Oldalak: 1 ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 [103] 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 ... 153   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 8x57 JS/JRS  (Megtekintve 376313 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1530 Dátum: 2014. Október 01. - 21:57:30 »

Én nem tudom te Attila,de valahogy mindig nálad szakad el a cérna...Iszol te rendesen? Vigyorog

Szerintem nem iszom rendesen! Majd bepótolom… Vigyorog
Tudod, Balázs én hiszek abban, hogy mindenkinek volt gyerekszobája… még akkor is, ha tehén volt benne a radiátor.
Na, most ezen helyzet fennállása esetén is a háziállatok metakommunikációja elégnek kellene, hogy legyen bárkinek az életre útravalónak az alapvető kommunikációs normák útvesztőjében való eligazodáshoz. Vagyis, ha a finom jelzéseket nem is, de az egyértelmű elutasításokat észre kellene vennie az ex gyerekszoba-lakónak. Abban az esetben, ha ennek semmi jelét nem adja a delikvens, sőt, még egyoldalúan tovább súlyosbítja a kommunikációs errort, akkor finomra hangolt utalások, rébuszok helyett jobb, ha az ember egyszerű, tőről fakadó egyenes magyarsággal elmondja a véleményét, hátha ez így az ex gyerekszoba lakóban némi derengést előidéz, hogy vajh, mit is szeretne a másik elmondani.
Csak ezért……..
 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1531 Dátum: 2014. Október 01. - 22:09:12 »

Szerintem nem iszom rendesen! Majd bepótolom… Vigyorog
Tudod, Balázs én hiszek abban, hogy mindenkinek volt gyerekszobája… még akkor is, ha tehén volt benne a radiátor.
Na, most ezen helyzet fennállása esetén is a háziállatok metakommunikációja elégnek kellene, hogy legyen bárkinek az életre útravalónak az alapvető kommunikációs normák útvesztőjében való eligazodáshoz. Vagyis, ha a finom jelzéseket nem is, de az egyértelmű elutasításokat észre kellene vennie az ex gyerekszoba-lakónak. Abban az esetben, ha ennek semmi jelét nem adja a delikvens, sőt, még egyoldalúan tovább súlyosbítja a kommunikációs errort, akkor finomra hangolt utalások, rébuszok helyett jobb, ha az ember egyszerű, tőről fakadó egyenes magyarsággal elmondja a véleményét, hátha ez így az ex gyerekszoba lakóban némi derengést előidéz, hogy vajh, mit is szeretne a másik elmondani.
Csak ezért……..
 Emelem

Én végigolvastam az összes eddigi hozzászólását,javaslom tedd meg te is. 2013. december 30. óta keresi az első golyós puskáját. Türelem. Meglesz az.
Addig meg minden helyzetre jó: Táncol Táncol Táncol Táncol Táncol
Nekem is sokáig tartott,mire meglett. (Biztosan ő is építkezik,mint én akkoriban...)
Mondjuk taslit csak annak osztottam,akivel legalább már volt előtte kontaktom. Igaz én pedagógus vagyok, s így nagyobb dózisban kapom a disz,anti és pata kezdetű és végű tüneteket. Lassan már az az érdekes,ha valaki nem ilyen. Wave
Szóval nyugi! (Úgyis jön majd a hosszúhajú ikertornyom,aztán lesz nemulass...) Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1532 Dátum: 2014. Október 01. - 22:49:32 »

Én végigolvastam az összes eddigi hozzászólását,javaslom tedd meg te is. 2013. december 30. óta keresi az első golyós puskáját. Türelem. Meglesz az.
Addig meg minden helyzetre jó: Táncol Táncol Táncol Táncol Táncol
Nekem is sokáig tartott,mire meglett. (Biztosan ő is építkezik,mint én akkoriban...)
Mondjuk taslit csak annak osztottam,akivel legalább már volt előtte kontaktom. Igaz én pedagógus vagyok, s így nagyobb dózisban kapom a disz,anti és pata kezdetű és végű tüneteket. Lassan már az az érdekes,ha valaki nem ilyen. Wave
Szóval nyugi! (Úgyis jön majd a hosszúhajú ikertornyom,aztán lesz nemulass...) Vigyorog

Igen, remek pedagógiai érzékkel éreztél rá, hogy felőlem el trollkodhatott volna még, amíg világ a világ, de ez a pofonosztás már nem ez a kategória. Ha valaki elektronyosan akar kommunikálni, akkor tessék megismerni, és betartani annak az alapvető szabályait...
Én nem olvastam végig........ szerintem nem is fogom. Felőlem mindenki addig keresi a puskáit, amíg akarja, láthattad, hogy mennyire nem folytam bele ebbe az eszement hülyeéssokkérdéstfelteszekminenről projektbe. De valamilyen értelmi szintet feltételezzünk már a fórumozókról, itt pedig én nem tapasztaltam ilyet... Szemtelenséget viszont igen. Hát ezért volt a bele a pacskerba magyarul!
 Emelem
Naplózva
fickok92
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


« Új üzenet #1533 Dátum: 2014. Október 02. - 13:25:34 »

Elnézéseteket kérem  Nem szól szám
Nem akartam megbántani/megsérteni senkit.Nem az volt a célom.
Nem akartam senik idegeire menni csak olyan nagy a kinálat már a mai világba mindenből hogy az ember nem tud választani vagyis nehezen. Stoel
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1534 Dátum: 2014. Október 02. - 19:53:51 »

Elnézéseteket kérem  Nem szól szám
Nem akartam megbántani/megsérteni senkit.Nem az volt a célom.
Nem akartam senik idegeire menni csak olyan nagy a kinálat már a mai világba mindenből hogy az ember nem tud választani vagyis nehezen. Stoel
 Emelem


 Kézfogás

Szerintem ne akarj nagyon tudományosan választani puskát.
Olyat nézz, ami már bizonyított, ne a nevét nézd, hanem azt, hogy, ha a nagy többség dicséri, akkor vedd bele a megveendők közé.
És, ha ezek közül találsz olyat, ami tetszik, akkor ne tökölj, hanem vedd meg, és gyakorolj vele, szárazon és élesben amennyit csak tudsz.
Nem nagyon van ebben a dologban tuti tipp, de a gyakorlás az mindenképpen az.
 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1535 Dátum: 2014. Október 02. - 20:06:33 »

Elnézéseteket kérem  Nem szól szám
Nem akartam megbántani/megsérteni senkit.Nem az volt a célom.
Nem akartam senik idegeire menni csak olyan nagy a kinálat már a mai világba mindenből hogy az ember nem tud választani vagyis nehezen. Stoel
 Emelem

Nem kell rágörcsölni,de ha egy-egy puska jobban érdekel,akkor annak (nagyrészt nem magyar oldalakon) utánaolvashatsz. Amit lehet próbálj ki. Annakidején én megnéztem és kipróbáltam a Marlint, Izseket, Zastavát, Carl Gusztit, ZKK-600-ast...Minden nem túl drága puskát.Aztán egy véletlennek (sorsnak,Jóistennek) köszönhetően hozzájutottam a CZ 550-hez,kb Marlin áron...Megcsiszoltam a tusát,újrabarníttattam a fémrészeket. Enyém,szeretem.
(Te is CZ-re vársz,nem?)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #1536 Dátum: 2014. Október 03. - 09:14:55 »

Én nem tudom te Attila,de valahogy mindig nálad szakad el a cérna...Iszol te rendesen? Vigyorog

Az igazság az, hogy nálam is elszakadt a cérna, csak úgy gondoltam, nem oktatok ki egy (fiaimnál fiatalabb) embert ha már magától nem tudja a határokat!  :Mosolyog Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1537 Dátum: 2014. Október 03. - 13:38:37 »

Szerintem vegyen kezdetnek, mondjuk egy Koshat billenőt 7 mm Super Express von Hofe kaliberben. Az jó a hegyen, jó a mezőn, az erdőben.
Mindenes kaliber. Olcsó a töltény, mindenhol lehet kapni. Vállat von Mosolyog
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #1538 Dátum: 2014. Október 03. - 15:25:26 »

Szerintem vegyen kezdetnek, mondjuk egy Koshat billenőt 7 mm Super Express von Hofe kaliberben. Az jó a hegyen, jó a mezőn, az erdőben.
Mindenes kaliber. Olcsó a töltény, mindenhol lehet kapni. Vállat von Mosolyog

  Első puskának tökéletes! Wave
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
fickok92
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


« Új üzenet #1539 Dátum: 2014. Október 03. - 21:31:41 »

Nem kell rágörcsölni,de ha egy-egy puska jobban érdekel,akkor annak (nagyrészt nem magyar oldalakon) utánaolvashatsz. Amit lehet próbálj ki. Annakidején én megnéztem és kipróbáltam a Marlint, Izseket, Zastavát, Carl Gusztit, ZKK-600-ast...Minden nem túl drága puskát.Aztán egy véletlennek (sorsnak,Jóistennek) köszönhetően hozzájutottam a CZ 550-hez,kb Marlin áron...Megcsiszoltam a tusát,újrabarníttattam a fémrészeket. Enyém,szeretem.
(Te is CZ-re vársz,nem?)

Igen én is arra várok.
Ha nem válna be pár év mulva még ugyis lecserélhetem.
Kezdetekben ahogy látom  főként disznóra fogok vadászni esetleg pár őz vagy szarvas netán.
Arra pedig ez a kaliber tökéletes lessz szerintem.Bár sokak szerint"az tul nagy kaliber és a 3006 bőven jó mert az is elég nagyot rug akkor ez milyet fog" cimszóval lehurrognak. Ördög Vigyorog
De szerintem sokak kezébe még nem is volt 06-tól nagyobb kaliber akkor honnan a fenéből tudná?
 Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9527


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1540 Dátum: 2014. Október 03. - 21:40:39 »

Bár sokak szerint"az tul nagy kaliber

Nincs túl nagy kaliber.

Kicsi, az van!

A 8x57 rugdosásra meg előre köss fogadásokat, jól fogsz járni a 06-sokkal szemben....
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
fickok92
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


« Új üzenet #1541 Dátum: 2014. Október 05. - 13:49:09 »

Nincs túl nagy kaliber.

Kicsi, az van!

A 8x57 rugdosásra meg előre köss fogadásokat, jól fogsz járni a 06-sokkal szemben....

Szerintem is
Ahogy láttam/hallottam a 06 sokkal rugdosósabb kaliber.Bár ennek ellenére majdnem mindenkinek ez van   Ördög
De kinek a pap kinek a paplan.  Röhög
 S.Peti
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1542 Dátum: 2014. Október 05. - 14:28:52 »

Igen én is arra várok.
Ha nem válna be pár év mulva még ugyis lecserélhetem.
Kezdetekben ahogy látom  főként disznóra fogok vadászni esetleg pár őz vagy szarvas netán.
Arra pedig ez a kaliber tökéletes lessz szerintem.Bár sokak szerint"az tul nagy kaliber és a 3006 bőven jó mert az is elég nagyot rug akkor ez milyet fog" cimszóval lehurrognak. Ördög Vigyorog
De szerintem sokak kezébe még nem is volt 06-tól nagyobb kaliber akkor honnan a fenéből tudná?
 Emelem


Azért ha megérkezik, és birtokba vetted a fegyvert egy -két sort írhatsz majd.(már csak azért is, hogy felkészüljünk a következő etapra: lőszerekről vélemények, stb, stb)
Azt jó látni, hogy élesen kirajzolódik számodra szinte "darabszámra" lebontva,  a felhasználás spektruma.

"De szerintem sokak kezébe még nem is volt 06-tól nagyobb kaliber akkor honnan a fenéből tudná?"

Hát onnan ahonnan Te. az ellenkezőjét. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
fickok92
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


« Új üzenet #1543 Dátum: 2014. Október 05. - 14:43:54 »

Mindenképpen irok  Ördög  Táncol
 S.Peti
Naplózva
fickok92
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


« Új üzenet #1544 Dátum: 2014. Október 05. - 23:23:25 »

Ma délután  a Fishing and Huntingot néztem és pont  krokodilvadászat ment  a figura bemutatta a puskát ami egy 8x57 Mauser rendszerü fegyver volt 3 óra várakozás után meg is lőtte  a krokit ami  helyben maradt persze első lövésre.Szép kis jószág volt. Vadász   Táncol
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 [103] 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 ... 153   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: