Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... 153   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 8x57 JS/JRS  (Megtekintve 376340 alkalommal)
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #1065 Dátum: 2011. November 15. - 10:04:48 »

Bár nem tőlem kérdezted, de sejtem mire gondol forester73! Kacsint

Szóval a stucni, még rövid csővel is kényes a tusafára.
Különösen oda kell figyelni a fa kiválasztásával, mert könnyen hibázás, sebzés lesz a csövet nyomó előágy rész miatt.
Aztán lehet visszavinni, kiszedetni a csövet nyomó résznél.
Újra vissza, a tusba, újra belövés...stb.

Aztán ha a fa valóban nem jól van kiválasztva esetleg 1 év múlva eljátszhatja ugyanezt.

 Igen
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1066 Dátum: 2011. November 15. - 10:29:28 »

Bár nem tőlem kérdezted, de sejtem mire gondol forester73! Kacsint

Szóval a stucni, még rövid csővel is kényes a tusafára.
Különösen oda kell figyelni a fa kiválasztásával, mert könnyen hibázás, sebzés lesz a csövet nyomó előágy rész miatt.
Aztán lehet visszavinni, kiszedetni a csövet nyomó résznél.
Újra vissza, a tusba, újra belövés...stb.

Aztán ha a fa valóban nem jól van kiválasztva esetleg 1 év múlva eljátszhatja ugyanezt.

Én egy Sauer 90 stucent oldható eredet szerelékkel 308  Win. kaliberben hagytam ki 300.000 pénzért  Fej a falba Burn mert egy lapot nem tudtam elhúzni a cső és az előagy között . Gyorsan kellett döntenem és már egyszer szívtam a CZ 550 FS -el ez  miatt.  Pedig ez az álomfegyverem igaz más kaliberben.  Wave
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1067 Dátum: 2011. November 15. - 14:22:02 »

Én egy Sauer 90 stucent oldható eredet szerelékkel 308  Win. kaliberben hagytam ki 300.000 pénzért  Fej a falba Burn mert egy lapot nem tudtam elhúzni a cső és az előagy között . Gyorsan kellett döntenem és már egyszer szívtam a CZ 550 FS -el ez  miatt.  Pedig ez az álomfegyverem igaz más kaliberben.  Wave

A papírlapos módszer nem mindig alkalmazható, főként nem egy Sauer minőségnél.
Ezt olyantól tudom, aki - állítólag  Ördög - ért hozzá!
(Most nagy a pofám, mert még itt van nálam első bikájának trófeája...szóval még be merek szólni!
Utána már nem!  Ördög Vigyorog Vigyorog )
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #1068 Dátum: 2011. November 15. - 14:43:52 »

 Ördög
A papírlapos módszer nem mindig alkalmazható, főként nem egy Sauer minőségnél.
Ezt olyantól tudom, aki - állítólag  Ördög - ért hozzá!
(Most nagy a pofám, mert még itt van nálam első bikájának trófeája...szóval még be merek szólni!
Utána már nem!  Ördög Vigyorog Vigyorog )

Ne hallgass egy ácsra! Ördög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Bassman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 248


« Új üzenet #1069 Dátum: 2011. November 15. - 18:07:12 »

Én egy Sauer 90 stucent oldható eredet szerelékkel 308  Win. kaliberben hagytam ki 300.000 pénzért  Fej a falba Burn mert egy lapot nem tudtam elhúzni a cső és az előagy között . Gyorsan kellett döntenem és már egyszer szívtam a CZ 550 FS -el ez  miatt.  Pedig ez az álomfegyverem igaz más kaliberben.  Wave
Üdv Stefi!

Elmondanád, hogy jártál a Cz stucznival ? Érdekelne, nekem is az van.  Fejvakarás
 Emelem
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #1070 Dátum: 2011. November 15. - 18:12:03 »

A stucen építés tudomásom szerint a fegyverépítés egyik legnagyobb körültekintést kívánó ága , ugyanis az tudjuk,hogy az un.-t lengőcsövü fegyverek a legpontosabbak. Namármost ha egy ilyen lengőcsövet nem kellő odafigyeléssel kiválasztott és megmunkált fával egy "fémgyűrü" segítségével egyberögzítünk akkor lesz egy szép de nem túl pontos fegyverünk . A megmunkálás "csak" egy ügyes szakemberen múlik -szándékosan nem írtam fegyvermestert , mert nekem is van több ügyes asztalos ismerősőm akik látványos fegyvertusokat tudnak készíteni- viszont a fegyverhez illesztés már igazi gyakorlott fegyvermestert igényel . Még a fegyvergyárak közül is kevesek tudnak jó és főleg időjárás álló stucni agyat gyártani . A fa kiválasztása igen fontos , na nem az erezett miatt -azt hagyjuk a szekrénypuskákat kedvelőknek- hanem  ,hogy  ne legyen benne még egy apró tűgöcs sem , ne legyen bélfa , ne legyen keresztszálas stb. tehát a fakiválasztása sem mindegy . A fa fajtáját már nem is említem mert megint csak hosszú eszmecserére adna okot , mint a fa kezelése is sarkallatos kérdés mert a külsőségeknél fontosabb , hogy a nedvességre minnél  kevésbé legyen érzékeny mert a nedvességet magába szívó fa vetemedik . Azt már nem kell magyaráznom ,hogy ha a fa vetemedik akkor a csővég búrkoló , rögzítő gyűrű által a cső is elmozdul valamennyit . Hogy némi jó hírt is mondjak a 8*57 az egyik legideálisabb stucni kaliber mert bár a legideálisabb csőhossz 56 cm de kitünően hord 51cm-sel is , sőt akár46 cm-ig rövidíthető különöseeb veszteség nélkül.

Maradok tisztelettel egy fírkálgató OGRE
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1071 Dátum: 2011. November 15. - 20:20:29 »

Üdv Stefi!

Elmondanád, hogy jártál a Cz stucznival ? Érdekelne, nekem is az van.  Fejvakarás
 Emelem

Elnyomta a csövet az előágy.  Kacsint
Naplózva
Nádifarkas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #1072 Dátum: 2011. November 16. - 06:52:05 »

Köszönöm a jókívánságokat. Emelem

A fa kiválasztásával kapcsolatban csak annyit tudok mondani  amennyit nekem is mondtak, tapasztaltam.
Beállítottam egy olyan dióhasábbal, amit én neves fegyverműhelybe elvittem és 120.000 ért csináltak is volna belőlle stucnyit, az öreg úgy ba..ott ki a műhelyből vele, hogy csak na, abból a fábol max. az Izs-18 ra vagy sörétesre készűl majd tus.
Az M98 hoz 3 tustanyagot készített elő, mert csak a 3. fa tudta azt amit kell, vagy a gyalulásnál csavarodot vagy ... (és itt jönnek a számomra érthetetlen szakszavak)
A mesterről tudni kell, hogy ügyes kezű, rengeteg puskát agyazó bácsika, én még panaszt nem hallottam rá, kb.2 hónapot kellett várnom még sorra kerültem (sok a munkája). Kb 10 nap egy puska.

Természetesen készül rá nyílt irányzék is, az eredeti le van forrasztva rolla elöl hátul, az első nem tetszett, helyette Steyer-re hasonlító magasságában is állítható kerül, a hátsó pedig útban volt a patentlábas szereléknek, és szeretném ha előrébb kerülne kicsit. Kap még két szereléktalpat, a hátsó gyűrű a tubust fogja  az első pedig az optikát, a távcső még kérdéses de biztos, hogy 8x56 lesz.

Ha mindez kész, le lesz barnítva, utánna vissza a tus a mesternek, átcsiszolja, ujraszínezi, olajjal felpolírozza.
Ezek után már csak egy jó kis disznóhajtást kellene találnom valahol, ahol szívesen lánának vendégül. Röhög Tasli (természetesen a pénzemért cserében) Taps Okos
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1073 Dátum: 2011. November 16. - 07:23:44 »

Elnyomta a csövet az előágy.  Kacsint

Igen lényegében ez történt de mivel én kényes vagyok arra hogy tolózáras fegyvernél a cső teljesen" szabad " legyen . A megvásárlás után addig kínlódtam vele míg sikerült úgy lecsiszolni a fát és alakítani a fészket a tőcsavarok helyén hogy a csőhöz sem az előágy sem kupak nem ér hozzá.

Ne mi van azzal a Sauerstucnipapírelhúzással ???  Woest Türelmetlenül
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1074 Dátum: 2011. November 16. - 10:02:56 »

Sziasztok!
Elavult fegyvergyár, Steyr-ben, a háború előtt gyártott olyan stutzeneket, melyek nem hogy nem értek az ágyhoz, hanem éppenséggel végig belefeküdtek az ágyba.
Nos, az a stutzengyártás.... Emelem

Ilyesmit:



H.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1075 Dátum: 2011. November 16. - 14:22:48 »

Sziasztok!
Elavult fegyvergyár, Steyr-ben, a háború előtt gyártott olyan stutzeneket, melyek nem hogy nem értek az ágyhoz, hanem éppenséggel végig belefeküdtek az ágyba.
Nos, az a stutzengyártás.... Emelem

H.

 Ördög

Sőt a szíjkengyel meg egyből a csőhöz kapcsolódott a tusa fáján keresztül, abba beágyazva...használhatatlan sz@rok.  Ördög
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1076 Dátum: 2011. November 16. - 17:23:42 »

Ördög

Sőt a szíjkengyel meg egyből a csőhöz kapcsolódott a tusa fáján keresztül, abba beágyazva...használhatatlan sz@rok.  Ördög
Úgy-úgy! Szerencse, hogy van már könnyűfémből puska 300 Win.M-ban és nem kell hurcolászni ezeket az öreg vackokat, pláne nem a kifutó 7x57 mm Mauser kaliberben!!  Kacsint
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1077 Dátum: 2011. November 16. - 17:25:55 »

A stucen építés tudomásom szerint a fegyverépítés egyik legnagyobb körültekintést kívánó ága , ugyanis az tudjuk,hogy az un.-t lengőcsövü fegyverek a legpontosabbak. Namármost ha egy ilyen lengőcsövet nem kellő odafigyeléssel kiválasztott és megmunkált fával egy "fémgyűrü" segítségével egyberögzítünk akkor lesz egy szép de nem túl pontos fegyverünk . A megmunkálás "csak" egy ügyes szakemberen múlik -szándékosan nem írtam fegyvermestert , mert nekem is van több ügyes asztalos ismerősőm akik látványos fegyvertusokat tudnak készíteni- viszont a fegyverhez illesztés már igazi gyakorlott fegyvermestert igényel . Még a fegyvergyárak közül is kevesek tudnak jó és főleg időjárás álló stucni agyat gyártani . A fa kiválasztása igen fontos , na nem az erezett miatt -azt hagyjuk a szekrénypuskákat kedvelőknek- hanem  ,hogy  ne legyen benne még egy apró tűgöcs sem , ne legyen bélfa , ne legyen keresztszálas stb. tehát a fakiválasztása sem mindegy . A fa fajtáját már nem is említem mert megint csak hosszú eszmecserére adna okot , mint a fa kezelése is sarkallatos kérdés mert a külsőségeknél fontosabb , hogy a nedvességre minnél  kevésbé legyen érzékeny mert a nedvességet magába szívó fa vetemedik . Azt már nem kell magyaráznom ,hogy ha a fa vetemedik akkor a csővég búrkoló , rögzítő gyűrű által a cső is elmozdul valamennyit . Hogy némi jó hírt is mondjak a 8*57 az egyik legideálisabb stucni kaliber mert bár a legideálisabb csőhossz 56 cm de kitünően hord 51cm-sel is , sőt akár46 cm-ig rövidíthető különöseeb veszteség nélkül.

Maradok tisztelettel egy fírkálgató OGRE
Szia!
Mi az az OGRE?  Vállat von
H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #1078 Dátum: 2011. November 16. - 17:32:36 »

Ördög

Sőt a szíjkengyel meg egyből a csőhöz kapcsolódott a tusa fáján keresztül, abba beágyazva...használhatatlan sz@rok.  Ördög

Több lövés leadása esetén, amikor mozdul-tágul a hőhatás miatt a cső, akkor miért nem húzza el a csövet a nem táguló tusafa?  Vállat von
Naplózva

Erdő az én templomom...
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #1079 Dátum: 2011. November 16. - 17:44:49 »

Szia!
Mi az az OGRE?  Vállat von
H

http://hu.wikipedia.org/wiki/Ogre  magyarul Shrek  Ördög

"nem a kifutó 7x57 mm Mauser kalibert"

A távcső stipi-stopi Kacsint

Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... 153   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: