Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverágyazás  (Megtekintve 140310 alkalommal)
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #165 Dátum: 2010. Május 07. - 19:33:52 »

De azért még egy kört megér, hogy megmutatod egy mesternek, el ne tüzeld! Mosolyog Wave
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #166 Dátum: 2010. Május 07. - 19:56:01 »

Csaba nézz itt körül ( kis angol tudás szükséges ha már ismerted akkor bocs, de hátha valakinek még újdonság)
Rengeteg fajta fából készült agyazás található félkész és kész  állapotban.
http://lumberjocks.com/

( Az M 14 agyazását csinálták cseresznyéből dióból  és nyírből , végül csak a dió és a nyír maradt majd jött a mindent vivő műanyag) Wave

Szia! Neked is köszönöm. Találtam szép cseresznye tust, nem is egyet! Varmint fegyverekhez, előszeretettel kombinálják, laminálják, a fekete diót, és a cseresznyét. Nagyon jól néznek ki.  Wave
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #167 Dátum: 2010. Május 07. - 20:11:53 »

De azért még egy kört megér, hogy megmutatod egy mesternek, el ne tüzeld! Mosolyog Wave

Hát sajnálnám, mert szerintem nagyon szép. És érzelmi szálak is fűznek hozzá, mert a vadászházunk elött állt, a területen, és a legjobb barátommal ástuk ki. Kicsit emlék is. Ugyanez okból a vadászbarátság emlékére faragtattam a leeső darabjából ezt. Benne van a nagy 5-ös monogramja. Szóval nekem nem akármilyen fa ez.
Érdemes megnézni milyen szép mély színe lett egy kis parafintól.
Naplózva

Jó szelet!
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #168 Dátum: 2010. Május 07. - 22:26:05 »

Milyen puskának lenne az agyazása?
Nem értek a fegyverágyazáshoz -kicsit sem- de ha abból indulok ki hogy a cseresznye is gyűrűslikacsú....
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #169 Dátum: 2010. Május 07. - 22:28:26 »

A cseresznye nem gyűrűs likacsú. De ha az is lenne, miért lenne baj?
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #170 Dátum: 2010. Május 07. - 22:34:44 »

A cseresznye nem gyűrűs likacsú. De ha az is lenne, miért lenne baj?

Abba nem lehet minőségi halszálkázást vágni. Legalább is nevesebb mesterek nem vállalják!  Emelem
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #171 Dátum: 2010. Május 07. - 22:40:51 »

A cseresznye nem gyűrűs likacsú. De ha az is lenne, miért lenne baj?

A cseresznye gyűrűslikacsú.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #172 Dátum: 2010. Május 07. - 22:45:38 »

Mi így tanultuk:

     Gyűrűslikacsúak

Tölgyek, eprek, gesztenyék,
Celtisz, akác, szilfélék,
Bálványfa és kőrisek,
Fagyal és hüvelyesek
no meg a cseresznye.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #173 Dátum: 2010. Május 07. - 23:10:16 »

Nem gyűrűs, nem is szórt, ez a harmadik csoport. (Az öt évgyűrűszerkezeti típusból.) Vedd a kezedbe, és hasonlítsd össze pl. az akáccal!
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #174 Dátum: 2010. Május 07. - 23:22:59 »

Abba nem lehet minőségi halszálkázást vágni. Legalább is nevesebb mesterek nem vállalják!  Emelem
Ebben lehet valami. Vágni még csak lehet, de biztosan hamar lemorzsolódik.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #175 Dátum: 2010. Május 08. - 09:04:58 »

http://www.faragosuli.hu/htm/anyagok.htm
Itt azt írja, hogy gyürüslikacsu. Meg ezt írja:

"Vadcseresznye   (Madárcseresznye)          (Prunus  avium)

Anyagtulajdonságok: a szijács keskeny, sárgásfehér vagy vörösesfehér;  a geszt világos vörösesbarna, zöldesbarna csíkoltsággal;  a friss vágású felület levegő hatására sötétedő; edényei az évgyűrűhatár közelében nyitottak; bélsugarai, bélsugár szalagai igen vékonyak; középnehéz, igen kemény, szívós, hajlékony, rugalmas, finom rostú, nehezen hasítható, erősen zsugorodó;  szép rajzolatú, jól fényezhető, értékes. Hasonló tulajdonságokkal rendelkeznek a szelíd cseresznye fajok és a meggy is. "
Naplózva

Jó szelet!
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #176 Dátum: 2010. Május 08. - 16:38:41 »

Én láttam egy 20-as Viktória duplán cseresznye agyazást, kifogástalan volt. Ráadásul egy Viktória nevű erdész kolléganő vadászott vele. Bion
Naplózva
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #177 Dátum: 2010. Május 08. - 16:58:04 »

Most akkor jó a cseresznye, vagy nem?  Évek óta száritgatok egy gyönyörű 100 éves 1m átmérőjű cseresznye gyöktörzséből kivágott nagyon szép rajzos 7cm-es pallót. Gondoltam Csabi majd farag belőle nekem "nyelet". Mi a véleményetek róla? Lehet belőle valami szépet és jót kihozni?

Szia Csabi!

Nem biztatlak pláne, hogy (valahol olvastam) stucnit szeretnél belőle, de igazából goiserer -re sem javaslom. Max. sörétes fischaut nélkül és a szálirány még így is kérdéses.

Üdv: Csaba
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #178 Dátum: 2010. Május 08. - 18:28:03 »

Csabikám!
Ha Te is ezt mondod, akkor elhiszem.   :'(  Maradunk a diónál
Ebből meg lesz valami emléktárgy, vagy alátét.
Köszönöm.
Naplózva

Jó szelet!
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #179 Dátum: 2010. Május 11. - 21:15:33 »

Amit Jan olvtárs írt, az meggyőzhetett arról, hogy igenis lehet cseresznyéből tus. Viszont Csabának is a szálfutás szúrt szemet, nem véletlenül.
Azt az oldalt meg felejtsd el, első olvasatra is tele van hibával. A legszembeszökőbb, hogy a cseresznyét "igen keménynek" mondja, nem az! Volt a kezemben nem egy, a kemény fa nem itt kezdődik, lágyabb lombosnak mondanám. Az is tévedés, hogy a kerti cseresznye hasonló. Teljesen eltér az erdeitől, nagyon változatos.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: