szép dévéreket. Ma pár órán át moccantás sem volt. Persze közben próbáltam amit tudtam; kevesebb vagy több csali, fenéken vagy lebegtetve, hosszabb vagy rövidebb előke, kukorica -csonti szendvics, és semmi de semmi.

A másik boton pontyra-amurra készülve erősebb szerelék, a kaja áztatott kenyér erjesztett kukoricával összegyúrva (nyáron ez volt a csodaszer), csali szilikonra fűzve 2 szem kukorica, natúr-mézes-erjesztett és ezek kombinációi. És ugyancsak semmi.

Volt nálam egy doboz giliszta is, egy idő után  mit veszthetek alapon azzal csalizam a keszegező cuccot. Erre elkezdtek jönni a közepes dévérek, majd egy ponty, ami szakította is az előkét. Ezután ismét ponty jött, ezt már  nem mertem erőltetni, de annyira nem, hogy végül berontott a nádba és ott szakította el. A 14-es előkét iziben 18-asra cseréltem, a másik botra is giliszta került, és elkezdtem  (volna) fogni a pontyokat, de akkor ideért a hidegfront, egy elég rendes szélvihar formájában. Olyan erővel fújt a szél, hogy az etetésnek már  a közelébe sem tudtam dobni. A nagy fekete felhők sem ígértek sok jót... Kénytelen voltam menekülőre fogni, egy 2,5 kg-os ponty és kb 2 kg dévér lett a végére.

Az egészben azt nem értem, hogy ugyanezen a vízen, eddig a 12-es vagy 14-es, piros horogra tűzött 3-4 színes csontit falták a keszegek, ma rá se néztek.  Az otthon készített brutál szagú erjesztett kukoricám egy pontymágnes volt, ma meg sem mozdították. Ma a giliszta kellett mindenkinek. Oké hogy hidegfront, meg légnyomás meg mittudomén, de ettől ennyire változhat a halak gusztusa? Ami még szokatlan volt; ma nem fogtam kárászt, ami pedig leggyakoribb hal ezekben a tavakban, irdatlan sok van belőle. Nyilván ma diétáztak.

Ha minden jól megy, csütörtökön kimegyünk ugyanoda többen (hétvégi nagy halászléfőzéshez kéne prezentálni alapanyagot), nahát arra nagyon kíváncsi leszek!
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1451 Dátum: 2012. Augusztus 27. - 11:37:53 »

Szia Jan!

A halnál sincs biztos recept  Ördög Röhög

Nálunk az egyesületi tavon minden évben van verseny, ez abból áll, hogy a "lavorba" van telepítve 6-8q ponty 1-2 hét lezárás és utána verseny. Ha jók az időjárási viszonyok akkor 50-100 méterenként beáll a ponty és szarrá fogja pár ember magát a többi meg nézi a vizet. Persze vért izzadva az elejébe lehet azért az üresbe is fogni magát az embernek de versenyt nyerni esély sincs. (Nem beszélve arról, hogy mekkora sokkot okoz a halnak az a kaja mennyiség ami ennyi pihenés után bemegy...)
Állta-lába ekkor veszem elő én a gilisztát, meg a pufit és azzal birok pár "őshonos" pontyot fogni.
(Ilyenkor még a keszegnek se kell a csonti)
A másik megfigyelés: szintén a giliszta hozza a pontyot, és egyébként a halat is. Mikor kuka a víz az időjárás miatt a versenyen.
Állta-lába kettő etetés csinálok és mindig visszatérek rá, de több éven keresztül úgy fogtam a pontyot, hogy úszóval húzom végig a fenéken felkínált gilisztát. És még az amúgy kuka víz is ad pontyot.
És ezek csak is versenyen állják meg a helyüket. És az elején gyorsan el is dől, hogy mennyire szabad iszogatnom  Ördög Ördög Wave

Naplózva

Üdv End
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1452 Dátum: 2012. Augusztus 27. - 16:22:07 »

Tamási-Gonozd I. tavon fogták ezt a 28,2 kg-os pikkelyes pontyot 23-án este (hossza 102 cm kerülete 86 cm).
A történet "szépséghibája" csak az, hogy a mérlegelés után szabadon engedett hal tegnapra elpusztult.
Aztán a képeket látva kiderült, hogy a kopoltyún és a szájon át vezetett kötélen fogva mérték meg, ami közben feltehetőleg a kopoltyú olyan mértékben sérült, hogy ez okozta a matuzsálem ponty halálát.
 Rííí
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1453 Dátum: 2012. Augusztus 27. - 16:44:05 »

A történet "szépséghibája" csak az, hogy a mérlegelés után szabadon engedett hal tegnapra elpusztult.
Aztán a képeket látva kiderült, hogy a kopoltyún és a szájon át vezetett kötélen fogva mérték meg, ami közben feltehetőleg a kopoltyú olyan mértékben sérült, hogy ez okozta a matuzsálem ponty halálát.

..De szeretnék még az ilyen balf@szságokon.. (balf@szokon), csodálkozni!..  ..De ehhez már túl sok mindent láttam, és  ezért sajnos nem megy..   Az emberi felelőtlenség határtalan.  Gyönyörű ponty volt..  Rííí

.. ..  ..Békéstermészetűnek tartom magam, de szívesen megmaszíroztam volna azt a  mérőembert, ..egy  fabulon krémmel bekent,  alu. testápolóval..  Ördög Ördög Ördög ..   Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #1454 Dátum: 2012. Augusztus 27. - 20:03:52 »

A lőtt vadat sem engeditek vissza fényképezés után... nem kellene túljátszani az állatvédőt...
Különben is, catch&eat.  Foez
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 [97] 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: