Oldalak: 1 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 803858 alkalommal)
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #1275 Dátum: 2012. Március 30. - 20:57:31 »

Üdv Wildheger!

Storcz Mátyást azért nem említettem meg, mert úgy tudom, hogy azokban az időkben nem végeztek vérfrissítést, viszont annál több szarvast fogtak be és szállítottak külföldre (pl. vissza Ausztriába), amikor már felszaporodtak a vörösterror után.
Ha úgy alakul, akkor szívesen meghallgatnám személyesen is a véleményedet, nyitott vagyok.
Kíváncsian várom a szarvasrendszerezési munkádat!

Bár - csak a gödöllői példából kiindulva - nem lehet egy egyszerű dolog, hiszen Magyarországon belül is történtek ide-oda telepítések, vérfrissítések, melyek egy része (ha elegendő példánnyal és odafigyeléssel történt) hatást gyakorolhatott a fogadó szarvasállományra.
Mindenesetre Szederjei könyvét (még ha bizonyos részein már túl is haladt a tudomány) nagyon értékesnek tartom. Pl. a vadászházban az egyik régi szarvastrófeát sokat nézegettem egykor, nem igazán fért bele az akkor (még) szűk(ebb) ismereteimbe. Aztán a könyvből választ kaptam a kérdésemre, és felismertem később az ehhez a típushoz tartozó bikát.
Sajnos nekem nem volt közvetlen "szarvasos öreg" kollégám soha, akit faggathattam volna...

Vadászüdv!
Naplózva

Erdő az én templomom...
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1276 Dátum: 2012. Március 31. - 19:16:03 »





































































 Kacsint Wave
Naplózva

" There is good out there "
kis erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91


« Új üzenet #1277 Dátum: 2012. Március 31. - 20:31:24 »

Gratulálok, ez nem semmi!!!! Emelem Emelem
Ez nekem annyira fáj, hogy ti ennyit találtok. Ma is mentem több mint 23 km és semmi! A félreértések végett, engedélyem volt rá. Rííí
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #1278 Dátum: 2012. Március 31. - 20:38:09 »

Gratulálok, ez nem semmi!!!! Emelem Emelem
Ez nekem annyira fáj, hogy ti ennyit találtok. Ma is mentem több mint 23 km és semmi! A félreértések végett, engedélyem volt rá. Rííí
Ne csüggedj, ne egyedül járj, járj sokat tapasztalt ismerősökkel akik tudják a szarvas gyakori tartózkodási helyeit, váltóit. Az egésznek az a lényege, tudd ezeket a helyeket, emellett jó szemed legyen. (Bevallom, nekem néha hosszú ideig kell néznem elacc képeit, hogy észrevegyem, hol is az agancs rajta. Nevet) Ha csak úgy elindulsz az orrod után az  erdőbe, gyalogolhatsz akármennyit, csak nagyon nagy szerencsével találhatsz agancsot. Legalábbis én ezt gondolom. Majd az agancsozásban jártasak kijavítanak. Mosolyog Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #1279 Dátum: 2012. Március 31. - 20:52:26 »


Ennyi agancs mán' pedig nincs is!...  Piál
 Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1280 Dátum: 2012. április 01. - 08:13:23 »

Köszi  Emelem

Hát igazából nem tudom, hogy ez vígasztal-é benneteket, semerre nem találnak agancsokat, vagyis iszonyat keveset mindenfelé, minden agancskereső panaszkodik. A régi "nagy" agancsozó helyeken sincs semmi!
Nekem a kitartás mellett nagy szerencsém is volt, hogy rábukkantam egy 16 középkorú bikából álló bikacsapat nyomaira és szép csendesen fölszedegettem az agancsaikat. Sokat nem mentem inkább csak okosan, a vadat nem zavarva... Sok segítséget kaptam a terület gazdájától, aki jól ismerte az állatok tartózkodási helyeit és eligazított! Ezúton is köszönet érte, és hatalmas dicséret a VT. összes tagjának, a tavaly őszi önmérséklet, és a lelkes etetés miatt. A bikákat tudni kell megtartani is! Ősszel meglesz az eredménye a befektetett pénznek és időnek, ebben biztos vagyok, kívánok hozzá sok sikert. Ez csak egy kis 3000-es terület, de másfelé semmi nincs, csak panaszkodás, fiatal bikák aganccsal a fejükön... Ez abból is látszik, hogy a nagyon rutinos, idősebb, tapasztalt agancsgyűjtők is mind panaszkodnak, és 10db alatt találtak eddig, azok is kiló alattiak... Egy "konkurencia, (tanítvány)"  Ördög szedegetett fel még mellőlem szebb szárakat, (igaz nem is a bikák nyomai után ment hanem az én nyomom kereste...  Röhög) Na de tényleg nagyon ügyes, és iszonyat kitartó! Sokat és okosan megy, nem zavarja a vadat, türelmes kivár.

Néhány említésre méltó agancs amit ő talált (még a 16-os rudliból):











Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1281 Dátum: 2012. április 01. - 08:25:41 »

Ennyi agancs mán' pedig nincs is!...  Piál
 Emelem

Feri  Emelem

Többször is meséltem már, hogy a 90-s évek elején Mátraderecske mellett nőtt föl egy gyönyörű kapitális bika, és visszamenőleg megvolt majdnem minden agancsa. Megszereztem a régi fotókat az agancsokról, majd még mutatok többet is, de inkább később a szarvasbika topikba, mert oda tartozik... (ez a terület is tudna!!!...stb)

Naplózva

" There is good out there "
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1282 Dátum: 2012. április 01. - 13:58:50 »

Köszi  Emelem

Hát igazából nem tudom, hogy ez vígasztal-é benneteket, semerre nem találnak agancsokat, vagyis iszonyat keveset mindenfelé, minden agancskereső panaszkodik. A régi "nagy" agancsozó helyeken sincs semmi!
Nekem a kitartás mellett nagy szerencsém is volt, hogy rábukkantam egy 16 középkorú bikából álló bikacsapat nyomaira és szép csendesen fölszedegettem az agancsaikat. Sokat nem mentem inkább csak okosan, a vadat nem zavarva... Sok segítséget kaptam a terület gazdájától, aki jól ismerte az állatok tartózkodási helyeit és eligazított! Ezúton is köszönet érte, és hatalmas dicséret a VT. összes tagjának, a tavaly őszi önmérséklet, és a lelkes etetés miatt. A bikákat tudni kell megtartani is! Ősszel meglesz az eredménye a befektetett pénznek és időnek, ebben biztos vagyok, kívánok hozzá sok sikert. Ez csak egy kis 3000-es terület, de másfelé semmi nincs, csak panaszkodás, fiatal bikák aganccsal a fejükön... Ez abból is látszik, hogy a nagyon rutinos, idősebb, tapasztalt agancsgyűjtők is mind panaszkodnak, és 10db alatt találtak eddig, azok is kiló alattiak... Egy "konkurencia, (tanítvány)"  Ördög szedegetett fel még mellőlem szebb szárakat, (igaz nem is a bikák nyomai után ment hanem az én nyomom kereste...  Röhög) Na de tényleg nagyon ügyes, és iszonyat kitartó! Sokat és okosan megy, nem zavarja a vadat, türelmes kivár.


Talán nem most ősszel kéne aratni!
Önmérséklet gyakorlását már megkezdték,most akkor a monotóniatűrés gyakorlása következik,aztán négy év múlva  módjával lehet aratni!
Ha nem ezt teszik,akkor Ők sem lesznek különbek a Deákné vásznánál!
« Utoljára szerkesztve: 2012. április 01. - 14:16:50 írta Sakac » Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1283 Dátum: 2012. április 01. - 14:36:34 »

Talán nem most ősszel kéne aratni!
Önmérséklet gyakorlását már megkezdték,most akkor a monotóniatűrés gyakorlása következik,aztán négy év múlva  módjával lehet aratni!
Ha nem ezt teszik,akkor Ők sem lesznek különbek a Deákné vásznánál!

Sajnos semmi esélyt nem látok arra, hogy ezekből a bikákból egy év múlva akár egy is életben marad. Gondolj bele, hogy egy hatalmas területen, ez az egy 16-os csapat tanyázik, és a többi környező társaságnál semmi. Pedig mindegyik társaságnál a környezőknél is 8-10-15 bikára lesz engedély!




2-3 hete láttam ezt a bikát két tehén és egy 3 éves fiatal bika társaságában. Gondoltam ma délelőtt kinézek, hátha már lehulltak az agancsai, Jól gondoltam  Táncol

Fiatal ígéretes bika méteres agancsszárakkal, ilyet kilőni butaság, tudatlanság,bűn:

Idén a hetedik párosom  Wave  (hát errefelé ez iszonyat ritka ennyit párban találni, kivételes szerencsém van idén)  Kacsint

















Naplózva

" There is good out there "
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1284 Dátum: 2012. április 01. - 15:19:30 »

Sajnos semmi esélyt nem látok arra, hogy ezekből a bikákból egy év múlva akár egy is életben marad. Gondolj bele, hogy egy hatalmas területen, ez az egy 16-os csapat tanyázik, és a többi környező társaságnál semmi. Pedig mindegyik társaságnál a környezőknél is 8-10-15 bikára lesz engedély!
El kellene gondolkodni,mi alapján lesz ilyen üres területeken ennyi kilövési engedély!
« Utoljára szerkesztve: 2012. április 01. - 15:38:31 írta Sakac » Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1285 Dátum: 2012. április 01. - 16:31:45 »

El kellene gondolkodni,mi alapján lesz ilyen üres területeken ennyi kilövési engedély!

Alte Ober Wildheger ! Nu , was denkst du . . . !   Ördög  Vigyorog

  Emelem
Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #1286 Dátum: 2012. április 01. - 21:50:29 »

Feri  Emelem

Többször is meséltem már, hogy a 90-s évek elején Mátraderecske mellett nőtt föl egy gyönyörű kapitális bika, és visszamenőleg megvolt majdnem minden agancsa. Megszereztem a régi fotókat az agancsokról, majd még mutatok többet is, de inkább később a szarvasbika topikba, mert oda tartozik... (ez a terület is tudna!!!...stb)



 Emelem

"Nem rossz!"  Ott is van ág rendesen. Mennyi volt a súlya? Jöhet a többi kép!  S.Peti
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #1287 Dátum: 2012. április 04. - 12:12:44 »

































2012-es agancsaim. Idén sajnos fele annyi  időm volt kimenni, mint ilyentájt szoktam, de így is megdöntöttem az eddigi rekordot a tavalyi 10 agancsot. Szerencsém is volt, meg bevált az elméletem hogy hol keressem. Még megpróbálok kimenni majd, de már ha beindul a fű, és kizöldülnek a bokrok nem sok esély lesz már.

Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
atiss8701
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


« Új üzenet #1288 Dátum: 2012. április 04. - 12:35:56 »

Gratulálok az agancsokhoz! Szép, mutatós szárak.
Naplózva
Mitulátbáti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #1289 Dátum: 2012. április 06. - 15:15:55 »








Sziasztok!
Nekem az idei termésem eddig így alakult.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: