Oldalak: 1 ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 [90] 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 ... 153   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 8x57 JS/JRS  (Megtekintve 376343 alkalommal)
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #1335 Dátum: 2014. Január 13. - 13:56:20 »

Honnan tudod mennyi alkalommal esett Léna lesrol, dőltel a kocsi mellett, esett bele a sárba?
Ezek a kérdések, ami miatt lutri a golyós fegyvert használtan venni, főleg ha sokeves

Mért kéne mindezeket tudjam? A fegyvert és a távcsövet megnézi az ember milyen állapotban vannak,  kell lőni vele párat,  ha rendben van jó,  ha nem,  tovább keresgél. Milyen rejtett hibák lehetnek?
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1336 Dátum: 2014. Január 13. - 14:08:01 »

Honnan tudod mennyi alkalommal esett Léna lesrol, dőltel a kocsi mellett, esett bele a sárba?
Sehonnan.
De megnézem.  Kacsint  Ha nincs összeütve-összekarcolva, elrepedve, nem zörög, kotyog stb. és a lőképe is jó, akkor nincs miről beszélni.

Ezek a kérdések, ami miatt lutri a golyós fegyvert használtan venni, főleg ha sokevesek.

Szerintem a lényeg csak annyi, hogy hozzáértő nézze át, és/vagy ismert forrásból származzon.

(Az én összes golyós puskám velem egyidős, vagy idősebb  Kacsint Mosolyog)
 
 Emelem
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1337 Dátum: 2014. Január 13. - 14:21:59 »

Honnan tudod mennyi alkalommal esett Léna lesrol, dőltel a kocsi mellett, esett bele a sárba?
Ezek a kérdések, ami miatt lutri a golyós fegyvert használtan venni, főleg ha sokevesek.

Lereagálhatom..,hozzászólhatok én is?..  :Mosolyog ..
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #1338 Dátum: 2014. Január 13. - 15:00:01 »

Kezdő vagyok, korlátozott anyagi lehetőségekkel. Egy FÉG-GV-t használok egy noname variábel távcsővel, kemény tokkal együtt vettem 70-ért. Lőképe rendben, kukker is bírja a lövést. Ha szürkületben nem látok már vele, lövök lámpával. Tudom, ez az alja a használható fegyverpalettának (ennél lejjebb csak a TOZ-8-asom van  Röhög ), de nekem hatalmas élmény ezzel a semmibe se nézett moslékkavaróval vadászni. Igaz, semmire sem ideális, de mégis sokmindenre alkalmas, kompromisszumokkal. Aki nem akar kompromisszumot kötni, fizessen, én is szívesen vennék egy Sako-t gyári szerelélkkel és egy SB távcsővel, de nem erre akarom költeni a pénzem, hanem inkább vadászati lehetőségre, ezért maradok a nagantnál. Ha eljutok majd egyszer oda (valószínűleg soha), hogy tapasztalatommal ellentétben a fegyver korlátozza majd az eredményességemet, elgondolkozok a váltáson.

huszlavika,

nem akarom véletlenül se megkérdőjelezni a véleményed, illetve a hozzáértésedet, egyszerűen szerintem te néhány ligával a magam fajta felett játszol. Nem kell nekem WRC, de még egy utcai Impreza se, ha egy trabantot se tudok kiautózni Mosolyog
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1339 Dátum: 2014. Január 13. - 15:01:31 »

A sörétes puskám a 80-as évek elejéről való,s bármikor egy az egyben elcserélném egy 50-es évekbeli magyar duplára. A golyós puskám az első CZ 550-es sorozatból való. Erősen kamaszkorú. Használva volt,de kipróbáltam,lecsiszoltam,barníttattam...halál pontos. Ha nem,akkor velem van a hiba. Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1340 Dátum: 2014. Január 13. - 21:05:36 »

Kezdő vagyok, korlátozott anyagi lehetőségekkel. Egy FÉG-GV-t használok egy noname variábel távcsővel, kemény tokkal együtt vettem 70-ért. Lőképe rendben, kukker is bírja a lövést. Ha szürkületben nem látok már vele, lövök lámpával. Tudom, ez az alja a használható fegyverpalettának (ennél lejjebb csak a TOZ-8-asom van  Röhög ), de nekem hatalmas élmény ezzel a semmibe se nézett moslékkavaróval vadászni. Igaz, semmire sem ideális, de mégis sokmindenre alkalmas, kompromisszumokkal. Aki nem akar kompromisszumot kötni, fizessen, én is szívesen vennék egy Sako-t gyári szerelélkkel és egy SB távcsővel, de nem erre akarom költeni a pénzem, hanem inkább vadászati lehetőségre, ezért maradok a nagantnál. Ha eljutok majd egyszer oda (valószínűleg soha), hogy tapasztalatommal ellentétben a fegyver korlátozza majd az eredményességemet, elgondolkozok a váltáson.

huszlavika,

nem akarom véletlenül se megkérdőjelezni a véleményed, illetve a hozzáértésedet, egyszerűen szerintem te néhány ligával a magam fajta felett játszol. Nem kell nekem WRC, de még egy utcai Impreza se, ha egy trabantot se tudok kiautózni Mosolyog

Biztos meg fogsz most lepődni, de én is kezdő vagyok, ugyan 21 év előnnyel előtted, de kezdő. És bizony 21 éve én is NAGYON korlátozott anyagi lehetőséggel rendelkeztem. Rííí
Az első golyós puska egy GV/Nagant? a fene se tudja már milyen volt, amit kinéztem magamnak 25 ezer forintért, valamilyen távcsővel. Majd meggebedtem egy saját golyós fegyverért.
Nem tudom már, hogy miért nem vettem meg, de lett belőle, helyette egy új Tikka popular 690-es 54900 forintért, a jó Medecz Béla rakta el nekem, másfél hónapon keresztül naponta, két naponta mászkáltam be a Wesselényi utcába, csodálom, hogy nem tiltottak ki onnan.
Távcső pedig 2750 ezerért egy Norconia 3-9x32, egy spiáter, vagy alu szereléken, ugyancsak ilyen ár környékén.   Vállat von
Akkoriban éppen a Steyr Luxusért adtam volna oda mindent, csak éppen azt a 200 valahány ezret nem tudtam, amit kértek érte…….  Angyal
A Norconián és a gagyi szereléken kívül töménytelen vacak gagyi cuccot megvettem, megvetettek velem hozzáértők, meg hittem még a csodában…. hogy a többi biztos szar, de ez, amit megveszek hátha… ez talán nem lesz az. Az árukon, összeadva ezeket a vackokat, biztosan ki jönne valami prémium fegyver, prémium optikával….. Ördög
Nézd, mindenki arra költi a pénzét, amire akarja. A vadászok nagy többsége rém igénytelen a felszerelésére, így a fegyvereire is. Tehát mondhatom, hogy az egy bérkilövő, és három területes tagság vadásztársaiból, maximum 10, de inkább 5%-át érdekelte a fegyvere, távcsöve annyira, hogy figyeljen is rá, és tudja, hogy mit miért vesz, milyen célra, és nem csak merajózsimondtahogyezatuti….
Az elmúlt idő alatt nagyjából összeállt a fejemben, hogy mi az a felszerelés, amivel érdemes elkezdeni. Derszu Uzala bármilyen Nagant puskával sikeres volt, korunk magyar „Derszu Uzalái” kezébe is majdnem mindegy, hogy milyen fegyvert adsz……..
De, ha kezdő vagy, egy alapcsomag, egy alapszint nélkül sok kudarc fog érni.
Nem láthattál leírva tőlem soha olyat, hogy csak Steyr, Blaser, Heym, Sauer, eredeti Mauser…. stb. a jó fegyver, és csak a nagy Zeiss, Swaro, Leica, Kahles, S&Bender vill pontos varia a jó távcső.
Vettem én is használt fegyvert, a két egunos puskámon kívül azonban mindnek ismertem az előző gazdáját, vadászcimborák voltak. Volt, aki előtte két hétre kölcsönadta, vásárlási kötelezettség nélkül, hogy próbáljam ki a puskát……..  Ráadásul az sem Toz 8 volt. A nem jót viszont – így utólag - kár volt megvennem. Vannak kényszerű kompromisszumok, de vannak olyan tényezők, amiben nem szabad kompromisszumot kötni szerintem. És van a hüjebogár is....
Idegentől soha nem vennék vadászfegyvert, elsősorban azért, mert már van elég felesleges vasam. De ha meg lehet nézetni egy hozzáértővel, és ki lehet próbálni, senkit nem bíztatok, hogy ne vegye meg, ha jó és tetszik neki. Igen
Amiket láttam mostanában 2 kiló környékén, én egyikbe sem nyúltam volna bele. Azokra is értem ezt, amelyeket nagyon segítőkészen belinkeltek a beutalt olvtársak. Elnézést kérek tőlük ezért....  Mondom ezt azért, mert piszkos nehéz most fegyvert eladni, és ha mellényúlsz egy két kilós fegyver-optika kombónak, nagy buktával tudod csak viszont-eladni. Szerintem.
De nem kell rám hallgatni, ez egy fórum, az enyém is csak egy vélemény a sok közül, teljesen mindegy, hogy azt gondolják rólam, hogy értek-e hozzá, vagy síkhülye vagyok a témához…
Arra viszont kínosan ügyeltem, hogy csak saját tapasztalatot, vagy olyan cimbora tapasztalatát írjam le, akiben meg lehet bízni, mert elmondja a kudarcot, tévedést is. De inkább csak sajátot….. Kacsint Mosolyog
 Emelem
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1341 Dátum: 2014. Január 13. - 21:17:39 »

...a jó Medecz Béla rakta el nekem, másfél hónapon keresztül naponta, két naponta mászkáltam be a Wesselényi utcába, csodálom, hogy nem tiltottak ki onnan...

Akkor biztos találkoztunk, nekem is törzshelyem volt. Amikor nem tartózkodott ott az ember, akkor biztos behoztak valami jó dolgot.  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1342 Dátum: 2014. Január 13. - 21:58:24 »

Bátya, és csabnora!

Csíkok tekintetében nem minősítem magam, de szvsz 200 ezer forintért nem igen lehet venni olyan vadászpuskát, ami kielégítené az igényeket.
Főleg, mert ha a puska belefér is, főleg az optika és egy kicsit a szerelék is a neuralgikus pontja a hazai vadászfegyverek iránt támasztott igénynek. Ez a szürkületi, vagy az utáni vadászat behatárolja, hogy elsősorban kiváló optikával lehet sikeres a magyar vadász.
Minden előitélet nélkül pedig, akinek pedig olyan lehetőségei vannak, hogy olyan helyen vadászik, ahol nappal is mozog az a vad, amire vadászni szeretne, annak tapasztalatom szerint nem szokott 200 ezer forint gondot jelenteni.....
Ez az én véleményem csak, vitatkozni természetesen lehet vele.
 Emelem
A hol tag és hivatásos vagyok a disznóim 99% -át lámpa nélkül lőttem , a vad időben mozog és a tagdíj évi 80 ezer ezért szinte mindent elvihetsz a legnagyobb baj  a kapzsiság és a nekem van (pénzem mindenre című magyar valóság ,komfort les ,önetető, éjjellátó ,infra vad kamera stb......)normális esetben egy nyílt irányzékos ZKK is elég lenne....
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1343 Dátum: 2014. Január 13. - 22:03:06 »

...Amiket láttam mostanában 2 kiló környékén, én egyikbe sem nyúltam volna bele. Azokra is értem ezt, amelyeket nagyon segítőkészen belinkeltek a beutalt olvtársak. Elnézést kérek tőlük ezért....  Mondom ezt azért, mert piszkos nehéz most fegyvert eladni, és ha mellényúlsz egy két kilós fegyver-optika kombónak, nagy buktával tudod csak viszont-eladni. Szerintem.
De nem kell rám hallgatni, ez egy fórum, az enyém is csak egy vélemény a sok közül, teljesen mindegy, hogy azt gondolják rólam, hogy értek-e hozzá, vagy síkhülye vagyok a témához…
Arra viszont kínosan ügyeltem, hogy csak saját tapasztalatot, vagy olyan cimbora tapasztalatát írjam le, akiben meg lehet bízni, mert elmondja a kudarcot, tévedést is. De inkább csak sajátot….. Kacsint Mosolyog
 Emelem...
Ha meghallgatod egy csíkoshátú vadmalac tapasztalatait is, akkor javaslom,hogy figyeld a vadászapró hirdetéseit,mert a hetekben elég sok puska került fel az oldalra helyenként tényleg jó áron. Az általad leírt puska ősöregnek tűnik,és a megadott pénzért azért annál jobbat lehet venni. 200 ezer forintba meg már egy átlag vadász igényeit kielégítő puska is belefér. Ha nem ragaszkodsz a 8x57-hez ,akkor pl.30-06-os bőven akad ezen az értékhatáron. A távcső nem lenne rossz,amit leírtál,de Csabához hasonlóan én is azt mondom,hogy ez úgyis cserés lenne hamarosan. Szerelék,belövés stb.  és már ott is vagy 300 ezernél...
Visszanéztem már miből is indult eme polémia. S mert te önmagadból indultál ki elmondom,hogy én is. Sokszor leírtam már CZ 550-em van 30-06-os kaliberben. Használtan jutottam hozzá,éppen átlépte az akkor nálam lélektaninak számító 150 mátyásos határt. Vettem rá egy 7x50 Meoptát levehető szerelékkel,60 ezer Ft-ért. A jelenlegi helyzetben,terület nélkül,ez volt a maximum amit rászántam a szenvedélyemre. Nem hiszem,hogy sokat hibáztam a  választásommal,mert az eddigi vadászélmények igazolnak. Ugyanakkor,természetesen tudatában vagyok,hogy egyik eszköz sem kompromisszumok nélküli,de hát az élet sem az. Két hetem van vadászni egy hónapban,abból egy, maximum két este áll meg,ha felhő vagy köd van még annyi sincs,meg ugye előre kell gondolkozni,mert a meghívásokat is jól kell beosztani.
Ha egyszer lehetőségem lesz többet kijárni,biztosan megtalálom a módját a fejlődésnek.
A kérdező vadásztárs által felvetett összeg valóban kevésnek tűnhet,de ha figyelsz,hetente egyszer-kétszer van olyan puska a hirdetőn aminek a gazdája eladni akar nem árulni,ezért bizony ki lehet fogni egy-egy jobb vételt. ezek egy részét fel szoktam tenni ide én is,hogy ha már én nem de más esetleg kifoghasson egy jobb vételt,ha esetleg elkerülné a figyelmét az aprón...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #1344 Dátum: 2014. Január 13. - 22:08:45 »

Huszlavika!

Továbbra is minden tiszteletem a tiéd, igazad van abban amit írsz, ha lenne rá pénzem pont így tennék én is. Mivel nincs, kevesebbet költők fegyverre, többet vadászatra. Ha rámszakad a bank, akkor is hamarabb veszek egy tagságot, mint fegyvert. Persze ha marad arra is, jöhet majd a Sako Mosolyog

 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1345 Dátum: 2014. Január 14. - 09:56:24 »

Akkor biztos találkoztunk, nekem is törzshelyem volt. Amikor nem tartózkodott ott az ember, akkor biztos behoztak valami jó dolgot.  Ördög

Én nem panaszkodhatok!
Két fegyvert vettem Medecz úrtól, egy srétest, egy golyóst, mind a kettő a mai napig megvan, és csak orvosra, vagy kenyérre megy a háztól........
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1346 Dátum: 2014. Január 14. - 10:15:46 »

A hol tag és hivatásos vagyok a disznóim 99% -át lámpa nélkül lőttem , a vad időben mozog és a tagdíj évi 80 ezer ezért szinte mindent elvihetsz a legnagyobb baj  a kapzsiság és a nekem van (pénzem mindenre című magyar valóság ,komfort les ,önetető, éjjellátó ,infra vad kamera stb......)normális esetben egy nyílt irányzékos ZKK is elég lenne....

Szerintem értelmetlen hobby vadász kategóriát egy hivatásossal összehasonlítani....
Ha nekem is az lenne a dolgom, hogy kezeljem a területet és a vadállományt, és a néha bizony a "heterogén tagságot" is, ebből élnék, biztosan nem ilyen tudás, tapasztalat lenne bennem, mint amivel most rendelkezem.
Lehet, hogy nekem akkor egy nyílt irányzékos bumeráng is elég lenne?? Ördög Ördög
Na jó, ez erős túlzás, de érted, hogy mit akarok mondani.
Egyébként ez nem ennek a topiknak a témája, de érdekes a felvetés, hogy mennyire összeférhetetlen, vagy etikus, ha hivatásos vadász is és tag is egy helyen valaki?
Mind a kettőre volt már példa azokon a helyeken, ahol tag voltam, és bizony volt ahol ez a kettősség - hogy finoman fogalmazzak - okozott feszültségeket. És nem az irigység vs.nem irigység kettősségével intézhető el a kérdés.
De az eredeti példánál maradva, természetesen egy erősebben urbanizált hobbyvadász - akinek nem az a dolga, hogy a területen legyen, és hivatásos vadászi teendőket lásson el - más eszközlistát tart elégségesnek, mint egy hivatásos.
Mások is az elvárások. Tőletek eredményt követelnek, a hobbyvadász, pedig a maga örömére csinálja, ha van ideje és van hol, és van miből.....
Tehát nehéz a kettőt összevetni.
Szerintem.
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1347 Dátum: 2014. Január 14. - 10:23:23 »

Visszanéztem már miből is indult eme polémia. S mert te önmagadból indultál ki elmondom,hogy én is. Sokszor leírtam már CZ 550-em van 30-06-os kaliberben. Használtan jutottam hozzá,éppen átlépte az akkor nálam lélektaninak számító 150 mátyásos határt. Vettem rá egy 7x50 Meoptát levehető szerelékkel,60 ezer Ft-ért. A jelenlegi helyzetben,terület nélkül,ez volt a maximum amit rászántam a szenvedélyemre. Nem hiszem,hogy sokat hibáztam a  választásommal,mert az eddigi vadászélmények igazolnak. Ugyanakkor,természetesen tudatában vagyok,hogy egyik eszköz sem kompromisszumok nélküli,de hát az élet sem az. Két hetem van vadászni egy hónapban,abból egy, maximum két este áll meg,ha felhő vagy köd van még annyi sincs,meg ugye előre kell gondolkozni,mert a meghívásokat is jól kell beosztani.
Ha egyszer lehetőségem lesz többet kijárni,biztosan megtalálom a módját a fejlődésnek.
A kérdező vadásztárs által felvetett összeg valóban kevésnek tűnhet,de ha figyelsz,hetente egyszer-kétszer van olyan puska a hirdetőn aminek a gazdája eladni akar nem árulni,ezért bizony ki lehet fogni egy-egy jobb vételt. ezek egy részét fel szoktam tenni ide én is,hogy ha már én nem de más esetleg kifoghasson egy jobb vételt,ha esetleg elkerülné a figyelmét az aprón...

Továbbra is tartom, hogy necces a két kiló...
És ahogy írtam éppen az optika miatt.
Pár éve volt, hogy három távcsövet utaztattunk repülővel, egy átszállásal.
Egy varia Zeisst, egy varia S&B-t, és egy 7x50-es Meoptát. Csak a meoptát kellett újra belőni.
Biztos jó cső, de nekem a bizodalmam elszállt iránta.
De mondom, ez az én véleményem csak, van hol egyéni tapasztalással, néhol előitéletekkel megspékelve....
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1348 Dátum: 2014. Január 14. - 10:25:27 »

Huszlavika!

Továbbra is minden tiszteletem a tiéd, igazad van abban amit írsz, ha lenne rá pénzem pont így tennék én is. Mivel nincs, kevesebbet költők fegyverre, többet vadászatra. Ha rámszakad a bank, akkor is hamarabb veszek egy tagságot, mint fegyvert. Persze ha marad arra is, jöhet majd a Sako Mosolyog

 Emelem

Akkor igyekezz, hogy valami nagyobb bankot szakíts magadra, a tagságon kívül egy Sako még guruljon ki belőle Ördög Ördög, ha ez a vágyad! Igen
 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1349 Dátum: 2014. Január 14. - 11:06:08 »

Továbbra is tartom, hogy necces a két kiló...
És ahogy írtam éppen az optika miatt.
Pár éve volt, hogy három távcsövet utaztattunk repülővel, egy átszállásal.
Egy varia Zeisst, egy varia S&B-t, és egy 7x50-es Meoptát. Csak a meoptát kellett újra belőni.
Biztos jó cső, de nekem a bizodalmam elszállt iránta.
De mondom, ez az én véleményem csak, van hol egyéni tapasztalással, néhol előitéletekkel megspékelve....
 Emelem
A különbség annyi,hogy a tiéd repült, attól elállítódott. Az enyém ha elállítódik,akkor repülni fog... Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 [90] 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 ... 153   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: