Oldalak: 1 ... 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 1361 1362 1363 1364 1365 1366 1367 1368 1369 1370 1371 1372 [1373] 1374 1375 1376 1377 1378 1379 1380 1381 1382 1383 1384 1385 1386 1387 1388 1389 1390 1391 1392 1393 ... 1437   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vaddisznós élményeink  (Megtekintve 2758932 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #20580 Dátum: 2018. Augusztus 24. - 09:39:04 »

Az megvan, hogy ezek a filmek kurvára nem a "társadalomnak" készülnek?
Ezeket vadászoknak készítik, a reklámozott termékek potenciális vevőkörének.
És amelyik vadász felül tud emelkedni az irigységén, az sokat tanulhat belőlük. Aki meg nem, az rágja a kefét nyugodtan...

 Igen Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #20581 Dátum: 2018. Augusztus 24. - 09:58:29 »

Érdekes ez a fajta. Szinte visszahozza a disznót, mint a kölyökvizsla a kocát a malacok mellől.
Tetszik, hogy nem harcol ész nélkül.
Amennyire önállóak, annyira önfejűek. Hajtásban az összes őzet meg akarják fogni-sikerül is nekik-szóval az elején nem szabad elengedni őket. Ha már az őzek, szarvasok kimentek, akkor jön el az Ő idejük.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #20582 Dátum: 2018. Augusztus 24. - 11:14:05 »

...aha...biztonságos a fegyverkezelése...nézd csak 0:42-nél merre áll a duplacsövű express csőtorkolata a herceg kezében...hát persze...az izgalom közepette........ Stoel....na mindegy...azért vicces, ahogy 0.50-nél meg a kafferbivaly hülyét csinált a profi vadászokból... Röhög...pár méterről kihallgatta a vérprofi huntereket...vagy rossz a szemem tán???......na ezért mondom, hogy nem ájulok el senkitől sem !  Emelem  Emelem  Emelem

Többször megnéztem a filmet, különös tekintettel az általad citált 0:42-t. Nem látom azt a durva fegyverkezelési hibát, amit te látsz. Végig elfelé és felfelé néz  a cső. Nyilván a szobában puskapucolás közben én sem így tartom, de itt nem egészen ez a helyzet. Ami látszik, hogy neked valamiért nem szimpi a herceg és mindenáron bele akarsz kötni.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #20583 Dátum: 2018. Augusztus 24. - 11:28:50 »

Érdekes ez a fajta. Szinte visszahozza a disznót, mint a kölyökvizsla a kocát a malacok mellől.
Tetszik, hogy nem harcol ész nélkül.

Basszus, kinek kéne ilyen kutya, ami folyton csak a bajt hozza rám!?  Vigyorog
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #20584 Dátum: 2018. Augusztus 24. - 11:48:44 »

Amennyire önállóak, annyira önfejűek. Hajtásban az összes őzet meg akarják fogni-sikerül is nekik-szóval az elején nem szabad elengedni őket. Ha már az őzek, szarvasok kimentek, akkor jön el az Ő idejük.

Így tapasztaltam én is . Úgy mint az erdélyi kopó nem a mi "apró" területeinkre valók .  Persze ez nem azt jelenti hogy nem lehet velük eredményesen vadászni idehaza de nem ez az ő világuk . Sokkal nagyobb területeken és sokkal kisebb vadsűrűség esetén jön ki az előnyük .  Úgy vélem hogy még közel állnak a farkas őshöz ( talán szándékosan is  Fejvakarás )  és nem igazán igénylik az ember babusgatását de nem is igazán szeretgetik simogatják őket a vadonban . Persze őket is el lehet "rontani" de valódi terepük a vadon .  Emelem
Naplózva
Zeke
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #20585 Dátum: 2018. Augusztus 24. - 13:14:02 »

Így tapasztaltam én is . Úgy mint az erdélyi kopó nem a mi "apró" területeinkre valók .  Persze ez nem azt jelenti hogy nem lehet velük eredményesen vadászni idehaza de nem ez az ő világuk . Sokkal nagyobb területeken és sokkal kisebb vadsűrűség esetén jön ki az előnyük .  Úgy vélem hogy még közel állnak a farkas őshöz ( talán szándékosan is  Fejvakarás )  és nem igazán igénylik az ember babusgatását de nem is igazán szeretgetik simogatják őket a vadonban . Persze őket is el lehet "rontani" de valódi terepük a vadon .  Emelem

Az én kan erdélyi kopóm 6évesen ugyanolyan bújós, mint a vizsla. Odajön, leül elém és addig néz, amíg meg nem simogatom. Ha többen vannak szabadon, akkor megy a kiszorítósdi, ki kerüljön közelebb a gazdához, kit simogassak meg.
Gyerekeket sem bántaná, csak néhány embert megmorog.
A vadászcimborát viszont már kétszer megjelölte, ő már megtanult rá odafigyelni. Ördög
Ha ki tud szökni, akkor elmegy, visszahívni sem lehet semmivel. 1-2 óra múlva viszont hazajön.
Egy kutya alapján: szerintem jó fejek.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #20586 Dátum: 2018. Augusztus 25. - 14:25:29 »

S ha nem tetszem Nektek, majd kizártok innen.
Dolgozol rajta keményen...
Politizálást, migráncsozást befejezni mert EZ volt a figyelmeztető lövés.
Elnézést azoktól, akiknek a hozzászólásait "ártatlanul" töröltem de szövegkörnyezetből kiemelve nem lett volna értelmük.
 Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
BalazsTamas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 143


« Új üzenet #20587 Dátum: 2018. Augusztus 25. - 16:21:57 »

Dolgozol rajta keményen...
Politizálást, migráncsozást befejezni mert EZ volt a figyelmeztető lövés.
Elnézést azoktól, akiknek a hozzászólásait "ártatlanul" töröltem de szövegkörnyezetből kiemelve nem lett volna értelmük.
 Emelem

 Igen
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #20588 Dátum: 2018. Augusztus 26. - 07:42:12 »


Na baxameg !  Mivel nem vártam olyan nagy durranást illetve stílus váltást a "wildboar ....." 7-8 részétől gondoltam majd ha sok időm lesz megnézem . Most lenne de törölték . :Mosolyog Így sajnos se kritizálni se dicsérni  nem tudom .  Nem szól szám
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #20589 Dátum: 2018. Szeptember 10. - 10:18:34 »

Nagy szerencsémre most a hétvégén volt lehetőségem újra a "Komákkal" vadásznom. Vadkártól sújtott kukoricaföld volt a célterület.
Ők már egy estével hamarabb fent voltak és igen csak nagy disznó áradatról számoltak be. Én a 4 éves megtört átok után pusztán arra vágytam hogy lesen üljek és ha az anyatermészet úgy gondolja majd lesz valami taktikát alkalmaztam.
Az idő kiválló volt és élvezkedtem a Delta keresővel, macska, őz, fácán szép táj. Ilyenkor úgy érzem magam mint ahogy a kimerült akut valami jó kondicionáló töltőre raknak. Kilégzés csend nyugalom és az az izoláltsága a tudatnak amit máshogy nem nagyon lehet elérni.
Eljövé az este és felkerült a lámpa is mert olyan sötét lett mint a vakond orrába. Távolban a Koma elereszt egy lövést...
Ahogy este 9 lett megjelent -hallás alapján- egy konda ami nagy cuppogásokkal és csobbanással törte át magát a kis csatornán.   Vadász Semmit nem láttam csak annyit hogy az elsőp már  akukoricában van, nem akartam nagyon korán lámpázni mert hátha nem bírják.
Nade ezek itt botorkáltak úgyhogy lámpa felpapcsolása után pásztáztam a magas füvet, egy kis süldelék banda volt. Az egyik rámnézett majd unott pofával hátat fordított.
Egy másik pedig ott bujkált a bokorban az oldaát mutatta. Rácsúsztattam a célkeresztet és a 9,3-as ballistic tip megtörte a csendet. (saját töltés  Sam6 )
A konda szétszaladt és egy kis kansüldő az utolsót nyikkantotta.

Nem másztam le a lesről, mert egyúttal életem legrövidebb lövése is volt és látszódott a magaslersről, meg megegyeztünk, hogy amíg nem bontunk  asztalt addog nincs mászkálás.
Közben meg hallom hogy a Koma is elengedett még egy lövést. Boldogság, mindenkinek kijut az izgalomból.
vagy jó 40 percre rá, látom hogy a távolban egy kerékpáros teker egy, a kukoricasávra merőleges rozoga földúton. Na mondom de jó leszen, legalább a keresőt élere állítom. Ahogy belenézek látom ám hogy olyan tempóban kezd el tekerni, hogy alig tudom követni a keresővel. Na mondom hajtja a szesz biztos haza az ágyikóba.
Este nem is történt más semmi, legalábbis nálam mert én biz erősen beszunnyantottam, és a Koma ébresztett vagy 1 kor hogy keressük meg a másik Koma disznaját. Felputyerkázunk, töretátadás kalapemelés a pocónak és elindulunk földúton, mert egy lucerna táblában lőtt rá.

Ahogy megyünk az úton egyszer csak egy irgalmatlan kan fekszik az út közepén. Mi a....?  OOO
Kiszálunk, hát egy 150 kg körüli kan, na ezt lőtte a Koma. Kicsit magas tüdő-blattkövéssel.
Körbejárjuk, majd töretátadás és izzdás mire felrakjuk a platóra. Közben mondja hogy bizony a másik lövést is egy süldőre eresztette el és azt nem találja.
Nézgelődünk, és megtalálom az út mentén a nagy disznó sebágyát és akkor összeállt a kép...

Képzeljük el ahogy XY este teker hazafelé a rozoga főúton, és egyszer csak kiugrik mellőle az útmenti jágerkenderből egy hörgő kandisznó és kergeti kezdi.... Na ezért váltott taktust a brinyós és ezért tekert olyan gyorsan egyszercsak, és ezért feküdt a kan az út közepén, nem a sebágyban...
Hát röhögtünk egy jót, Röhög Röhög Röhög  de a szegény brinyós szerintünk ezen nem röhögött...  Rííí  Nyihi
(A kis süldőt meg nagy valószínőséggel hibázta)
A célballisztikáról a megfelelő topicban.

Igen jó hétvége volt.
 Emelem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #20590 Dátum: 2018. Szeptember 27. - 10:57:47 »





 Emelem Emelem
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #20591 Dátum: 2018. Szeptember 27. - 11:13:51 »





 Emelem Emelem


 Emelem

Üdv a vadásznak!  Igen Taps

Azért kár érte...  Ördög
De legalább tudom, hogy ilyen egy gesznyó. Fejvakarás Én már azt is kezdem elfelejteni, hogy milyen színű lehet. :Mosolyog

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
HUNBelfegor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #20592 Dátum: 2018. Szeptember 27. - 13:29:31 »

Hétfő esti játékos  Vigyorog Nagy élmény volt, aznap este kijött 3 bika 1 kisebb kan, de addig visszafogtam magam, hát mégis csak bikára jöttünk vagy mi , de mikor Őkelme kilépett már nem tudtam ellen állni... Vigyorog   érdekes, hogy a bika mellett 10 m-re lépett ki, nem zavartatták egymást, pedig nem kertben vadászok....   Mázsa zsigerelve, bicskák még nem ismertek, elég vastagok az biztos.. első komoly kanom  Emelem





« Utoljára szerkesztve: 2018. Szeptember 27. - 14:03:05 írta Sakac » Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #20593 Dátum: 2018. Szeptember 27. - 14:54:34 »

Hétfő esti játékos  Vigyorog Nagy élmény volt, aznap este kijött 3 bika 1 kisebb kan, de addig visszafogtam magam, hát mégis csak bikára jöttünk vagy mi , de mikor Őkelme kilépett már nem tudtam ellen állni... Vigyorog   érdekes, hogy a bika mellett 10 m-re lépett ki, nem zavartatták egymást, pedig nem kertben vadászok....   Mázsa zsigerelve, bicskák még nem ismertek, elég vastagok az biztos.. első komoly kanom  Emelem







Gratulálok!  Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #20594 Dátum: 2018. Szeptember 27. - 16:43:23 »

Hát igazán nagy élmény lehetett!
Igen szep a csuhája!


Majd azert mutisd meg a bicskáit!
 Emelem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Oldalak: 1 ... 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 1361 1362 1363 1364 1365 1366 1367 1368 1369 1370 1371 1372 [1373] 1374 1375 1376 1377 1378 1379 1380 1381 1382 1383 1384 1385 1386 1387 1388 1389 1390 1391 1392 1393 ... 1437   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: