Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 408136 alkalommal)
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #645 Dátum: 2010. Október 19. - 21:17:08 »

Pedig az is szabályos. Sőt!
Egy orsónak azt_tudnia_kell!

Én valahogy mégse szeretem. Lehet felesleges óvatoskodás és nem emiatt volt a hiba... de én jobb szeretem finoman kézzel visszacsukni.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #646 Dátum: 2010. Október 19. - 21:19:55 »

Én valahogy mégse szeretem. Lehet felesleges óvatoskodás és nem emiatt volt a hiba... de én jobb szeretem finoman kézzel visszacsukni.

Főleg pergetőorsóknál nincs arra idő. Amint vízbetoccsan a csali,  azonnal rá kell feszíteni tekeréssel. Ott nem lehet hajtogatni kézzel. Mert lehet, hogy az első 10 cm húzás után ütni kell keményen. Jó esetben  Vigyorog Vigyorog
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #647 Dátum: 2010. Október 19. - 21:21:45 »

Főleg pergetőorsóknál nincs arra idő. Amint vízbetoccsan a csali,  azonnal rá kell feszíteni tekeréssel. Ott nem lehet hajtogatni kézzel. Mert lehet, hogy az első 10 cm húzás után ütni kell keményen. Jó esetben  Vigyorog Vigyorog

Esetembe hót mindegy. Egyszerűen nem jönnek a kapások pergetve... lehet valakivel aki tud pergetni el kéne töltenem egy napot.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #648 Dátum: 2010. Október 19. - 21:39:56 »

Gábor Üdv ! A sikerhez idő kell ! Meg persze csuka , balin stb .
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #649 Dátum: 2010. Október 19. - 21:44:21 »

Gábor Üdv ! A sikerhez idő kell ! Meg persze csuka , balin stb .

üdv!

Türelmes vagyok. Addig is tapasztalok.
Naplózva
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #650 Dátum: 2010. Október 19. - 22:29:51 »

Kamasaki Royal Spin pergető botom eladnám vagy cserélném rod pod-ra, okuma Longbow orsóra akár ráfizetéssel, illetve feeder botra.
Naplózva
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #651 Dátum: 2010. Október 20. - 11:39:18 »

Kamasaki Royal Spin pergető botom eladnám vagy cserélném rod pod-ra, okuma Longbow orsóra akár ráfizetéssel, illetve feeder botra.
Már azt hittem olvasok valami jó kis horgászélményt, vagy látok egy szép csukát... Vállat von
« Utoljára szerkesztve: 2010. Október 20. - 12:01:01 írta Németh Lajos » Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #652 Dátum: 2010. Október 26. - 19:39:58 »

Kimentünk ma egy jónak ígérkező pergetésre. Előtte boltban megnéztük mi újdonságok vannak úgyhogy mindenki frissítette picit készletét.

Leértünk a tóra, kipakolás (nem volt sok cucc, válltáska meg a bot). Két perc alatt már a parton voltunk és dobáltuk az elsőket. Első dobásra sikerült egy gumihalat otthagynom. Volt egy kisebb kóstolgatásom, éreztem is de lemaradtam róla, cikkezett farokkal jött ki a twister. Gondoltam átmegyek a tó másik végébe ahol a frissen vett Salmo Pike wobblerem rögtön úgy döntött le akad. Próbáltam mindent, nem akadt le. Mondom akkor betépem, folytatom a horgászatot. Rámarkolva damilra, tolattam amikor szépen elpattant, wobbler kiszabadult a fából és úszik elfele. Akkor még nem néztem mi szakadt meg hol, csak gyorsan kimentettem a wobblerem. Utána néztem, hogy nem a zsinór hanem az Energofish acél előkéje nyíródott szét amit FRISSEN raktam fel dobás előtt a wobblerre! A 20-as Mivardi pergető monofil damil meg köszöni szépen jól van.  Ördög

Sajnos nekem a mai napon nem volt szerencsém. 3 órás pergetés során nem sikerült egy halat se kiemelnem, kolléga viszont egy csuka fárasztásának és visszaengedésének élményével gazdagabb lett.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #653 Dátum: 2010. Október 26. - 20:57:28 »

Kimentünk ma egy jónak ígérkező pergetésre. Előtte boltban megnéztük mi újdonságok vannak úgyhogy mindenki frissítette picit készletét.

Leértünk a tóra, kipakolás (nem volt sok cucc, válltáska meg a bot). Két perc alatt már a parton voltunk és dobáltuk az elsőket. Első dobásra sikerült egy gumihalat otthagynom. Volt egy kisebb kóstolgatásom, éreztem is de lemaradtam róla, cikkezett farokkal jött ki a twister. Gondoltam átmegyek a tó másik végébe ahol a frissen vett Salmo Pike wobblerem rögtön úgy döntött le akad. Próbáltam mindent, nem akadt le. Mondom akkor betépem, folytatom a horgászatot. Rámarkolva damilra, tolattam amikor szépen elpattant, wobbler kiszabadult a fából és úszik elfele. Akkor még nem néztem mi szakadt meg hol, csak gyorsan kimentettem a wobblerem. Utána néztem, hogy nem a zsinór hanem az Energofish acél előkéje nyíródott szét amit FRISSEN raktam fel dobás előtt a wobblerre! A 20-as Mivardi pergető monofil damil meg köszöni szépen jól van.  Ördög

Sajnos nekem a mai napon nem volt szerencsém. 3 órás pergetés során nem sikerült egy halat se kiemelnem, kolléga viszont egy csuka fárasztásának és visszaengedésének élményével gazdagabb lett.
Én is vettem energofish köthető drótot. Valamire biztos jó lesz, horgászni nem fogok vele...közel sem tud annyit, mint ami rá van írva.
Amúgy is lebutítja a drót a wobler mozgását, vegyél inkább köthető kevlárt. Hétvégén mi is kinéztünk csuka ügyben. Kb du.kettőtől bármivel próbálkoztunk, az eirán kívül semmit nem evett a csuka. Eleinte próbálkoztam mindenfélével, de amíg a cimborám sorra akasztotta az eirával a csukákat, nekem nem jött semmi. Aztán beadtam a derekam és fogtam párat én is.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #654 Dátum: 2010. Október 26. - 21:17:48 »

Én is vettem energofish köthető drótot. Valamire biztos jó lesz, horgászni nem fogok vele...közel sem tud annyit, mint ami rá van írva.
Amúgy is lebutítja a drót a wobler mozgását, vegyél inkább köthető kevlárt. Hétvégén mi is kinéztünk csuka ügyben. Kb du.kettőtől bármivel próbálkoztunk, az eirán kívül semmit nem evett a csuka. Eleinte próbálkoztam mindenfélével, de amíg a cimborám sorra akasztotta az eirával a csukákat, nekem nem jött semmi. Aztán beadtam a derekam és fogtam párat én is.

Az én cimborám egy sima noname sárga-fekete nagy méretű gumihallal akasztotta a csukáját úgy, hogy nem is flikk-flakkozott vele csak monoton módon vontatta be és kész.

Viszont sikerült végre az új botom kipróbálni az orsóval és nagyon megszerettem.
Naplózva
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #655 Dátum: 2010. Október 26. - 23:48:57 »

Egyébként gyerek kori barátomtól kaptam minap egy Nils Master wobblert ami olyan régi, hogy 800 forintos árcédula van rajta. Meg egy vele egykorú 4 cm-es Rapal countdown.
Naplózva
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #656 Dátum: 2010. Október 27. - 18:43:41 »

A mai nap eredménye: Mepps Lusox és két wobbler beszakadt, semmi kapás. Azt hiszem itt az én tudásom hiányának jut a legnagyobb szerep, meg kéne tanulnom pergetni, mert a lelkesedés adott, de mint a mellékelt ábra mutatja a tudás hiányzik.  Rííí
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #657 Dátum: 2010. Október 27. - 20:12:23 »

Gábor  Wave ! Milyen mély a víz ?  Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #658 Dátum: 2010. Október 27. - 21:03:46 »

Gábor  Wave ! Milyen mély a víz ?  Wave

2-4 méter szerintem. Mesterséges tó.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #659 Dátum: 2010. Október 27. - 21:12:28 »

Gábor akkor csak kicsi körforgót és mérsékelten merülő wobler használj 7-8 cm -est
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: