Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 408123 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #690 Dátum: 2010. December 08. - 12:40:19 »

Köszönöm a segítsége.

 Meghajol Meghajol Wave
Naplózva

Üdv End
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #691 Dátum: 2010. December 08. - 12:44:56 »

Forend ha van csónakod , abból nem lehet horgászni  Fejvakarás ? Tiltja a helyi horgászrend ? A nádi pontyozás  Igen szerintem mindent visz .  Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #692 Dátum: 2010. December 08. - 16:02:03 »

Nem lehet csónakból horgászni, nem nagy a tó maga sem, mert 4 Ha, így meg is érthető.
Még nem volt ekkora víz, amúgy én is úszóval, meg 0,25-ös monofilla horgásztam meg a helyet, de eredményesebb, ez a fenekezés,
főleg ólommal, és az vékonyabbra kötve, mert így ha kell elmarad, de a hal jön. Meg mostanában szinte nem is volt olyan, hogy ne fújt volna a szél. Nem is beszélve róla, hogy egy jó önsúlyos, amit vastag madzaggal is hatékonyan lehet használni az ölég drága.
Naplózva

Üdv End
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #693 Dátum: 2010. December 08. - 19:09:00 »

A fonothoz kell külön spéci orsó???
Még egy kérdés: ha mégis maradnák a "hosszított dobóelőkénél" nem lenne nagyobb a dobáskor a gubanc veszély?

 Wave
Üdv a Horgásznak Emelem
A fonott használatát jól gondold végig és főként a felszerelés többi részét is vizsgáld olyan szemmel.
Arra gondolok első sorban (amit talán az is írt már, akinek a nevét nem mondjuk ki Vigyorog), hogy egészen máshogy kell bánni a ponttyal a puha szája miatt ha fonottal horgászol, mint ha monofillal.
Ha hosszú dobó/kopó előkét használsz, meg kell szoknod, hogy másként bánsz a hallal amíg van kint a monofilból és ha már csak a fonott tartja az összeköttetést.
Megoldás az erőgumi is, de több csomó lesz a cuccon, amit a magam részéről nem kedvelek.
Mikor áttértem a fonottra, először csak dobóelőkének használtam, aztán később totálban azzal nyomtam, később a botokat is lecseréltem hozzá.
Egy 3,90-es Spro Inotec Feeder a fő fegyverem a pontyokkal szemben már jó ideje, 0,15-ös Power a zsinór. Azóta nincsen szellemkapás, télen a fenékre leköltöző sneci rajból is kiveszek vele pár "vezérküszt", annyira él a spicc a kapáskor.
Gubancgátló, fonál ütköző és a kosarat/ólmot 0,20-as monofillal kötöm fel, hogy ha bokorba megy a hal, akkor egyből szakadjon le róla.
Egy kötés van, az is a horognál.
Bokros, akadós helyen horgászom, de minden évben sikerül 50-100 között pontyot és amúrt fognom, nem ritkán 10 kg körülieket is.
Általában a nagyobbak lemaradnak, de akkor szinte kivétel nélkül a horog a gyenge keresztmetszet.
Nagyon ritkán kell betépnem, ha bemakramézza magát valami nagyobb harcos a bokrok közé.
Szakítás szinte semmi, leakadás szintén nagyon ritka, ha 10-15 másodpercig tart a horog, akkor rendszerint meg is marad a hal a szákolásig.
Pergetni is csak fonottal pergetek, de eltörettem pár botot, mire megtaláltam a nekem megfelelőt (Spro 3,60, 30-60gramm, Henk Simons).
Rávágás és odaütés után végig él a bot, a hal minden rezdülése "átjön", de ha fenék közelben vezetem a woblert akkor azt is egyből megérzem, ha egy pici moszat csomó, vagy falevél akad a horogra.
Szóval nagyon jó a fonott zsinór, de kell hozzá a többi felszerelés teherbírása is, hogy elensúlyozza a rugalmatlanságát.
Bocs, ha hosszú lett, ahogy a németek mondják: Petriheil Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #694 Dátum: 2010. December 09. - 08:59:26 »

Nem baj az ha hosszú, pont ilyen infók kellenek, mert sosem horgásztam még fonottal.
És pont egy hosszú pihenőben megyünk, így lesz elég idő információt gyűjteni, és kidolgozni miként oldom meg a problémát.
A csomót én sem szeretem, és minél egyszerűbben oldom meg általában a dolgokat. De úgy látom, hogy legalább 2-3 fajta szereléket és botot is kipróbálok, és majd ezt is a saját tapasztalat dönti el, hogy melyikkel tudok a legeredményesebben horgászni.

 Wave
Naplózva

Üdv End
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #695 Dátum: 2010. December 09. - 12:07:46 »

Ha már szóba került a fonott zsinór: pergetésre ki mit ajánl?

A mostani Energoteam Power Braiddel a legkevésbé se vagyok megelégedve. Sok tapasztalt barát mondja, hogy tegyek le teljesen a fonottról, ők kifejezetten nem szeretik, de nekem marhára tetszik, hogy minden rezdülést érzek és amióta használom azóta nem veszett oda műcsalim.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #696 Dátum: 2010. December 09. - 12:11:35 »

Ha már szóba került a fonott zsinór: pergetésre ki mit ajánl?

A mostani Energoteam Power Braiddel a legkevésbé se vagyok megelégedve. Sok tapasztalt barát mondja, hogy tegyek le teljesen a fonottról, ők kifejezetten nem szeretik, de nekem marhára tetszik, hogy minden rezdülést érzek és amióta használom azóta nem veszett oda műcsalim.

Sokfélét használtam már a PP-től Fireline-ig. Ezidáig egy noname zsinór jött be amit méterben nagy tekercsről tekercseltek a dobjaimra, sajnos olyan nincs már. Most harcsázni Whiplash-t használok, hibátlan, süllőzni 0,15-ös PP-t, Egy barátom nyűvi most a Power Braidet, ő elégedett vele minden szempontból.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #697 Dátum: 2010. December 09. - 12:13:02 »

Sokfélét használtam már a PP-től Fireline-ig. Ezidáig egy noname zsinór jött be amit méterben nagy tekercsről tekercseltek a dobjaimra, sajnos olyan nincs már. Most harcsázni Whiplash-t használok, hibátlan, süllőzni 0,15-ös PP-t, Egy barátom nyűvi most a Power Braidet, ő elégedett vele minden szempontból.

Nekem elkezdett iszonyatos mód gubancolódni dobáskor.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #698 Dátum: 2010. December 09. - 12:18:37 »

Nekem elkezdett iszonyatos mód gubancolódni dobáskor.

Annak sok oka lehet. Bot, dobás technika, dobfeltöltés, de a legfontosab: körforgót soha!!!!!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #699 Dátum: 2010. December 09. - 12:21:13 »

Annak sok oka lehet. Bot, dobás technika, dobfeltöltés, de a legfontosab: körforgót soha!!!!!

Mostanság pedig leginkább körforgóval operáltam. Amióta megvan a Lusox azóta sokat dobálgatom.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #700 Dátum: 2010. December 09. - 12:25:56 »

Mostanság pedig leginkább körforgóval operáltam. Amióta megvan a Lusox azóta sokat dobálgatom.


Gyakorlatilag a fonott halála. Sajnos nincs a piacon olyan forgó, ami meg tudná akadályozni a zsinór bepödrődését, aztán a dobáskor már ugrik is össze.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #701 Dátum: 2010. December 09. - 12:27:46 »

Nekem elkezdett iszonyatos mód gubancolódni dobáskor.
Én a Power Pro-t részesítettem előnyben.
Alig van elveszett wobler vele, igaz 20-as méretben használom, amivel simán ki lehet hajtani a Rapala gyári horgait, de még a kisebb méretű VMC sem áll neki ellent, ha csak nem két heggyel kapaszkodik a fába.
Eleinte sokat szívtam a gubancolódással, aztán rájöttem a megoldásra.
Első alkalommal nem töltöttem fel teljesen a dobot és nem dobtam szárazon vele, hanem kicsit beáztattam az első dobás előtt.
Aztán amikor már könnyebb woblerekkel dobáltam a kövezésen pár százat, szépen "betörtt" a zsinór, elveszítve az új kori sprőd merevségét.
Onnan kezdve dobáltam néhány kört nagyobb kanállal is, az megdolgozta az addig szűzen hagyott részét is.
Ekkor levettem, alátöltöttem rendesen és úgy tettem vissza.
Onnan kezdve éveken keresztül jól szolgált, pedig volt olyan évem, hogy 40 feletti éjszakát pergettem át vele harcsára, fogtam is 25 kilósig szépen, legalább 50 darabot évenként, hozzá pár süllőt, csukát.
Sajnos négy éve semmi időm sincsen rá (azóta vagyok "Schreibtischjäger" Nyihi), jó ha az első-második küsz íváskor rá tudok szánni 1-2 alkalmat Rííí
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #702 Dátum: 2010. December 09. - 12:49:53 »

Gyakorlatilag a fonott halála. Sajnos nincs a piacon olyan forgó, ami meg tudná akadályozni a zsinór bepödrődését, aztán a dobáskor már ugrik is össze.

Akkor lehet maradok valami minőségi monofilnál. Szeretem cserélgetni a csalikat horgászat közben. Ahol nem jött semmi a legdrágább wobblerekre ott a balin és a sügér ette a 100 forintos körforgót meg a 150 forintos támolygót.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #703 Dátum: 2010. December 09. - 12:56:01 »

Akkor lehet maradok valami minőségi monofilnál. Szeretem cserélgetni a csalikat horgászat közben. Ahol nem jött semmi a legdrágább wobblerekre ott a balin és a sügér ette a 100 forintos körforgót meg a 150 forintos támolygót.

A támolygóval nincs gond, az nem csavarja a zsinórt. A körforgóhoz használj másik dobot monofill zsinórral. De mindenképpen fonottal dobálj harcsára, csukára. Süllőre nem feltétlenül szükséges, de amikor majd bent hagysz 2-3 jó drága wobblert, akkor el fogsz gondolkodni....
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #704 Dátum: 2010. December 10. - 19:55:52 »

A képen látható halat Ausztriában fogtam, egy ivóvíz tisztaságú hegyi tóban.
Az igazi érdekessége az, hogy pisztrángra és szaiblingra pergettem, 3 méteres, 10-30 grammos Shimano botommal, 25-ös kispergetőorsóval, 0.18-as monofil zsinórral.
Éppen egy 2-es Mepps körforgó volt fent, amikor egészen a part szélén állva azt láttam, hogy egy nagyon nagy árnyék rámozdul a part alól az előtte elhúzott kanálra. De olyan mélyen volt, hogy azonosítani nem tudtam mi az. Nem kapta el, ott maradt egyhelyben lebegve, lassan alább merülve. Csiga mozdulattal elpöccintettem oldalra a kanalat és hagytam egészen alámerülni. Majd egy kis rántással beindítottam és elé húztam, szinte függőlegesen felfelé a mélyből. Mikor úgy éreztem, hogy ott lehet előtte, akkor megállítottam. Abban a pillanatban tompa ránehezedést éreztem, már ütöttem is oda. Jó fél órába telt kivenni, szák híján kézzel kellett csinálnom, a meredek parton alig találtam hozzá helyet. Közben bejárta a 4-5 hektáros tó minden szegletét. Mikor végre sikerült egészen közelre behozni, majd elejtettem a botot a nagy csodálkozástól. Nagy pisztrángot vártam, életem pisztrángját, helyette ez a gyönyörűség volt a horgon:



A kép csalóka, a hossza "csak" 76 cm volt, de olyan kemény volt a kisportolt izomzattól, mint a sodrófa. A szája olyan kemény volt, hogy a benyomott szakálú VMC hogot is elég volt belle kivenni, annyira megült a szinte elcsontosodott porcokban.
A tó tulajdonosa elmondta, hogy jó 15 évvel azelőtt kapott valahonnan egy zsák kispontyot, sem előtte, sem utána nem foglalkozott velük és évek óta nem fogott senki sem belőle.
Természetesen visszakerült jéghideg otthonába.

« Utoljára szerkesztve: 2010. December 10. - 21:09:33 írta Pyrus » Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: