Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 7mm. Rem. Magnum  (Megtekintve 58448 alkalommal)
Steve
Vendég
« Új üzenet #75 Dátum: 2008. Augusztus 14. - 16:07:26 »


Te Zoli!

A zárdugattyú az jó lesz a 8x57-hez?
A tárban nem fordul be a jóval rövidebb 8x57-es töltény?

Csak így rágtam magamban a dolgot és ezek úgy megvilágosodtak bennem.... Stoel Wave

Sajnos, pont ez okozza a lőszer szétverést, a Zastava nem használ magnum tárat, csak a standard (médium) kaliberű tárat használja.
A zárdugattyú is ugyan az, max. a hüveklyvonót kell cserélni.

Nem akarok kötözködni, de a 8x57-es és a 7mm Rem. Magnum hüvelytalpa az nagyon nem azonos átmérőjű! Mosolyog

Hát az biztos, hogy nem ugyan olyan méretű, ezért kell a hüvelyvonót cserélni, de lehet hogy a zárdugattyút is cserélni kell vagy csak a fejet, bár nem emlékszem most hirtelen, hogy a mauser dugattyún a fej külön van-e vagy sem.

Azt én sem tom'.... Vállat von
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #76 Dátum: 2008. Augusztus 14. - 16:08:43 »

Majd este megnézem! Meglepődött
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #77 Dátum: 2008. Augusztus 14. - 16:24:54 »


Te Zoli!

A zárdugattyú az jó lesz a 8x57-hez?
A tárban nem fordul be a jóval rövidebb 8x57-es töltény?

Csak így rágtam magamban a dolgot és ezek úgy megvilágosodtak bennem.... Stoel Wave

Legegyszerubb megoldas egy masik puska.
7mm Mag huvelylalp atmero 13mm (Magnum)
8x57 vagy 9.3X62 pedig  11.94mm (standard)

Ha zarat es csovet is kell cserelni jobb megoldas egy uj puska.
Az en ket fillerem az ugyhoz.....

Sajnos, pont ez okozza a lőszer szétverést, a Zastava nem használ magnum tárat, csak a standard (médium) kaliberű tárat használja.
A zárdugattyú is ugyan az, max. a hüveklyvonót kell cserélni.

Nem akarok kötözködni, de a 8x57-es és a 7mm Rem. Magnum hüvelytalpa az nagyon nem azonos átmérőjű! Mosolyog

Hát az biztos, hogy nem ugyan olyan méretű, ezért kell a hüvelyvonót cserélni, de lehet hogy a zárdugattyút is cserélni kell vagy csak a fejet, bár nem emlékszem most hirtelen, hogy a mauser dugattyún a fej külön van-e vagy sem.

Azt én sem tom'.... Vállat von
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #78 Dátum: 2008. Augusztus 14. - 16:25:56 »

Hát az biztos, hogy nem ugyan olyan méretű, ezért kell a hüvelyvonót cserélni, de lehet hogy a zárdugattyút is cserélni kell vagy csak a fejet, bár nem emlékszem most hirtelen, hogy a mauser dugattyún a fej külön van-e vagy sem.

Szia Zoli!

Az egész zárdugattyútest egybe van (éppen most bevonatolok egy ilyet). Szerintem a zárdugattyút nem kell cserélni, csak a hüvelyvonón módosítani. De megkérdezem hozzá(bb)értőtől.  Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #79 Dátum: 2008. Augusztus 14. - 16:27:48 »


Te Zoli!

A zárdugattyú az jó lesz a 8x57-hez?
A tárban nem fordul be a jóval rövidebb 8x57-es töltény?

Csak így rágtam magamban a dolgot és ezek úgy megvilágosodtak bennem.... Stoel Wave



Sajnos, pont ez okozza a lőszer szétverést, a Zastava nem használ magnum tárat, csak a standard (médium) kaliberű tárat használja.
A zárdugattyú is ugyan az, max. a hüveklyvonót kell cserélni.

Nem akarok kötözködni, de a 8x57-es és a 7mm Rem. Magnum hüvelytalpa az nagyon nem azonos átmérőjű! Mosolyog

Hát az biztos, hogy nem ugyan olyan méretű, ezért kell a hüvelyvonót cserélni, de lehet hogy a zárdugattyút is cserélni kell vagy csak a fejet, bár nem emlékszem most hirtelen, hogy a mauser dugattyún a fej külön van-e vagy sem.

Azt én sem tom'.... Vállat von

Legegyszerubb megoldas egy masik puska.
7mm Mag huvelylalp atmero 13mm (Magnum)
8x57 vagy 9.3X62 pedig  11.94mm (standard)

Ha zarat es csovet is kell cserelni jobb megoldas egy uj puska.
Az en ket fillerem az ugyhoz.....
Elmezest elboktem..
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #80 Dátum: 2008. Augusztus 14. - 16:30:11 »

Hát az biztos, hogy nem ugyan olyan méretű, ezért kell a hüvelyvonót cserélni, de lehet hogy a zárdugattyút is cserélni kell vagy csak a fejet, bár nem emlékszem most hirtelen, hogy a mauser dugattyún a fej külön van-e vagy sem.

Szia Zoli!

Az egész zárdugattyútest egybe van (éppen most bevonatolok egy ilyet). Szerintem a zárdugattyút nem kell cserélni, csak a hüvelyvonón módosítani. De megkérdezem hozzá(bb)értőtől.  Wave

Szia Anti!
Nekem is úgy rémlik, hogy csak a hüvelyvonót kell cserélni, de azért nem vennék mérget rá. Bion
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #81 Dátum: 2008. Augusztus 14. - 16:33:55 »


Legegyszerubb megoldas egy masik puska.
7mm Mag huvelylalp atmero 13mm (Magnum)
8x57 vagy 9.3X62 pedig  11.94mm (standard)

Ha zarat es csovet is kell cserelni jobb megoldas egy uj puska.
Az en ket fillerem az ugyhoz.....
Elmezest elboktem..

Szia Fredi!

Pont ezt szeretném elkerűlni, hogy puskát kelljen cserélni, ezért próbálkozok először lőszer cserével.
Az a baj, hogy balos puskát eladni és venni is nehéz, meg drága is. Persze szívesen vennék egy Sauer 202 Elegans-t 8x57JS kaliberben, teljesen balos kivitelben, de ez szerintem álom marad. :-\
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #82 Dátum: 2008. Augusztus 14. - 16:42:47 »


Legegyszerubb megoldas egy masik puska.
7mm Mag huvelylalp atmero 13mm (Magnum)
8x57 vagy 9.3X62 pedig  11.94mm (standard)

Ha zarat es csovet is kell cserelni jobb megoldas egy uj puska.
Az en ket fillerem az ugyhoz.....
Elmezest elboktem..

Szia Fredi!

Pont ezt szeretném elkerűlni, hogy puskát kelljen cserélni, ezért próbálkozok először lőszer cserével.
Az a baj, hogy balos puskát eladni és venni is nehéz, meg drága is. Persze szívesen vennék egy Sauer 202 Elegans-t 8x57JS kaliberben, teljesen balos kivitelben, de ez szerintem álom marad. :-\

Azoknal a puskaknal ahol a zardugattyu vege korulveszi a hovelytalpat ott csak zardugattyu cserevel lehet megoldani.
Mivel a Mauser zarak vege (eleje) lapos, ( a huvely "nem ul bele") igy elofordulhat, hogy modosithato.....nem tudom. Mivel az irodaban vagyok a Mauser meg otthon igy megnezni sem tudom.
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #83 Dátum: 2008. Augusztus 14. - 16:45:45 »

Az biztos, hogy Sauer, Remington, Voere, Browning-nal nem megoldhato.
Es meg biztos van egy sereg masik gyartmany, foleg a "modern" zarszerkezetuek ahol ugyanez a helyzet.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #84 Dátum: 2008. Augusztus 14. - 17:00:44 »

Énszerintem az M98-asok nem nagy gonddal történt átkaliberezése az oka a sok kivetési gondnak a nem 8x57-es vadásziasított hadimausereknél...
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #85 Dátum: 2008. Augusztus 14. - 20:30:31 »

Hát az biztos, hogy nem ugyan olyan méretű, ezért kell a hüvelyvonót cserélni, de lehet hogy a zárdugattyút is cserélni kell vagy csak a fejet, bár nem emlékszem most hirtelen, hogy a mauser dugattyún a fej külön van-e vagy sem.

Szia Zoli!

Az egész zárdugattyútest egybe van (éppen most bevonatolok egy ilyet). Szerintem a zárdugattyút nem kell cserélni, csak a hüvelyvonón módosítani. De megkérdezem hozzá(bb)értőtől.  Wave

Szia Anti!
Nekem is úgy rémlik, hogy csak a hüvelyvonót kell cserélni, de azért nem vennék mérget rá. Bion
Szia Zoli !
Ha kiveszed a zárat a puskádból, és bele próbálsz egy 11,9 átmérőjű hüvelyt, látni fogod, miért kell zárat cserélni.Megnéztem a M98 zárfeje félkörben átöleli a hüvelytalpat, tehát nem lapos.A lövedékválasztá s magnumok esetében nem egyszerű feladat, 50métertől, a 300 méterig minden távon  kiválóan teljesítsen a lövedék , az nehéz dió. Sok sikert a választáshoz.
Üdv.r. Wave
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #86 Dátum: 2008. Augusztus 14. - 21:53:52 »

"A lövedékválasztás magnumok esetében nem egyszerű feladat, 50métertől, a 300 méterig minden távon  kiválóan teljesítsen a lövedék , az nehéz dió. Sok sikert a választáshoz."
 Igen Igen
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #87 Dátum: 2008. Augusztus 18. - 08:44:34 »

Szia Zoli !
Ha kiveszed a zárat a puskádból, és bele próbálsz egy 11,9 átmérőjű hüvelyt, látni fogod, miért kell zárat cserélni.Megnéztem a M98 zárfeje félkörben átöleli a hüvelytalpat, tehát nem lapos.A lövedékválasztá s magnumok esetében nem egyszerű feladat, 50métertől, a 300 méterig minden távon  kiválóan teljesítsen a lövedék , az nehéz dió. Sok sikert a választáshoz.
Üdv.r. Wave

Szia Robi!

Nem volt időm megnézni a zárdugattyút, de ahogy olvasom írásod, már beugrott a dolog.
A lőszerrel kapcsolatban, szerintem én megtaláltam már a jó lőszert hozzá és ez volt a Nosler Partition és a TIG is, de ezeket elveri ez az átkozott tár. Beragasztani nem akarok semmit a tárba, így max. a lőszerváltás marad. Kicsit bosszantó, hogy ezeket a jól működő lőszereket nem tudom használni, de így legalább lesz tapasztalatom több féle lőszerrel is. Remélem, hogy nem fog ez a kisérletezés a vad kárára történni, ezért is válogatok kicsit körülményesen, áttekintően, hátha sikerül egyből egy jót kiválasztanom. Wave
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #88 Dátum: 2008. Augusztus 18. - 08:46:58 »

Robi, egy kérdésem lenne.
A barátodnak van már tapasztalata a Vulkánnal ebben a kaliberben?
Naplózva
Pisti06
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #89 Dátum: 2008. Augusztus 18. - 12:59:56 »

Üdv Zoli,
emlitetted, hogy a Remington lőszerekkel nem szimpatizálsz, de a kaliberedben eszembe jutott egy egész jó munició.Swift-A-Frame-mel szerelik, Safari Grade néven árulják, nem is olcsó.A lövedék csúcsa elég zárt és lapos , nem emelkedik ki túlságosan a köpenyből, talán a tár se veri el.Tudom , nem kimondottan az az ólomfröcsögtetős lövedék, sőt, kifejezetten kemény, de mégis jól dolgozik a vadban, még kisebb testben is.
7-esben egy süldőt meg egy bakot lőtt vele egy ismerősöm, mindkettőn jól leadta az energiát.30-06-ban és 9,3x62-ben is tetszett(utóbbi Norma ),nem csinál nagy lukat, de mégis jól öl.
Ha más nincs, esetleg próbáld ki ezt.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: