Oldalak: 1 ... 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 [331] 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 581825 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4950 Dátum: 2020. április 28. - 12:43:26 »

Én úgy értem, hogy társas vadászaton a vadászat vezető ad engedélyt, és eligazítást, egyéni vadászaton a vadász akivel kimegy! Azt gondolom, a törvényalkotó sem hiszi, hogyha valakit ki akarok vinni magammal kísérőként engedélyt kell kérnem a vadásztársaságtól!
 

Ez így lenne logikus csak a szöveg nem ez .  Ne adja az Isten hogy valamely állatvédő feljelentést tegyen mert az állatok gyilkolására neveled és törvénytelenül viszed ki az kiskorú gyermeked , unokád a vadászatra .  ( Kiskorú veszélyeztetése  :Mosolyog  )   
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4951 Dátum: 2020. április 28. - 13:24:18 »

Ez így lenne logikus csak a szöveg nem ez .  Ne adja az Isten hogy valamely állatvédő feljelentést tegyen mert az állatok gyilkolására neveled és törvénytelenül viszed ki az kiskorú gyermeked , unokád a vadászatra .  ( Kiskorú veszélyeztetése  :Mosolyog  )   
Pár napja jeleztem a vadőrünknek,hogy kimennék és a kislányom is jönne velem. Azt mondta,hogy akkor nem vadászhatok. Nem értettem...A vadászmesterünk felé kérdést tettem ezügyben és kértem azt is,hogy ha esetleg a házi szabályzatunk ezt nem engedi,akkor vizsgáljuk felül. (Ő is apuka... Ördög)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #4952 Dátum: 2020. április 28. - 19:12:50 »

Törvény az törvény!
Akkor mi a menete a FN kísérő kivitelének? Korhatár nincs, beírni bekell.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #4953 Dátum: 2020. április 28. - 21:14:53 »

Ez így lenne logikus csak a szöveg nem ez .  Ne adja az Isten hogy valamely állatvédő feljelentést tegyen mert az állatok gyilkolására neveled és törvénytelenül viszed ki az kiskorú gyermeked , unokád a vadászatra .  ( Kiskorú veszélyeztetése  :Mosolyog  )   

Stefi!  Emelem

Ezen az alapon ne vigyem ki a gyerekemet horgászni, ne vágjak előtte csirkét, ne fogjak egeret, ne üssem agyon a legyet,........ Ugye ez csak vicc?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #4954 Dátum: 2020. április 29. - 08:23:40 »

Pár napja jeleztem a vadőrünknek,hogy kimennék és a kislányom is jönne velem. Azt mondta,hogy akkor nem vadászhatok. Nem értettem...A vadászmesterünk felé kérdést tettem ezügyben és kértem azt is,hogy ha esetleg a házi szabályzatunk ezt nem engedi,akkor vizsgáljuk felül. (Ő is apuka... Ördög)
Fejvakarás
A Te esetedben már az is komoly kompromisszum a társaság részéről, ha egyedül kiengednek... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #4955 Dátum: 2020. április 29. - 09:46:33 »

Törvény az törvény!
Akkor mi a menete a FN kísérő kivitelének? Korhatár nincs, beírni bekell.
 Emelem

Miért kell beírni?  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4956 Dátum: 2020. április 29. - 09:49:08 »

Én nem kérdezek senkitől semmit, nem mondok senkinek semmit, nem írok semmit sehova, hanem viszem magammal az unokáimat. Pont.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #4957 Dátum: 2020. április 29. - 10:21:01 »

A kísérőt is be kell írni a könyvbe, ez a szabály.
Ha baj van, tudják ki/ke/t kell keresni...?  Vállat von

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4958 Dátum: 2020. április 29. - 12:31:23 »

A kísérőt is be kell írni a könyvbe, ez a szabály.
Ha baj van, tudják ki/ke/t kell keresni...?  Vállat von

 Emelem


Az első, aki keresni kezdene a kedves oldalbordám. Ő meg mindent is tud.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4959 Dátum: 2020. április 29. - 12:39:26 »

Az első, aki keresni kezdene a kedves oldalbordám. Ő meg mindent is tud.

Igen
Erősen "túl vagyunk lőve a célon" egy csomó mindenben OOO
A horgászegyesületünknél kerekedik most egy fegyelmi ügy, aminek van is alapja, meg nincs is...
De ha jobban megnézzük, minden félnek megvan a maga igazsága, mégis, egy agyonszabályozott rendszerben már semmit sem lehet lassan csinálni úgy, hogy ne lehessen belekötni.
35 évvel ezelőtt, amikor alakult az egyesületünk, a házi szabály elfért 1db A4 oldalra. És mindenki boldogan pecázott, azért jártunk ki a vízpartra, hogy jól érezzük
magunkat, és élvezzük a hasonszőrűek társaságát is, alkalom adtán...
Ma meg???
Most 8 oldalból áll, mellé van 25 oldalnyi alapszabály, 15 oldalas fegyelmi szabályzat, meg 4 oldalas építési szabályzat....és úgy szar az egész, ahogyan van Nem
A hangulat egy rakás szar, az emberek egy része a mindennapok nyomorúságos sértődéseivel megpakolva ér ki a vízhez, ahol aztán szinte ölre mennek egymással
olyan banális hülyeségek miatt, hogy az egyik miért oda dob ahová, a másik meg miért akkor égeti a tanyája mögött a száraz nádat meg gallyat, amikor....és még sorolhatnám.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4960 Dátum: 2020. április 29. - 12:42:26 »

Stefi!  Emelem

Ezen az alapon ne vigyem ki a gyerekemet horgászni, ne vágjak előtte csirkét, ne fogjak egeret, ne üssem agyon a legyet,........ Ugye ez csak vicc?

Ezeket a jogszabály nem említi , viszont a vadászat benne van a törvényszövegben .  Azt ugye nem írtam hogy egyetértek e vele de ez egyébként lényegtelen  a törvény szövege ez  "A vadászaton akár a vadász kísérőjeként, akár hajtóként "  szerintem ez teljesen egyértelmű . Nincs az az ügyvéd aki ezt félre tudja magyarázni . Úgy hogy vigyázat , ha bár mi történik még ha nem is a kimondottan vadász baleset , ezt is előveheti valaki .  ( Például a társaság a saját seggét védve mert eltörött a leslétra és baleset történt . )
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4961 Dátum: 2020. április 29. - 12:47:19 »

Igen
Erősen "túl vagyunk lőve a célon" egy csomó mindenben OOO
A horgászegyesületünknél kerekedik most egy fegyelmi ügy, aminek van is alapja, meg nincs is...
De ha jobban megnézzük, minden félnek megvan a maga igazsága, mégis, egy agyonszabályozott rendszerben már semmit sem lehet lassan csinálni úgy, hogy ne lehessen belekötni.
35 évvel ezelőtt, amikor alakult az egyesületünk, a házi szabály elfért 1db A4 oldalra. És mindenki boldogan pecázott, azért jártunk ki a vízpartra, hogy jól érezzük
magunkat, és élvezzük a hasonszőrűek társaságát is, alkalom adtán...
Ma meg???
Most 8 oldalból áll, mellé van 25 oldalnyi alapszabály, 15 oldalas fegyelmi szabályzat, meg 4 oldalas építési szabályzat....és úgy szar az egész, ahogyan van Nem
A hangulat egy rakás szar, az emberek egy része a mindennapok nyomorúságos sértődéseivel megpakolva ér ki a vízhez, ahol aztán szinte ölre mennek egymással
olyan banális hülyeségek miatt, hogy az egyik miért oda dob ahová, a másik meg miért akkor égeti a tanyája mögött a száraz nádat meg gallyat, amikor....és még sorolhatnám.


 Igen    Sajnos ez az élet sok más területére és köztük a két kedvenc időtöltésemre a horgászatra és vadászatra hatványozottan igaz .
Naplózva
Bartalis László
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 312


« Új üzenet #4962 Dátum: 2020. április 29. - 13:09:12 »

Igen
Erősen "túl vagyunk lőve a célon" egy csomó mindenben OOO
A horgászegyesületünknél kerekedik most egy fegyelmi ügy, aminek van is alapja, meg nincs is...
De ha jobban megnézzük, minden félnek megvan a maga igazsága, mégis, egy agyonszabályozott rendszerben már semmit sem lehet lassan csinálni úgy, hogy ne lehessen belekötni.
35 évvel ezelőtt, amikor alakult az egyesületünk, a házi szabály elfért 1db A4 oldalra. És mindenki boldogan pecázott, azért jártunk ki a vízpartra, hogy jól érezzük
magunkat, és élvezzük a hasonszőrűek társaságát is, alkalom adtán...
Ma meg???
Most 8 oldalból áll, mellé van 25 oldalnyi alapszabály, 15 oldalas fegyelmi szabályzat, meg 4 oldalas építési szabályzat....és úgy szar az egész, ahogyan van Nem
A hangulat egy rakás szar, az emberek egy része a mindennapok nyomorúságos sértődéseivel megpakolva ér ki a vízhez, ahol aztán szinte ölre mennek egymással
olyan banális hülyeségek miatt, hogy az egyik miért oda dob ahová, a másik meg miért akkor égeti a tanyája mögött a száraz nádat meg gallyat, amikor....és még sorolhatnám.

Csaba!

Ne csodálkozz!Pár tíz évvel ezelőtt,egy adásvételhez,egy megállapodáshoz,társaságok működéséhez elég volt egy kézfogás,rosszabb esetben egy kézzel írt szerződés.
De amióta ennyi jogász szabadult a társadalomra még a fingáshoz is papír kell.Éhen döglenének,ha nem kellene mindenhez ügyvédi "segítség".Cserébe kapsz tíz oldalnyi semmitmondást.
És fizetheted a nem kevés ügyvédi díjat.Elhintették a bizalmatlanságot az emberek között.Igaz magukból indultak ki.




« Utoljára szerkesztve: 2020. április 29. - 13:14:55 írta Boar » Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #4963 Dátum: 2020. április 29. - 13:25:46 »

Azért a bizalmatlanság kialakulásáért az emberek sokat tesznek, persze jellemtelenek  mindig is voltak, de manapság... Fejvakarás hatványozottan...
A napokban emberünk elkérte az egyik céges autót, mondván Borsodból kellene hazahoznia valamit...
Másnap délelőtt fél 10-kor látom ám, Ausztriában kalandozik... Még szerencse hogy egy irányba van... Fejvakarás
Persze tagdott: GPS? persze, főnök, vót nállam, azzaaa mentem a cimre... Hogy ÉÉÉN??? Ausztriába? asse tudom az merre van...
Még hülyének is nézik a másikat, Te vagy a paraszt mer miaz hogy nyomkövető? Mer akkor ez hogyis van ez hát ez nem törvényellenes hogy őt KÖVETIK???
Mindig eszembe jut az Üvegtigris:
Mikor a Fenyő Iván kérdezi: Itt mindenki hülyeee?
Mire a Reviczki: Itt? MINDENKI!

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #4964 Dátum: 2020. április 29. - 15:27:56 »

Azért a bizalmatlanság kialakulásáért az emberek sokat tesznek, persze jellemtelenek  mindig is voltak, de manapság... Fejvakarás hatványozottan...
A napokban emberünk elkérte az egyik céges autót, mondván Borsodból kellene hazahoznia valamit...
Másnap délelőtt fél 10-kor látom ám, Ausztriában kalandozik... Még szerencse hogy egy irányba van... Fejvakarás
Persze tagdott: GPS? persze, főnök, vót nállam, azzaaa mentem a cimre... Hogy ÉÉÉN??? Ausztriába? asse tudom az merre van...
Még hülyének is nézik a másikat, Te vagy a paraszt mer miaz hogy nyomkövető? Mer akkor ez hogyis van ez hát ez nem törvényellenes hogy őt KÖVETIK???
Mindig eszembe jut az Üvegtigris:
Mikor a Fenyő Iván kérdezi: Itt mindenki hülyeee?
Mire a Reviczki: Itt? MINDENKI!

 Emelem

Azért ez a sztori vérzik. Március 16 óta lezárt a határ Ausztria felé, csak igazoltan ingázók mehetnek át. Ellenőrzik is. Vagy a zöldön ment át munkatarsad, amit kétlek, nekünk sem mindig sikerül, mert az osztrák őrzi 😀 vagy kamuzott.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 [331] 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: