Oldalak: 1 ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... 153   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 8x57 JS/JRS  (Megtekintve 376306 alkalommal)
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #1035 Dátum: 2011. November 11. - 14:15:45 »

A fixtáras cz-ből szépen egyesével a zárdugattyú mozgatásával kiszedegetem a kis kezemmel a lőszereket.Nem húzom teljesen hátra a dugattyút,hogy kidobja,elengedi az szépen,ha elkérem tőle akkor is ,ha csak 3/4-ig húzom hátra.
Az ujjamat betuszmékolom a töltényűrbe,hogy tényleg üres-e,és a ravasz(elsütőbillentyű,billentyű,elsütőelem stb.)meghúzásával,zárdugattyú letolásával fesztelenítek.

A kivehető tárat akkor találnám praktikusnak,ha a  benne figyelgető lőszerrel együtt csak a helyére bepattintanám.
Ha kiveszem a kivehető tárat,és kiürítgetem,majd legközelebb újra megtöltöm,helyére nyomom,akkor lényegében pont annyi a" macera",hogy elvész a praktikum,és akkor már mindenféle ki-be rakodás helyett én inkább nyomom a fix tárba azt a pár szem lőszert.
Nem látom nagy előnyét a kivehető tárnak.
S ha éppenséggel feledékeny vagyok,akkor a fix tárral jobban járok.
A cz 527 Hornethez kaptam volna itthon tárat,12000.-+áfáért,de minekután nem jött meg 6 hónap után sem,kimentem szlovákokhoz,és volt két féle raktáron,a Lux-hoz,és az Amerikan változathoz is,csak hát 63 euroX270 .-.

Nem zavar hogy elfárad a rugó.Az elmúlt 5 év alatt nem fáradt el.Praktikusan szeretném tárolni benne a lőszert,és csak felütni a helyére,ha már kivehető táras puskám van.
Amikor elfárad a rugólemez,új állja a helyét a rugógyárból,ha szeretnétek rugót gyártatni,tudok segíteni,van ott cimbim.
A fixtárasba belenyomom a 3 db. lőszert,és kikapkodom,egy pillanat műve,semmivel sem alábbvalóbb,mint a kivehető táras puskám.
Lehet vitatkozni,én így szeretem.

Elkanyarodtunk a 8x57-től.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1036 Dátum: 2011. November 11. - 14:33:05 »

a ravasz(elsütőbillentyű,billentyű,elsütőelem stb.)meghúzásával,zárdugattyú letolásával fesztelenítek.


Nyugodtan hívd ravasznak, szép régi magyar szó...ráadásul az elsütő elem nem a ravaszt jelenti. Kacsint
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1037 Dátum: 2011. November 11. - 15:35:35 »

Sokféle fegyverem volt. Azért hogy kivehető táras legyen egy vadászfegyver nem adnék pluszba egy petákot se.
Egy Rambo szagú okoskodás hogy hajtásban majd milyen gyorsan újratöltök tárcserével. hátha még valakit azzal is vakítanak hogy "taktikai tárcserével" (mikor egy lőszer a csövön és az üres vagy kevés lőszeres tárat cseréled) állandó tűzkészültségben tudsz tölteni. A Tikkám  fémtáras (3lőszer +1 )  A Cz fix táras (5lőszer+1) . Melyik az előnyösebb ?  Ha lenne tartalék táram akkor se tudnám eldönteni. Ha a töltés miatt elmegy egy disznó ? Hát éljen sokáig. Ha már öt vagy hat lövéshez jutottam .....................hm ! Angyal  Álmodik a nyomor.
Naplózva
Nádifarkas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #1038 Dátum: 2011. November 12. - 17:54:50 »

Szerintem ezzel a tárkérdéssel mindenki a "saját lovát dicséri" kategóriát feszigetitek. Sam6

Az én véleményem, hogy mindenki tanulja meg a saját fegyverét kezelni (a töltés ürítésre gondolok), akkor nem lesz gond a tárat magával vinni, vagy a tárfenék lenyitása után nem szóródnak szét a lőszerek.

Nekem mind a két tipusú tármegoldás lapul a szekrénybe, lenyithatő tárfenekes és kivehető táras is, én nem tudnék dönteni melyik a jobb vagy a rosszabb.

A baráti körben volt egy olyan eset, amikor a sporttárs betolta a tárat a fegyverbe, kiment cserkelni, és tár nélkül ért haza. Az esetet lehet magyarázni (technikai ok, hanyagság, beakadt stb.stb.) nem ez a lényeg.

Ha tár elveszik akkor 8000-15000 ft vagy még tőbb + a lőszer, ha a tárfenék lenyílik akkor csak a lőszert bukom. Egyébiránt nekem is a lenyitható tárfenekes megoldáshoz húz a szivem.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16600



« Új üzenet #1039 Dátum: 2011. November 12. - 19:57:57 »

Ez a kérdés merült fel bennem is... Vállat von

Abban azért nem bízzon senki sem, hogy azért, mert a tár műanyag, majd olcsó lesz...
Egyik haverom elhagyta a Steyr-Mannlicherjéból a tárat.
Nem tudom pontosan mikor volt, jópár éve már ennek, talán 7-8 is megvan.
A műanyag tár akkor 15 ezer Ft-ba került... OOO
El se kell hagyni, elég, ha lepattan egy 3x3mm-es kis stöcök oszt tár kuka. Nyolc éve cirka huszonhatezer pénz vót...ahhoz a 15-höz valami nagy kedvezmény kellett. Többek közt ezért sem vettem meg a cimborám manciját.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16600



« Új üzenet #1040 Dátum: 2011. November 12. - 20:01:14 »

A kivehető tár azért jó, mert egyel több dolog van, amit el/otthon lehet hagyni.
Amíg sokat vadásztam, a jó öreg zkk-t nyúztam. Nem emlékszem, hogy bármikor is, akár szétfagyott kézzel akár hullafáradtan szétszórtam volna a lőszereket a tárfenék kinyitásakor. Olyan volt, hogy a nyitógombot alig tudtam benyomni.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Steve
Vendég
« Új üzenet #1041 Dátum: 2011. November 13. - 08:16:43 »

......Azért hogy kivehető táras legyen egy vadászfegyver nem adnék pluszba egy petákot se.
......

És ha nem kell érte adni pluszba egy petákot sem? Kacsint

És már ne is haragudj, ha van "lehetőséged" eljutni olyan fizetős(!) disznóhajtásba ahol nem számít a db szám, ivar, méret, szín, vallási felekezet,stb., és van egy kivehető táras (+ mondjuk 3 tartalék tárral) megáldott fegyvered, nem gondolnám, hogy szégyellni való dolog lenne, ha mondjuk lehetőséged adódna és egy álltó helyedben kilőnéd a négy tárat! Abban is teljesen biztos vagyok, hogy te is, a másik is, meg a harmadik is így tenne!
Azt is megmondom, hogy sztem miért: mert emberek vagyunk és gyarlók!
Ebben mind egyformák vagyunk! Kacsint

Persze tudom-tudom, a fórumon ilyen nincs,meg mindenki magából indul ki, és egyébként is.... :Mosolyog Mosolyog


Na lehet savazni, meg jöhetnek a kövek! Ördög
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #1042 Dátum: 2011. November 13. - 08:19:41 »


Na lehet savazni, meg jöhetnek a kövek! Ördög



Jó lesz?  Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Steve
Vendég
« Új üzenet #1043 Dátum: 2011. November 13. - 08:24:28 »



Jó lesz?  Ördög

Óóóóó...
Ezeket szemöldökkel vissza fejelem, szempillával vissza ütöm! Röhög Röhög
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9526


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1044 Dátum: 2011. November 13. - 08:31:05 »

Óóóóó...
Ezeket szemöldökkel vissza fejelem, szempillával vissza ütöm! Röhög Röhög

Legyen inkább ez, mégiscsak a tárról volt szó:




 Ördög Ördög  Stoel
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1045 Dátum: 2011. November 13. - 14:31:20 »

És ha nem kell érte adni pluszba egy petákot sem? Kacsint

És már ne is haragudj, ha van "lehetőséged" eljutni olyan fizetős(!) disznóhajtásba ahol nem számít a db szám, ivar, méret, szín, vallási felekezet,stb., és van egy kivehető táras (+ mondjuk 3 tartalék tárral) megáldott fegyvered, nem gondolnám, hogy szégyellni való dolog lenne, ha mondjuk lehetőséged adódna és egy álltó helyedben kilőnéd a négy tárat! Abban is teljesen biztos vagyok, hogy te is, a másik is, meg a harmadik is így tenne!
Azt is megmondom, hogy sztem miért: mert emberek vagyunk és gyarlók!
Ebben mind egyformák vagyunk! Kacsint

Persze tudom-tudom, a fórumon ilyen nincs,meg mindenki magából indul ki, és egyébként is.... :Mosolyog Mosolyog


Na lehet savazni, meg jöhetnek a kövek! Ördög

Szia !

Mint írtam nekem is van táras sőt alsóemelőkaros fegyverem is . Senkit nem ítélek el mert az ő fegyvere ilyen vagy olyan ha azt a jogszabályok megengedik.
Mint tudjuk az ízlésről nem érdemes vitatkozni. Akkor ne is vitatkozzunk. Véleményem azért lehet sőt van is.     Emelem     
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1046 Dátum: 2011. November 13. - 17:17:44 »

El se kell hagyni, elég, ha lepattan egy 3x3mm-es kis stöcök oszt tár kuka. Nyolc éve cirka huszonhatezer pénz vót...ahhoz a 15-höz valami nagy kedvezmény kellett. Többek közt ezért sem vettem meg a cimborám manciját.

Ja igen, a haver is mondta, hogy valami szutyok "kitört" a tárból és már nyűglődött vele többször is.
Az alemánoktól jött a tár... Kacsint
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #1047 Dátum: 2011. November 13. - 17:58:45 »

Urak jól elmentetek az eredeti témától. Egyből csőre töltött lőszerről volt szó amelyet nem zárt le a nyolcasom de a beépített tárból simán csőre tölti.
Ma Tótkomlóson a lőtéren kezemben volt egy eredeti 1903-as gyártású  IS gyalogsági puska és az azonnal töltött. Aztán kicseréltem az én záramat és azzal is töltött /nem a tárból/ de fordítva már nem . Annyi külömbséget lehetett látni,hogy a hüvelyvonó karma az öreg hadi Mausernak hegyesebb szögben volt köszörülve. Szóval az enyémet tárból "etettem " és szépen összeakadtak a lövések. Akkor ez ilyen. Igen
Naplózva
uniquealpine
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #1048 Dátum: 2011. November 13. - 18:27:34 »

Billenőcsövűt kell venni, azzal nem lesz ilyen gond Mosolyog
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #1049 Dátum: 2011. November 13. - 18:56:39 »

Billenőcsövűt kell venni, azzal nem lesz ilyen gond Mosolyog
Félre ne értsd . Nem gond,csak kérdeztem anno,hogy miért működik az egyiknél ami a másiknál nem. Billenőcsövűm is van . Sam6
Naplózva
Oldalak: 1 ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... 153   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: