Oldalak: 1 ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 ... 153   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 8x57 JS/JRS  (Megtekintve 376332 alkalommal)
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #1305 Dátum: 2013. November 10. - 21:30:17 »

Sziasztok!

Sikerült elkoptatnom a maradék 17 Geco lőszerből 13-at rövid idő alatt.  Így most kellene vennem valami mást,mert szeretnék kipróbálni másikat is. A Sako HH-re gondoltam,sok jót olvastam,hallottam róla.Érdeklődnék esetleg valakinek mostanában másik fajtákkal van jó tapasztalata? Igazából még nem döntöttem melyiket válasszam. Emelem

Norma Alaska 12,7g...csak az ára húzós!
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9527


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1306 Dátum: 2013. November 10. - 21:35:56 »

Sziasztok!

Sikerült elkoptatnom a maradék 17 Geco lőszerből 13-at rövid idő alatt.  Így most kellene vennem valami mást,mert szeretnék kipróbálni másikat is. A Sako HH-re gondoltam,sok jót olvastam,hallottam róla.Érdeklődnék esetleg valakinek mostanában másik fajtákkal van jó tapasztalata? Igazából még nem döntöttem melyiket válasszam. Emelem

Geco-ból mit használtál?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #1307 Dátum: 2013. November 11. - 10:33:32 »

Geco-ból mit használtál?
A Target nevezetűt. Nagyobb testű vadnál nem igazán hatolt mélyre,átütni meg egyáltalán nem ütötte át. Disznót 60 kiló alatt viszont lapocka lövésnél is átütötte. Ötven darabot lőttem el belőle.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9527


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1308 Dátum: 2013. November 11. - 10:39:54 »

A Target nevezetűt. Nagyobb testű vadnál nem igazán hatolt mélyre,átütni meg egyáltalán nem ütötte át. Disznót 60 kiló alatt viszont lapocka lövésnél is átütötte. Ötven darabot lőttem el belőle.

Ha jól vitte a Geco-t a puskád, én kipróbálnám a helyedben a Geco Plus nevű lőszert ebben a kaliberben. Ellőttem néhány dobozzal belőle eddig, mindent átütött, igen jó vért adva.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #1309 Dátum: 2013. November 11. - 10:59:01 »

Ha jól vitte a Geco-t a puskád, én kipróbálnám a helyedben a Geco Plus nevű lőszert ebben a kaliberben. Ellőttem néhány dobozzal belőle eddig, mindent átütött, igen jó vért adva.
Gondolkodtam a Plus ban is,csak nem volt információm ezzel a kaliberrel róla. A puska jól hordta igen (CZ 550 FS) egybe szakadtak a lövések,és nem is drága lőszer. Megkérdem a közeli boltokat van e náluk.  Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9527


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1310 Dátum: 2013. November 11. - 11:21:51 »

Gondolkodtam a Plus ban is,csak nem volt információm ezzel a kaliberrel róla. A puska jól hordta igen (CZ 550 FS) egybe szakadtak a lövések,és nem is drága lőszer. Megkérdem a közeli boltokat van e náluk.  Emelem

Én is CZ 550-ből lövöm. Ha lehetőséged van, vedd északi szomszédunknál, ott 26.50 €

 Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #1311 Dátum: 2013. November 11. - 14:23:00 »

Én is CZ 550-ből lövöm. Ha lehetőséged van, vedd északi szomszédunknál, ott 26.50 €

 Emelem
A puskát ott vettem  Vigyorog Vigyorog  De sajnos nagyon messze lakom,hogy lőszerért megérje ki utazni. Megkérdeztem a Szerdahelyi vadászboltban Baján 480 Ft, jövő hétvégére hoznak.  Mosolyog
Naplózva
zsozso79
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65



« Új üzenet #1312 Dátum: 2013. November 13. - 18:51:09 »

Üdv!

Vedd a Sako HH-t, én azt használom évek óta és nincs jobb nála.
Hidd el, lőttem vele pár nagyvadat, az évben is vagy 5 nagy disznót (100-130 kg ) és egy sem ment 20 méternél messzebb.

Egy kalappal hozzá!!!
Naplózva
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #1313 Dátum: 2013. November 15. - 19:38:29 »

Üdv!

Vedd a Sako HH-t, én azt használom évek óta és nincs jobb nála.
Hidd el, lőttem vele pár nagyvadat, az évben is vagy 5 nagy disznót (100-130 kg ) és egy sem ment 20 méternél messzebb.

Egy kalappal hozzá!!!
Sia!

Ma megvettem a Sako HH-et,mert a Geco Plust csak ígérni tudták.A tegnapi kan,és a múlt heti szarvasok teljesen kimerítették a készletet hál isten. Mosolyog Indul a próba vadász szemmel. Vigyorog  Emelem
Naplózva
csabnora
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


Vadász


« Új üzenet #1314 Dátum: 2014. Január 12. - 18:55:33 »

Üdvözlök mindenkit. A fórumot olvasgattam, és úgy vélem, hogy szerencsére vannak még értelmes  igazi VADÁSZEMBEREK is. Tölük, tőletek hozzáértőktől kérnék néhány tanácsot.
Golyós vadászfegyver vásárlásán gondolkodom. Találtam egy vadászboltban egy 8x57 JS kalib erű Mausert, rajta egy 6x42-es -Hensold-Wetzlar távcső (remélem  jól írtam). Az eladó szerint 1962-es kiadású. A zárkar a Fég gv-re hasonlít, ugyan úgy gyorsítós, nem stucnis, de elég rövid csöve van, viszont nem lépcsős, mint a hadi kivitel. Nekem eddig golyós fegyverben egy ZKK 600 7x64-es, később egy 30-06-os Sako volt. A ZKK-t szerettem, de csőcserére szorúlt volna, amire igen borsos árat mondott a szaki, így eladtam egy vadász kollégának, akinek egyedi fegyver készítéshez kellet alapanyagnak. Később lett a Sako. Azt már nem annyira szerettem. Végül is magával a típussal/kalibberrel nem lett volna gond, csak kifogtam egy repedt tusú, elhanyagolt csövű fegyvert, amiről a távcsövet és a szereléket vissza akarta kérni a volt gazdája,úgyhogy inkább visszaadtam neki
Naplózva

,,Az ész az embernek nem azért adatott, hogy a természet felett uralkodjék, hanem, hogy azt követni s annak engedelmeskedni tanuljon"
csabnora
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


Vadász


« Új üzenet #1315 Dátum: 2014. Január 12. - 19:20:06 »

Elnézést, hogy ilyen hosszúra sikerűlt a mondókám, és még a kérdésemet fel sem tettem. Szóval az említett 8x57 JS Mauserért 160 db ezrest vár a gazdája. A cső és a huzagok elég szépnek tűnt belűlről, bár én ndm vagyok fegyermester, sem olyan tapasztalt, mint ti. Szóval a kérdésem az lene, hogy szerintetek megéri-e megvenni? Segítő válaszaitokat előre is köszönöm.
Naplózva

,,Az ész az embernek nem azért adatott, hogy a természet felett uralkodjék, hanem, hogy azt követni s annak engedelmeskedni tanuljon"
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1316 Dátum: 2014. Január 12. - 19:21:22 »

Üdvözlök mindenkit. A fórumot olvasgattam, és úgy vélem, hogy szerencsére vannak még értelmes  igazi VADÁSZEMBEREK is. Tölük, tőletek hozzáértőktől kérnék néhány tanácsot.
Ha ez csak egy teszt akar lenni, hogy ki gondolja magáról, hogy ő egy értelmes és igazi vadászember, akkor te egy nagy kópé vagy!!! Vigyorog
De mi lenne a konkrét kérdésed, mert abból amit írtál, nem derült ki egyértelműen, hogy mire lennél kíváncsi... Kacsint
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1317 Dátum: 2014. Január 12. - 19:22:22 »

Üdvözlök mindenkit. A fórumot olvasgattam, és úgy vélem, hogy szerencsére vannak még értelmes  igazi VADÁSZEMBEREK is. Tölük, tőletek hozzáértőktől kérnék néhány tanácsot.
Golyós vadászfegyver vásárlásán gondolkodom. Találtam egy vadászboltban egy 8x57 JS kalib erű Mausert, rajta egy 6x42-es -Hensold-Wetzlar távcső (remélem  jól írtam). Az eladó szerint 1962-es kiadású. A zárkar a Fég gv-re hasonlít, ugyan úgy gyorsítós, nem stucnis, de elég rövid csöve van, viszont nem lépcsős, mint a hadi kivitel. Nekem eddig golyós fegyverben egy ZKK 600 7x64-es, később egy 30-06-os Sako volt. A ZKK-t szerettem, de csőcserére szorúlt volna, amire igen borsos árat mondott a szaki, így eladtam egy vadász kollégának, akinek egyedi fegyver készítéshez kellet alapanyagnak. Később lett a Sako. Azt már nem annyira szerettem. Végül is magával a típussal/kalibberrel nem lett volna gond, csak kifogtam egy repedt tusú, elhanyagolt csövű fegyvert, amiről a távcsövet és a szereléket vissza akarta kérni a volt gazdája,úgyhogy inkább visszaadtam neki
                     Üdvözlet !  Nem tudom mennyit szánnál fegyverre,   de ezt megnézném , még ha távcső nélkül is ,de megérné http://vadaszapro.net/reszletek/205497/mauser-m98    
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1318 Dátum: 2014. Január 12. - 19:27:37 »

   (ez lemaradt)     Az eladó  vadászpuskaműves mester  , az a puska volt a vizsgamunkája !   Emelem     
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1319 Dátum: 2014. Január 12. - 19:33:54 »


Szóval az említett 8x57 JS Mauserért 160 db ezrest vár a gazdája. A cső és a huzagok elég szépnek tűnt belűlről, bár én nem vagyok fegyermester, sem olyan tapasztalt, mint ti. Szóval a kérdésem az lene, hogy szerintetek megéri-e megvenni?
Nézd, a távcső akármilyen patinás darab, azért már csak 50 éven felül csoszog..... Fejvakarás
Arra számolj, hogy ha az cserés lenne, akkor a mai kukkerok között válogatva szinte biztosan nem fogsz olyant találni, aminél megúsznád a szerelékcserét.
Ez a kombó (távcső+szerelék) még a leg-teszkógazdaságosabb módon sem áll meg 100 alatt úgy, hogy a végeredmény egy vadászatra használható fegyver legyen.

Az, hogy a huzagoknak milyen a kinézete, nem elhanyagolható, de csak ebből nem lehet végső következtetést levonni.
Lőni kell vele párat, az sem árt ha ezt független szakember teszi meg.
Elsütő szerkezet, biztosító működése is fontos.
Az, hogy Mauser rendszerű, még nem jelent semmit. Hol készült és mikor? Eredeti Oberndorfi német technika, vagy valamely másolóüzemben reszelték?
Ez utóbbi a valószínűbb, mert csináltak belőle pár milliót Argentínától Bulgáriáig szerte a világon.
Szóval egy ilyen öreg fegyverben benne van az örökélet-háromnap boldogság holtomiglan-holtáiglan, de a hatalmas betli is.
Ha minden tekintetben kifogástalan a fegyver és nem zavar, hogy előbb-utóbb távcsőre kell majd költened, akkor némi kis alkudozás után még érdemes is lehet vele foglalkozni.
De ha bármi is bizonytalan a származásában, vagy a műszaki állapotában, akkor ezért a pénzért biztosan kapsz olyan fegyvert, aminél kevesebb a kockázat.
A kaliber csodálatos, azzal biztosan megbarátkoznál Igen
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 ... 153   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: