Oldalak: 1 ... 1363 1364 1365 1366 1367 1368 1369 1370 1371 1372 1373 1374 1375 1376 1377 1378 1379 1380 1381 1382 [1383] 1384 1385 1386 1387 1388 1389 1390 1391 1392 1393 1394 1395 1396 1397 1398 1399 1400 1401 1402 1403 ... 1437   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vaddisznós élményeink  (Megtekintve 2763774 alkalommal)
JDeer
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


« Új üzenet #20730 Dátum: 2019. Január 02. - 19:06:05 »

Nem tud valaki olyan alkalmazást, amely a vad vitális szerveit mutatja és segíti a pontos lövést, a gyakorlást?
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #20731 Dátum: 2019. Január 02. - 19:21:24 »

Nem lest írtak be, biztonsági körzetet!
Azon belül pedig lehet mozogni.

Így van ! Ez a lényeg és ez a jó a körzet beírásban hogy azon belül bárhova ülhetsz ( lesre és földre ) több les is van ,  cserkelhetsz is , lest válthatsz ( pl. megfordult a szél ).  Egyet nem csinálhatsz , nem mehetsz oda ha valaki már beírt csak egyeztetés után esetleg . Ja és nem lőhetsz át a másik körzetbe .
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #20732 Dátum: 2019. Január 02. - 19:38:50 »

Nem tud valaki olyan alkalmazást, amely a vad vitális szerveit mutatja és segíti a pontos lövést, a gyakorlást?

 Fejvakarás  Istenem !  Fejvakarás Vállat von  Ezt csak valami androiddal vagy ilyesmivel lehet ? Biztos jó egy filmlőtér vagy ilyesmi de akár lehet virtuális ábra amire lőhetsz aztán lepontozza hogy hány százalékos halálos lövést adtál le de szerintem a legjobb ha megnézel egy disznó ábrát ( mondjuk fél nézet fél metszet  Ördög ) aztán ahol a legvastagabb belelősz a keresztben álló disznóba - minél gyakrabban és saját magad kizsigereled hogy lássad mi merre van és mit művel a lövedék .  Na ezt kell minél többször gyakorolni a szántáson , vetésen szórón ,stb.     Emelem

Ha már mindenáron kell valami akkor ahol a kereszt van a disznón nem rossz megoldás !   Wave

https://www.vadaszmester.hu/index.php/kezdolap/szakmai-cikkek/58-cl-a-vadra
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #20733 Dátum: 2019. Január 03. - 12:04:09 »

Nem lest írtak be, biztonsági körzetet!
Azon belül pedig lehet mozogni.
Nálunk is így van, de mégis akad néha egy figyelmetlen/szórakozott/seggfej vadásztárs, akibe az ember csak úgy belebotlik
abban a körzetben, ahol elvileg egyedül írta be magát....nekem legutóbb olyan "szerencsém" volt, hogy 10 perc eltéréssel
KETTŐVEL is sikerült összefutnom Woest Nem
Mindketten úgy gondolták, hogy egy picit lehet....merthogy biztosan nincs ott éppen akkor senki más  Tasli

Amikor felelőtlen és öngyilkos elképzelésnek tartottam azt a farostlemez vaddisznót, amit a vetésen a vadász maga előtt
leszúrkodva pakolgat előrébb, és úgy cserkel/kúszik-mászik rá a túrkáló disznóra, akkor első sorban az ilyen baromarcú
kretének miatt elleneztem a módszert.
Mert amúgy zseniális találmány lenne, de csak akkor, ha az ember a saját birtokán vadászna, és egész biztos lenne abban,
hogy 10 km-es körön belül nincs más ember a közelében.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7952


Generalbakter


« Új üzenet #20734 Dátum: 2019. Január 03. - 12:21:56 »

Azért kultúrkörnyezetben működik ez a körzetbeírás. Lehet, hogy rosszul szocializálódtam vadászatilag, de nehogymár egy adott lesre lehessen csak beiratkozni, osztán ott csücsülni. Ugyanakkor, ha bárhogy is iratkozol be, csak figyelünk mindenre és -kire, aki odakeveredhet, aki nem látta a beírókönyvet. Ilyenekkel számtalanszor találkoztam már a leglehetetlenebb helyzetekben, a leghihetetlenebb időszakokban. Sokkal gyakrabban, mint rámírt, vagy eltévedt, vagy akár "ravaszkodó " vadásztársakkal....
Figyelni kell! Bárhova és bárhogy írunk be, nem vagyunk kinnt egyedül.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #20735 Dátum: 2019. Január 03. - 12:28:42 »

Azért kultúrkörnyezetben működik ez a körzetbeírás. Lehet, hogy rosszul szocializálódtam vadászatilag, de nehogymár egy adott lesre lehessen csak beiratkozni, osztán ott csücsülni. Ugyanakkor, ha bárhogy is iratkozol be, csak figyelünk mindenre és -kire, aki odakeveredhet, aki nem látta a beírókönyvet. Ilyenekkel számtalanszor találkoztam már a leglehetetlenebb helyzetekben, a leghihetetlenebb időszakokban. Sokkal gyakrabban, mint rámírt, vagy eltévedt, vagy akár "ravaszkodó " vadásztársakkal....
Figyelni kell! Bárhova és bárhogy írunk be, nem vagyunk kinnt egyedül.
Tizenöt-húsz éve amikor még nem volt mindenkinek mobiltelefonja(pláne az idősebb korosztálynak), igencsak jogos igény volt, hogy egy körzetbe ne csak egy vadász mehessen, tehát leseket írtunk be. Most már meg tudjuk beszélni az adott körzetbe elúőttünk beiratkozott vadásztárssal, hogy ki merre meddig stb.
Mert az sem megoldás, hogy van hetven tag és huszonöt körzet aztán holdas időszakban csak az vadászik aki közel lakik a beírókönyvhöz.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7952


Generalbakter


« Új üzenet #20736 Dátum: 2019. Január 03. - 12:33:05 »

Tizenöt-húsz éve amikor még nem volt mindenkinek mobiltelefonja(pláne az idősebb korosztálynak), igencsak jogos igény volt, hogy egy körzetbe ne csak egy vadász mehessen, tehát leseket írtunk be. Most már meg tudjuk beszélni az adott körzetbe elúőttünk beiratkozott vadásztárssal, hogy ki merre meddig stb.
Mert az sem megoldás, hogy van hetven tag és huszonöt körzet aztán holdas időszakban csak az vadászik aki közel lakik a beírókönyvhöz.
Nyilván, mindenhol más a háziszabályzat, azt kell jogosan követni, betartani. Tudod Te is, vagyok olyan helyen tag, ahol több a körzet, mint a tagtárs....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #20737 Dátum: 2019. Január 03. - 13:03:40 »

Nyilván, mindenhol más a háziszabályzat, azt kell jogosan követni, betartani. Tudod Te is, vagyok olyan helyen tag, ahol több a körzet, mint a tagtárs....

Mi is biztonsági körzetet írunk. Nem volt eddig még baj belőle. Szarul is érezném magam, ha be lennék szorítva egy lesre. Hogy lehet példáúl lesről megőrizni a vetést, vagy ha látom a disznókat messze és nem mehetek rá a kondára. Vállat von Vagy ha fordúl a szél a szórón akkor nem űlhetnék rá jól széllel a másik oldalról. Vállat von A jó kis hajnali cserkelésekről nem is beszélve. Amikor kicsit sokan lettünk, akkor a nagyobb körzeteket szétszabdaltuk, amit lehetett. Elférünk. Meg megvan mindenkinek a saját helye, lehetőleg a másik szóróját tiszteletbe tartjuk. Ha valaki nem fér el, akkor felhívja a beírt vadászt, hogy körzeten belűl hova szeretne menni (természetesen akkor csak lesre) Általában meg lehet beszélni. Az én kedvenc körzetem kb. 600ha. Ha normális a tagság akkor szerintem jobb körzetet mint a lest írni.
Naplózva

Jó szelet!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7952


Generalbakter


« Új üzenet #20738 Dátum: 2019. Január 03. - 13:17:47 »

Mi is biztonsági körzetet írunk. Nem volt eddig még baj belőle. Szarul is érezném magam, ha be lennék szorítva egy lesre. Hogy lehet példáúl lesről megőrizni a vetést, vagy ha látom a disznókat messze és nem mehetek rá a kondára. Vállat von Vagy ha fordúl a szél a szórón akkor nem űlhetnék rá jól széllel a másik oldalról. Vállat von A jó kis hajnali cserkelésekről nem is beszélve. Amikor kicsit sokan lettünk, akkor a nagyobb körzeteket szétszabdaltuk, amit lehetett. Elférünk. Meg megvan mindenkinek a saját helye, lehetőleg a másik szóróját tiszteletbe tartjuk. Ha valaki nem fér el, akkor felhívja a beírt vadászt, hogy körzeten belűl hova szeretne menni (természetesen akkor csak lesre) Általában meg lehet beszélni. Az én kedvenc körzetem kb. 600ha. Ha normális a tagság akkor szerintem jobb körzetet mint a lest írni.
Teljesen jól csináljátok!  Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11259


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #20739 Dátum: 2019. Január 03. - 15:11:26 »

Nálunk is így van, de mégis akad néha egy figyelmetlen/szórakozott/seggfej vadásztárs, akibe az ember csak úgy belebotlik
abban a körzetben, ahol elvileg egyedül írta be magát....nekem legutóbb olyan "szerencsém" volt, hogy 10 perc eltéréssel
KETTŐVEL is sikerült összefutnom Woest Nem
Mindketten úgy gondolták, hogy egy picit lehet....merthogy biztosan nincs ott éppen akkor senki más  Tasli

Amikor felelőtlen és öngyilkos elképzelésnek tartottam azt a farostlemez vaddisznót, amit a vetésen a vadász maga előtt
leszúrkodva pakolgat előrébb, és úgy cserkel/kúszik-mászik rá a túrkáló disznóra, akkor első sorban az ilyen baromarcú
kretének miatt elleneztem a módszert.
Mert amúgy zseniális találmány lenne, de csak akkor, ha az ember a saját birtokán vadászna, és egész biztos lenne abban,
hogy 10 km-es körön belül nincs más ember a közelében.
Így volt az utolsó előtti szalonkázásom itthon...Én vígan lestem az eget, s közben beszédfoszlányokat hallottam... Fejvakarás Vállat von Aztán kiszaladt egy kutya a sűrűből.Vissza--el-vissza. Áttöltöttem nemszalonkás lőszerre,mert a kutya láthatóan vadászott a tölgyesbe szoruló fácánok között. Telefon vadászmesternek:nem szólt neki senki,nincs ott senki...A kutya eltűnt,de hazafelé menet találkoztam az elnök úrral, aki ugyanazon körzetben egy standdal feljebb (100m) leste a hosszúcsőrűeket... Ő ugyanis megkért egy vadásztársat,hogy írja be. Az meg beírta,csak nem nézte,hogy én már beiratkoztam előtte.
Szóval,ha egy kicsit hirtelenkezű lettem volna,most eggyel több halálos ellenségem lenne,meg egy /félig/ ártatlanul lepukkasztott vizsla miatti lelkismeretfurdalásom.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #20740 Dátum: 2019. Január 03. - 16:33:55 »

Így volt az utolsó előtti szalonkázásom itthon...Én vígan lestem az eget, s közben beszédfoszlányokat hallottam... Fejvakarás Vállat von Aztán kiszaladt egy kutya a sűrűből.Vissza--el-vissza. Áttöltöttem nemszalonkás lőszerre,mert a kutya láthatóan vadászott a tölgyesbe szoruló fácánok között. Telefon vadászmesternek:nem szólt neki senki,nincs ott senki...A kutya eltűnt,de hazafelé menet találkoztam az elnök úrral, aki ugyanazon körzetben egy standdal feljebb (100m) leste a hosszúcsőrűeket... Ő ugyanis megkért egy vadásztársat,hogy írja be. Az meg beírta,csak nem nézte,hogy én már beiratkoztam előtte.
Szóval,ha egy kicsit hirtelenkezű lettem volna,most eggyel több halálos ellenségem lenne,meg egy /félig/ ártatlanul lepukkasztott vizsla miatti lelkismeretfurdalásom.

Az álmoskönyv szerint nagyfokú könnyelműség nem felismerni az Elnök Úr kutyáját!  Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #20741 Dátum: 2019. Január 03. - 17:46:45 »

Stefi írásából csak egy les derült ki és nem körzet! Nálunk a les és környéke van beírva, tudja mindenki meddig lehet cserkelni,meddig nem. Valóban kialakulnak a kedvenc területek mindenkinél,de ez csak szokás kérdése.Azért megnézném a fagyott avaron,havon cserkelő vadásztársat amint egy konda után "oson",télen sok esetben a lesig gyaloglással is meggyűlik a baj!
Ez egy meddő,parttalan beszélgetés.Mindenki úgy vadászik ahogyan a szabályaik és saját normái engedik,csak ne legyen baleset,rossz emlék ,hiszen nem azért töltjük az időnket kint a területen! Még valami! A beírókönyv előre sorszámozása sokat segíthet az ilyen félre értések elkerülésében. Kívánok mindenkinek vadász sikerekben gazdag,konfliktus mentes új esztendőt!
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #20742 Dátum: 2019. Január 03. - 18:00:03 »

Stefi írásából csak egy les derült ki és nem körzet! Nálunk a les és környéke van beírva, tudja mindenki meddig lehet cserkelni,meddig nem. Valóban kialakulnak a kedvenc területek mindenkinél,de ez csak szokás kérdése.Azért megnézném a fagyott avaron,havon cserkelő vadásztársat amint egy konda után "oson",télen sok esetben a lesig gyaloglással is meggyűlik a baj!
Ez egy meddő,parttalan beszélgetés.Mindenki úgy vadászik ahogyan a szabályaik és saját normái engedik,csak ne legyen baleset,rossz emlék ,hiszen nem azért töltjük az időnket kint a területen! Még valami! A beírókönyv előre sorszámozása sokat segíthet az ilyen félre értések elkerülésében. Kívánok mindenkinek vadász sikerekben gazdag,konfliktus mentes új esztendőt!
Olvasd el Stefi válaszát is. Aztán, fussunk neki mégegyszer!
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3508



« Új üzenet #20743 Dátum: 2019. Január 03. - 21:42:10 »

Így volt az utolsó előtti szalonkázásom itthon...Én vígan lestem az eget, s közben beszédfoszlányokat hallottam... Fejvakarás Vállat von Aztán kiszaladt egy kutya a sűrűből.Vissza--el-vissza. Áttöltöttem nemszalonkás lőszerre,mert a kutya láthatóan vadászott a tölgyesbe szoruló fácánok között. Telefon vadászmesternek:nem szólt neki senki,nincs ott senki...A kutya eltűnt,de hazafelé menet találkoztam az elnök úrral, aki ugyanazon körzetben egy standdal feljebb (100m) leste a hosszúcsőrűeket... Ő ugyanis megkért egy vadásztársat,hogy írja be. Az meg beírta,csak nem nézte,hogy én már beiratkoztam előtte.
Szóval,ha egy kicsit hirtelenkezű lettem volna,most eggyel több halálos ellenségem lenne,meg egy /félig/ ártatlanul lepukkasztott vizsla miatti lelkismeretfurdalásom.
?

XY vadásztárs, a társaság gazdasági felelőse, 25 év kiváló munkája után kapott egy lelövési lehetőséget a társaságtól arra, amit legjobban szeretne meglőni.
Másnap dermedten találták az elnök vizsláját.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9996



« Új üzenet #20744 Dátum: 2019. Január 04. - 07:23:19 »

?

XY vadásztárs, a társaság gazdasági felelőse, 25 év kiváló munkája után kapott egy lelövési lehetőséget a társaságtól arra, amit legjobban szeretne meglőni.
Másnap dermedten találták az elnök vizsláját.

 Röhög
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 1363 1364 1365 1366 1367 1368 1369 1370 1371 1372 1373 1374 1375 1376 1377 1378 1379 1380 1381 1382 [1383] 1384 1385 1386 1387 1388 1389 1390 1391 1392 1393 1394 1395 1396 1397 1398 1399 1400 1401 1402 1403 ... 1437   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: