Oldalak: 1 ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 408123 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1230 Dátum: 2012. Február 28. - 18:14:41 »

Szép kis bodorkák  Igen A tavasz első halai  Taps  Emelem
Az se' rossz Igen
De nem vagyok válogatós, ha karikák jönnek dévérrel vegyesen, ha pontyok, akkor is jól érzem magam Ördög
Ha meg csak csontifürdetés lesz belőle, akkor sem vagdalom fel az ereimet Vigyorog
Csak lehessek már kint kicsit a vízparton.........
Halkan súgom meg, hogy ilyen tájban nekem már igen tele va a tö....rzskezdeményem a vadászattal, elég volt a 6 hónap nonstop üzem OOO
Aztán persze újból megpezsdül a vadászvérem, mire letisztítanak a bakok Nyihi
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1231 Dátum: 2012. Február 28. - 18:27:43 »

Természetes , langos vizeken jó etetőanyaggal / kevés / jönnek a félkilós bodorkák  csontira . OOO
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1232 Dátum: 2012. Február 29. - 07:29:02 »

Ha ez még egyáltalán fokozható, akkor itt még sárgább!!!!  Ördög
Én meg alig várom a jégvesztét , hogy a kis feeder botjaimmal, a leglágyabb spiccekkel , feedergumival és 0.12-es hosszú előkével kivarázsolhassam a horgászév első halát Peca
 Emelem

En nem varom, mar elore felek, hogy Aprilis, Majus mennyire unalmas lesz, most mindig van program a hetvegekre (itt Majusba nyilik a nyari horgaszat, de nem erdekel valahogy annyira, meg addigra epp elegem is lesz halakbol)   
Kenytelen leszek kimenni es segiteni medvere csalizni es lesen uldogelni a baratommal a tavaszi honapokba, videozni, fenykepezni a macikat....o lehet lo, en nem.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1233 Dátum: 2012. Február 29. - 07:39:47 »

Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1234 Dátum: 2012. Február 29. - 07:45:24 »

Miféle carp?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1235 Dátum: 2012. Február 29. - 08:29:45 »

Kinai  Röhög 
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1236 Dátum: 2012. Február 29. - 08:42:35 »

Kinai  Röhög 

Kínai pontynak az amúrt (Grasscarp) hívják, de nem a busát!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1237 Dátum: 2012. Február 29. - 08:44:51 »

Voldemort teljesen igazad van  Stoel / márványponty , ezüstponty / Rengetegen így hívják ,.  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1238 Dátum: 2012. Február 29. - 08:50:43 »

Voldemort teljesen igazad van  Stoel / márványponty , ezüstponty / Rengetegen így hívják ,.  Emelem

Sokan gondolják, hogy lapos a Föld...
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1239 Dátum: 2012. Február 29. - 09:16:41 »

Sokan gondolják, hogy lapos a Föld...
Méééé...nem?????  Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1240 Dátum: 2012. Február 29. - 13:45:59 »

En nem varom, mar elore felek, hogy Aprilis, Majus mennyire unalmas lesz, most mindig van program a hetvegekre (itt Majusba nyilik a nyari horgaszat, de nem erdekel valahogy annyira, meg addigra epp elegem is lesz halakbol)   
Kenytelen leszek kimenni es segiteni medvere csalizni es lesen uldogelni a baratommal a tavaszi honapokba, videozni, fenykepezni a macikat....o lehet lo, en nem.

Hogy én mennyire sajnállak !  Rííí   Eleged van a SÜLLŐKBŐL meg a rostonsült süllőfiléből is tán !  Rííí  Meg etetheted és videózhatod az unalmas medvéket !  Rííí Rííí Rííí

Nekünk meg maradnak az unalmas kövér pontyok és vaddisznók .  Rííí

 Ördög Röhög Röhög Röhög
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1241 Dátum: 2012. Március 03. - 11:11:24 »

Üdv!

Horgászvizsgára készülök. (kicsit megcsömörlöttem ettől a vadásztársaságosditól, de ezt most nem részletezném... Nem szól szám)

Kaptam mindenféle segédanyagokat a felkészüléshez, de van pár olyan kérdés, amire nem találom a választ. Szeretném a segítségeteket kérni.

Pl: ponty használható-e csalihalnak?

Lékhorgászat befejeztével mi a teendő? -Nyilván a lék feltűnő megjelölése, de 3 választ kérnek. Mit kell még csinálni?

Soroljon fel 3 halfajt, amely fajlagos korlátozással védett. - Tilalmi időket, méretkorlátozásokat megtanultam, mi az a fajlagos korlátozás?
Naplózva
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #1242 Dátum: 2012. Március 03. - 11:27:49 »

Üdv!

Horgászvizsgára készülök. (kicsit megcsömörlöttem ettől a vadásztársaságosditól, de ezt most nem részletezném... Nem szól szám)

Kaptam mindenféle segédanyagokat a felkészüléshez, de van pár olyan kérdés, amire nem találom a választ. Szeretném a segítségeteket kérni.

Pl: ponty használható-e csalihalnak?

Lékhorgászat befejeztével mi a teendő? -Nyilván a lék feltűnő megjelölése, de 3 választ kérnek. Mit kell még csinálni?

Soroljon fel 3 halfajt, amely fajlagos korlátozással védett. - Tilalmi időket, méretkorlátozásokat megtanultam, mi az a fajlagos korlátozás?

Szia!

Ha a másfél kilós méretes pontyot nem sajnálod, akkor szerintem igen.

A fajlagos korlátozás a védett fajt jelenti, pl. dunai galóca, magyar bucó, stb...

A lékhorgászat szabályait én sem tudom...

 Emelem
Naplózva

Üdv,
Barna
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #1243 Dátum: 2012. Március 03. - 11:28:53 »

A MOHOSZ honlapján fent kéne, hogy legyen!  Vállat von
Naplózva

Üdv,
Barna
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1244 Dátum: 2012. Március 03. - 12:50:25 »

Üdv!

Horgászvizsgára készülök. (kicsit megcsömörlöttem ettől a vadásztársaságosditól, de ezt most nem részletezném... Nem szól szám)

Kaptam mindenféle segédanyagokat a felkészüléshez, de van pár olyan kérdés, amire nem találom a választ. Szeretném a segítségeteket kérni.

Pl: ponty használható-e csalihalnak?

A méretkorlátozással védett halak, a fajlagos tilalommal védettek ( tehát egész évben tilos kifogni) nem használhatók csalihalnak. Abban nem vagyok biztos, hogy a 30 cm-es pontyot feltehetem- e harcsa csalinak? De alapból csalihalnak általában az apró halról van szó, akkor semmiképp.

Idézet
Lékhorgászat befejeztével mi a teendő? -Nyilván a lék feltűnő megjelölése, de 3 választ kérnek. Mit kell még csinálni?

Passz. Mint amit a többi módszernél elmondhatsz, úgy hagyod ott, hogy nem hagysz ott semmit. pl. szemetet, amit írtál, hogy megjelölöd a léket, főleg, ha az baltával vágott nagyobb lék, ha 10 cm-es fúrt, akkor nem biztos, hogy bele kell állítani egy dorongot, mert az pont olyan balesetveszélyes egy korcsolyázónak, elég pár szál nád, de az sem biztos, hogy ez esetben kell.


Idézet
Soroljon fel 3 halfajt, amely fajlagos korlátozással védett. - Tilalmi időket, méretkorlátozásokat megtanultam, mi az a fajlagos korlátozás?

Az összes védett hal például.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: