Oldalak: 1 ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 408117 alkalommal)
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #1155 Dátum: 2012. Február 22. - 22:58:50 »

De gustibus non est disputandum, mondja a művelt szuahéli, szóval ízlésekről és ízléstelenségről nem vitatkozunk, de a HALÁSZLÉ az bajai, a többi meg csak halleves...
 Ördög Ördög Ördög

Izlesek es pofonok..... A halaszle az szegedi. Amibe tesztat raknak z csak usleves. Wave
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #1156 Dátum: 2012. Február 22. - 23:02:47 »

Izlesek es pofonok..... A halaszle az szegedi. Amibe tesztat raknak z csak usleves. Wave
A tészta az külön fő, külön is tálalják és egy olyan dolog, hogy ha akarod, beleteszed a HALÁSZLÉBE, ha nem akarod, nem teszed bele.
De szegeden valami túlbonyolított mártást csinálnak valami hóbortos vénasszony receptje alapján aki nem tudot jó, telt ízű HALÁSZLÉT főzni ezért beledarált/passzírozott mindent egy híg löttybe és elnevezte halászlének...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #1157 Dátum: 2012. Február 22. - 23:06:51 »

A tészta az külön fő, külön is tálalják és egy olyan dolog, hogy ha akarod, beleteszed a HALÁSZLÉBE, ha nem akarod, nem teszed bele.
De szegeden valami túlbonyolított mártást csinálnak valami hóbortos vénasszony receptje alapján aki nem tudot jó, telt ízű HALÁSZLÉT főzni ezért beledarált/passzírozott mindent egy híg löttybe és elnevezte halászlének...

Látom, kend ki van művelve halléből!  Ördög Ördög Ördög
Sajnos ez nem az a fórumtalálkozó lesz, de kerítünk még alkalmat!  Igen
Naplózva

Üdv,
Barna
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #1158 Dátum: 2012. Február 22. - 23:07:16 »

A tészta az külön fő, külön is tálalják és egy olyan dolog, hogy ha akarod, beleteszed a HALÁSZLÉBE, ha nem akarod, nem teszed bele.
De szegeden valami túlbonyolított mártást csinálnak valami hóbortos vénasszony receptje alapján aki nem tudot jó, telt ízű HALÁSZLÉT főzni ezért beledarált/passzírozott mindent egy híg löttybe és elnevezte halászlének...

Halaszlet.dunai halbol nem is lehet fozni. Ahhoz tiszai hal kell! Ördög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #1159 Dátum: 2012. Február 22. - 23:09:32 »

Látom, kend ki van művelve halléből!  Ördög Ördög Ördög
Sajnos ez nem az a fórumtalálkozó lesz, de kerítünk még alkalmat!  Igen
A bajai fesztiválon még csak kétszer főztem(bajaiaknak) de amúgy elég gyakori vendég az étlapon... Vigyorog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #1160 Dátum: 2012. Február 22. - 23:13:34 »

Halaszlet.dunai halbol nem is lehet fozni. Ahhoz tiszai hal kell! Ördög
Ja...tiszai hal, ami akkor látta a tiszát, amikor a hídon átrobogott vele a tartálykocsi.
Amit tiszai halként árulnak, az annyira tiszai, hogy tiszamenti szikes tavakban tenyésztik. Valóban finom, jó hal.
Hogy aztán az öreg tiszai halakban mennyi nehézfém akkumlálódott hála az aussie/nyuscsu koprodukciónak, azt nem tudhatjuk...
Mindenestre az első fórumtalira Sába szerzett valahogy két szép tiszai pontyot amelyekből elkövettem egy halászlét, azok finomak voltak.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #1161 Dátum: 2012. Február 22. - 23:19:00 »

Ja...tiszai hal, ami akkor látta a tiszát, amikor a hídon átrobogott vele a tartálykocsi.
Amit tiszai halként árulnak, az annyira tiszai, hogy tiszamenti szikes tavakban tenyésztik. Valóban finom, jó hal.
Hogy aztán az öreg tiszai halakban mennyi nehézfém akkumlálódott hála az aussie/nyuscsu koprodukciónak, azt nem tudhatjuk...
Mindenestre az első fórumtalira Sába szerzett valahogy két szép tiszai pontyot amelyekből elkövettem egy halászlét, azok finomak voltak.

Persze szennyezett a Tisza. De a Dunara se mondhatjuk a kek jelzot.

Reszemrol egyebkent szeretek minden halbol fozott,sutott etelt,legyen az Bajai,vagy Szegedi. Táncol
Naplózva
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #1162 Dátum: 2012. Február 22. - 23:21:29 »

A bajai fesztiválon még csak kétszer főztem(bajaiaknak) de amúgy elég gyakori vendég az étlapon... Vigyorog

Láttam a kagylós - makrélás grillből, hogy komolyan gondolod a halat -IS...  Wave
Naplózva

Üdv,
Barna
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #1163 Dátum: 2012. Február 22. - 23:51:15 »

Láttam a kagylós - makrélás grillből, hogy komolyan gondolod a halat -IS...  Wave
Nagyon szeretem a halat. Ha egy hétig nem kerül az asztalra, már hiányzik.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #1164 Dátum: 2012. Február 23. - 00:07:25 »

Láttam a kagylós - makrélás grillből, hogy komolyan gondolod a halat -IS...  Wave
A "Kopácsi réti" módszert ismered?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1165 Dátum: 2012. Február 23. - 06:38:04 »

 Emelem ! Régen mikor még a haltenyésztésben dolgoztam / HAKI / akkor mondtam '
halészlé az' mikor  egész napi dagonya utáni tisztálkodásból keletkezett lé  Röhög Röhög !

Egyébként a " szentesi " lé sem rossz . Egyik telepvezetőnk oda valósi , tőle tanultam ezt a receptet .
Keressünk igazi főzni való hagymát / szerintem már nincs is /, ezért javaslom a dinsztelést .
1 kg. halhoz 1 nagyobb hagyma . A lényeg egy sor hagyma egy sor hal amíg tele nem lesz,
 így szépen sorban belerakjuk a bográcsba .
Alulra tegyük a halfejeket - uszonyokat , hadd karistolja mikor forgatjuk a bográcsot / mivel nem kevergetjük fakanállal /
A halakat besózzuk / minél több fajta / piros paprika ízlés szerint , aki szereti csípős aki nem az csiptelen  Röhög 
A tetejére egy fehér friss és két darab szárított piros cseresznye vagy hosszú paprikát teszünk .
Főzési idő kb. 1-2 óra kis tűzön , van akinek már elsőre sikerül ,. Jó étvágyat  Emelem 

Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #1166 Dátum: 2012. Február 23. - 11:36:23 »

De gustibus non est disputandum, mondja a művelt szuahéli, szóval ízlésekről és ízléstelenségről nem vitatkozunk, de a HALÁSZLÉ az bajai, a többi meg csak halleves...
 Ördög Ördög Ördög


Sokat kell még tanulnod a halászlé rejtelmeiről, de egyszer csak összefutsz egy igazi halászlével! Addig nyugodtan edd a tésztás hallevest! Ártani talán nem árt! Bár téged ismerve, ha valóban minden héten eszed, a fene tudja!   Ördög
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #1167 Dátum: 2012. Február 23. - 12:55:25 »



Sokat kell még tanulnod a halászlé rejtelmeiről, de egyszer csak összefutsz egy igazi halászlével! Addig nyugodtan edd a tésztás hallevest! Ártani talán nem árt! Bár téged ismerve, ha valóban minden héten eszed, a fene tudja!   Ördög
Soma, a gasztronómiai analfabétizmusod egyszer már a gumicsizmapálesznél kiderült, muszáj tovább rombolnod a rólad alkotott képet? Fejvakarás
A halról annyit tudsz, hogy büdös és csúszik, a vízről még kevesebbet, ne oszd az eszet halászlé témában... Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #1168 Dátum: 2012. Február 23. - 13:02:00 »

Izlések és rokonok...

Sokáig én is inkább a szegedi stílus ismertem. Sötétvörös szín, "megáll benne a kanál" sűrűség, kicsit pörköltszaftra emlékeztető ízhatás.
Baján, a Petőfi szigeten kóstoltam először a bajai formulát.  Teljesen más világ. Ahogy Boar írta a receptesben, üde, friss, mégsem üres, ott van minden íz és aroma, ami halból egyáltalán kifőhet.
Amit nagyon szeretek még a bajaiban, hogy megzabálhatok belőle egy kondérral, nincs gyomorsavtúltengés, nyelőcső és torokkaparás, ami a szegedi esetében már fél tányérnál is jelentkezik.

Aztán bajai fedőnév alatt is sikerül itt-ott förtelmes borzalmakat elkövetni, egyszer fácánozni menet megálltunk valahol Dunaföldvár közelében, kaptunk valami különleges mutatványt, vadásztársam kifelé csak annyit mondott, hogy érdekes volt ez a paradicsommártás halhússal.  
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #1169 Dátum: 2012. Február 23. - 13:21:30 »

Izlések és rokonok...

Sokáig én is inkább a szegedi stílus ismertem. Sötétvörös szín, "megáll benne a kanál" sűrűség, kicsit pörköltszaftra emlékeztető ízhatás.
Baján, a Petőfi szigeten kóstoltam először a bajai formulát.  Teljesen más világ. Ahogy Boar írta a receptesben, üde, friss, mégsem üres, ott van minden íz és aroma, ami halból egyáltalán kifőhet.
Amit nagyon szeretek még a bajaiban, hogy megzabálhatok belőle egy kondérral, nincs gyomorsavtúltengés, nyelőcső és torokkaparás, ami a szegedi esetében már fél tányérnál is jelentkezik.

Aztán bajai fedőnév alatt is sikerül itt-ott förtelmes borzalmakat elkövetni, egyszer fácánozni menet megálltunk valahol Dunaföldvár közelében, kaptunk valami különleges mutatványt, vadásztársam kifelé csak annyit mondott, hogy érdekes volt ez a paradicsommártás halhússal.  
Kevés az a vendéglő, ahol jól csinálják a halászlét. A bajai lé úgy működik, hogy megfőzzük és megesszük, nem pedig tartogatjuk mint a vendéglátóipari egységekben szokás.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: