Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 433174 alkalommal)
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #585 Dátum: 2010. április 30. - 14:00:57 »

Üdv Anti! 
Gratulálok!   Emelem
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #586 Dátum: 2010. április 30. - 14:15:01 »

Anti Gratulálok a jószághoz és a puskához. Mosolyog gyozo
Székely Petihez: Ki a Tisza vízét issza, annak szíve vágyik vissza.............................. Ördög Táncol 595,2 és végeztünk 600 !!!
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #587 Dátum: 2010. április 30. - 15:53:04 »

Gratulálok Anti !  Emelem



Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #588 Dátum: 2010. Május 03. - 08:26:42 »

Nem 9.3x62-es ez a puska? Csak azért kérdezem, mert az RWS ebben a kaliberben kínálja a 18.5 grammos TMR-t, 9.3x64-esben nincs, és relatíve lassúnak is inkább a 9.3x62-es mondható, a 9.3x64-es gyorsabb, mint az ugyanazzal a maggal szerelt .375 H&H Mag.

Ja, tényleg nincs is ilyen.  Figyelmes olvasás  Tasli  Ördög
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #589 Dátum: 2010. Május 03. - 12:37:22 »

Na persze az előbbi képet nem (csak) azért raktam föl, hogy "unikuealpine"-t piszkáljam, hanem mert ennek a lőszernek a lövedékét bányásztam ki egy vadsertésből vasárnap reggel.








A 40 kg-os süldő a szeme közé kapta a nehéz göbecset 30 m-ről.
Boar is írta korábban, hogy az ilyen közeli lövések megtréfálhatják az embert. (Persze a turkács nem találta viccesnek a dolgot...)
Én is azt hittem, hogy a disznó hátsó felében lesz a maradványtest.
Hát nem. A gerinc mellett a karajban találtam meg, a képeken látható állapotban. Monjuk előtte ripityára törte a koponyát, és az elő néhány nyakcsigolyát. Kb. 45cm-t haladt a testben.
Hiába na, puha ólomhegyű kötetlen lövedék.
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Steve
Vendég
« Új üzenet #590 Dátum: 2010. Május 03. - 13:03:12 »

Na persze az előbbi képet nem (csak) azért raktam föl, hogy "unikuealpine"-t piszkáljam, hanem mert ennek a lőszernek a lövedékét bányásztam ki egy vadsertésből vasárnap reggel.


A 40 kg-os süldő a szeme közé kapta a nehéz göbecset 30 m-ről.
Boar is írta korábban, hogy az ilyen közeli lövések megtréfálhatják az embert. (Persze a turkács nem találta viccesnek a dolgot...)
Én is azt hittem, hogy a disznó hátsó felében lesz a maradványtest.
Hát nem. A gerinc mellett a karajban találtam meg, a képeken látható állapotban. Monjuk előtte ripityára törte a koponyát, és az elő néhány nyakcsigolyát. Kb. 45cm-t haladt a testben.
Hiába na, puha ólomhegyű kötetlen lövedék.


Áááááá...
Na meg még gondolom keresni sem kellett a turkáncsot..... Vigyorog Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 03. - 13:37:00 írta Pyrus » Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #591 Dátum: 2010. Május 05. - 21:35:12 »

"A 40 kg-os süldő a szeme közé kapta a nehéz göbecset 30 m-ről.
Boar is írta korábban, hogy az ilyen közeli lövések megtréfálhatják az embert. (Persze a turkács nem találta viccesnek a dolgot...)
Én is azt hittem, hogy a disznó hátsó felében lesz a maradványtest.
Hát nem. A gerinc mellett a karajban találtam meg, a képeken látható állapotban. Monjuk előtte ripityára törte a koponyát, és az elő néhány nyakcsigolyát. Kb. 45cm-t haladt a testben.
Hiába na, puha ólomhegyű kötetlen lövedék."
Ezt a lőszert nem 0-50m-re találta ki Brenneke mester Ördög
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #592 Dátum: 2010. Június 22. - 09:11:03 »

Anti alábbi kérdésére kérésének megfelelően itt válászolok:

Szia!

Ha jól olvasom, te is 9,3x64-et használsz.
A TUG Neked hogy vált be? Nem túl kemégy idehaza? (Ha gondolod megírhatnád a nyilt topikba is.)
Én eddíg csak a TM-et használtam - nem régóta van meg a puska - de van hozzá pár TUG is.

Szia!

Én csak TUG-ot használok hozzá, pont azért mert "túl" kemény. Ennek több oka van. Az egyik az, hogy miután több golyós puskám van, nem lőszerekkel variálok, hanem kaliberekkel, s ez az, amelyiket fedett terepen is gond nélkül lehet használni, itt ne csak bokorra gondolj, hanem vastagabb fábra és gabonára is. A másik ok pedig az, hogy a munkám miatt sok embert vadásztatok, s a vendégek egy része nem vagy nagyon rosszúl tud lőni (a vad mértani közepe a cél, de a faroklelövéstől a fülátlövésig bármi előfordulhat), s ilyenkor a második lövés az enyém, s ezzel a kaliberrel, ezzel a maggal (ha eltalálom az általában futó vadat, s az első okra visszautalva, nem kell néznem a fákat, bokrokat stb.), többnyire szokott vér lenni (általában átüti a vadat), s ekkor már van esélye a tacskóimnak vagy bika esetén a vérebnek az eredményes keresésre.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #593 Dátum: 2010. Június 22. - 13:53:54 »

Anti alábbi kérdésére kérésének megfelelően itt válászolok:

Szia!

Én csak TUG-ot használok hozzá, pont azért mert "túl" kemény. Ennek több oka van. Az egyik az, hogy miután több golyós puskám van, nem lőszerekkel variálok, hanem kaliberekkel, s ez az, amelyiket fedett terepen is gond nélkül lehet használni, itt ne csak bokorra gondolj, hanem vastagabb fábra és gabonára is. A másik ok pedig az, hogy a munkám miatt sok embert vadásztatok, s a vendégek egy része nem vagy nagyon rosszúl tud lőni (a vad mértani közepe a cél, de a faroklelövéstől a fülátlövésig bármi előfordulhat), s ilyenkor a második lövés az enyém, s ezzel a kaliberrel, ezzel a maggal (ha eltalálom az általában futó vadat, s az első okra visszautalva, nem kell néznem a fákat, bokrokat stb.), többnyire szokott vér lenni (általában átüti a vadat), s ekkor már van esélye a tacskóimnak vagy bika esetén a vérebnek az eredményes keresésre.

Szia!

Köszönöm a választ!  Emelem
Ha elfogy a 9,3x64-hez a TM, befogom használatra a TUG-ot is.

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #594 Dátum: 2010. Június 22. - 16:16:15 »

Szia!

Köszönöm a választ!  Emelem
Ha elfogy a 9,3x64-hez a TM, befogom használatra a TUG-ot is.

 Wave

Nyugodtan használd, főleg, ha jól viszi a puska. Egy példa a használhatóság tekintetében: Egyik vendéggel, egy jó "abnormális" bakot szerettünk volna lőni, viszont egy gabonatáblából nem volt hajlandó kijönni, a vendég a saját puskájával nem mert rálőni, mert félt, hogy elexpandál a lövedék és hibáz vagy ami még rosszabb, sebez. A harmadik alkalom után mondtam Neki, hogy vigyük ki a 9.3-ast, félt tőle. Nagyot rúg, meg darálthús készít az őzből. Megnyugtattam, hogy nem rúg nagyot és két hüvelykújjnyi "likon" kívűl nem lesz más baja a baknak. Hitte is meg nem is, de beleegyezett. Kimentünk, szokás szerint megint csak úgy állt, hogy sok gabona volt előtte. Kérdezte, hova célozzon, válasz: lapoka közép. Lőtt, a bak eltünt, a gabona még mozgott egy kicsit. Odamentünk, a belövés és a kilövés egy hüvelykújjnyi "lik", semmi darálthús, semmi nyoma expandálásnak. Azt mondta ezt nem gondolta volna, mintahogy azt se, hogy tényleg nem túl goromba a rúgása a puskának. Oda ment a mag, ahova fogta, a gabona nem térítette el, nem roncsolta a lövedéket, mintahogy az sem a bakot.

Még annyit, hogy arra nagyon kell vigyázni, hogy ezt a magot nem akármi állítja meg, úgyhogy nagyon kell figyelni, hogy merre lő az ember. Disznóhajtásra pont ezért nem ezt használom, de az egy más tészta.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #595 Dátum: 2010. Június 22. - 17:24:54 »

Arra a .45 Blasert?

 Ördög
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #596 Dátum: 2010. Június 22. - 17:40:10 »

Arra a .45 Blasert?

 Ördög

ÁÁÁÁ, az nem az enyém, apué, ráadásul én általában a legsűrűbb részben vagyok található, ahol a puska csak akadék (helyette 357 Magnum, no nem vadászati célból, csak önvédelem és kegyelemlövés szempontjából), ha mégsem, akkor pedig gyöngygolyó. Amire még nem volt példa, hogy máshol vegyek részt leállóként hajtáson, akkor pedig duplagolyós, mondjuk 9.3X74R, keményólommaggal, de ez se az enyém, nekem csak a kisöccse van 7X57R-ben.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #597 Dátum: 2010. Július 23. - 11:23:05 »

És Szilva és Pati.
Valszeg Pati használta a legtöbbet.

Olyan 150-170 lőszert lőttem el vele, ebből olyan 130-150-et vadra, ebből olyan 100-120 körüli talált, a korábban részletezett okok miatt. Nem vezetek statisztikát, ezért csak saccolni tudom az elmúlt 23 évet, ez volt az első, még a zöld könyvecskébe (ma is megvan emlékbe, aki emlékszik még rá, még a társasági tagság, kettős tagság is bele volt írva, de ez is off) írt golyós puskám.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #598 Dátum: 2010. Július 23. - 11:37:24 »

Tehát a huszonhárom év alatt összesen húsz-harminc lőszert lőttél el,( ezzel a fegyverrel,) feltehetően célba!
Akkor ne is csodálkozz, hogy ilyen rossz az arányod. 150 lövésből "csak" 120 talált!  Fejvakarás Stoel

Mielőtt bárki félreértené ez csak vicc! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Turpi
Vendég
« Új üzenet #599 Dátum: 2010. Július 25. - 21:56:36 »

Üdvözlök mindenkit végig olvastam a topicot, és nagyon tetszik a téma.
Hosszú idejű vágyakozás után ma végre rászántam magam és vettem egy 9,3x62 váltó csövet a Blaseremre.
Alig várom, hogy kipróbálhassam legalább a lőtéren de sajnos még várnom kell közel egy hónapot, amíg meg jön a fegyver vásárlási engedélyem, adig az eladónál marad a cső!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: