Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 290672 alkalommal)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #255 Dátum: 2010. November 15. - 10:26:49 »

Szia Feri!
Szép ajándék,becsüld meg,igazi vadásztárs lesz sok emlékkel.
Aki kutyázik annak meg változik az élete,most már lesz egy minden napos elfoglaltságod.
Nem tudom,hogy milyen képzést kapott a kutya,de az alapokat már kezdheted vele (már korában is lehetett volna).
Behívás,aport készség,és vidd a területre minnél többet ki magaddal.A lövés állóságára is figyelj(előszőr csak taps,utána kispuska,aztán sörétes).
Itt találsz egy kis segitséget:http://www.kutya.hu/Rovat.aspx?id=22 Vadászkutya Iskola.
Vizslát tulajdon képen csak akkor szokták csapáztatni,ha nincs más alkalmasabb eb.A fajta alkalmas rá és van is vizsga belőle.De nem igazán erre való előszór csak otthon a kertben húzzál neki csapát etetés előtt (egyben meg lesz a jutalom is) aztán folyamatosan lehet növelni a hosszakat és az időt(nem véreb ne azt várd el tőle)
Üdv:HSanyi
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #256 Dátum: 2010. November 15. - 14:36:38 »

Szia Feri!

Szép kuty!  Emelem
Elsőnek csak barátkozz vele egy hétig, de a  képekből úgy látszik plusz idő is eltelt már azóta, hogy ez nem biztos, hogy kell.
Amit ajánlok neked, és mindig következetesen tartass be vele, már az elejétől, hogy be tudd hívni, vagy (droppóltatni), elfektetni.
Ezt általában mindenki félbe haggggggya valamilyen szinten, bár a kuttyok is képesek alkalmi süketnek lenni.
Ha vér-csapázni is szeretnél vele, szerintem várd meg az éves kort, de minimum az első pár közös apróvad elejtését, utána könnyebben szét tudja váltani mit is vársz tőle, bár a vizslám, most 6 éves és kb. most nőt be a feje-lágya  OOO Ördög Ördög
Disznóra, én sosem viszem ki, vagy ha ki is viszem, csak azért, hogy nézze meg a rálövés helyét, hogy van-é találat, esetleg elindulok a lábas erdőben, de az első sűrűnél haza a kuty, mert ha baj van könnyen felhasítja a kuttyot.

 Wave
« Utoljára szerkesztve: 2010. November 24. - 19:52:42 írta Voldemort » Naplózva

Üdv End
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #257 Dátum: 2010. December 16. - 11:01:47 »

Szakmai kérdés tapasztalt kutyásoknak.
Drótszőrű magyar vizsla 5 hónapos, együtt lakik egy szálkás tacsival. A kutyaház szigetelt, azaz kívül deszka, majd 2 cm-es hungarocell, belül OSB. Ajtóra vastag szőnyeg szögelve.
Kint tartom őket, de szerintetek mi az a hideg amikor be kellene engednem őket a garázsba? Tegnap este elérte a -10-et, akkor beengedtem őket.
Javaslat, tapasztalat?
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #258 Dátum: 2010. December 16. - 11:09:22 »

Szakmai kérdés tapasztalt kutyásoknak.
Drótszőrű magyar vizsla 5 hónapos, együtt lakik egy szálkás tacsival. A kutyaház szigetelt, azaz kívül deszka, majd 2 cm-es hungarocell, belül OSB. Ajtóra vastag szőnyeg szögelve.
Kint tartom őket, de szerintetek mi az a hideg amikor be kellene engednem őket a garázsba? Tegnap este elérte a -10-et, akkor beengedtem őket.
Javaslat, tapasztalat?
Garázsra kutyaajtó vág... Kacsint
Egyébként mekkora kutyaól, és milyen típusú?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #259 Dátum: 2010. December 16. - 11:22:50 »

Saját típusú, kb. 1m X 50 cm és minden eleme az alja, oldala, teteje, stb szigeteléssel ellátott.
Garázsajtót nem akarom szétvágni és a kutyákat sem szeretném állandóan ott tartani. Kutya
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #260 Dátum: 2010. December 16. - 11:33:13 »

Saját típusú, kb. 1m X 50 cm és minden eleme az alja, oldala, teteje, stb szigeteléssel ellátott.
Garázsajtót nem akarom szétvágni és a kutyákat sem szeretném állandóan ott tartani. Kutya
De remélem nem az a tipikus kutyaház... Fejvakarás
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #261 Dátum: 2010. December 17. - 19:27:22 »

Javaslat, tapasztalat?

Szerintem nincs az a hideg, amit ez a két szőrös kutya ki nem bírna egybebújva...  Wave
Nekem a Welsh-Fox-Spániel keverékkel fekszik egy szénával kibélelt deszkaházban. Nem néznek úgy ki, mint aki fázna..  Kacsint
 Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #262 Dátum: 2010. December 18. - 06:41:33 »


Javaslat, tapasztalat?

Szalmával bélelt ólban, "lefüggönyözött" ajtóval, ketten, nem hiszem hogy nagyon fáznának...
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #263 Dátum: 2010. December 18. - 15:55:50 »

Miért nem engeded be őket a garázsba?
Szerintem egy drót meg egy szálkás nem csinálna akkora nagy rumlit, hogy azt a gazdi nem tudná elviselni...
A szaros kutyaházban nem biztos, hogy a gyártó által megjelölt komfort uralkodik.
Gondold el, ki az a minőségellenőr, aki befekszik egy éjszakára, hogy kipróbálja a szigetelés minőségét??
Nyugodtabb éjszakád lesz Neked is, ha biztonságban, melegben tudod a Barátaidat, nem?

 Kacsint Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #264 Dátum: 2010. December 18. - 21:19:23 »

Szerintem egy drót meg egy szálkás nem csinálna akkora nagy rumlit, hogy azt a gazdi nem tudná elviselni...
Ezt azért néhány maradék fékcsődarabbal meg tudnám cáfolni. De legalább műszaki vizsgánál nem volt vele gond. Hát unatkoztak, no.  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Egyszer kemény helyzet volt, amikor a Bükkben, szerpentinen lefelé durrant el, egy másik alkalommal utánfutóval. De így is imádjuk őket  Mosolyog
Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #265 Dátum: 2010. December 18. - 21:40:30 »

Megoldás:
Autó-futi ki, kutya be.

Eccerű.

 Nyihi Nyihi Nyihi

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #266 Dátum: 2011. Február 01. - 19:17:29 »

Egy kis segítséget vagy inkább vélemény nyilvánítást szeretnék kérni. Vannak név ötleteim, de nem
igazán sikerül dönteni, mindenkinek más tetszik. A lehetőségek: Hubi, Avar, Bodza, Ropi, Zsömi, Perec.

Legyen perec, abban csak magas magánhangzók vannak!  Mosolyog Kacsint
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #267 Dátum: 2011. Február 03. - 10:25:09 »

Üdv Bence!
Nekem az Avar is tetszik!
Egy nagy kalappal a vadászvizsgához és a kutyához!
 Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #268 Dátum: 2011. Február 03. - 11:06:54 »

Köszönöm szépen. Remélem sikerélményem lesz.
Gondoltam rá, hogy én is csinálok egy hasonló topikot, mert ahogy látom,
elég sok segítséget lehet kapni más tapasztalt kutyásokatól.

Üdv: Bence
Naplózva

Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #269 Dátum: 2011. Február 03. - 11:11:17 »

Köszönöm szépen. Remélem sikerélményem lesz.
Gondoltam rá, hogy én is csinálok egy hasonló topikot, mert ahogy látom,
elég sok segítséget lehet kapni más tapasztalt kutyásokatól.

Üdv: Bence

Egyáltalán nem kell nyitni másik topikot!
Ha kérdésed van tedd fel akár a kutyás, a segítsünk egymásnak témában!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: