Oldalak: 1 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 408121 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1275 Dátum: 2012. április 23. - 19:59:37 »

Nem egy nagy élmény, volt ilyesmiben részem, ezért aztán csak óvatosan!

http://warnet.ws/news/52587

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #1276 Dátum: 2012. április 23. - 20:10:37 »

Nem egy nagy élmény, volt ilyesmiben részem, ezért aztán csak óvatosan!

http://warnet.ws/news/52587



Ez az új pirszing őrület a pecások között?
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #1277 Dátum: 2012. április 23. - 20:31:43 »

Nem egy nagy élmény, volt ilyesmiben részem, ezért aztán csak óvatosan!

http://warnet.ws/news/52587


Hármashorognál az igazi, amit nem lehet kifordítani...
Elcsíped a szárat fogóval, nekilátsz kifordítani és rájössz, hogy a hegy még nem fog kibukkanni amikor az elcsípett szár már el akar tűnni a bőröd alatt. Ekkor előveszed a pálinkát, egy kicsit elmaszatolsz az ujjadon mert fertőtleníteni azt kell, a többit megiszod mert az elhatározáshoz meg az kell. Aztán ahol a horog hegye már feszíti felfelé a bőröd, szépen belevágsz késsel... Rííí
Utána már csak meg kell fogni a horog hegyét egy fogóval és kihúzni az egész hóbelevancot. Megcsinálni hamar meglehet, de amíg rászánod magad...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #1278 Dátum: 2012. április 24. - 08:02:49 »

Hármashorognál az igazi, amit nem lehet kifordítani...
Elcsíped a szárat fogóval, nekilátsz kifordítani és rájössz, hogy a hegy még nem fog kibukkanni amikor az elcsípett szár már el akar tűnni a bőröd alatt. Ekkor előveszed a pálinkát, egy kicsit elmaszatolsz az ujjadon mert fertőtleníteni azt kell, a többit megiszod mert az elhatározáshoz meg az kell. Aztán ahol a horog hegye már feszíti felfelé a bőröd, szépen belevágsz késsel... Rííí
Utána már csak meg kell fogni a horog hegyét egy fogóval és kihúzni az egész hóbelevancot. Megcsinálni hamar meglehet, de amíg rászánod magad...

Erre mondhatná a csuka, hogy nekem meg a torkomban volt vazze, na az sem volt fáklyásmenet!  Vigyorog
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4587



« Új üzenet #1279 Dátum: 2012. április 24. - 08:09:02 »

Erre mondhatná a csuka, hogy nekem meg a torkomban volt vazze, na az sem volt fáklyásmenet!  Vigyorog

Na ja!
Ha a halaknak lenne hangjuk, tudnának sírni, nem lenne ennyi horgász.
Meg az állatvédők is jobban tiltakoznának.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1280 Dátum: 2012. április 25. - 14:37:26 »

Három Rappalás estem volt.
Az elsőnél egy kétkilós balin akasztott meg mikor kézzel akartam kivenni belőle a hármashorgot. A társam rosszul lett mikor megkértem hogy a fogóval (Tescós ) tépje ki abból az irányból ahogy bement. Nem akármilyen mutatvány volt a karikát kiakasztani a horogból mert a hal még mindig a horgokon volt, fogó pedig nem vitte a kiváló acélt .  A tanyába visszatérve már csak egy 130 kilós kegyetlen haverom volt annyira józan hogy óriási kéjjel kitépte a horgot.
A második eset kárvallottja az akkori tacskóm volt aki miközben csuktam a kertkaput megszimatolta a még egybenlévő bot orsójának zsinórszedőjébe hányavetin beakasztott fahalacskát.
A 11 centis csaliban három drilling volt melyből az egyik teljesen átbökte szegény tacsi orrlyukát . A fék visított a kutya a bukszusban landolt. A műtét nagyon könnyű volt csak a horog szárát kellett elcsípni.
A harmadik esetben a Blue Fox körforgó egy bokorban akadt meg és a rántásra az orrom hegyében állt meg a horog . Se ki se be ! Volt már tapasztalatom, tudtam hogy ezt az orvos is csak úgy tépné ki egy kis helyi érzéstelenítés után . Elhatároztam hogy világcsúfjára nem megyek be a faluba . Fogóval nem könnyen de adrenalintól begőzölve  viszonylag kis sebet hagyva téptem ki visszafelé a horgot.  Röhög Röhög Röhög
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1281 Dátum: 2012. április 25. - 15:41:38 »

Három Rappalás estem volt.
Stefi, ne haragudj, de kegyetlenül röhögtem...  Röhög  Röhög  Röhög

November-december táján csukáztam a Sió ozorai szakaszán. Éppen kedvenc 13g-os Orklámmal vallattam a vizet, amikor a parttól kb másfél méterre fogtam egy ágat. Mivel az utolsó ilyen támolygóm volt, nem akartam veszni hagyni. A kellemes fagyban pucérra vetkőztem, belegázoltam a vízbe, majd 3. (!!!) nekifutásra kiszabadítottam a műcsalit. Kicsit nehezen száradtam meg...
Summa summarum úgy sikerült megfáznom, hogy négykézláb tudtam csak brunyálni a fürdőkádban, annyira csípett... Meg közel két hétig nem kellett mennem dolgozni...
« Utoljára szerkesztve: 2012. április 25. - 15:57:57 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1282 Dátum: 2012. április 25. - 16:03:59 »

Három Rappalás estem volt.
Röhög Röhög Röhög

Nekem egy spiccbotos, de nem én voltam a szenvedő alany, "csak" az erőszakot elkövető Nyihi.
'80-as évek vége, Szántód, rév-móló, nagyüzemi keszeghorgászat az akkoriban űrtechnikának számító 6 méteres Silstar spiccbottal.
Olyan nehéz volt, mint Toldi petrencéje, hibbogott mint egy hullámvasút, de imádtam Igen
A finom szereléket alsó madárfogással nem lehetett vele bejuttatni, csak a hátulról indított ostorozó mozdulattal.
Persze Günter, Dieter, Ingrid és Brümhilda megálltak a hátam mögött és csodálkozva sikongattak, ahogyan a vödörnyi alapozó etetésre beállt dévérekből kulimunkával szedtem percenként a vámot.
Szóltam én nekik, hogy egy kicsinykét hernyózzanak már odébb, de a brigád csak kitartott mögöttem. Egy ideig figyeltem rájuk, de hát amikor beindul a móka és bedobás után 5 másodperccel már egy újabb 30-50 dekás gyönyörű balatoni dévért kell szákba terelni, akkor a lényegtelen dolgok megszűnnek a külvilágból létezni.
És ebből lőn a baj.....az egyik ostorozó mozdulat közben a bot lendülete megtörik, nagyot rúg visszafelé a nehéz rúd, de ezzel egyidőben irgalmatlan ordítás hallatszik a hátam mögül.
Félve hátranézek a bot spiccétől kezdve és látom ám, hogy a zsinór másik vége az egyik bőrszandálos-szürkezoknis-beige színű rövidnadrágos-világoskék inges germán fülénél ér véget....hogyaza!!
Igyekeztem nem rángatva összetolni gyorsan a botból pár tagot, majd közelről szemügyre vettem a kárvallott fülkagylót.
A vékony Mustad keszeghorog az öböl tövéig beszaladt szerencsétlen áldozatom cimpájának a legvastagabb részébe. De ő nem is emiatt volt igen rezignált, hanem a horgon ficánkoló trágyagiliszta irritálta fenemód Ördög.
Levágtam a kötésnél (majd a szívem szakadt meg Rííí), majd az izgőmozgó férgeket lehúztam a horog száráról. Ekkor az illető némileg megbékélt a helyzettel.
Elsétáltak a jegypénztárhoz, ahonnan útbaigazították őket az elsősegélyhely irányába.
Eltelt egy bő óra, amikor megjelentek és a kárvallott felesége a kezembe nyomott egy dobozos kólát és egy tábla csokit OOO.
De a sebesült nem jött közelebb, tartotta a biztonsági távolságot Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1283 Dátum: 2012. április 25. - 19:23:21 »

Rosseb se gondolta, hogy ilyen veszélyes üzem ez a horgászat!  Vigyorog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9918



« Új üzenet #1284 Dátum: 2012. április 25. - 19:29:27 »

Rosseb se gondolta, hogy ilyen veszélyes üzem ez a horgászat!  Vigyorog

Az kóla nagyon veszélyes tud lenni  Röhög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1285 Dátum: 2012. április 25. - 19:32:55 »

Hmmmm! Fejvakarás
A horgászbalesetekkel még sincs tele a média! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1286 Dátum: 2012. április 26. - 08:43:34 »

A leggbalf@sz@bb pirszingem...:

7 méteres spiccbot szerelék készítése kint a parton. A bot lefektetve, damil felkötve, úszó, ólom, jöhet a horogkötés. Kész a kötés, foggal próbálom leharapni a fölösleges damilt, mikor a komámnak kapása és bevág. A 30 dkg körüli keszeget rosszul reptette, nem bírt kézzel ráfogni, azt vitte tovább a lendület, neki a damilomnak... Ördög
Az akasztás kiváló volt, a felső részbe szinte teljesen eltűnt a horog.  Nyihi Nyihi
Ez még semmi, mert miután állta a parton megfogva magamat, a többiek röhögését halva és fetrengésüket látva Nyihi, a nálunk lévő kuty nem tudta mire vélni a hangzavart és simán nekiugrott a damilnak. Én továbbra is álltam, csak könnyekkel a szemembe, vérző szájjal, de a horog kiszakadt. Egy ideig nem tudtam, hogy bef..stam-e... Röhög Ördög

A legdurvább amit láttam, az egy predatek volt lapocka alatt, 5 akadt nyársal...  Ördög Wave ott azért mindenki megijedt, csak az nem akinek a hátába volt.... Fejvakarás Ördög Röhög
Naplózva

Üdv End
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1287 Dátum: 2012. április 26. - 09:17:37 »

Kicsit szelídebb élmény:
Sógorom és nővérem első alkalommal horgásztak együtt Balatonberényben.
Sógor keszthelyi gyerek, nagyon érzi a Balatont, a 350-400 méteres begyaloglós, iszapba taposós önakasztós pontyozás "ifjú mestere" cím birtokosa Nyihi
Lerakja a két botot, magára akasztja a fedeles vödör erjesztett kukoricát (amit elfelezve szokott beönteni, majd a kupac mellé helyezni a végszereléket), megfogja a két ólmot (jobbról-balról), kinyitja a nyeletőféket és elindul befelé a hűvös, őszi Balatonba. Még visszaszól nővéremnek, hogy:
- Figyeld az orsókat, hogyan fogy a damil!
Ballag befelé, kezében a két cucc, nyakában a vödör...ballag....ballag (már fázik nagyon, de hát ugye a nagy hal...)....ballag.....ballag....amikor jó idő múlva hallja ám a kiabálást a partról:
- Rudííííííí!!!!! Elfogytak a damilok!!!!! Ördög Ördög Ördög
Ez a marha, nem csomóval kötötte rá a dobra a kb. 500 méternyi 0.30-as monofilt, hanem egyszerűen csak rátekerte és a felsőbb menetek szorították oda az első métereket.
Nővérem meg azzal védekezett, hogy csak azt mondta neki, hogy figyelje az orsókat, azt nem, hogy mit kell csinálnia.
Hát ő ott ült, mint szófogadó feleség és lazán végignézte, ahogyan a sógi lehúzta mindkét orsóról az összes zsinórt Röhög
Azóta sógorom mindig leköti a damil elejét és minden alkalommal elmagyarázza (most már az új asszonynak Vigyorog), hogy mire is kell pontosan figyelni Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #1288 Dátum: 2012. április 26. - 11:53:03 »

Egy "szerencsés" kimenetelű eset, még a régmúltból. céges vacsora után után valahogy nekem jutott a feladat, hogy két kollégát visszavigyek a szállásra. Nem voltam felhőtlenül boldog mert az autóim nem véletlenül kapják a "lakóautó" jelzőt, mindig, minden van benneük és ennek a "mindennek" hely kell. A "minden"-be jelen esetben beletartozott egy rakás horgászcucc is. Valahogy nagy morogva félresöpörtem a cuccokat a hátsó ülésen, kolléganő beült, megérkeztünk a szállásra, kiszálltunk...volna...ez a kolléganőnek nem jött össze. Egy támolygó villantóra sikerült neki ráülni, úgy, hogy a drilling egyik ága az ülést, a másik a farmernadrágját fogta.
Szerencséje volt, mert nem ment bele a horog a fenekébe, meg nekünk is, mert a farmerből bizony ki kellett bújni Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1289 Dátum: 2012. április 26. - 14:05:52 »


Hogy a horgászok mennyire meg tudnak ijedni !
Történt hogy az egyik atyafi a Kistápéi horgásztavon megakasztotta a másikat. A magas adrenali  Vörösbor lehetett az oka hogy mindketten botostól azon mód beültek az autóba és azonnal az éppen rendelési időt tartó körzetiorvoshoz mentek. Még a zsúfolt váróba is botostol mentek be (gondolom nem akart szerelni az elkövető ) Mikor az orvos kinézett az aktuális beteg után  és látta hogy nagy a baj  OOO így szólott :  " A horgász és zsákmánya jöjjön be ! "     Röhög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: