Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 408137 alkalommal)
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #945 Dátum: 2011. április 17. - 22:49:19 »

Az é holmimhoz nem nyúlhat senki, nekem nagyon fontosak, ha éppen most nem is használom. Mosolyog

Ezzel én is igy vagyok. Jó helyük van azoknak akkor is! Nomeg, nálam nemigen nyúlkál senki sehová  Ördög
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
feketeerdö
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #946 Dátum: 2011. április 17. - 23:00:40 »

Nálam pedig megtanulta Vigyorog
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #947 Dátum: 2011. április 17. - 23:05:13 »

Nálam pedig megtanulta Vigyorog

Ez itt is így volt, bár szerintem nem egyre gondolunk  Ördög
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #948 Dátum: 2011. április 23. - 22:29:36 »

Tegnap Örspusztán próbáltam szerencsét. A halak mellett az igazi élményt a tőlem 30-40 méterre úszkáló nyári ludak jelentették. Valóban nagyon sok van belőlük itt. Háborítatlan nyugalomban vezették utódaikat. Egész nap élvezhettem zajongásukat, csodálhattam röptüket.
Persze azért a halak sem hagytak cserben. A kolbászos ízesítésű/aromájú kukorica szépen csábítgatta őket.



A bandanagy:



A ponty 2,80 kg, a legnagyobb dévér 96 dkg volt.
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
feketeerdö
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #949 Dátum: 2011. április 23. - 23:53:46 »

 Emelem Igen Igen Igen
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #950 Dátum: 2011. április 29. - 17:15:36 »

Ma voltam Gödöllő melletti béke horgász tavon. Tímár Elite Carp etetőanyag került a kosárba, minimális VDE vegyes gyümölcs aromával, csontival. Bedobás után a nagyobb feeder botomon szöszölős kapással jelentkezett egy 3 kilós amur. Evo carp scopexes pelletre jött amibe még anno kagylós/tenger gyümölcsei aromát öntöttem. Vissza dobás után rá nem sokkal jött a másik ami már a VDE epres pelletet gondolta megkóstolni amit egy epres pufival emeltem meg. Sajnos Ő a partnál hevesebb volt mint az előző társa és szákolás előtt a nádba vitte a szereléket ahol az elszakadt. Több kapásom nem volt. Sporikkal beszélgettem utána és mindenki csak amurt tudott fogni. Mintha más hal nem is lett volna a tóban. Utána sajnos szét vert minket az eső.
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #951 Dátum: 2011. április 30. - 16:57:32 »

Ma voltam Gödöllő melletti béke horgász tavon. Tímár Elite Carp etetőanyag került a kosárba, minimális VDE vegyes gyümölcs aromával, csontival. Bedobás után a nagyobb feeder botomon szöszölős kapással jelentkezett egy 3 kilós amur. Evo carp scopexes pelletre jött amibe még anno kagylós/tenger gyümölcsei aromát öntöttem. Vissza dobás után rá nem sokkal jött a másik ami már a VDE epres pelletet gondolta megkóstolni amit egy epres pufival emeltem meg. Sajnos Ő a partnál hevesebb volt mint az előző társa és szákolás előtt a nádba vitte a szereléket ahol az elszakadt. Több kapásom nem volt. Sporikkal beszélgettem utána és mindenki csak amurt tudott fogni. Mintha más hal nem is lett volna a tóban. Utána sajnos szét vert minket az eső.

Szervusz!
Evo Carp scopex+kagylós aroma nálam bevált. 6 kg-s nyurga meg egy 2 kg-s afrikai harcsát (!) is fogtam vele egy napon. Aztán még este ugyan ezzel a kombinációval egy 4 kg körüli tükröset is.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #952 Dátum: 2011. Május 12. - 10:47:07 »

Szép Napot Mindenkinek!
tegnap kivittem a kisebbik fiamat a tóra, 8 évesen most tanulja az alapokat. Orsó kezelés, bedobás, ereszték állítás, bevágás, stb..
Kicsit megrekedtünk az "alsó bedobás csuklóból" tantárgynál és tartamos ismétlésre kárhoztattam a kis padawant  Tasli  Nyihi
Gondoltam egyet, míg ő szélmalmosat játszik, előkaptam a könnyű pergető botot, 15-ös PowerPro fonottal, feltettem egy nagyobbacska twisztert és megcéloztam a helyem előtti vízberokkant nyárfa maradékát.
Talán a 3.-4. dobást varázsoltam be az ágak közötti keskeny csatornába. Műcsali fenékre ért, egy húzás és határozott, koppanós odavágás a válasz.
Heves védekezés, de keményen kiemeltem az ágak közül a "harcsát", mert a szaggatott, pumpáló mozdulatok alapján arra gyanakodtam. Mikor kiért a nyílt vízre, elkezdett oldalazni és feljött a vízszínig.
Na ekkor már sejtettem, hogy nem lesz ebből petrezselymes-fokhagymás-tojásos harcsaragu Fejvakarás.
Három éve Karácsonykor fogtam ugyan onnan egy 2 és feles forma nyurgát 5 centis gumihallal, ugyan így a száj alsó szélébe akadva.
Mindenkinek görbüljön Ördög 
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #953 Dátum: 2011. Május 12. - 10:53:12 »

Hétvégén Mariazell környékén motoroztunk és ott is szálltunk meg egy hegyi panzióban.
A falucskán átfolyó patakban este látni véltem egy szép pisztrángot a lámpák fényében.
Persze feleség jól lebaltázott, hogy én mindenhol zergét és pisztrángot látok Nyihi.
Reggel korán kidobott az ágy magából és sétára indultam a faluban.
Persze első utam a patakhoz vezetett.
És ott várt az a gyönyörűség! Fennségesen, mozdulatlanul.
Az apró pisztrángok pedig tisztes távolból kerülgették, még véletlenül sem merészkedtek a közelébe Vigyorog.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #954 Dátum: 2011. Május 12. - 11:11:10 »

Kicsit megrekedtünk az "alsó bedobás csuklóból" tantárgynál és tartamos ismétlésre kárhoztattam a kis padawant  Tasli  Nyihi

Bocs, hogy belevau. Lassan 20 éve lesz, hogy minden tavasszal gyerekeket oktatok horgászatra, meg horgászattal kapcsolatos minden egyébre, többek között a célbadobásra is.

Az alsó dobás csuklóból nem egyszerű mutatvány egyébként, hogy sikerüljön igen jól kell koordinálnia már. A mozdulat sokkal könnyebben elsajátítható, ha először úgy gyakoroltok, hogy leteszel mondjuk egy hullahopp karikát 10 méterre, keresel egy könnyű 3 m körüli botot, vékony zsinórral jól feltöltött dobú orsó kell még és egy 7-8 gr körüli súly. Ez lehet egy visszahajlított horgú twiszter 7 g-os fejjel, amit csak erre használsz. A farkát csípd le ne zavarja, a test azért kell, hogy jobban lássa.

Hagyjatok kb 130-140 cm-es "zászlót" a bot végétől, attól függ milyen magas a srác, és próbálja csuklóból lendítve bedobni a karikába. Azt kell megéreznie a lendítések során, hogy mikor kell elengedni a zsinórt a mutató ujjával, hogy pontosan célba érjen. Ha lengeti a twisztert, és az elmegy oldalra, nem a karika közepe felé lendül, állítsa meg, tegye le a földre, és indítsa újra. Amikor már jól megy, néhány lendítés után sokszor beletalál a karikába, csökkentse a lendítések számát. Próbálja egy lendítéssel bedobni. És már ott is vagyunk a csuklóból való alsó dobásnál.

Utána már csak azt kell megtanulnia, hogy sötétben is tudja mindezt, ráadásul úgy, hogy az oldalával csattanjon a wobbler a vízre, és kész az ifjú harcsapergető!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #955 Dátum: 2011. Május 12. - 14:00:06 »

Bocs, hogy belevau. Lassan 20 éve lesz, hogy minden tavasszal gyerekeket oktatok horgászatra, meg horgászattal kapcsolatos minden egyébre, többek között a célbadobásra is.
Köszönöm a jó tanácsot!
Arra már rájöttem, hogy csinálni könnyebb, mint tanítani Nyihi
De türelemmel próbálgatom irányítgatni, ha már a nagyobbikat nem érdekli sem a vadászat sem a peca. Vállat von
Legalább egy legyen aki majd segít agg apjának a vízparton, ha már nem találja el a csontit a horog hegyével Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #956 Dátum: 2011. Május 20. - 16:35:15 »



 Mosolyog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #957 Dátum: 2011. Május 20. - 19:18:18 »

A múltkor néztem egy dokufilmet és bizony az ottani biológusok szerint óriási baj van a busák miatt...
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #958 Dátum: 2011. Május 22. - 18:24:04 »

Sajnos nem "csak" ott van baj.
A Balatonban is ketyeg egy időzített busa-bomba.
Egy odavalósi halászember véleménye szerint ha egyszer tömegesen elkezdenek pusztulni (már pedig ez nagyon is valós és megalapozott feltételezés), akkor a '90-es évek angolnapusztulása "ehhez képest kutyaf@sza volt" Rííí.
Nem elég, hogy nagyrészt tönkretette a balatoni fogassüllő állományt (ugyan azt a plankton tömeget használja tápláléknak, ami a süllő prédájának, a keszegfélék ivadékának szinte kizárólagos takarmánya), a hattyúdallal még egy ökológiai katasztrófát is előidézhet.
"Áldassék" annak a nagytudású marhának a neve, aki rábeszélte Rákosi elvtársat annak idején a telepítésére  Woest
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #959 Dátum: 2011. Május 22. - 20:46:03 »

Mi a bánatot lehetne csinálni?- a rákok miatt nem nagyon tudok süllőzni mert lelopják a csalihalam . Kis vörösszárnyú keszeggel próbálkoztam de ezek úgy lelopják ,hogy meg sem mozdul a kapásjelzőm.   Vállat von Stoel
Naplózva
Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: