Oldalak: 1 ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 408137 alkalommal)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1395 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 21:50:03 »

Sanyooo gyere el és nézd meg . , amúgy is van egy csomó kacat . Legalább dumálunk egy jót .  Igen
A címke is rajta van még  Rííí Mikor kezdődött a betegség letettem a botokat .,
Ha rá érzel a legyezésre akkor magával ragad ! Nem hiába a legszebb horgász mód  Igen
Egyszer volt a kezemben egy  Hardy bot   OOO OOO OOO sajnos nem az enyém  Rííí ! 35  éve volt egy ragasztott tonkinnád
legyező botom , kedves bátyám meg eladta sutyiban  RíííEmelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1396 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 22:05:24 »

Lacus, Voldi!
Élő Dunán csónakból horgásznék gondolom főleg balinra, talán domolykóra is. Mivel még sohasem próbáltam érdekel mások véleménye, főleg olyanoké, akik művelik, művelték ezt a horgászmódszert. Fölöslegesen sem szeretnék kiadni nagy pénzt a felszerelésre.
 Emelem

Inkább egy gázlóruhában gondolkodj!



Nekem egy 5/6-os botom van, vagyis kettő, de a nagyobb csuka legyeket is el tudom dobni, a 7-9 már extrém szerintem.

Hernád domolykó
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #1397 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 22:22:22 »

 Összefújt egy kőszórás végén a szél egy legyessel tavaly, így nyár vége felé- hasonló jó eredményekkel abajgattuk a balinnépet. Beszélgettünk, érdeklődtem, a sporttárs pedig minden tiltakozásom ellenére Ördög megpróbált megtanítani az alapokra.
Hát, nem mondom, kell hozzá érzék. Egy óra alatt maximum három eredményes dobást tudtam produkálni, a spori rendkívüli segítőkészsége ellenére.
 Örülök, hogy kipróbálhattam a legyezést, mert érdekelt a mikéntje- az első jó dobás élménye pedig óriási. Becsülöm azokat, akik ezt a számomra idegen módszert a hazai vizekre eredményesen alkalmazni tudják, rengeteg türelem és gyakorlás lehet az ára!  Igen
 Maradok a pergetés mellett-bár azt azért a lehető legfinomabb felszereléssel, módszerekkel próbálom minél élvezetesebbé tenni.

Ha rá érzel a legyezésre akkor magával ragad !

Sanyooo, ha tudod, próbáld ki! Engem valahogy nem fogott meg, de a varázs bizony ott van benne... Igen Igen Igen
Naplózva

Üdv,
Barna
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1398 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 22:23:09 »

Voldemort NEM vita vagy okoskodás ! A nagy rézfejes csuka legyet a hatos Balzer-rel WF zsinórral nem tudtam dobálni .
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR05Aa4I4ZjjJ1Yhe8MAXXcQLY_OJwlBn9dhmTNW-Y-sEYvu6ibpg  
Na nem ezt de hasonlót , itt ahol vannak szép nagy kövér csukák  Nyami nem lehet csónakból horgászni .
A sok nád miatt pedig partról nem tudod a legyet eldobni  Rííí   Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1399 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 22:41:45 »

Inkább egy gázlóruhában gondolkodj!



Nekem egy 5/6-os botom van, vagyis kettő, de a nagyobb csuka legyeket is el tudom dobni, a 7-9 már extrém szerintem.

Hernád domolykó


O.K.  de csónakom már van! A Duna is itt van! Mosolyog 
Azon gondolkozom, hogy a víz felől a bokrok alá kéne bedobni.
Ha kiülök a partra nemsokára ott rabol előttem a balin, de megfogni nem lehet! Ha rádobok villantóval, már ott sincs! De ha legyet ejtenék a vízre???
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1400 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 22:42:26 »

Voldemort NEM vita vagy okoskodás ! A nagy rézfejes csuka legyet a hatos Balzer-rel WF zsinórral nem tudtam dobálni .
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR05Aa4I4ZjjJ1Yhe8MAXXcQLY_OJwlBn9dhmTNW-Y-sEYvu6ibpg  
Na nem ezt de hasonlót , itt ahol vannak szép nagy kövér csukák  Nyami nem lehet csónakból horgászni .
A sok nád miatt pedig partról nem tudod a legyet eldobni  Rííí   Emelem

A legyezés nem csak csukából áll. A Dunán jászozni nem kell 7-es bot. Domolykózni sem. Amíg egy botja van, mindenes botnak elég egy 5/6-os, aztán olyan csukalegyet köt/vesz hozzá, amit el is tud dobni!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1401 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 22:44:45 »

O.K.  de csónakom már van! A Duna is itt van! Mosolyog 
Azon gondolkozom, hogy a víz felől a bokrok alá kéne bedobni.
Ha kiülök a partra nemsokára ott rabol előttem a balin, de megfogni nem lehet! Ha rádobok villantóval, már ott sincs! De ha legyet ejtenék a vízre???

A sekély kövezéseket simán meg tudod járni egy combcsizmában, és igen szép halakat tud adni a 40-60 cm-es víz!

De működik a csónakból legyezés egyébként.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1402 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 22:48:37 »

Ezt érdemes elolvasni:

http://legyeslap.blogspot.hu/2006/10/legyezs-esszencija.html

Úgy nagyjából minden le van írva benne.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1403 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 22:50:25 »

Voldemort  Stoel Alább ezt írtam  21:29 perckor . Stoel  Domira esetleg jászra nem kell ilyen erős 5/6 bőven elég .  Stoel                                                                                                                                              
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1404 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 22:54:19 »

Voldemort  Stoel Alább ezt írtam  21:29 perckor . Stoel  Domira esetleg jászra nem kell ilyen erős 5/6 bőven elég .  Stoel                                                                                                                                              

Akkor kiegészítem, ne akarjunk már egy kezdőnek a kezébe 7-9-es botot adni, mert a dög nehéz csukalegyeken kívül semmire nem tudja használni. Ennél sokkal jobb választás az 5/6 kompromisszumos csukaléggyel!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1405 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 22:59:24 »

 Stoel Stoel Stoel Azt is írtam " Nem azért írok mert van még egy legyező botom + orsó hozzá ocsón " 
Soha nem tukmáltam horgász felszerelést senkire ! A boltban sem inkább lebeszéltem a kezdőket a
drága cuccról !  Igen  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1406 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 23:01:00 »

Stoel Stoel Stoel Azt is írtam " Nem azért írok mert van még egy legyező botom + orsó hozzá ocsón " 
Soha nem tukmáltam horgász felszerelést senkire ! A boltban sem inkább lebeszéltem a kezdőket a
drága cuccról !  Igen  Emelem

Én nem árról beszéltem Lacus, hanem használhatóságról.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1407 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 23:10:12 »

Szerintem nyílt terepen a hosszabb / hal méretéhez viszonyítva is megfelelő / bot jobb .
PL. a Viszló -patakon elég volt a rövid 5/6 bot .  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1408 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 23:12:08 »

http://www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q=balin%20legyez%C5%91%20bot&source=web&cd=1&cad=rja&sqi=2&ved=0CEoQFjAA&url=http%3A%2F%2Flegyezohorgasz.hu%2Fcontent%2Ffelszereles-kivalasztasa-1-legyezobot&ei=iRAsUOKLHIbSsgb3_IDgBA&usg=AFQjCNEJMZmI8KCidWRUPFIUq3VAd-Gwxw
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1409 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 23:13:24 »

Szerintem nyílt terepen a hosszabb / hal méretéhez viszonyítva is megfelelő / bot jobb .
PL. a Viszló -patakon elég volt a rövid 5/6 bot .  Emelem

Ezek a számok a bot hosszát jelzik? Gondolom "láb"-ban. Nagyon értek hozzá, ugye?  Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: