Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... 153   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 8x57 JS/JRS  (Megtekintve 376257 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1215 Dátum: 2012. Október 01. - 09:07:11 »

Vadász üdvözletem az Uraknak! 6 hónapja vagyok boldog tulajdonosa egy zastava mauser 8x57js golyós fegyvernek. Előtte cz 7x64-em volt. Nem volt vele semmi bajom de nem nagyon egyeztem ki vele. Vissza térve a 8x57hez amikor megvettem kaptam hozzá 2 doboz lőszert 1 doboz cseh s egy doboz vegyes lőszert. apró vadas területen vadászom javarészt s főleg őzre. lőttem vele kb 250 méterre őzet s 15méter ment el, lőttem őzre 150 méterre s kb 30 métert ment el. Zsigerlésnél kiderült, hogy üres lövést kapott mivel szív, tüdő s májat nem ért a lövedék. Lőttem vele disznót gecco 12gr-os lőszerrel a hátsó combját robbantotta szét mivel seggel felém, s 20 métert ment el a rálövés helyétől. Egy szóval én nagyon meg vagyok vele elégedve s a világon nem adnám oda más kaliberért! Minden jót, s vadász szerencsét!

Nem gyenge székfoglaló. Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1216 Dátum: 2012. Október 01. - 09:12:45 »

Full.... Ördög
Ja... Ördög


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #1217 Dátum: 2012. Október 01. - 10:57:45 »

Vadász üdvözletem az Uraknak! 6 hónapja vagyok boldog tulajdonosa egy zastava mauser 8x57js golyós fegyvernek. Előtte cz 7x64-em volt. Nem volt vele semmi bajom de nem nagyon egyeztem ki vele. Vissza térve a 8x57hez amikor megvettem kaptam hozzá 2 doboz lőszert 1 doboz cseh s egy doboz vegyes lőszert. apró vadas területen vadászom javarészt s főleg őzre. lőttem vele kb 250 méterre őzet s 15méter ment el, lőttem őzre 150 méterre s kb 30 métert ment el. Zsigerlésnél kiderült, hogy üres lövést kapott mivel szív, tüdő s májat nem ért a lövedék. Lőttem vele disznót gecco 12gr-os lőszerrel a hátsó combját robbantotta szét mivel seggel felém, s 20 métert ment el a rálövés helyétől. Egy szóval én nagyon meg vagyok vele elégedve s a világon nem adnám oda más kaliberért! Minden jót, s vadász szerencsét!




Ez igen, neked már az etikus vadászatról nincs mit tanulnod.
Őzet 250 méterről, disznót seggbe,mert úgy állt!  Nem Nem Nem
« Utoljára szerkesztve: 2012. Október 01. - 11:12:39 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #1218 Dátum: 2012. Október 01. - 12:08:11 »

Vadász üdvözletem az Uraknak! 6 hónapja vagyok boldog tulajdonosa egy zastava mauser 8x57js golyós fegyvernek. Előtte cz 7x64-em volt. Nem volt vele semmi bajom de nem nagyon egyeztem ki vele. Vissza térve a 8x57hez amikor megvettem kaptam hozzá 2 doboz lőszert 1 doboz cseh s egy doboz vegyes lőszert. apró vadas területen vadászom javarészt s főleg őzre. lőttem vele kb 250 méterre őzet s 15méter ment el, lőttem őzre 150 méterre s kb 30 métert ment el. Zsigerlésnél kiderült, hogy üres lövést kapott mivel szív, tüdő s májat nem ért a lövedék. Lőttem vele disznót gecco 12gr-os lőszerrel a hátsó combját robbantotta szét mivel seggel felém, s 20 métert ment el a rálövés helyétől. Egy szóval én nagyon meg vagyok vele elégedve s a világon nem adnám oda más kaliberért! Minden jót, s vadász szerencsét!

De most komolyan.. Ehhez mit lehet hozzáfűzni?
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #1219 Dátum: 2012. Október 01. - 12:10:21 »

De most komolyan.. Ehhez mit lehet hozzáfűzni?

Azt, hogy sajnos még büszke is magára és meg sem fordult a fejében, hogy amit leírt, abban van egy kis "kevéssé" etikus rész is. Elszomorító, de sajnos nem egyedi ...
Naplózva
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #1220 Dátum: 2012. Október 01. - 14:02:09 »

Lőttem vele disznót gecco 12gr-os lőszerrel a hátsó combját robbantotta szét mivel seggel felém,

Csak remélni tudom, hogy ez nem szándékos volt, hanem véletlenül összetévesztetted a sötétben az elejét a hátuljával és csak utólag derült ki, hogy "hátsó-blattot" lőttél.. Türelmetlenül Fejvakarás
Ha a kaliber hatásmechanizmusát akartad szemléltetni, az abszolút sikerült, de szerencsésebb lett volna a fentieket inkább kihagyni belőle...
Mindenesetre ha a fenti lövés-technika szándékos volt és nem áll meg a hozzászólásom elején tett feltételezésem a lövés körülményeire, akkor csak osztani tudom az Olvtársak véleményét.
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1221 Dátum: 2012. Október 01. - 17:25:28 »

Üdv Tomcsika 8x57!
Beregi Vadász véleményéhez csatlakozom én is.
Ismerem a 8x57-es kalibert, volt néhányszor a kezemben egy ilyen kaliberű puska. Mosolyog
Én "vegyesvadas" területen vadászom, és tökéletesen meg vagyok elégedve a 7x64-es golyósommal.
Jelen pillanatnyi lehetőségeimhez nincs szükségem nagyobb kaliberre....
Sőt! Mellette van egy 243-as puskám is. Vigyorog
Nem lehet, hogy igazából a puskával "nem egyeztél", és nem a kaliberrel? Vállat von
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Tomcsika8x57
Vendég
« Új üzenet #1222 Dátum: 2012. Október 01. - 17:33:35 »

Igaz, a vadász etika szerint az igaz vadász nem kockáztat messzire lőni mert a vadat tisztelni kell s nem cél tábla amire vágtában lövöldözünk. Mindenki saját maga érzése ki hogy érzi fegyverét s milyen messzire engedi el a lövedéket. Én nem szeretek közelre lőni, utálom a 100 méter alatti távolságot, nem mondom azt, hogy ha megáll előttem a vad nem teszem rá a szálkeresztet,de nem szeretem. Szerintem nincs ebben semmi etikátlan csak annyit akartam a vadász Urakkal közölni, hogy nem csak 150méterre való puska hanem nyugodt szívvel aki érzi elengedheti a lövedéket. A disznóhoz vissza térve csak annyit,hogy nem láttam hogy áll fejjel vagy seggel  nekem csak annyit láttam, hogy disznó s elhúztam az elsütő billentyűt.  Nekem egyikőtök se írja azt, hogy nem lőttetek így vadat! Itt is az volt a lényeg, hogy meg osszam veletek az én tapasztalatom ezzel a kaliberrel.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1223 Dátum: 2012. Október 01. - 17:39:25 »

" nem láttam hogy áll fejjel vagy seggel  nekem csak annyit láttam, hogy disznó s elhúztam az elsütő billentyűt."

Barátom! Nem kéne még tetézni!  Rííí
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9525


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1224 Dátum: 2012. Október 01. - 17:40:48 »

Üdv Tomcsika 8x57!
Beregi Vadász véleményéhez csatlakozom én is.
Ismerem a 8x57-es kalibert, volt néhányszor a kezemben egy ilyen kaliberű puska. Mosolyog
Én "vegyesvadas" területen vadászom, és tökéletesen meg vagyok elégedve a 7x64-es golyósommal.
Jelen pillanatnyi lehetőségeimhez nincs szükségem nagyobb kaliberre....
Sőt! Mellette van egy 243-as puskám is. Vigyorog
Nem lehet, hogy igazából a puskával "nem egyeztél", és nem a kaliberrel? Vállat von
Üdv: J. vadász Emelem

Ennek a hozzászólásnak mi értelme van a saját használt kaliberek fényezésén kívül?  Vállat von
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #1225 Dátum: 2012. Október 01. - 17:42:48 »

Igaz, a vadász etika szerint az igaz vadász nem kockáztat messzire lőni mert a vadat tisztelni kell s nem cél tábla amire vágtában lövöldözünk. Mindenki saját maga érzése ki hogy érzi fegyverét s milyen messzire engedi el a lövedéket. Én nem szeretek közelre lőni, utálom a 100 méter alatti távolságot, nem mondom azt, hogy ha megáll előttem a vad nem teszem rá a szálkeresztet,de nem szeretem. Szerintem nincs ebben semmi etikátlan csak annyit akartam a vadász Urakkal közölni, hogy nem csak 150méterre való puska hanem nyugodt szívvel aki érzi elengedheti a lövedéket. A disznóhoz vissza térve csak annyit,hogy nem láttam hogy áll fejjel vagy seggel  nekem csak annyit láttam, hogy disznó s elhúztam az elsütő billentyűt.  Nekem egyikőtök se írja azt, hogy nem lőttetek így vadat! Itt is az volt a lényeg, hogy meg osszam veletek az én tapasztalatom ezzel a kaliberrel.

Tomcsika!

Most egy darabig ne írjál, sőt ne is vadásszál, csak olvassál!! Széchenyit, Páll Endrét, Studinkát, Kittembergert, stb., vagy egyszerűen a fórumot! Üdv.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9525


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1226 Dátum: 2012. Október 01. - 17:44:57 »

  Nekem egyikőtök se írja azt, hogy nem lőttetek így vadat!

Pedig de.

Te simán belelőttél a fekete pacába....

Még véletlenül sem szeretnék arra fele lenni, amerre "vadászol"!    Hány
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1227 Dátum: 2012. Október 01. - 17:46:34 »

A disznóhoz vissza térve csak annyit,hogy nem láttam hogy áll fejjel vagy seggel  nekem csak annyit láttam, hogy disznó s elhúztam az elsütő billentyűt.  Nekem egyikőtök se írja azt, hogy nem lőttetek így vadat!

Azért leírhatom?: Nem, Tomcsika, én még nem lőttem így vadat! Viszont itt lenne az idő, hogy a kivastagított két szó felhasználásával új nicknevet csinálhatnál magadnak!  Fejvakarás
Naplózva
Tomcsika8x57
Vendég
« Új üzenet #1228 Dátum: 2012. Október 01. - 17:48:28 »

Üdv J vadász! Lehet, hogy a kérdésedben igazad van, sőt biztos! Én apróvadas területen vagyok tag, de lehetőségem van nagy vadas területen is vadászni napi szinten! Hivatalosan 5 éve vadászom,de gyerek korom óta ki járok apummal vadászni. A cz 7x64-el sem volt bajom nagyon szép puska volt 16 éves koromban kaptam. Lőttem vele is disznót lesről 80méterre s 10 métert ment el szív lövéssel. Az én nagy álmom igazából egy 8x68 as fegyver s akkor is azért adtam a 7x64et hogy lecseréljem. A mai napig bánom. Tudom, hogy nagy különbség van a két kaliber között. Amikor meg volt a pénzem rá nem láttam olyan 8x68at ami nekem is tetszene s normális távcső lenne rajta. A 8x57et nem akartam ott hagyni annyi pénzért amiért adta az Úr.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1229 Dátum: 2012. Október 01. - 17:52:23 »

"A cz 7x64-el sem volt bajom nagyon szép puska volt 16 éves koromban kaptam."---Rosszul írtad, TIZENNYOLC (18) évesen kaptad!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... 153   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: