Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 7mm. Rem. Magnum  (Megtekintve 58449 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #150 Dátum: 2010. Július 22. - 12:51:35 »

Azt mondják,hogy a zergéket is hatalmas távokról szokták lőni. Ambrózy Árpád 33méterről lőtte íjjal. Van értelme a hosszútávlövő kalibernek,vagy sem? Amíg csak 8x57 volt,mindent meglőttek vele.
A legtöbb zergét ma is 7x64/65R és 6,5x57/R-el lövik 100-200 méteres távolságból....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #151 Dátum: 2010. Július 22. - 12:58:14 »

Az fel sem merült a 400 méteres bikánál, hogy rácserkeljenek?
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #152 Dátum: 2010. Július 22. - 13:01:54 »

Az fel sem merült a 400 méteres bikánál, hogy rácserkeljenek?
Nem tudom, nem voltam ott...sajnos.
De el tudok képzelni olyan helyzetet, hogy idegenben rávigyen a kényszer egy ekkora lövésre.
Én felvállalom.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #153 Dátum: 2010. Július 22. - 13:10:27 »

Nem tudom, nem voltam ott...sajnos.
De el tudok képzelni olyan helyzetet, hogy idegenben rávigyen a kényszer egy ekkora lövésre.
Én felvállalom.

Ha az ember utána el tud magával számolni, akkor tegye.
Persze csakis akkor ha teljesen biztos a lövésben.
Mindenkinek más az értékrendje.
Nem tudom hogy hogy néznék a falon lógó legnagyobb bikámra, ha 400-ról lőttem volna.
Én nem tudnék magammal elszámolni, egyszerűen nekem nem erről szól a vadászat (persze tudom hogy Neked se).
Más kérdés az hogy nincs pénzem arra hogy idegenbe vadásszak (meghívásokkal meg hát nincs tele a padlás), és egy csapat elefántot sem találnék el 400 méterről.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #154 Dátum: 2010. Július 22. - 13:22:21 »

Ha az ember utána el tud magával számolni, akkor tegye.
Persze csakis akkor ha teljesen biztos a lövésben.
Mindenkinek más az értékrendje.
Nem tudom hogy hogy néznék a falon lógó legnagyobb bikámra, ha 400-ról lőttem volna.
Én nem tudnék magammal elszámolni, egyszerűen nekem nem erről szól a vadászat (persze tudom hogy Neked se).
Más kérdés az hogy nincs pénzem arra hogy idegenbe vadásszak (meghívásokkal meg hát nincs tele a padlás), és egy csapat elefántot sem találnék el 400 méterről.

Itt ne egy itthoni vadászatban gondolkodj...nem bikában. És nekem sem erről szól, de...
Elutazol több ezer km-t...
El kell olvasni Széchenyi alaszkai könyvét...
Egy lehetőség, egy élet, kapitális jávor.
EGY.
Elefántot meg már nem lőnék.
És nekem sincs pénzem arra, hogy idegenben vadásszak, bár vártam már farkasra... Igen
Még valami...nagyon sok embert ismerek, aki 100m-ről sem találna el egy elefántot, nemhogy egy A4-es lapot...és mégis vadásznak.
 :buba
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Steve
Vendég
« Új üzenet #155 Dátum: 2010. Július 22. - 15:03:45 »


Csak nem lehet véletlen, hogy a legnépszerűbb kaliberek 50-80-100 éve használatban vannak.


Szerintem meg az innováció a kulcsszó.
A most klasszikusnak számító kaliberek 50-80-100 éve voltak az innováció csúcsai....Fejvakarás
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #156 Dátum: 2010. Július 22. - 15:11:07 »

Mára már hazánkban is van egy réteg, nem csak nyugaton, akinek nem kell dolgoznia, mert gazdag, és egész életét a szenvedélyének hódolva töltheti! Megveheti a legjobb puskát, töltényt, felszerelést, gyakorolhat eleget lőtéren, vadászhat külföldön amennyit akar. És ha megvan hozzá a tehetsége is, lőhet messzire, mert találni fog! Mi meg irigykedhetünk,  de ennek nincs értelme! El kell fogadni. 
Naplózva
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #157 Dátum: 2010. Július 22. - 15:54:51 »

Az fel sem merült a 400 méteres bikánál, hogy rácserkeljenek?



Berik,ha lesz időm előkeresem a nimródok közül azt a lapszámot, amelyben Németh József akkori Fővadász (aki a bikát lővette)részletesen leírja az eseményt.De ha emlékezetem nem csal, valamilyen okból kifolyólag kényszerhelyzetben voltak s emiatt volt kénytelen ezt a döntést hozni.Írom mégegyszer pontosan nem emlékszem de utánanézek. Wave
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 22. - 16:07:12 írta Pyrus » Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #158 Dátum: 2010. Július 22. - 16:30:10 »

Nem hagyott nyugodni a dolog meseszép előkereste nekem a Nimród 1986 januári számát.

A nevet illetően tévedtem, nem józsef hanem ferenc nevezetű a fővadász, őt idézem.

"- ............a műúttól nyugatra, az ároktól északra levő magaslesen tanyáztunk.A bika soha nem bőgőtt olyan jól,mint aznap este.Aztán kijött, csakhogy az árokba, ahol mi nem láthattuk.Már indultam lefele a lesről, hogy rácserkelünk, amikor szemben megjelent néhány tehén.Szelet kaptak volna tőlünk, így gyorsan visszamásztam a lesre.Ekkor a tehenek és közöttünk egy másik bika jött ki,s elindult a nagy bika felé.Az megmérgesedett, s nekirontott így végre egész testét láthattuk.Tudtam, hogy az amerikai lőtudása kiváló, szóltam neki,lőjön.Puskáját kitámasztotta, a bika egy pillanatra megállt, aztán megindult, megint megált, akkor dördült el a fegyver.Távcsövön néztem,láttam, hogy a bika jelzett, néhányat lépett, majd forogni kezdett,lefeküdt,az első lábaival megpróbált mégegyszer felemelkedni, de ezzel vége is volt.Leléptem a távolságot,477 nyújtott lépés, ami 400 méternek felel meg.7mm rem magnummal lőtt..............."
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 22. - 17:16:08 írta Pyrus » Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #159 Dátum: 2010. Július 22. - 18:30:43 »

Peti!

Én a 6.5x57-est nem sorolnám a magnumok közé...

Egyéb iránt egykori jóbarátom által vadásztam pár alkalommal 7mm.rem.mag.-gal.
Lőttem vele őzet és disznókat.
Az akkor hozzá beszerezhető 11.34 gr-os Remington tölténnyel lőttem mindet és hiba nélkül tette a dolgát.

Biztosan mondtam már, ha idehaza magnum kaliberrel lehetne csak vadásznom, az kizárólag a 375HH, vagy a 7mm.rem.mag. lenne.
Szerencsére nincs ilyen kényszerpálya... Mosolyog

Wanderer!

A 8x57-es sem mindenható, de szerintem optimális lehet még akár "egypuskának" is.
Viszont legalább ilyen jó kaliber a 9.3x62-es is. Kacsint
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #160 Dátum: 2010. Július 22. - 18:58:39 »

Peti!

Én a 6.5x57-est nem sorolnám a magnumok közé...

Egyéb iránt egykori jóbarátom által vadásztam pár alkalommal 7mm.rem.mag.-gal.
Lőttem vele őzet és disznókat.
Az akkor hozzá beszerezhető 11.34 gr-os Remington tölténnyel lőttem mindet és hiba nélkül tette a dolgát.

Biztosan mondtam már, ha idehaza magnum kaliberrel lehetne csak vadásznom, az kizárólag a 375HH, vagy a 7mm.rem.mag. lenne.
Szerencsére nincs ilyen kényszerpálya... Mosolyog

Wanderer!

A 8x57-es sem mindenható, de szerintem optimális lehet még akár "egypuskának" is.
Viszont legalább ilyen jó kaliber a 9.3x62-es is. Kacsint

Jó a szó!  Ördög  Piál
Nekem a magnumok közül még nagyon szimpatikus a .300 H&H Mag.
Csak hát alig szerezhető be töltény. Gondolom.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #161 Dátum: 2010. Július 22. - 19:12:48 »

Wanderer!

A 8x57-es sem mindenható, de szerintem optimális lehet még akár "egypuskának" is.
Viszont legalább ilyen jó kaliber a 9.3x62-es is. 
 

 
Ezt nem is állitottam hogy mindenható,de közel optimális akár........ Igen
Ami pedig a jó öreg 62-est illeti......érdekes de ebben is egyetértünk Kacsint

Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
Viking
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


« Új üzenet #162 Dátum: 2010. Július 22. - 19:27:11 »

Ha már offolunk:
Miért pont a 9,3*62?
A 9,3*64 Brenneke sokkal jobbnak tűnik adatai alapján.
Azért kérdezem, mert egyikkel sem lőttem még.
Naplózva
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #163 Dátum: 2010. Július 22. - 20:20:41 »

Ha már offolunk:
Miért pont a 9,3*62?
A 9,3*64 Brenneke sokkal jobbnak tűnik adatai alapján.
Azért kérdezem, mert egyikkel sem lőttem még.



Nézz szerintem be a 9.3-as nagyvasak topicba.Boar, és Anti rendelkezik az általad kérdezett kaliberrel.Másrészt tényleg ne off ba tegyük ezt a topicot ,igazándiból ezek a kaliberek egy megokolás gyanánt kerültek elő.Harmadrészt gyakorlatilag nemtudok neked hitelt érdemlő választ adni mert nem rendelkezem 9.3x64-es cal fegyverrel.Adatokból, magazinokból nemkivánok következtetni amikor fentebb emlitett személyek gyakorlatban tudnak erre választ adni saját fegyverükkel szerzett tapasztalataik nyomán. Wave
Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #164 Dátum: 2010. Július 22. - 20:28:08 »

A bikára való lövést az is siettette, hogy a szomszéd terület eléggé közel volt, ráadásul többnyire ott tartózkodott, a hullajtott agancsait is ott találták meg. Csak hogy korrekt legyen, ez a rész valahogy mindig kimarad a történetből.

Off vége.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: