Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 153   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 8x57 JS/JRS  (Megtekintve 376240 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #420 Dátum: 2009. április 19. - 20:54:48 »

Az Isonzo völgyében néha több magyar vér folyt mint víz. Szerencsére azóta sem láttak hasonlót a dolomiták...

Úgy hallottam 10, vagy 12 nagy csata volt ott!?
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #421 Dátum: 2009. április 19. - 20:55:57 »

Egyébként jártam arra és kalap le az olasz hagyományőrzés előtt.
Sziklaszorosok, mint megannyi templomok őrzik a bármi nációjú hősi halottak emlékét. Emelem Emelem Emelem
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Bandi
Vendég
« Új üzenet #422 Dátum: 2009. április 19. - 21:00:36 »

Az Isonzo völgyében néha több magyar vér folyt mint víz. Szerencsére azóta sem láttak hasonlót a dolomiták...
Reméljük nem is fognak.
Ő is megsebesült,de hál Istennek túlélte,bár élete végéig magán viselte a nyomait.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #423 Dátum: 2009. április 19. - 21:01:41 »

Reméljük nem is fognak.
Ő is megsebesült,de hál Istennek túlélte,bár élete végéig magán viselte a nyomait.
Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #424 Dátum: 2009. április 20. - 21:28:19 »

Üdv!
Visszatérve a vadász lőszerekhez, a cody tesztnél a norma lőszerekkel megegyező, vagy annál jobb szórásképet produkált a Cody.
Ezért  kiváncsi lennék a véleményekre a Norma lőszerek szórásképével kapcsolatban is, no és a maradvány testek is érdekelnének.
Természetesen elsősorban a CZ 550 vonatkozásában, de természetesen, főleg a maradványtest tekintetében a más fegyverel szerzett tapasztalatok is érdekelnek.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #425 Dátum: 2009. április 21. - 07:46:30 »

Üdv!
Visszatérve a vadász lőszerekhez, a cody tesztnél a norma lőszerekkel megegyező, vagy annál jobb szórásképet produkált a Cody.
Ezért  kiváncsi lennék a véleményekre a Norma lőszerek szórásképével kapcsolatban is, no és a maradvány testek is érdekelnének.
Természetesen elsősorban a CZ 550 vonatkozásában, de természetesen, főleg a maradványtest tekintetében a más fegyverel szerzett tapasztalatok is érdekelnek.

Büki!

Végy egy doboz Codyt, egy doboz Normát, és lőjj vele a TE a saját CZ 550-del szórást. Örök érvényű, és minden fegyverre igaz következtetés ebben a témakörben nincs.... Kacsint
Naplózva
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #426 Dátum: 2009. április 24. - 12:05:42 »

Szia Kikinda,

annyit azért nem szabad elfelejteni, a lövedék esése nem hasonlítható az öntözőfecskendő ívéhez. A vízsugár 30-40 méternél már ismét a földön van, míg lövedéknél ez több ezer méter. 200 méternél ez az esés pl. a 8 x 57 IS esetében csak pár centiméter. Mindez természetesen független a pontosságtól, az a lövedék még több száz méteren is pontos, csak a vízszintishez képest esik nagyobbat. Javaslom 100 méteren a kb:6 cm magaslövést kipróbálni. Üdv Juszuph  Wave
Értem én, hogy villanymotor... Szóval köszönöm a reagálásokat!
Továbbra sem szeretnék beleszólni a vitába, mert nem értek hozzá. Csak kérdeztem, a cimborám tudományára alapozva. Ő egy vadban ritka, erősen hegyvidéki és még erősebben erdősült területen űzi a szenvedélyét. Szerintem nem lő rosszul. Rendszeresen eljár lőtérre is. Nem tudom, mi motiválta a határ cc 120 méterben meghúzásához (fedettség?), de ezen belül még nem veszett el vad lövés után neki.

A géppuska-lőszerhez talán még annyit hozzátennék, vagy inkább kérdeznék, hogy szerintetek a nagy pontosságban, vagy a több, gyors egymásután becsapódó lövedékben  (amelyek közül egy-kettő úgy is talál) nyugszik az ereje?
Katona koromban egyáltalán nem foglalkoztattak a kaliberek, lövedékek, ezért még csak vissza sem tudom idézni, hogy milyen kaliberű puska húzta a vállam anno, milyen lövedékkel szaggattuk a célbábukat. Meg tudná valaki mondani, hogy az egykori jugó M48-asai mivel működtek?

köszönettel
kikinda
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #427 Dátum: 2009. április 24. - 14:07:06 »

Értem én, hogy villanymotor... Szóval köszönöm a reagálásokat!
Továbbra sem szeretnék beleszólni a vitába, mert nem értek hozzá. Csak kérdeztem, a cimborám tudományára alapozva. Ő egy vadban ritka, erősen hegyvidéki és még erősebben erdősült területen űzi a szenvedélyét. Szerintem nem lő rosszul. Rendszeresen eljár lőtérre is. Nem tudom, mi motiválta a határ cc 120 méterben meghúzásához (fedettség?), de ezen belül még nem veszett el vad lövés után neki.

A géppuska-lőszerhez talán még annyit hozzátennék, vagy inkább kérdeznék, hogy szerintetek a nagy pontosságban, vagy a több, gyors egymásután becsapódó lövedékben  (amelyek közül egy-kettő úgy is talál) nyugszik az ereje?
Katona koromban egyáltalán nem foglalkoztattak a kaliberek, lövedékek, ezért még csak vissza sem tudom idézni, hogy milyen kaliberű puska húzta a vállam anno, milyen lövedékkel szaggattuk a célbábukat. Meg tudná valaki mondani, hogy az egykori jugó M48-asai mivel működtek?

köszönettel
kikinda

Hali

Ha jól tudom az eredeti m48 az 7,92 es kaliberü volt.... Nem 100%

A géppuska lőszer acélmagvas az áhatoló képesség növelése érdekében.
A precizitás nem nagyon jellemzi, inkább az olcsó tömeggyárthatóság, meg hogy a HMK (harcászati müszaki követelmény)-nak megfeleljen.
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #428 Dátum: 2009. április 24. - 14:54:29 »

A géppuskáknál (golyószóróknál) nem elhanyagolható szempont az a tűzzel elárasztott terület "fedés"-e.Annak a szerencsétlen bakának mindegy,hogy egy vagy több lövedék találja el,így is,úgy is harcképtelen lesz.Egyébként a 7,92es (8x57IS) lőszert tüzelő MG 42es a mai napig a világ legjobbjai közé tartozik.Manapság .308al etetik.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #429 Dátum: 2009. április 24. - 17:04:25 »

A géppuska lőszerben is van többféle...olyanok mint páncéltörő gyújtó, könnyű és nehéz acélmagvas, nyomjelzős...stb.
A nyomjelzősről annyit, hogy tessék megnézni a korai ME Bf-109 F (Frizt)-eket, azokban voltak ezek a bizonyos motorvezérelt 7.92-es "motordekli" légcsavar körön át tüzelő géppuskák...erről a Spitfire pilóták tudnának miket mondani.  Ördög Ördög

Vazze írom a hsz.-t erre valaki megböki a kezem...hát nem beszökött a szobába a nagy blehó 45 kilós német vizslám!!!!! Bion Bion Bion Bion Bion
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #430 Dátum: 2009. április 24. - 17:25:39 »

A géppuskáknál (golyószóróknál) nem elhanyagolható szempont az a tűzzel elárasztott terület "fedés"-e.Annak a szerencsétlen bakának mindegy,hogy egy vagy több lövedék találja el,így is,úgy is harcképtelen lesz.Egyébként a 7,92es (8x57IS) lőszert tüzelő MG 42es a mai napig a világ legjobbjai közé tartozik.Manapság .308al etetik.
Sőt,a retro változata újra hódít.
Imigyen fest:


Tudom hogy nem illik ide,bocsánat az OFF-ért.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #431 Dátum: 2009. április 24. - 17:43:46 »

Érdekes, hogy katona koromban a PKM géppuskával - 7,62-es - 650 m-ről símán lőttük a mozgó hjmű alakot.
...az oroszok és a németek azért nagyot alkottak ebben a kategóriában. Kacsint
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #432 Dátum: 2009. április 24. - 22:24:34 »

Hali

Ha jól tudom az eredeti m48 az 7,92 es kaliberü volt.... Nem 100%

A géppuska lőszer acélmagvas az áhatoló képesség növelése érdekében.
A precizitás nem nagyon jellemzi, inkább az olcsó tömeggyárthatóság, meg hogy a HMK (harcászati müszaki követelmény)-nak megfeleljen.


Azért annyira nem ment jól még a hőskorben sem a harmadik birodalomnak sem, hogy csak acélmagvas lőszerrel szerelték volna az M-42-es hevedereit. Minden ötödik, ha acélmagvas volt az már speciális hevederként szerepelt.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #433 Dátum: 2009. április 24. - 23:29:49 »

Hát ez bizony így volt... utána néztem..... Wave
Naplózva

Üdv End
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #434 Dátum: 2009. Május 01. - 17:50:50 »

Csak ott volt vér,ahol eldőlt a vad.Az igazság az,hogy csak egy doboz lőszert lőttem el,volt pár hibázás is.Az átlag lőtáv 30 m volt,nem csak szórón,cserkelésen is.A mániám az,hogy a nyolcasnak locsolnia kell a vért.Eddig egyedül a Cseh 12,7-es SPCE tudta ezt produkálni.Ha elfogy a jelenlegi lőszerkészletem,valószinűleg visszaállok rá.Bár van 30 db. 14,2-es TOG is,azt is ki kéne próbálni.
Helló!
Látom Te használtál SPCE-t és van némi tapasztalatod vele.
Írhatnál egy kicsit többet róla.
Milyen a  maradvány test? Átüti-e a vadtestet, ha igen az álltalában milyen távolságra leadott lövések esetén?
Köszi!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 153   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: