Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 408118 alkalommal)
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #675 Dátum: 2010. Október 29. - 21:07:24 »

A mai nap eredménye: 4 ember pergette végig a Béke horgászegyesület 1-es tavát. Én csak wobblerrel, egyik koma csak twisterrel, többiek váltogatva a körforgót és kanalakat.

Senkinél semmi. Két öreg csalihalazott mindenfele de náluk se volt semmi mozdítás.

Érdekes mert rendszeresen telepítik a tavat, de amióta nyomatják bele ezt az iszapfaló baktériumot azóta békés halat lehetetlenség fogni, ragadozók is nagyon gyengén esznek. Pedig hal az biztosan van benne. Mert hiába kevés a fogás, ugyanúgy telepítik a tavat.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #676 Dátum: 2010. Október 29. - 21:29:48 »

Gábor  Wave !  Akkor egyszer megtelik  Stoel  Ördög
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #677 Dátum: 2010. November 17. - 18:00:41 »

Egy kis érdekesség Csernobilból:

!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #678 Dátum: 2010. December 07. - 21:54:47 »

Régebben szó volt a sügér pucolásról, hát egy profi így csinálja:

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #679 Dátum: 2010. December 07. - 23:08:38 »

Régebben szó volt a sügér pucolásról, hát egy profi így csinálja:

Jo, ahogy en csinalom az a 4:53-nal kezdodik, maskor meg egybe hagyva megtisztitjuk es ugy ropogosra kirantjuk.
Itt szazaval lehet sugert fogni nincs ra korlatozas,  gyakori, hogy felnap 200-at fogtunk ketten.


Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #680 Dátum: 2010. December 08. - 11:25:10 »

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy ki milyen fajta fonott damilt használna, használt "dobóelőkének". Bár igazából az lenne a feladata, hogy a nádból való küzdelem után ne kellene mindig újrakötni és eldobni 10-15 m monofilt.
Még sosem használta fonottat, a promó szövegeket elolvastam több márkánál, de igazából egy kis gyakorlati tapasztalat többet számítana.

 Wave
Naplózva

Üdv End
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #681 Dátum: 2010. December 08. - 11:30:38 »

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy ki milyen fajta fonott damilt használna, használt "dobóelőkének". Bár igazából az lenne a feladata, hogy a nádból való küzdelem után ne kellene mindig újrakötni és eldobni 10-15 m monofilt.
Még sosem használta fonottat, a promó szövegeket elolvastam több márkánál, de igazából egy kis gyakorlati tapasztalat többet számítana.

 Wave

Dobóelőkének a feederre PowerPro-t használok, teljesen jó, 0,17-es méretben 2x-es bothosszban. Nádban lehet, hogy kell a vastagabb 0,19-es.

Bár pontosan nem értem a módszert. Bedobsz a nádba, vagy a nád elé horgászol és bemegy a hal, majd onnan cincálod vissza? Milyen messze horgászol?

Üdv:Voldi
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #682 Dátum: 2010. December 08. - 11:50:53 »

Valóban ölég gyengén írtam körbe, bár többször neki kellett futni.

A helyzet az hogy kb. 25m re van egy sziget (ez választja el a vizet), amiben van egy nyiladék kb. 4-5 méter széles, és ennek a nyiladéknak a túlsó oldalén lévő törés adja a legtöbb halat, (mert a víz belső részéből kb 2-3 focipályányi területet nem tudnak a sporik meghorgászni.) A nagy szárazságban a nyiladékon feljött a növényzet és nem bírtam kikaszálni, mert nem értem rá. Miután a  következő évben feljött a víz, csak csónakból kaszáltam, így lent maradt egy nád-kotu mező amin túl kel dobnom, hogy ne akadjak egyből le. Persze a potykák egyből bemennek a sziget mögé, és kezdődik a birkózás  Ördög Ördög, ami nem is akkora gond, mert jó-pár éve elég jó eredménnyel folytatok, de kezdem unni, hogy kettő kilós ponty után is el kell dobni 20-30 méter damilt.
Na szépen körbe írtam. Nyihi

A terv az hogy kb. 20-25 méter fonottat (0,19-0,22) tennék fel ami reményein szerint, meg a leírások szerint jobban tűrné a  náddal való súrlódást. És nem kellene annyit damilt eldobni. Ja és persze ezt nem feederrel, hanem egy erősebb bottal csinálnám, mert van már komolyabb hal is.
Naplózva

Üdv End
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #683 Dátum: 2010. December 08. - 12:06:51 »

Valóban ölég gyengén írtam körbe, bár többször neki kellett futni.

A helyzet az hogy kb. 25m re van egy sziget (ez választja el a vizet), amiben van egy nyiladék kb. 4-5 méter széles, és ennek a nyiladéknak a túlsó oldalén lévő törés adja a legtöbb halat, (mert a víz belső részéből kb 2-3 focipályányi területet nem tudnak a sporik meghorgászni.) A nagy szárazságban a nyiladékon feljött a növényzet és nem bírtam kikaszálni, mert nem értem rá. Miután a  következő évben feljött a víz, csak csónakból kaszáltam, így lent maradt egy nád-kotu mező amin túl kel dobnom, hogy ne akadjak egyből le. Persze a potykák egyből bemennek a sziget mögé, és kezdődik a birkózás  Ördög Ördög, ami nem is akkora gond, mert jó-pár éve elég jó eredménnyel folytatok, de kezdem unni, hogy kettő kilós ponty után is el kell dobni 20-30 méter damilt.
Na szépen körbe írtam. Nyihi

A terv az hogy kb. 20-25 méter fonottat (0,19-0,22) tennék fel ami reményein szerint, meg a leírások szerint jobban tűrné a  náddal való súrlódást. És nem kellene annyit damilt eldobni. Ja és persze ezt nem feederrel, hanem egy erősebb bottal csinálnám, mert van már komolyabb hal is.

Használj teljes hosszban fonottat szerintem. Kemény lesz tőle a cuccos, de ha beteszel egy méternyi erőgumit az előke elé, akkor nem tépi le olyan hamar a hal magát, de minden bevágásod ülni fog.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #684 Dátum: 2010. December 08. - 12:09:11 »

Forend  Wave !   Lehet másképp is , ha van nyiladék akkor azon át járnak a halak  ez biztos Igen . Kagylós , mézes kukoricával olyan helyet lehet csinálni  Igen a bejárat minkét oldalát egykét hétig etetni / főtt búza is mehet / . Három naponta felnézni , elfogy -e a kaja .  Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #685 Dátum: 2010. December 08. - 12:18:18 »

Egy régi trükk  Stoel , Főleg olyan helyen pl. kunsági FCs.  stb. ahol lesik hol fog az ember halat  Ördög Ördög Ördög . A part-tól húsz - harminc m-re esetleg több keresni egy mélyedést ., etetni csak mikor senki nem látja  Ördög . A zsinórt megjelölni ! Bedobás jó 30-40 m-el beljebb , letenni a botot és sunyin behúzni az etetett helyre  Stoel Ördög Ördög Ördög Ördög Gonosz vagyok  Ördög nem kicsit  Ördög
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #686 Dátum: 2010. December 08. - 12:21:02 »

Forend  Wave !   Lehet másképp is , ha van nyiladék akkor azon át járnak a halak  ez biztos Igen . Kagylós , mézes kukoricával olyan helyet lehet csinálni  Igen a bejárat minkét oldalát egykét hétig etetni / főtt búza is mehet / . Három naponta felnézni , elfogy -e a kaja .  Wave

Ez persze működik is, meg működött is, csak hát az idő egyre kevesebb horgászatra, és a belső rész sokkal jobb feltételeket ad a halnak. Főleg este jönnek ki, ez helyi sajátosság. Úgyhogy ha "gyorsan" akarok halat fogni, be kell dobni, ott még szoktató etetés nélkül is ott vannak fél egy órán belül. Az amúr nem is nagy gond, de a ponty az egyből a nádban van. Majd hozok képet.

 Wave
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #687 Dátum: 2010. December 08. - 12:23:57 »

Egy régi trükk  Stoel , Főleg olyan helyen pl. kunsági FCs.  stb. ahol lesik hol fog az ember halat  Ördög Ördög Ördög . A part-tól húsz - harminc m-re esetleg több keresni egy mélyedést ., etetni csak mikor senki nem látja  Ördög . A zsinórt megjelölni ! Bedobás jó 30-40 m-el beljebb , letenni a botot és sunyin behúzni az etetett helyre  Stoel Ördög Ördög Ördög Ördög Gonosz vagyok  Ördög nem kicsit  Ördög

Gyakorlatilag ezt szoktam csinálni  Ördög Ördög Ördög, bár itt saját helyek vannak, de ha nincs kint az ember sűrűn ráülnek, de kevés halat húznak ki  Ördög Ördög Ördög, ezért se szélesebb a nyiladék  Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #688 Dátum: 2010. December 08. - 12:27:01 »

Használj teljes hosszban fonottat szerintem. Kemény lesz tőle a cuccos, de ha beteszel egy méternyi erőgumit az előke elé, akkor nem tépi le olyan hamar a hal magát, de minden bevágásod ülni fog.

A fonothoz kell külön spéci orsó???
Még egy kérdés: ha mégis maradnák a "hosszított dobóelőkénél" nem lenne nagyobb a dobáskor a gubanc veszély?

 Wave
Naplózva

Üdv End
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #689 Dátum: 2010. December 08. - 12:31:49 »

A fonothoz kell külön spéci orsó???
Még egy kérdés: ha mégis maradnák a "hosszított dobóelőkénél" nem lenne nagyobb a dobáskor a gubanc veszély?

 Wave

A fonottal amúgy is meg kell tanulni dobni, kicsit más az akciója, mint a monofillel. Ha nem túl nagy a csomó amivel összekötöd a monot a fonottal, akkor nem fog gondot okozni.

Nem kell hozzá speciális orsó, de a felkapókaron a görgő csapágya jó legyen, mert, ha nem forog rendesen, hamar megeszi a fonott.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: