Oldalak: 1 ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 ... 153   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 8x57 JS/JRS  (Megtekintve 376238 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1380 Dátum: 2014. Augusztus 12. - 08:32:12 »

Üdvözlet mindenkinek!

Lehet hülyeséget kérdezek, de szeretném valami hozzáértő véleményét kikérni, hogy mit lehet tudni a következő szerény adatok alapján: Mauser rendszerű, 8x57 js kaliberű fegyver, schnelleres elsütéssel, zászlós biztosítással, 50 centi körüli csőhosszal, a csövébe annyi van beleütve, hogy Königsberg 24646. Nyílt irányzékkal szerelve, oldható körmös szerelék van rajta, a tárfenék nyitható, egy lakat elfordításával és hátracsúsztatásával kivehető az egész rugó-adogató lemez, a csöve a töltényűr felől szögletes és előre fele haladva átmegy henger alakúba. Röviden ennyit tudok róla. Aki valami használhatót tud, kérem írja meg!

Köszönöm!

Üdv!
Nem hozzáértőként én arra gondolok, hogy nem fiatal darab sőt! Érdekes volna a múltját felkutatni, de az adat töredék kevés. A Königsberg felirat félrevezető is lehet, mert az tudjuk, ez a terület, annak ellenére, hogy sok Königsberg létezik, a mai Kalinyingrádod takarja és ez jelenleg Oroszország része(enklávé). Viszont ha egy kicsit kitekerjük a nevet akkor Kongsberg lesz belőle és egy híres Norvég település ahol fegyverek is készültek. Többi személyleírás annyira általános, hogy egyediségre nem utal.
 Ha sikerül valamit még megtudni róla, vagy esetleg fénykép van, akkor tedd közzé. A cső megmunkálása arra utal, hogy mester dolgozott rajta mert ez a fajta cső kiképzés a korai időkben nem volt általános csak a kisipari fegyvereken. A célja a súly csökkentése és a hadi jelleg eltüntetése lehetett szerintem.
Az Egun-on már láttam hasonló csövet, az is kisipari volt sőt, valamelyik olvtársnak szándéka volt megvásárolni is. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Dzsaba
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


« Új üzenet #1381 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 08:14:15 »

Üdv!
Nem hozzáértőként én arra gondolok, hogy nem fiatal darab sőt! Érdekes volna a múltját felkutatni, de az adat töredék kevés. A Königsberg felirat félrevezető is lehet, mert az tudjuk, ez a terület, annak ellenére, hogy sok Königsberg létezik, a mai Kalinyingrádod takarja és ez jelenleg Oroszország része(enklávé). Viszont ha egy kicsit kitekerjük a nevet akkor Kongsberg lesz belőle és egy híres Norvég település ahol fegyverek is készültek. Többi személyleírás annyira általános, hogy egyediségre nem utal.
 Ha sikerül valamit még megtudni róla, vagy esetleg fénykép van, akkor tedd közzé. A cső megmunkálása arra utal, hogy mester dolgozott rajta mert ez a fajta cső kiképzés a korai időkben nem volt általános csak a kisipari fegyvereken. A célja a súly csökkentése és a hadi jelleg eltüntetése lehetett szerintem.
Az Egun-on már láttam hasonló csövet, az is kisipari volt sőt, valamelyik olvtársnak szándéka volt megvásárolni is. Emelem

Üdv!

Köszönöm a segítséget ,teszek fel egy pár képet. Biztos, hogy Königsbergben készült, még a Poroszoknál, szóval valószínű, hogy 1946 előtt, egy puskaműves készíthette. Egyértelműen nem hadi fegyver.

Íme pár kép, ne ma legjobbak, de talán megteszi:











« Utoljára szerkesztve: 2014. Augusztus 13. - 09:36:59 írta Sakac » Naplózva

„Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik
ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik”
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1382 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 08:56:21 »

Valamit nem jól csináltál.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1383 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 09:08:36 »

Üdv!

Köszönöm a segítséget ,teszek fel egy pár képet. Biztos, hogy Königsbergben készült, még a Poroszoknál, szóval valószínű, hogy 1946 előtt, egy puskaműves készíthette. Egyértelműen nem hadi fegyver.

Íme pár kép, ne ma legjobbak, de talán megteszi:

[/url]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu[/img]

[/url]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu[/img]

[/url]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu[/img]

[/url]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu[/img]

[/url]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu[/img]

[/url]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu[/img]

A képeket nagy nehezen elővarázsoltam, de sokkal okosabb nem vagyok. Elég rendesen lelakott példánynak látszik. Én azt mondom a felirat nem perdöntő. A fegyvernek van egyáltalán valami papírja, vagy ki van vonva a forgalomból? A tokozat az egyértelműen korabeli M98. A fegyver most milyen fázisban leledzik? Netán felújítás alatt, előtt, mert ellentmondásos, a rajta lévő távcső talpazat állaga. Egy biztos valaha jó vas lehetett.
Ha a német érában készült akkor bizony az még akár régebbi is lehet. Én hiányolok róla egy két próba jelet, ezek szerint ez használaton kívül volt vagy mi a szösz. Vállat von
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1384 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 09:13:59 »

Hogyan tudtad ezeket a képeket megnézni?
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1385 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 09:19:05 »

Hogyan tudtad ezeket a képeket megnézni?

Rákatintól a link működő részére azután a megnéz ablak és a tovább ablak aztán a sok "szemét" között megkeresed. Van ott minden.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #1386 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 09:19:17 »

menj rá az idézet gombra, akkor feldobja a képre hivatkozó linkeket  Wave
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1387 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 09:23:22 »

menj rá az idézet gombra, akkor feldobja a képre hivatkozó linkeket  Wave

Most miért lövöd le a poént Ördög olyan jó képek vannak még ott. Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1388 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 09:32:57 »

Most miért lövöd le a poént Ördög olyan jó képek vannak még ott. Ördög
Az asszonynak nehéz volt beadni,hogy puskákat nézegettem... Vigyorog
(Sikerült. Patinak vannak ilyesmi puskái.)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1389 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 09:38:41 »

Az asszonynak nehéz volt beadni,hogy puskákat nézegettem... Vigyorog
(Sikerült. Patinak vannak ilyesmi puskái.)

Igen, és ha jól tévedek akkor ő akart valami hasonló, veretes vasat venni, valami "nyócasat"
Ennek a fegyvernek nem csak a múltja érdekes hanem a jelenlegi státusa is.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Dzsaba
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


« Új üzenet #1390 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 10:53:12 »

A képeket nagy nehezen elővarázsoltam, de sokkal okosabb nem vagyok. Elég rendesen lelakott példánynak látszik. Én azt mondom a felirat nem perdöntő. A fegyvernek van egyáltalán valami papírja, vagy ki van vonva a forgalomból? A tokozat az egyértelműen korabeli M98. A fegyver most milyen fázisban leledzik? Netán felújítás alatt, előtt, mert ellentmondásos, a rajta lévő távcső talpazat állaga. Egy biztos valaha jó vas lehetett.
Ha a német érában készült akkor bizony az még akár régebbi is lehet. Én hiányolok róla egy két próba jelet, ezek szerint ez használaton kívül volt vagy mi a szösz. Vállat von

Szia!

Köszönöm a segítséget, ez volt az első képfeltöltés próbám. A fegyvernek 2023-ig van műszakija, valóban látszik rajta, hogy nem fiatal, de szerintem nincs olyan nagyon rossz állapotban élőben. Nem kotyog, nem lötyög, tus, agy nincs repedve sehol, a csőben elég jól látszanak a huzagok, schneller működik, nagyon tetszik az érzékenysége (jelenlegi puskám nem schnelleres). A szerelék talpat fegyvermester csinálta hozzá, azért üt el a "színe". Ma délután megyek kipróbálni, pár lövés megmutatja, ha jó a szórása szerintem megveszem.
Naplózva

„Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik
ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik”
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1391 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 11:25:56 »

Szia!

Köszönöm a segítséget, ez volt az első képfeltöltés próbám. A fegyvernek 2023-ig van műszakija, valóban látszik rajta, hogy nem fiatal, de szerintem nincs olyan nagyon rossz állapotban élőben. Nem kotyog, nem lötyög, tus, agy nincs repedve sehol, a csőben elég jól látszanak a huzagok, schneller működik, nagyon tetszik az érzékenysége (jelenlegi puskám nem schnelleres). A szerelék talpat fegyvermester csinálta hozzá, azért üt el a "színe". Ma délután megyek kipróbálni, pár lövés megmutatja, ha jó a szórása szerintem megveszem.

Sok szerencsét a próbához. Egy igazi időutazás lesz ez a fegyver. Biztos nagy idők tanúja lehet, ha egyszer mesélni kezdene... szemünk szánk elállna. Az eredményről is beszámolhatsz, ha nem okoz gondot, akár pozitívan, akár negatívan végződik. Ha  a tulajdonodba kerül bengészd meg a próbajeleket rajta. Wave
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1392 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 19:06:06 »

http://vadaszapro.net/reszletek/214653/mauser-8x57
A kaliber szerelmeseinek.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #1393 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 21:54:21 »

Ha  a tulajdonodba kerül bengészd meg a próbajeleket rajta.

Feltéve, ha még hagytak rajta értékelhetőt. Tudom, saját tapasztalat. Nem kis időbe telt, mire kiderítettük a múltját a sajátomnak például, ugyanis (jó) néhány baromnak szokása volt részlegesen kicsiszolgatni bizonyos szemüket bántó (és egyben a fegyver eredetét bizonyító) szimbólumokat.

Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1394 Dátum: 2014. Szeptember 06. - 10:03:56 »

Feltéve, ha még hagytak rajta értékelhetőt. Tudom, saját tapasztalat. Nem kis időbe telt, mire kiderítettük a múltját a sajátomnak például, ugyanis (jó) néhány baromnak szokása volt részlegesen kicsiszolgatni bizonyos szemüket bántó (és egyben a fegyver eredetét bizonyító) szimbólumokat.



A próba jelek, hatósági jelzések, azok eltávolítása, rongálása jogszabályba ütközik. A helyzet ugyan az mint a gépjármű esetében. ha a fegyver rendelkezik érvényes műszakival akkor valamiféle, de legalább a legutolsónak benne kéne lenni, véleményem szerint.

Kár, hogy Dzsaba kolléga nem jelzett vissza, hogy milyen eredménnyel járt a megszemlélésnél. ( mondjuk ilyen egyirányú információ áramlást elég gyakran tapasztalni.)
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 ... 153   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: