Oldalak: 1 ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 408136 alkalommal)
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #1020 Dátum: 2011. Július 17. - 17:16:21 »

Balaton déli partján próbáltam pár alkalommal horgászni a nyaralás alkalmával. Keszeg bámulatosan sok jött, végén már a pontynak kínált nagyobb csalikat is felvéve hihetetlen méretű példányok jöttek. Viszont ponty nem jött. Meglepetés vendégnek egy kősüllő gilisztára. Reggelente viszont megvolt az 1 süllő.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1021 Dátum: 2011. Július 17. - 17:37:05 »

Üdv Gábor ! 5-ik éve nem horgászom / sajkodi öbölben sem  Rííí / , de előtte  OOO OOO OOO
Pontyot hínár mellett fogtuk a legtöbbet , úszóval sekély vízben , partról is . Ja és pont ilyenkor kb.
jul. 8-10-n mentem sokszor .  Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #1022 Dátum: 2011. Július 17. - 20:52:35 »

Balaton déli partján próbáltam pár alkalommal horgászni a nyaralás alkalmával. Keszeg bámulatosan sok jött, végén már a pontynak kínált nagyobb csalikat is felvéve hihetetlen méretű példányok jöttek. Viszont ponty nem jött. Meglepetés vendégnek egy kősüllő gilisztára. Reggelente viszont megvolt az 1 süllő.

Üdv!

Meglepetésben nekem is volt résszem nem rég.

Én múlt hét vasárnap voltam egyik munkatársammal horgászni, fenekezővel, pufi és kukorica csalikkal horgásztunk.
Első bedobás, fél perc nem telik el, és máris jelentkezik valami, néhány pici rántás után szép nagyot húzott a picker bot végén.
Egy tenyeres Karcsi (kárász) volt a tettes.
Utána egy darabig semmi komoly kapás nem volt, vörösszárnyúak és bodorkák játszadoztak a csalival vagy 1/2.-órán keresztül, néhányat megfogtam belőlük, de mentek is vissza a vízbe azzal a lendülettel ahogy jöttek.

Újabb bedobás, az elmúlt félóra folyamán folyamatossá vállt birizgálás szinte azonnal megkezdődött, ez 8-10 percig így ment, kissé el is kalandoztam közben, mert már kezdtem unni a keszeget játékát.
Egyszer csak egy határozott húzás zökkentett ki az álmodozásból, hirtelen meglepetésemben azt se tudtam hova kapjak.
A damil kilazult, vártam egy kicsit, de semmi, újra megfeszítem a damilt, ahogy megfeszítettem megint kilazult.
Bevágtam neki, érzem hogy szép hal lesz, elsőre pontynak gondoltam, de hamar megéreztem, hogy nem úgy húz, nem úgy megy mint egy ponty, mi leget ez  Fejvakarás   ???.
Húzom kifelé aránylag elég könnyen jön, néhány rövid kitörés után ezüstös csillanást látok a vízben, még egy, az előzőekhez mérten gyengébb kitörés, és már látom is mit fogtam, Süllő!  Táncol

Szákolás után felmértem a zsákmányt, egy szép kétkilós süllőt fogtam, pufival és kukoricával, és a horog a szájában volt belülről akadva.
Hát ez sem esik meg minden nap, valószínűleg a csalit cincáló keszegek közé vágott be, és véletlenül kapta be a horgot, vesztére.

Még ami említést érdemel ezzel a nappal kapcsolatban, hogy eddigi életem legnagyobb bodorkája is ezen a napon került horogra, ami 22cm hosszú volt, és kb fél kilós!
Mindezek mellett jó néhány méretes dévért is sikerült fogni, tehát a nagy forróság ellenére, egész jó napunk volt.

Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1023 Dátum: 2011. Július 17. - 21:53:11 »

Szombaton horgásztunk a barátommal a Dunán, csónakos verseny volt, a helyezésről most ne essen szó, a futottak még kategóriában végeztünk  Ördög

Direkt jó húzós vizet kerestünk, nem olyan túl mélyet, gyakorlatilag jászt és paducot szerettünk volna fogni.
Az alapozó etetés után néhány perccel már horgon volt az első jászkeszeg:


Aztán sokáig semmi. kb 3 méteres vizet vallatunk egy víz alatti kövezés mögött. A rugany kissé megtörte, fogta az áramlást, így 15-20 g-os Cralusso Bubble úszóval 7m -es bolognai bottal viszonylag jól meghorgászható volt. Sajnos elkeserítően kevés halat sikerült odacsalmi magunk elé. Szinte folyamatosan etettünk, nehéz, csontis, kenyeres (direkt a paducnak) kajával. Félóránként tévedt oda egy hal.



Ilyesmi méretű jászkeszegek. Néhány bagolykeszeg, szilvaorrú. Márnából fogtam hetet, 15-38 cm között, egyik sem volt érvényes.  Rííí
Kettő viszont úgy tépett meg, hogy közöm nem volt hozzájuk. Azok nem voltak kicsik. Valószinüleg sérült volt a 0,18-as zsinór a főólom alatti sörétólmoknál az eresztékállítások, pontosabban az ólmozás variálástól.

Fogtam csontival balint, az is kicsi volt. A barátom meg annál is kisebbet fogott  Vigyorog

Aztán fogott egy szépen húzó halat:


Egy termetes leánykoncérral birkózott. Persze ment vissza, mivel védett hal.

Annyiból jó volt, hogy egésznap hét ágra sütött a nap, jól leégett a képünk  Ördög Ördög  (is)
Persze paduc az talán egy került a horogra.

Viszont néhány jásznak megígértem, hogy együtt fogunk vacsorázni  Ördög  és úgy is lett.  Vigyorog





Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #1024 Dátum: 2011. Július 24. - 16:33:01 »

Mondok, lemék már a Dunára, már ide a Kisdunára, mer jön a víz, hátha eszik már végre a márna.  Fejvakarás

Lementem, és csak pillogtam. Tegnap előtt este voltam lenn, dobálni süllőre wobblerrel. Hát ahhoz képest, majd két méterrel van feljebb a víz!!!!! Nem sáros, nem retkes, de húz mint állat, és még a 80 Grammos ólom sem áll meg a 0,22-es damillal sem! Itt ott balin és süllő rablás, hajtás, meg a partszélen snecik szépen, de fenekezni vagy úsztatni bolóval, no az lehetetlen! Woest Rohadjon meg ez az idióta időjárás! NoComment
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1025 Dátum: 2011. November 23. - 14:12:26 »

Egy jó barátomat szeretném megajándékozni valami horgászkellékkel. Mivel ő inkább süllőre-csukára szeret pergetni, így jó minőségű wobblerre, villantóra gondoltam, de nem ismerem őket. Tudna valaki ajánlani jól bevált műcsalit? Horgásztóra lesz, nem folyóvízre.

Az ötleteket előre is köszönöm!  Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1026 Dátum: 2011. November 23. - 16:26:16 »

Egy jó barátomat szeretném megajándékozni valami horgászkellékkel. Mivel ő inkább süllőre-csukára szeret pergetni, így jó minőségű wobblerre, villantóra gondoltam, de nem ismerem őket. Tudna valaki ajánlani jól bevált műcsalit? Horgásztóra lesz, nem folyóvízre.

Az ötleteket előre is köszönöm!  Emelem

Rapala ssr9 sd  Minos spon  csukára valamint az ABU  kanál alakú villantói.  Nem gagyi és nem is olcsó egyik sem.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1027 Dátum: 2011. November 23. - 17:43:42 »

Jók még a Meps körforgók is ,  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #1028 Dátum: 2011. November 23. - 18:38:11 »

Egy jó barátomat szeretném megajándékozni valami horgászkellékkel. Mivel ő inkább süllőre-csukára szeret pergetni, így jó minőségű wobblerre, villantóra gondoltam, de nem ismerem őket. Tudna valaki ajánlani jól bevált műcsalit? Horgásztóra lesz, nem folyóvízre.

Az ötleteket előre is köszönöm!  Emelem

Nem tudom mennyit szánsz rá de ha ajándék lesz akkor lehet valami felső kategóriás wobblert vennék. Mint például a Yo-Zuri& Duel vagy Ugly Duckling
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1029 Dátum: 2011. November 23. - 19:57:56 »

Egy jó barátomat szeretném megajándékozni valami horgászkellékkel. Mivel ő inkább süllőre-csukára szeret pergetni, így jó minőségű wobblerre, villantóra gondoltam, de nem ismerem őket. Tudna valaki ajánlani jól bevált műcsalit? Horgásztóra lesz, nem folyóvízre.

Az ötleteket előre is köszönöm!  Emelem
Szia!
Nagyon bevált nálam csukára a Salmo kétrészes csukaimitációja. Mivel nincs előttem per pillanat, ha jól emlékszem 13 centis. Az ára sem kegyetlen.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1030 Dátum: 2011. November 23. - 20:44:17 »

Egy jó barátomat szeretném megajándékozni valami horgászkellékkel. Mivel ő inkább süllőre-csukára szeret pergetni, így jó minőségű wobblerre, villantóra gondoltam, de nem ismerem őket. Tudna valaki ajánlani jól bevált műcsalit? Horgásztóra lesz, nem folyóvízre.

Az ötleteket előre is köszönöm!  Emelem

Peti!

Ha tavon süllőzik, inkább vegyél neki egy csomó szilikont!

Mann's gumihalak, twisterek, twister-, jig fejekből egészen szép kollekciót tudsz összeállítani egy-két Rapala árából, és szerintem süllőre tavon sokkal jobban működnek.

Csukázni nagyon ajánlom ezek közül: http://www.armadillolures.hu/hu/webshop/list/cat/misu_villanto

A FRUNZA MARE,
EIRA MARE,
PAINICA MICA

valamelyikét.

Azt, hogy milyen súlyút választasz, erősen meghatározza a tó mélysége. Egy 12 g körülivel talán nem nyúlsz mellé. A szín is erősen vízfüggő, vegyél ezüst és bronz színűt is.  Vigyorog
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1031 Dátum: 2011. November 24. - 07:44:01 »

Uraim, nagyon köszönöm a tanácsokat!!!  Van miből válogatni! Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1032 Dátum: 2011. November 24. - 07:48:18 »

jig fejekből egészen szép kollekciót tudsz összeállítani egy-két Rapala árából, és szerintem süllőre tavon sokkal jobban működnek.

...az biztos, az olomfejek (jigheads) nagyon nepszeru sullozesre itt errefele is, kulonbozo szinekbe, sulyba (zorgosek, foszforeszkalosak, "propelleresek" stb)
Mi vagy elo, vagy doglott (sozott) kishallal csalizzuk oket a leggyakrabban....habar a muanyag twister-ek is nepszeruek, foleg pergeteskor.

Ezek az en kedvenceim (golyosak, tehat zorognek, es foszforeszkalnak)

http://www.walleyesinc.com/walleyeinc3/onlinestorelindymaxgap.htm


Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1033 Dátum: 2011. November 24. - 16:24:41 »

Peti!

Ha tavon süllőzik, inkább vegyél neki egy csomó szilikont!

Mann's gumihalak, twisterek, twister-, jig fejekből egészen szép kollekciót tudsz összeállítani egy-két Rapala árából, és szerintem süllőre tavon sokkal jobban működnek.

 Igen Emelem

Én most-már visszaváltottam teljesen a szilikon csalikra (gumihal, twiater), csukát-süllőt egyformán tudom vele fogni, és nagyobb vatriációs lehetőséget ad, ez főleg egy tavon lehet segítség, mikor "fog-hegyeznek", és nem beszélve a gazdasági mivoltára Ördög OOO.

 Wave
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1034 Dátum: 2011. November 24. - 16:25:55 »

Voldi!

 Igen Emelem

A Duna nem kis kihívás...

 Wave
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: