Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 122   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászattal kapcsolatos hírek  (Megtekintve 210657 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #165 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 13:35:27 »

Kar, hogy nincs egy fuggetlen, fegyveres, orszagos vador halozat mint itt, akik meg a rendornel is nagyobb hataskorrel rendelkeznek.

Hát ez tényleg nagy kár!  Zavarodott
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
tuto1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #166 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 18:09:44 »

Sziasztok!

Most regisztráltam.


"............akik meg a rendornel is nagyobb hataskorrel rendelkeznek" Úgy gondolom a rendőrségnek tökéletesen elegendő hatásköre van. Csak hát Ők sem istenek, nem tudják megváltani a világot. (mellesleg és is "szolgálok és védek") Ha jól összedolgoznak a vadászok + redőrők nagy eredményt tudnak elérni.

Orvvadász sztory:
Tolna megyében Pincehely-Gyönk közötti útszakasz (kb. 20 km.). Aki ismeri tudja milyen körülmény van ott éjszaka. Aki nem annak annyi, hogy kb. 40 km/h sebességgel lehet közlekedni, az út egyik oldalán erdő, másikon kicsit távolabb Kapos + legelők + mg. területek. Rengeteg vad - őz, dám, gím. Sokszor dudálni kell, hogy menjen már félre az utról.
Egyik kollega vadász, neki szóltak, hogy egy szgk.-ból lámpáznak, és mintha lövés is dördült. Ő telefonon szólt, hogy elképzelhető orvvadászok vannak az úton. Én+társam szolgálatban a szomszédos településen. Gyorsan átrongyoltunk, és egy útkanyarulat előtt leálltunk,(ha tovább megyünk és ők előbb észre vesznek, esélytelen lett volna elkapni) és vártunk. Ilyenkor minden autót megállítunk és tüzetesen átvizsgálunk. Kb. 10 perces várakozás után az első szgk. közeledik. Suzuki Vagon. Társam köröz, én a kocsiban járó motorral indulásra készen. A jelzésre csak lassít, kollégámat kikerüli. Rögtön a szolgálati kocsival utána indulnék, azonban 30 méterre megállnak.
A hátsó ülésről egy személy kipattant, kezében puska, és futás. Mire odaértünk a másik kettő éppen ki akart szállni a kocsiból. Mivel ketten voltunk, meg sem próbáltuk az elszaladó személyt felkutatni, inkább az ott maradt kettővel foglalkoztunk. A kocsi osztott hátsó ülésének egyik fele eldöntve, a csomagtartóban 4 dám. Zsigerelés nélkül egymás hegyén hátán. Az autó hátsó része, és a rendszám kicsit véres. Azonnal kattant a bilincs, két személyt egymástól külön, és vártuk az erősítést. Előszőr mindent tagadtak, a vadakat úgy találták (meglőve az út szélén......, az elszaladó személy pedig stoppos volt, őt nem is ismerik........) Ezután előállítás a kapitányságra, fét óra alatt megtörtek, mindent beismertek. (itt is külön kihallgatás, "figy. a társad máshogy mondta, jobb lesz ha átgondolod újra", meg " a társad mindent rád akar kenni, hogy is volt?" stb...) Olyan 50 km.-ről a szomszédos megyéből jöttek, étteremnek vitték volna a húst. Az elszaladt harmadik személynél pár óra múlva házkutatás, (persze Ő még nem ért haza gyalog), aki egyébként tagsággal rendelkező vadász volt. Majd másnap őnként besétált és feladta magát.


   
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #167 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 19:00:20 »


"............akik meg a rendornel is nagyobb hataskorrel rendelkeznek" Úgy gondolom a rendőrségnek tökéletesen elegendő hatásköre van. Csak hát Ők sem istenek, nem tudják megváltani a világot. (mellesleg és is "szolgálok és védek") Ha jól összedolgoznak a vadászok + redőrők nagy eredményt tudnak elérni.

En azt irtam: itt van nagyobb hataskoruk.
Amig a rendor nem nezhet be kutatasi engedely nelkul a csomagtartomba... addig Ok igen,
amig a rendor a nyaralomba nem lephet be hazkutatasi parancs nelkul... addig Ok igen,
Ugyanez vonatkozik csonakra, taborhelyre (nem allando lakhelyre).. Nekik csak "alapos indok" kell, ami a rendornek itt nem eleg.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #168 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 21:43:44 »

Sziasztok!

Most regisztráltam.


"............akik meg a rendornel is nagyobb hataskorrel rendelkeznek" Úgy gondolom a rendőrségnek tökéletesen elegendő hatásköre van. Csak hát Ők sem istenek, nem tudják megváltani a világot. (mellesleg és is "szolgálok és védek") Ha jól összedolgoznak a vadászok + redőrők nagy eredményt tudnak elérni.

   

Szia Tuto, üdv a fórumon!

Teljesen igaz amit írsz és követendő! Igen
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #169 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 22:56:50 »

Sziasztok!

Most regisztráltam.


"............akik meg a rendornel is nagyobb hataskorrel rendelkeznek" Úgy gondolom a rendőrségnek tökéletesen elegendő hatásköre van. Csak hát Ők sem istenek, nem tudják megváltani a világot. (mellesleg és is "szolgálok és védek") Ha jól összedolgoznak a vadászok + redőrők nagy eredményt tudnak elérni.

Orvvadász sztory:
Tolna megyében Pincehely-Gyönk közötti útszakasz (kb. 20 km.). Aki ismeri tudja milyen körülmény van ott éjszaka. Aki nem annak annyi, hogy kb. 40 km/h sebességgel lehet közlekedni, az út egyik oldalán erdő, másikon kicsit távolabb Kapos + legelők + mg. területek. Rengeteg vad - őz, dám, gím. Sokszor dudálni kell, hogy menjen már félre az utról.
Egyik kollega vadász, neki szóltak, hogy egy szgk.-ból lámpáznak, és mintha lövés is dördült. Ő telefonon szólt, hogy elképzelhető orvvadászok vannak az úton. Én+társam szolgálatban a szomszédos településen. Gyorsan átrongyoltunk, és egy útkanyarulat előtt leálltunk,(ha tovább megyünk és ők előbb észre vesznek, esélytelen lett volna elkapni) és vártunk. Ilyenkor minden autót megállítunk és tüzetesen átvizsgálunk. Kb. 10 perces várakozás után az első szgk. közeledik. Suzuki Vagon. Társam köröz, én a kocsiban járó motorral indulásra készen. A jelzésre csak lassít, kollégámat kikerüli. Rögtön a szolgálati kocsival utána indulnék, azonban 30 méterre megállnak.
A hátsó ülésről egy személy kipattant, kezében puska, és futás. Mire odaértünk a másik kettő éppen ki akart szállni a kocsiból. Mivel ketten voltunk, meg sem próbáltuk az elszaladó személyt felkutatni, inkább az ott maradt kettővel foglalkoztunk. A kocsi osztott hátsó ülésének egyik fele eldöntve, a csomagtartóban 4 dám. Zsigerelés nélkül egymás hegyén hátán. Az autó hátsó része, és a rendszám kicsit véres. Azonnal kattant a bilincs, két személyt egymástól külön, és vártuk az erősítést. Előszőr mindent tagadtak, a vadakat úgy találták (meglőve az út szélén......, az elszaladó személy pedig stoppos volt, őt nem is ismerik........) Ezután előállítás a kapitányságra, fét óra alatt megtörtek, mindent beismertek. (itt is külön kihallgatás, "figy. a társad máshogy mondta, jobb lesz ha átgondolod újra", meg " a társad mindent rád akar kenni, hogy is volt?" stb...) Olyan 50 km.-ről a szomszédos megyéből jöttek, étteremnek vitték volna a húst. Az elszaladt harmadik személynél pár óra múlva házkutatás, (persze Ő még nem ért haza gyalog), aki egyébként tagsággal rendelkező vadász volt. Majd másnap őnként besétált és feladta magát.


   
Ez a Sipos Feri féle terület?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #170 Dátum: 2008. Augusztus 29. - 08:31:59 »


 Úgy gondolom a rendőrségnek tökéletesen elegendő hatásköre van. Csak hát Ők sem istenek, nem tudják megváltani a világot.
   

Szia Tuto!

Ezt ügyesen, jól csináltátok, gratulálok hozzá.
Egyet azonban ne felejts! Aszfaltos közúton kaptatok el három, Suzuki Wagonnal garázdálkodó kontárt. A profik ennél sokkal dörzsöltebbek.
Nálunk évekig dolgozott egy csapat, amelyik tízlövetű, félautomata fegyverrel, terepjáróval járta az erdei utakat, a zsákmányt elhagyott borospincékben (tucatnyi volt a használatukban, soha nem lehetett tudni melyikben vannak) dolgozta fel, a kész húst kisteherautóval, két köbméter tűzifa alá rejtve hordta Pestre. Évekig nem tudtuk elkapni őket, szerencsére összevesztek a kocon, állítólag az eldugott puskát is ellopta tőlük valaki, ami (szintén állítólag) nemrég egy kútból került elő használhatatlanul.
Ne érts félre, nem az adott esetben tanusított érdemeiteket akarom kisebbíteni, csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy a haszonra dolgozó orvvadászok táborának derékhadát soha nem fogod közúton, zsigereletlen vaddal a csomagtartóban, országútra való szolgálati gépjárművel elkapni.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Viktor
Vendég
« Új üzenet #171 Dátum: 2008. Augusztus 29. - 13:54:37 »


 Úgy gondolom a rendőrségnek tökéletesen elegendő hatásköre van. Csak hát Ők sem istenek, nem tudják megváltani a világot.
   

Szia Tuto!

Ezt ügyesen, jól csináltátok, gratulálok hozzá.
Egyet azonban ne felejts! Aszfaltos közúton kaptatok el három, Suzuki Wagonnal garázdálkodó kontárt. A profik ennél sokkal dörzsöltebbek.
Nálunk évekig dolgozott egy csapat, amelyik tízlövetű, félautomata fegyverrel, terepjáróval járta az erdei utakat, a zsákmányt elhagyott borospincékben (tucatnyi volt a használatukban, soha nem lehetett tudni melyikben vannak) dolgozta fel, a kész húst kisteherautóval, két köbméter tűzifa alá rejtve hordta Pestre. Évekig nem tudtuk elkapni őket, szerencsére összevesztek a kocon, állítólag az eldugott puskát is ellopta tőlük valaki, ami (szintén állítólag) nemrég egy kútból került elő használhatatlanul.
Ne érts félre, nem az adott esetben tanusított érdemeiteket akarom kisebbíteni, csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy a haszonra dolgozó orvvadászok táborának derékhadát soha nem fogod közúton, zsigereletlen vaddal a csomagtartóban, országútra való szolgálati gépjárművel elkapni.


Nézd Lajos, azzal együtt az ilyen profikat valahol - sajnos - szerencse dolga is elkapni...
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #172 Dátum: 2008. Augusztus 29. - 14:10:08 »


 Úgy gondolom a rendőrségnek tökéletesen elegendő hatásköre van. Csak hát Ők sem istenek, nem tudják megváltani a világot.
   

Szia Tuto!

Ezt ügyesen, jól csináltátok, gratulálok hozzá.
Egyet azonban ne felejts! Aszfaltos közúton kaptatok el három, Suzuki Wagonnal garázdálkodó kontárt. A profik ennél sokkal dörzsöltebbek.
Nálunk évekig dolgozott egy csapat, amelyik tízlövetű, félautomata fegyverrel, terepjáróval járta az erdei utakat, a zsákmányt elhagyott borospincékben (tucatnyi volt a használatukban, soha nem lehetett tudni melyikben vannak) dolgozta fel, a kész húst kisteherautóval, két köbméter tűzifa alá rejtve hordta Pestre. Évekig nem tudtuk elkapni őket, szerencsére összevesztek a kocon, állítólag az eldugott puskát is ellopta tőlük valaki, ami (szintén állítólag) nemrég egy kútból került elő használhatatlanul.
Ne érts félre, nem az adott esetben tanusított érdemeiteket akarom kisebbíteni, csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy a haszonra dolgozó orvvadászok táborának derékhadát soha nem fogod közúton, zsigereletlen vaddal a csomagtartóban, országútra való szolgálati gépjárművel elkapni.


Nézd Lajos, azzal együtt az ilyen profikat valahol - sajnos - szerencse dolga is elkapni...

Ezt írtam én is az elején, hogy ezeket elkapni nagyon sok szerencse is kell.
Naplózva
tuto1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #173 Dátum: 2008. Augusztus 30. - 21:22:47 »

Valóban nagy szerencse kellett hozzá, hogy tetten érjük Őket. Tű a szénakazalban, de legalább ennyivel is kevesebb. Ahhoz hogy jobb eredményt tudjunk elérni ismernünk kellene az erdőt, jobb tecnikai felszerelés kellene .......... Igazából a rendőri munka nagyon összetett, rengeteg más mellett ez csak töredék.
Boar! A válasz igen.

3 hete vizsgáztam, most várom a fegyvervásárlási engedélyemet, (puskákat már lefoglaltam Vigyorog), tagfelvételi kérelmemet beadtam (februárban lesz taggyülés Dühös), addig ismerősökkel vendégként lesz lehetőségem vadászni. Ezért saját vadász élményem még nincs, de ha lesz megosztom veletek.

Szép napot, kezdődik a gimbika szezon.
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #174 Dátum: 2008. Augusztus 31. - 15:04:49 »

Sziasztok!

A Vadászlapban megjelent egy vadászíjász-újságíró ismerősöm cikke kanadai vadászíjász barátunkról! Igen Igen Igen

A cikk alapján össze lehet hasonlítani a kanadai lehetőségeket a magyarral.
Többet nem is írnék, mert épp dührohamom van a hazai viszonyok miatt.  Sorozat
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #175 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 11:46:22 »

A kedvenc lokális  napilapunkból:
http://www.kisalfold.hu/rabakozi_hirek/azon_sem_csodalkoznek_ha_a_tehenem_szarvasborjut_ellene/2069595/

Sőt folytatódik a Kutyahegyi "neverending story" is  Bion: http://www.kisalfold.hu/soproni_hirek/kifustolik_a_vaddisznokat/2069790/
 
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #176 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 15:36:47 »

"Egy höveji gazdálkodó szerint a szarvasok éjjel többször a fürdőszoba ablakát kopogtatják."

F@sz@!
Én a helyében aludni is csak háttal a fal felé fordulva mernék, mert félnék, hogy bejönnek és megb@sznak. Elvégre bőgési idő van...

Hogy is kérdezte Besenyő Pista bácsi?
-Maaaaaaaaaargit! Nooooooooooooormális????
« Utoljára szerkesztve: 2008. Szeptember 08. - 15:40:00 írta Viktor » Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9920



« Új üzenet #177 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 15:46:24 »



Erre azt tudom mondani hogy multkor éjjel kellett Beledbe mennem.Csapodon keresztül huztam mint vadlibák és a fő utcában egy rudliba futottam  Bion. Boldog békeidőkből tudom hogy nagy volt a populációja a szqarvasnak arrafelé de erre még én sem gondoltam....
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #178 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 08:36:37 »


Erre azt tudom mondani hogy multkor éjjel kellett Beledbe mennem.Csapodon keresztül huztam mint vadlibák és a fő utcában egy rudliba futottam  Bion. Boldog békeidőkből tudom hogy nagy volt a populációja a szqarvasnak arrafelé de erre még én sem gondoltam....

De jó szülőfalum nevét látni! Beleden gyerekeskedtem, jártuk néhány hasonszőrű jómadárral, csúzlival később ócska légpuskával a határt.
Beled határában akkoriban egyáltalán nem volt erdő, a szomszédos Vica kisközség mellett már akadt, ott láttam életemben először őzet, óriási eseményszámba ment a körünkben.
A "kecöli erdőn" (Rábakecöl),  a "páli erdőn" az "öreg Rába árterében" beszéltek a felnőttek szarvasról, de élő szarvast én már felnőtt fejjel, Zalában láttam először.
Csapod-Pusztacsalád-Iván környékén emlékszem komoly összefüggő tölgyesekre, ott biztos akkoriban is volt szarvas, de ezek az erdők nekünk biciklivel messze voltak.   
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #179 Dátum: 2008. Szeptember 13. - 22:31:59 »


Most olvastam a Magyar VADÁSZLAP szeptemberi lapajánlójában!


Szerkesztőségünk vállalja a szeptember 18-ai, Diana napjára eső tüntetés megszervezését, hivatalos bejelentését, stb. még akkor is, ha az érdekvédelmi, érdekképviseleti szervezetek nem kívánnak a tüntetőkhöz csatlakozni.
Viszont nem szeretnénk „árnyékra vetődni”. Szeptember 10-éig várjuk a szalonkaklubok, az egyéni szalonkázók jelentkezését a levelezési címünkön (1031 Budapest, Pákász u. 7.) a 06-1-242-00-42-es telefonon és faxon, a 06-70/702-50-00-ás vadászflottás telefonon vagy az info@vadaszlap.hu e-mail címen. Ha 10-éig több mint ezren jelentkeznek a tüntetésre: lesz 18-án tüntetés. Ha nem, teljes mellszélességgel az áldozatvállalásra koncentrálunk… és majd 2009 márciusában, a pilisi István-hegyen, a Zotyi-kőnél, ahol eddig a VKE-vel és a pilisi szalonkaklubokkal az országos szalonkanyitányt rendeztük, eltemetjük a tizenhat éve működő Szalonka Dublé Díjunkat.



A TÜNTETÉS ÉRDEKLŐDÉS HIÁNYÁBAN ELMARAD!

Saját véleményem: Talán nem a hét közepére kellene egy ilyet tervezni! Valószínűleg én sem utaznék fel hétközben egy-két órára, többszáz kilómétert!
Vállat von Vállat von Vállat von Fejvakarás
« Utoljára szerkesztve: 2008. Szeptember 15. - 13:16:59 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 122   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: