Oldalak: 1 ... 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 [339] 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 581825 alkalommal)
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #5070 Dátum: 2020. December 03. - 16:10:13 »

Tudtommal csak érvényes műszakival rendelkező puska adható el, vásárolható meg. Én biztosan nem vennék műszaki nélküli puskát,ha lehetne sem. Pláne nem úgy, hogy én műszakiztassam. És ha valami baja van? Jön az egymásra mutogatás, netán pereskedés.
Pl. ha egy ismerősnek, vadásztársnak, jó barátnak van egy általad is ismert jó fegyvere, miért ne lehetne átvenni? Sajnos a jogszabály nem teszi lehetővé, de ismert fegyvert én simán megvennék!
Nekem van egy hibátlan CZ550 243-as kaliberben, amit már alig-alig használok. Csak azért áll a szekrényben, mert évek óta lejárt a műszakija és nem akartam vele foglalkozni. Nagy ritkán kiviszem, de csak itt-ott lövök vele valamit, mert ha esélyesebb helyre megyek, mindig nagyobb kalibert viszek. Ebben mi lenne az átverés, ha megvennéd?
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #5071 Dátum: 2020. December 03. - 21:01:55 »

Pl. ha egy ismerősnek, vadásztársnak, jó barátnak van egy általad is ismert jó fegyvere, miért ne lehetne átvenni? Sajnos a jogszabály nem teszi lehetővé, de ismert fegyvert én simán megvennék!
Nekem van egy hibátlan CZ550 243-as kaliberben, amit már alig-alig használok. Csak azért áll a szekrényben, mert évek óta lejárt a műszakija és nem akartam vele foglalkozni. Nagy ritkán kiviszem, de csak itt-ott lövök vele valamit, mert ha esélyesebb helyre megyek, mindig nagyobb kalibert viszek. Ebben mi lenne az átverés, ha megvennéd?

Amikor írtam nem volt szó ismerősről. Átverésről meg pláne nem beszéltem. Volt olyan sörétesem, aminek a vizsgán derült ki, hogy a csövek forrasztása egy darabon elengedett. Ha netán eladom magyarázkodhattam volna, pedig nem tudtam.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Kisvuk
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #5072 Dátum: 2020. December 08. - 16:41:38 »

Számomra elég sok a homály ezzel az újabb kijárási engedéllyel kapcsolatban, amely nem nevesíti a tagságot és a hivatásost.
Mi van a szerződéses bérvadászokkal, a nem VT-tagokkal, a hazai vendégvadászokkal, a nem lakóhely szerinti megyében való vadászattal?
Ez mind belefér és mehet este 8 után, vagy reggel 5 elött, mert elfogadják a nyomtatványt?
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #5073 Dátum: 2020. December 08. - 19:51:35 »

Számomra elég sok a homály ezzel az újabb kijárási engedéllyel kapcsolatban, amely nem nevesíti a tagságot és a hivatásost.
Mi van a szerződéses bérvadászokkal, a nem VT-tagokkal, a hazai vendégvadászokkal, a nem lakóhely szerinti megyében való vadászattal?
Ez mind belefér és mehet este 8 után, vagy reggel 5 elött, mert elfogadják a nyomtatványt?
Annak a  VT-nek a területén érvényes, melynek az elnöke aláírta, annak kinek a neve szerepel rajta. Legyen az bér-vendég-szerződéses stb.vadász. Ergo, ha bérvadászként kapsz pl. Somogyi VT- területére engedélyt az ottani elnöktől, azzal nyilván nem flangálhatsz éjjel Zalában.
 Emelem
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #5074 Dátum: 2020. December 08. - 20:08:37 »

Annak a  VT-nek a területén érvényes, melynek az elnöke aláírta, annak kinek a neve szerepel rajta. Legyen az bér-vendég-szerződéses stb.vadász. Ergo, ha bérvadászként kapsz pl. Somogyi VT- területére engedélyt az ottani elnöktől, azzal nyilván nem flangálhatsz éjjel Zalában.
 Emelem
Simán flangálhatsz!
Az engedély a vadászterület és a lakóhelyed között érvényes.
Persze csücskös, ha Somogyban adták ki a paírt, Zalában laksz és egy borsodi intézmény előtt kapnak el.
 Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #5075 Dátum: 2020. December 08. - 22:01:38 »

Simán flangálhatsz!
Az engedély a vadászterület és a lakóhelyed között érvényes.
Persze csücskös, ha Somogyban adták ki a paírt, Zalában laksz és egy borsodi intézmény előtt kapnak el.
 Ördög

Tulajdonképpen logikus is. Ha Sopronból megyek hozzád vendégségbe, adsz papírt és el tudok indulni hajnal egykor, hogy a reggeli lesre odaérjek... Ördög Ördög Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Kisvuk
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #5076 Dátum: 2020. December 09. - 15:21:12 »

Simán flangálhatsz!
Az engedély a vadászterület és a lakóhelyed között érvényes.
Persze csücskös, ha Somogyban adták ki a paírt, Zalában laksz és egy borsodi intézmény előtt kapnak el.
 Ördög

Mondjuk azt valahogy sejtettem, végül is van rövidebb út Zalából Somogyba, mint Borsodon át.  Kacsint
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #5077 Dátum: 2020. December 09. - 16:54:38 »

Mondjuk azt valahogy sejtettem, végül is van rövidebb út Zalából Somogyba, mint Borsodon át.  Kacsint
Itt a  Fórumon minden út Somogyba vezet!  Ördög Stoel
Naplózva
tokár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34


« Új üzenet #5078 Dátum: 2021. Január 09. - 16:52:50 »

Sziasztok! Kérdeznék. Van-e joga az IB- nek - közgyűlési meghatalmazás nélkül - egyszeri pénzbeli hozzájárulást kérni a tagságtól ?
Indoklás : elmaradt egy csoport, így kevesebb lett a bevétel mint terveztük. A tagságot meg sem kérdezték, csak közölték hogy ez lesz.
Üdv. : tokár  Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #5079 Dátum: 2021. Január 09. - 17:22:23 »

Sziasztok! Kérdeznék. Van-e joga az IB- nek - közgyűlési meghatalmazás nélkül - egyszeri pénzbeli hozzájárulást kérni a tagságtól ?
Indoklás : elmaradt egy csoport, így kevesebb lett a bevétel mint terveztük. A tagságot meg sem kérdezték, csak közölték hogy ez lesz.
Üdv. : tokár  Emelem

Két közgyűlés között az IB hozhat határozatot, de arról a következő közgyűlésen köteles beszámolni!  Nem tudom már, hogy hol van leírva, de az egyesületek negatív eredménye után a tagoknak be kell fizetni a különbséget!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5080 Dátum: 2021. Január 09. - 18:17:57 »

Sziasztok! Kérdeznék. Van-e joga az IB- nek - közgyűlési meghatalmazás nélkül - egyszeri pénzbeli hozzájárulást kérni a tagságtól ?
Indoklás : elmaradt egy csoport, így kevesebb lett a bevétel mint terveztük. A tagságot meg sem kérdezték, csak közölték hogy ez lesz.
Üdv. : tokár  Emelem
Az elnökségnek pontosan az a feladata, hogy két taggyűlés között, a tagság többségi felhatalmazásával "ügyvezesse" az egyesületet.
Mert nem lehet minden ügy miatt taggyűlést tartani.
Ha nem vagytok megelégedve a munkájukkal, akkor a tagság (alapszabályban rögzített hányada) által kezdeményezett taggyűlés (ha majd lehet ilyent tartani újból)
akár vissza is hívhatja őket, és elszámoltathatja a befizetésről.
Ha a törvényes működés feltételeihez szükséges pénz nem áll rendelkezésre (munkabérek, járulékok, vadkár, kifizetetlen számlák, stb...) akkor nem joga, hanem kötelessége
a hianyzó pénzt előteremteni. Célszerűen és első sorban, más lehetőség hiányában, egyszeri tagi hozzájárulás formájában.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #5081 Dátum: 2021. Január 09. - 18:18:44 »

3:80. § *  [Az ügyvezetés feladatai]

Az ügyvezetés feladatkörébe tartozik

a) az egyesület napi ügyeinek vitele, az ügyvezetés hatáskörébe tartozó ügyekben a döntések meghozatala;

b) a beszámolók előkészítése és azoknak a közgyűlés elé terjesztése;

c) az éves költségvetés elkészítése és annak a közgyűlés elé terjesztése;

d) az egyesületi vagyon kezelése, a vagyon felhasználására és befektetésére vonatkozó, a közgyűlés hatáskörébe nem tartozó döntések meghozatala és végrehajtása;

e) az egyesület jogszabály és az alapszabály szerinti szervei megalakításának és a tisztségviselők megválasztatásának előkészítése;

f) a közgyűlés összehívása, a tagság és az egyesület szerveinek értesítése;

g) az ügyvezető szerv által összehívott közgyűlés napirendi pontjainak meghatározása;

h) részvétel a közgyűlésen és válaszadás az egyesülettel kapcsolatos kérdésekre;

i) a tagság nyilvántartása;

j) az egyesület határozatainak, szervezeti okiratainak és egyéb könyveinek vezetése;

k) az egyesület működésével kapcsolatos iratok megőrzése;

l) az egyesületet érintő megszűnési ok fennállásának mindenkori vizsgálata és annak bekövetkezte esetén az e törvényben előírt intézkedések megtétele; és

m) az alapszabály felhatalmazása alapján a tag felvételéről való döntés.


3:81. § *  [A közgyűlés összehívása]

(1) Az ügyvezető szerv köteles a közgyűlést összehívni a szükséges intézkedések megtétele céljából, ha

a) az egyesület vagyona az esedékes tartozásokat nem fedezi;

b) az egyesület előreláthatólag nem lesz képes a tartozásokat esedékességkor teljesíteni; vagy

c) az egyesület céljainak elérése veszélybe került.

(2) Az (1) bekezdés alapján összehívott közgyűlésen a tagok kötelesek az összehívásra okot adó körülmény megszüntetése érdekében intézkedést tenni vagy az egyesület megszüntetéséről dönteni.


(3) Semmis az alapszabály olyan rendelkezése, amely az (1) és a (2) bekezdésben foglalt szabályoknál az egyesületre nézve enyhébb követelményeket ír elő.





A fenti PTK részlet az én olvasatomban azt jelenti, hogy az IB jogosult az egyszeri hozzájárulásról szóló döntés meghozatalára.
El lehet jogászkodni azon, hogy esetleg nem volt jogos, hanem a közgyűlést kellett volna összehívni és annak meghozni a döntést, mert az egyesület léte került veszélybe a pénzügyi egyensúly felborulása miatt, de sok értelme nincs, mert úgyis csak arról tud dönteni a közgyűlés is, hogy vagy fizet a tagság, vagy bezár a bazár.




Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #5082 Dátum: 2021. Január 09. - 20:07:26 »

Egyáltalán lehet most közgyűlést tartani?
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
pipacs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #5083 Dátum: 2021. Január 09. - 21:08:26 »

Egyáltalán lehet most közgyűlést tartani?

Nem.

Majd a veszélyhelyzet megszűnését követő 60 napon belül össze kell hívni és tájékoztatni a tagságot, hogy mi a helyzet úgy összességében és mindenre kiterjedően tájékoztatást adni.
Naplózva
tokár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34


« Új üzenet #5084 Dátum: 2021. Január 10. - 08:49:11 »

Urak! Megértettem, köszönöm a válaszokat. Üdv. : tokár  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 [339] 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: