Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Videók  (Megtekintve 87404 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #195 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 10:30:32 »


Egy regényt elolvasva minden emberben más kép alakul ki az abban szereplőkről, és magáról a cselekményről is. Fejér Tamás is elképzelte valahogy, megfilmesítette, mi meg sokszor láttuk, így szoktuk meg. Ha szívemre teszem a kezem, az sem olyan mint amit a könyv alapján kialakítottam magamban. Fekete István írásait szerintem nem is lehet filmben visszaadni.

Ez a film egy más elképzelés, más szemlélet alapján készült rendezés, ami egyáltalán nem biztos, hogy rossz. Vállat von
Az biztos, hogy Eperjest én sem tudom elképzelni István bácsi szerepében, ( főleg Zente után) de valószínűleg elfogult vagyok, mert én Eperjest nem igazán  szeretem.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #196 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 12:14:17 »

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #197 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 13:31:32 »

Azért kellenek a "nagy" nevek(Eperjes, Molnár Piroska, Pogány Judit,stb.) a filmbe, hogy a néző beüljön a moziba! Ez is egy árucikk, egy termék amit el kell adni, hogy profit legyen, és a sok jól csengő név már fél siker!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #198 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 13:39:28 »

Azért kellenek a "nagy" nevek(Eperjes, Molnár Piroska, Pogány Judit,stb.) a filmbe, hogy a néző beüljön a moziba! Ez is egy árucikk, egy termék amit el kell adni, hogy profit legyen, és a sok jól csengő név már fél siker!

Ezzel azért vitatkoznék, mármint a "nagy nevek"-kel! Nem látom a szereposztásban a nagy színészeket, biztos az én hibám. Ez a film (is) iskolapéldája a tehetségtelen, ötlettelen bizniszbagázs tombolásának. Szerintem! "Szamócáról" egyszer az indexen elmondtam a véleményemet, hú mit kaptam érte!  Vigyorog
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #199 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 14:01:50 »

Nem tudom, hogyan fogják ezt a (személyes véleményem) gyalázatot megmagyarázni.
Bojkott!!!
 Emelem


Nem értem.
Ezek szerint te láttad az új verziót elejétől a végéig? Vagy az a gyalázat, hogy valaki hozzá mert nyúlni?
Egyébként nekem se sok bizodalmam van hozzá.

És hát a filmet ne keverjük a valósággal, azon se szokott senki felháborodni, ha egy autósüldözésben a főhős több tucat súlyos balesetet okoz, vagy egy tűzpárbajban ártatlan járókelők a golyófogók, ilyet sem szabad a valóságban, de mi nézőként drukkolunk, a többi részletkérdés.  Kacsint
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #200 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 14:03:51 »

Egy regényt elolvasva minden emberben más kép alakul ki az abban szereplőkről, és magáról a cselekményről is.
De ez ugyan így van a színész esetében is.
Ha egyszer Kovács Lajos (aki felőlem akár jó színész is lehet, ez itt most irreleváns) úgy mutatkozott be a moziközönségnek, mint "Balogh Tibi" az ARGO című filmben, akkor ezután nagyon nehéz lenne neki egy olyan "őskaraktert" sikerrel átvinni a  fény útján, mint amit Matula megkövetel.
Pontosan azért, mert annak idején az a gazdászember úgy írta meg azt a szerepet, hogy azt 100 emberből legalább 90 csak egyféle képen tud elképzelni, még a bagó szagát is érezve, ha becsukja a szemét olvasás közben.
Erre jött aza a fránya Bánhidy és odatett mellé egy olyan színészi csomagot, ami a legtöbbünknél teljesen lefedi a képzeletben társított karakter minden vonását, mozgását, hangját, gesztusait....

Olyan ez, mint Bárdy György esete Gugyerák Alajossal, a '60-es évek kabaré-karakterével.
Miután ő lett az ország Gugyerákja, játszhatott ő kb. 130 jobbnál jobb szerepet a színpadon, lehetett kb. 60 filmszerepe (több főszereppel) és láthatta a közönség vagy 50 Tv-játékfilmben, a kortárs közönség számára (Jumurdzsákon kívül) ő mindig megmaradt Gugyeráknak.
Ezzel nagyon sok színházi szerepét-előadását tönkretéve, amikor is (elmondása szerint) a legjobbat adta Luciferként, vagy Piszkos Fred bőrébe bújva, erre a közönség soraiból menetrend szerint jött a borízű bekiabálás, hogy "Nédmááá a Gugyerááák!!!" Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #201 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 14:06:05 »

"egy olyan színész, mint pl. Eperjes"

Még egyetlen olyan filmet sem sikerült végignéznem, amiben szerepel  Röhög

 OffTopic

Van pár karakter, amit direkt neki találtak ki. Azokban nagyon jó. (pl. Eldorado) A többi tényleg felejtős. Számomra igen bizarr figura.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #202 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 18:19:37 »

Nem értem.
Ezek szerint te láttad az új verziót elejétől a végéig? Vagy az a gyalázat, hogy valaki hozzá mert nyúlni?
Egyébként nekem se sok bizodalmam van hozzá.

És hát a filmet ne keverjük a valósággal, azon se szokott senki felháborodni, ha egy autósüldözésben a főhős több tucat súlyos balesetet okoz, vagy egy tűzpárbajban ártatlan járókelők a golyófogók, ilyet sem szabad a valóságban, de mi nézőként drukkolunk, a többi részletkérdés.  Kacsint
Nem Zsolt, nem láttam. Az előzetest viszont megnéztem vagy 10-szer, hogy véleményt formáljak. És tartom is hozzá magam. Számomra az a gyalázat, hogy - ez tisztán lejön trailerről - egy híg, limonádéízű foscht, vagy foschízű limonádét kalapáltak össze valószínűleg nem kicsi keretből. Ha ez nézőcsalogató, milyen lesz a teljes verzió? Egy jól megvágott előzetessel becsalogatható a néző bármilyen gyenge filmre, ha nem olvas, informálódik utána. Ezek után mit gondoljak?
A régi verzió sem hibátlan, DE micsoda hangulata van! Zenthe Ferenc sem "testes gazdász", mégsem aljasítja a figurát ugrabugráló bohóccá.
Igen, a filmet nem szabad keverni a valósággal, ebben igazad van. De ez a film Tüskevár címmel kerül majd a mozikba.
A filmet biztosan megnézem, vagyok annyira önsanyargató. Ha változik a véleményem, frissíteni fogom a "mea culpa topicot", ezt itt írásba adom.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #203 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 19:00:08 »

   Eddig féltem leírni a véleményem az "új" Tüskevárról, hiszen ki vagyok én, hogy kritizálni merjem a Nagy Magy Színészeket, de most, hogy látom mások kimondják azt amit én csak zsigerből éreztem, lehet mégsem bennem van a hiba. Félre ne értsetek nem tartom magam befolyásolhatónak, csak nagyon vártam már ezt a mozit és nagyon nagyot csalódtam (nyers-szinkronnal és zene nélkül láttam vagy két éve amikor azt ígérték, hogy "heteken belül a mozikban lesz". Azóta fortyognak bennem az alábbi gondolatok) Ha így akarják megszerettetni a madarak-lápok halak-vadak világát egy pesti kamasszal, na akkor ott nagy bajok lesznek. Valahol ott érzem a hibát, amit Fekete István a Ballagó időben megfogalmazott, mikor az édesapja és a nagybátyja német gyári csúzliról vitatkoznak. (Nem az a baj, hogy egy nemzet madarak elpusztítására alkalmas eszközt gyárt és ad gyerekek kezébe hanem az hogy senki nem tartatja be a sárgarigó és a seregély közti különbségeket, a káros és hasznos igencsak nehezen megfogható és megfogalmazható különbségeit.) A teljes filmben elvész az ami vadászt megkülönbözteti a "puskás embertől". Nem érezni azt a hangulatot, azt az érzést amit az író két sorral ki tudott fejezni. Szomorú, hogy ez van. Homoki Nagy István most lehet hogy forog a sírjában. Emberről és természetről, halról és vadról senki nem tudott úgy mesélni a filmvásznon mint Ő.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #204 Dátum: 2012. Szeptember 05. - 07:31:54 »

Nem láttam a filmet, de ennyi lesújtó kritika olvasása után azt hiszem, kihagyom.
Pedig lehet egészen jó replikákkal találkozni a közelmúlt filmgyártásában, gondolok itt az Egy szoknya egy nadrágra, vagy a Hippolitra. Jó, igaz az eredeti filmek sem voltak mély mondanivalójú eposzok, de egy könnyed esti szórakoztatásra tökéletesen alkalmas az eredeti is, a frissen forgatott is.

Eperjes. Két szerepben láttam színpadon. Zalaegerszegen Szabó bakterként gyomorforgatóan ripacs és közönséges volt.
Aztán az igazi mélyütést egy hévízi előadáson kaptam, amikor önálló esten magyar költők istenes verseivel erőlködött. József Attiláról bizonygatta mélyen vallásos beállítottságát. Csak a közönség összetételének volt köszönhető, hogy csak magamban kuncogjak és ne röhögjek hangosan.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #205 Dátum: 2012. Szeptember 05. - 08:12:57 »

"Csak a közönség összetételének volt köszönhető, hogy csak magamban kuncogjak és ne röhögjek hangosan."

 Ördög Ördög Ördög Igen
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #206 Dátum: 2012. Szeptember 05. - 08:29:03 »

Az "előzetest" megnézve számomra marad a régi film....
Vagy a könyv újraolvasása....sokadszor.....
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #207 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 18:02:21 »



Csak megunta a fotózást.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #208 Dátum: 2012. Október 10. - 21:47:09 »

Egyéb bürokratikus megfontolások után keresgéltem, ezt találtam. Szerintem érdekes.  Emelem






Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #209 Dátum: 2012. November 06. - 17:58:45 »

Hát ez k***a jó! Vigyorog

Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: