Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... 153   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 8x57 JS/JRS  (Megtekintve 376264 alkalommal)
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #855 Dátum: 2011. Június 01. - 12:33:04 »

Sajnos az előre bukást otthon is produkálta, de lehet hogy megtaláltam az ellenszerét.
A Sakoval sajnos csak két disznót lőttem, tehát nincs nagy tapasztalatom vele.
A beszámolót ne csak a TIG-ről írj, hanem a Sakoról is! Kacsint Mosolyog
 

Elárulod, mi is az ellenszere?
Természetesen!  Vigyorog
Úgy volt, hogy tudtam volna beszámolót még az SPCE-ről is írhattam volna, de aznap este nem jött semmi érdemleges, azóta pedig szinte semmi szabad időm nem volt (no majd most!)
Most beszéltem le, jövő hét elején hozok el 1 doboz HH-t, megnézzük, hogy viszi és ha lapra jó, akkor megnézem valami süldőn így kezdésnek.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #856 Dátum: 2011. Június 01. - 12:46:56 »

Elárulod, mi is az ellenszere?
Természetesen!  Vigyorog
Úgy volt, hogy tudtam volna beszámolót még az SPCE-ről is írhattam volna, de aznap este nem jött semmi érdemleges, azóta pedig szinte semmi szabad időm nem volt (no majd most!)
Most beszéltem le, jövő hét elején hozok el 1 doboz HH-t, megnézzük, hogy viszi és ha lapra jó, akkor megnézem valami süldőn így kezdésnek.

Az ellenszere: otthon, nyugodt körülmények között, megnéztem a tárazási folyamatot.
A Sakot szépen adogatta ki a tár töltéskor, viszont az SPCE-vel csak az első lőszert adta fel, a második már a nyaknál elakadt és ezért lebukott az eleje. A tárat kicsit megigazítottam és úgy néz ki, hogy eddig bevált.

Ha jól viszi a Sakot, akkor nagy kanra is kipróbálhatod nyugodtan. Ha nem hosszába lövöd, mármint szemből Mosolyog, akkor szinte 100%, hogy átüti.
Nekem a két kannál ezt tette.
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #857 Dátum: 2011. Június 01. - 12:50:35 »

Az ellenszere: otthon, nyugodt körülmények között, megnéztem a tárazási folyamatot.
A Sakot szépen adogatta ki a tár töltéskor, viszont az SPCE-vel csak az első lőszert adta fel, a második már a nyaknál elakadt és ezért lebukott az eleje. A tárat kicsit megigazítottam és úgy néz ki, hogy eddig bevált.

Ha jól viszi a Sakot, akkor nagy kanra is kipróbálhatod nyugodtan. Ha nem hosszába lövöd, mármint szemből Mosolyog, akkor szinte 100%, hogy átüti.
Nekem a két kannál ezt tette.

Köszönöm!
Ezt mindjárt én is elvégzem, rögtön kiderül!

Lehet kan lesz belőle! Hallottam róla, hogy kemény és bizony az nem hátrány. Ha úgy van, hajtásban is tesztelni fogom!
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #858 Dátum: 2011. Június 01. - 12:54:49 »

Köszönöm!
Ezt mindjárt én is elvégzem, rögtön kiderül!

Lehet kan lesz belőle! Hallottam róla, hogy kemény és bizony az nem hátrány. Ha úgy van, hajtásban is tesztelni fogom!

Jó nagy kalappal a próbához! Emelem
Ha nem válna be valami miatt az SPCE, akkor én is a Sakora állok vissza.
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #859 Dátum: 2011. Június 01. - 12:57:03 »

Jó nagy kalappal a próbához! Emelem
Ha nem válna be valami miatt az SPCE, akkor én is a Sakora állok vissza.


Köszönöm Szépen! Remélem, csak jóról fogok tudni beszámolni!  Mosolyog

Megnéztem: nekem szépen adogatja (3 lőszert tettem a tárba) második próbálkozásra is az SPCE-t.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #860 Dátum: 2011. Június 01. - 13:00:44 »

Köszönöm Szépen! Remélem, csak jóról fogok tudni beszámolni!  Mosolyog

Megnéztem: nekem szépen adogatja (3 lőszert tettem a tárba) második próbálkozásra is az SPCE-t.

SPCE az egyik legjobb amihez nyúlhatsz ebben a kaliberben. Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #861 Dátum: 2011. Június 01. - 13:15:19 »

SPCE az egyik legjobb amihez nyúlhatsz ebben a kaliberben. Igen

Nem is marad ki a tesztből ő sem!  Igen
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #862 Dátum: 2011. Június 01. - 17:19:06 »

SPCE az egyik legjobb amihez nyúlhatsz ebben a kaliberben. Igen

Nem véletlenül próbáltam ki én sem az SPCE-t.
Kipróbáltam...a lövések összeszakadtak 50m-en, nekem ennél több nem is kellett.
Voltak kétségeim, de Hansi azt mondta, hogy az egyik legjobb választás ebben a kaliberben.
Kb. 15-20 nagyvad után - mind szarvas-disznó - azt kell mondjam eddig tökéletesen igaza van!  Kacsint
Naplózva
Nádifarkas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #863 Dátum: 2011. Június 03. - 14:14:41 »

Sziasztok!

Hosszú burokratikus, vajjúdás után 4 hónap elteltével úgy néz ki megszületik z M98 Mauser, 8x57 kaliberben.
2011. Februárjában, megláttam alkatrészeire szétszedve, Március közepén kikerült a bolt rabságából, most ha minden igaz a Gyöngysor utcai kirándulásra vár.
Ami biztos a születendő fegyvert illetően: 8x57 Mauser M98, és első körben Nosler Tlm 200grs lövedéket fog útba indítani, a nagy disznók és szarvasok, reméljük nem nagy örömére.

Ahogy igértem, lépésről lépésre küldöm a fényképeket, ha egyszer kezembe kapom az új jövevényt!
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #864 Dátum: 2011. Június 03. - 14:32:57 »

Sziasztok!

Hosszú burokratikus, vajjúdás után 4 hónap elteltével úgy néz ki megszületik z M98 Mauser, 8x57 kaliberben.
2011. Februárjában, megláttam alkatrészeire szétszedve, Március közepén kikerült a bolt rabságából, most ha minden igaz a Gyöngysor utcai kirándulásra vár.
Ami biztos a születendő fegyvert illetően: 8x57 Mauser M98, és első körben Nosler Tlm 200grs lövedéket fog útba indítani, a nagy disznók és szarvasok, reméljük nem nagy örömére.

Ahogy igértem, lépésről lépésre küldöm a fényképeket, ha egyszer kezembe kapom az új jövevényt!

Szervusz!
Nagy gratula hozzá!
És ne kímélj, jöhetnek a képek!  Igen
 Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Nádifarkas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #865 Dátum: 2011. Június 03. - 15:06:42 »

Jelenleg csak a tus alapanyagáról tudnék képet készíteni, van egy (igazábol 11 db van belőlle) 4 generációt átívelő diófa hasábom olyan 1750x120x300 (HxSzxM), dédnagyapám-nagyapám-apám együttes erővel ültették, és rám hárult a szörnyű tett, hogy kivágjam. Ha ebből az alapanyagból tudok/lehet tust készíteni, szeretném ha ebből a fából készülne.
Terveim szerint: -egy stucnis agyazás kerülne a fegyverre,
                       -patentlábas szerelékkel (jelenleg shul-i körmös szereléktalp van a tokon)
                       -maradna a klasszikus 3 állású biztosító
                       -a zárkar valamilyen oknál fogva nem gömbben végződik mint az M98-on általában, hanem lapoított, nekem
                        tetszik szerintem marad rajta.
                       -sütése 2 billentyűs gyorsítós.
                       -az optika, ez még kérdéses de vagy 6x42 vagy 8x56

Nagyvonalakban ennyi.
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #866 Dátum: 2011. Június 03. - 15:14:20 »

Jelenleg csak a tus alapanyagáról tudnék képet készíteni, van egy (igazábol 11 db van belőlle) 4 generációt átívelő diófa hasábom olyan 1750x120x300 (HxSzxM), dédnagyapám-nagyapám-apám együttes erővel ültették, és rám hárult a szörnyű tett, hogy kivágjam. Ha ebből az alapanyagból tudok/lehet tust készíteni, szeretném ha ebből a fából készülne.
Terveim szerint: -egy stucnis agyazás kerülne a fegyverre,
                       -patentlábas szerelékkel (jelenleg shul-i körmös szereléktalp van a tokon)
                       -maradna a klasszikus 3 állású biztosító
                       -a zárkar valamilyen oknál fogva nem gömbben végződik mint az M98-on általában, hanem lapoított, nekem
                        tetszik szerintem marad rajta.
                       -sütése 2 billentyűs gyorsítós.
                       -az optika, ez még kérdéses de vagy 6x42 vagy 8x56

Nagyvonalakban ennyi.

Biztos lenne eszmei értéke számodra annak a diófa tusnak!
Elég jól hangzik, amiket írsz, kíváncsi leszek rá, biztosan jól fog kinézni!
Egyébként a zárkar az én k98-as Mauseremen is a lapított változat, pontosabban ez lett ráhegesztve később, de nekem kényelmes ez is.
Milyen távra használnád a puskát?
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Nádifarkas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #867 Dátum: 2011. Június 03. - 15:37:56 »

Milyen távra, ez költöi kérdés!!

A helyzet úgy hozta, hogy van egy izs-18 as .308 win-em.
Tudom hogy e mellé nem nagy bolt volt megvenni a 8x57-est, de alig használt csővel Wermacht tokkal, duplabillentyűs sütéssel, 3 állású biztosítóval, végik kontrolált multtal, (1 tulaja volt bizonyos Dr.Tighi vagy Tichy nevezetű bácsi, 86 ban csövezték át neki hadi csőről, és nem leesztergálták a lépcsőket, ha minden igaz Lothar W. csöve van majd tustörés, rendszerváltás, rendörségi raktár, majd bolt, és végül én mentettem meg, már a megsemmisítendők közé költözött) és ez mind 15000 Ft ért. Ezért vettem meg.

A távolság: Szeretném ezt a fegyvert lesvadászatra, cserkelésekre nagyvadra használni ez a 8 mm ből adódik, A terület zártsága miatt a cserkeléses vadászat is zárt rdőben történne, ezért 120-max 150 m ben gondolkodom.

A .308 win pedig ha elfogy a 11,7 g os Nosler Ppt lőszer, kapna valami könnyebb megoldást olyan 7,5g-9,7g körüli súlyban, őzező puskának. Az őzre hosszabb cserkelések szükségesek, ideálisabb a könnyű puska, és talán a billenő cső sem lenne gond. 11,7 g lövedékkel gond nélkül lőttem 200-250- igaz csak lőtéren, az életben még nem volt rá szükség, könnyebb maggal ha ezt a távolságot tudnám tartani ideális őzező lenne.
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #868 Dátum: 2011. Június 03. - 15:49:25 »

Milyen távra, ez költöi kérdés!!

A helyzet úgy hozta, hogy van egy izs-18 as .308 win-em.
Tudom hogy e mellé nem nagy bolt volt megvenni a 8x57-est, de alig használt csővel Wermacht tokkal, duplabillentyűs sütéssel, 3 állású biztosítóval, végik kontrolált multtal, (1 tulaja volt bizonyos Dr.Tighi vagy Tichy nevezetű bácsi, 86 ban csövezték át neki hadi csőről, és nem leesztergálták a lépcsőket, ha minden igaz Lothar W. csöve van majd tustörés, rendszerváltás, rendörségi raktár, majd bolt, és végül én mentettem meg, már a megsemmisítendők közé költözött) és ez mind 15000 Ft ért. Ezért vettem meg.

A távolság: Szeretném ezt a fegyvert lesvadászatra, cserkelésekre nagyvadra használni ez a 8 mm ből adódik, A terület zártsága miatt a cserkeléses vadászat is zárt rdőben történne, ezért 120-max 150 m ben gondolkodom.

A .308 win pedig ha elfogy a 11,7 g os Nosler Ppt lőszer, kapna valami könnyebb megoldást olyan 7,5g-9,7g körüli súlyban, őzező puskának. Az őzre hosszabb cserkelések szükségesek, ideálisabb a könnyű puska, és talán a billenő cső sem lenne gond. 11,7 g lövedékkel gond nélkül lőttem 200-250- igaz csak lőtéren, az életben még nem volt rá szükség, könnyebb maggal ha ezt a távolságot tudnám tartani ideális őzező lenne.

Szép története egy bizonyosan szép fegyvernek!
Saját magamból kiindulva (nálunk eléggé sűrű erdők vannak) sokkal optimálisabb, ha leszedem a variábel távcsövet és a 6x42-est ültetem rá. Meglátásom szerint arra a 80-130 méterre, amire nálunk lőni kell ideális a 6-os távcső is. De majd kiderül, mi lesz még vele.
Plusz ugye Neked ott a 308-as is, ha messzebbre kell "nyúlni". Szerintem jó párosítás lesz, mégegyszer gratulálok hozzá!   Igen
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #869 Dátum: 2011. Június 04. - 11:11:53 »

Plusz ugye Neked ott a 308-as is, ha messzebbre kell "nyúlni". Szerintem jó párosítás lesz, mégegyszer gratulálok hozzá!   Igen
Üdvözlet  Emelem
Előre bocsájtom, hogy nem áll szándékomban okoskodni, pláne nem "megmondó embert" játszani.
De én ezt a "messzebre nyúlni" dolgot nem igazán értem, főleg nem akkor, amikor a 8x57JS -sel és egy vele szembe állított bármilyen középkaliberrel hozzák összefüggésbe.
Nagyon sok vadat ejtettem el 8x57-tel. De van olyan (sajnos már néhai) kollégám, aki 10.000 db. feletti dámot lőtt vele! Véleménye szerint a 8x57-es hatékony lőtávja 350 méter. (M98, Böhler-Rasant cső, 6x42-es Helia távcső)
Jelenleg is dolgozik olyan kollégám, aki az R93-asát bő 500 méterig "halálos" biztonsággal használja, ha arra van szüksége (vérebvezető). Az én leghosszabb lövésem vadra (sebzett dámborjú) szintén ehhez a kaliberhez kapcsolódik, 423 méter. Az említett kolléga fegyverével lőttem, UAZ ajtókeretén megtámasztva. Az első lövésem a szegycsontot törte, de a borjú állva maradt. A másodikkal egy kicsit feljebb tartva vállapon találtam. (350-370 méterre taksáltuk a távolságot, az első azért ment alá, Attila másnap lemérte a pontos távolságot)
Éa  8x57-es kaliber ezt is tudja!
Persze ehhez kell pár dolog és körülmény együttállása: környezeti körülmények (fény, szél), fegyver minősége (cső, elsütés) és jó optika. No meg maga az ember, aki a lövedéket útjára indítja.
De elvonatkoztatva az ilyen extrém helyzetektől, nem tudok olyant elképzelni, hogy a 8x57JS "sportvadászias" körülmények között, hatásos lőtáv szempontjából ne volna elég a középkaliber csoporttársaival szemben. Gondolok itt például a 7x57, 7x64, 7x65R, 308Win, 30-06, 30R B. kaliberekre.
De arról is számtalanszor meggyőződhettem, hogy a leg kifinomultabb, parádésan felszerelvényezett magnum fegyver sem ér egy kalap szamócát sem, ha a tulajdonosa egyszerűen nem tud vele egy pontos lövést leadni, nem csak messzire, még közelre sem Nyihi
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... 153   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: