Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... 153   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 8x57 JS/JRS  (Megtekintve 376339 alkalommal)
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #795 Dátum: 2011. Február 13. - 16:54:47 »

Nyilván vadkárelhárításban lőtted lámpával...
Tudom, hogy van még két hete, de muszáj bántani a nyomorultakat? Mostanában születnek a purgyék oszt menni kell enni, inni, azért is ez a nagy mozgás...
Én megvoltam győződve, hogy párzási időszak van, mert az a 6-8 darab amit láttunk, mind párban jöttek egymást kergetve, no és a hangok alapján is ezt szűrtem le. Továbbá ha az élelem szerzés miat volt a nagy jövés-menés akkor miért nem ment egyetlen egy sem a kiszórt kukoricára?
Egyébként a vadkár elhárítás szempontjából, már bánom, hogy nem lőttem még egy- kettővel többet.
Ezen a területrészen elsősorban a dámot és a disznót lövik a legtöbben, valamint ha néha össze jön akkor a gímet is, ilyen alkallmakkor sokan nem szívesen kockáztatják a róka és a borz lövését.
Belegondolva, ha ezen a kb 0,5-1 km2-en 6-8 borz él, bizony jelentős lessz a kukoricavetésben okozott kár és akkor már csak ilyesztgetni lehet, de ahhoz hogy az hatásos legyen folyamatosan kergetni kellene őket.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #796 Dátum: 2011. Február 13. - 19:53:58 »

Én megvoltam győződve, hogy párzási időszak van, mert az a 6-8 darab amit láttunk, mind párban jöttek egymást kergetve, no és a hangok alapján is ezt szűrtem le. Továbbá ha az élelem szerzés miat volt a nagy jövés-menés akkor miért nem ment egyetlen egy sem a kiszórt kukoricára?

Én a borzvadászathoz, mint olyanhoz gratulálok, mert engem mindig csodálattal tölt el ennek a különleges, titokzatos élőlénynek még a megpillantása is... Sajnos ritkán van szerencsém Őkelméhez, bár néha céltudatosan a lakhelye környékén várom a szerencsét...  Mosolyog
Azonban ha visszaemlékszel (ha másra nem is) a vadászvizsga tanagyagára, tudnod kell, hogy ahogyan Feri is írta, lassan jönnek a kölykök (embrionális diapauza, akrácsak az őznél!), javarészt február-március környékén. Ebben némileg hasonlít a rókához, kora tavasszal lehet az első kisrókákat is látni. Tapasztalatom és az "írott regula" szerint is a párzás a késő tavaszi-nyári esetleg kora őszi időszakra tehető, de semmiképp sem ilyenkorra. Az általad párzási hangnak pedig semmi köze a párzáshoz, a borz egyáltalán nem csöndes állat, kivéve, ha kotorékához közelít. A vár bejáratától kifelé illetve oda befelé olyan csendben tud járni, mint egy igazi szellem...
Elnézést kérek, ha kioktatásnak tűnik, egyáltalán nem célom, azt hiszem, kioktatáshoz kevesek a tapasztalataim is még.

ui.: a mellékelt képen egy általam elejtett "kölyök" látható, amelyet június végén lőttem, az idény kezdete után pár héttel. Számolj utána, ha most lenne a párzás, akkor az vemhességi időszak után hogyan érhetne el ilyen testi fejlettséget a kora nyári időszakra (szinte anyányi mérettel bírt)?

Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #797 Dátum: 2011. Február 13. - 21:25:28 »

Azt nem tudom, hogy a borzok mit csináltak, de én ma a Pilisben túráztam (sajnos puska nélkül), és vadonat friss, szarvasverte fácskákat láttam 4-5 helyen is! A frissesség tuti, egy hete ugyanezen útvonalon nem volt semmi még!  Vállat von
Naplózva
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #798 Dátum: 2011. Február 13. - 21:48:18 »

Én a borzvadászathoz, mint olyanhoz gratulálok, mert engem mindig csodálattal tölt el ennek a különleges, titokzatos élőlénynek még a megpillantása is... Sajnos ritkán van szerencsém Őkelméhez, bár néha céltudatosan a lakhelye környékén várom a szerencsét...  Mosolyog
Azonban ha visszaemlékszel (ha másra nem is) a vadászvizsga tanagyagára, tudnod kell, hogy ahogyan Feri is írta, lassan jönnek a kölykök (embrionális diapauza, akrácsak az őznél!), javarészt február-március környékén. Ebben némileg hasonlít a rókához, kora tavasszal lehet az első kisrókákat is látni. Tapasztalatom és az "írott regula" szerint is a párzás a késő tavaszi-nyári esetleg kora őszi időszakra tehető, de semmiképp sem ilyenkorra. Az általad párzási hangnak pedig semmi köze a párzáshoz, a borz egyáltalán nem csöndes állat, kivéve, ha kotorékához közelít. A vár bejáratától kifelé illetve oda befelé olyan csendben tud járni, mint egy igazi szellem...
Elnézést kérek, ha kioktatásnak tűnik, egyáltalán nem célom, azt hiszem, kioktatáshoz kevesek a tapasztalataim is még.

ui.: a mellékelt képen egy általam elejtett "kölyök" látható, amelyet június végén lőttem, az idény kezdete után pár héttel. Számolj utána, ha most lenne a párzás, akkor az vemhességi időszak után hogyan érhetne el ilyen testi fejlettséget a kora nyári időszakra (szinte anyányi mérettel bírt)?


Köszi a felvilágosítást.
Amikor én vadászvizsgát tettem  talán nem is volt tanfolyam, de az biztos,hogy én az akkoriban elérhető könyvekből magam tanultamaz elméleti részt. Az egyik fő forrásom a "Vadászati alapismeretek" című könyv volt. Ebben a borzról elég szűkszavúan írnak. Lehet, hogy a védett mivolta miatt, és tán ez miatt nem is néztem utánna. Ezt most viszont sűrgősen pótoltam is. Valóban július-szeptember közé esik a párzási időszak, míg február -március között van a fialás.



Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #799 Dátum: 2011. Február 14. - 20:25:36 »

Azt nem tudom, hogy a borzok mit csináltak, de én ma a Pilisben túráztam (sajnos puska nélkül), és vadonat friss, szarvasverte fácskákat láttam 4-5 helyen is! A frissesség tuti, egy hete ugyanezen útvonalon nem volt semmi még!  Vállat von
Valószínűleg most tisztították le az agancsaikat!  Vigyorog
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #800 Dátum: 2011. Február 14. - 20:32:42 »

Jó lenne látni erről egy fényképet, hogy nem hántás (rágás) e.
A háncsolás szerintem még őznél is kissé korai! Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16600



« Új üzenet #801 Dátum: 2011. Február 14. - 21:18:35 »

Azt nem tudom, hogy a borzok mit csináltak, de én ma a Pilisben túráztam (sajnos puska nélkül), és vadonat friss, szarvasverte fácskákat láttam 4-5 helyen is! A frissesség tuti, egy hete ugyanezen útvonalon nem volt semmi még!  Vállat von
Fiatal bikák "nem bírnak magukkal", legalábbis őket láttam ilyentájt kártékonykodni. Lövettem is "hosszabbításban" olyan bikát aminek friss háncs volt az agancsán, talán ötéves volt.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #802 Dátum: 2011. Február 14. - 21:34:21 »

Fiatal bikák "nem bírnak magukkal", legalábbis őket láttam ilyentájt kártékonykodni. Lövettem is "hosszabbításban" olyan bikát aminek friss háncs volt az agancsán, talán ötéves volt.

Kép sajnos nincs,mert a gép a kocsiban maradt.  Tasli
A fák vastagságából ítélve fiatal bika lehetett. De rendesen mintha egy revír lett volna körbejelölve, úgy volt elszórva a 4-5 hely. Lehet, hogy valami ünő visszaüzekedett.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #803 Dátum: 2011. Február 15. - 18:15:04 »

Megszokott ez ilyenkor a kölökbikáknál.
Az öregebbje kezdi dobálni az agancsokat, így szépen szorulnak a szociális rangsor végére.
A fiatalok meg "keménykednek", ennyi.  Kacsint
Naplózva
ValentinyíM
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #804 Dátum: 2011. Február 18. - 21:47:10 »


Üdv Mindenkinek!

Segítséget akarok kérni a  Mauser K98 8x57-sem un.  "előéletével  kapcsolatban." A csöve "3 lépcsős " kivitel , csuszkás irányzékkal /hadi kivitel/ A cső elsö részén  melrichstadt-i próbajel mellette a sas az N betűn , azután pedig az 5KA jelzés ! A sátorvas első részén vizszintes furat. A tok meg van csiszolva az első részén nagyon halványan látható egy C betű , fölötte egy fordított kis  "v" betüvel. A hátsó részén pedig  "BRN"  NAGYON HALVÁNYAN és  az O betü jól láthatóan ,2mm nagyságban ! Ha valaki tud valamilyen információt adni ezzel kapcsolatban ,előre is megköszönöm.
A fegyvertartásiba bolgár Mauser van beleírva .a tokba pedig preduzecse 44 illetve az elejére ciril FHJK

Lövészvadászüdvözlettel   Valentínyi íMihály
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #805 Dátum: 2011. Február 18. - 21:55:52 »

Üdv Mindenkinek!

Segítséget akarok kérni a  Mauser K98 8x57-sem un.  "előéletével  kapcsolatban." A csöve "3 lépcsős " kivitel , csuszkás irányzékkal /hadi kivitel/ A cső elsö részén  melrichstadt-i próbajel mellette a sas az N betűn , azután pedig az 5KA jelzés ! A sátorvas első részén vizszintes furat. A tok meg van csiszolva az első részén nagyon halványan látható egy C betű , fölötte egy fordított kis  "v" betüvel. A hátsó részén pedig  "BRN"  NAGYON HALVÁNYAN és  az O betü jól láthatóan ,2mm nagyságban ! Ha valaki tud valamilyen információt adni ezzel kapcsolatban ,előre is megköszönöm.
A fegyvertartásiba bolgár Mauser van beleírva .a tokba pedig preduzecse 44 illetve az elejére ciril FHJK

Lövészvadászüdvözlettel   Valentínyi íMihály

Szia!

Képet kellene látnunk a belövési jelekről!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
ValentinyíM
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #806 Dátum: 2011. Február 18. - 22:11:45 »

Hello Horrido!

Alaposabban megvizsgálva a csövet, a próbajel alatt még ott van a 8x57 IS kal jelz. és mellette a "w" egymás tetején és a közepén valamilyen függőleges jel.
Fényképezni csak vasárnap tudok ,mivel a lányunk elvitte a gépet. A képeket hogyan kell feltenni?
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #807 Dátum: 2011. Február 18. - 22:13:51 »

Hello Horrido!

Alaposabban megvizsgálva a csövet, a próbajel alatt még ott van a 8x57 IS kal jelz. és mellette a "w" egymás tetején és a közepén valamilyen függőleges jel.
Fényképezni csak vasárnap tudok ,mivel a lányunk elvitte a gépet. A képeket hogyan kell feltenni?

Itt tudsz képet feltölteni: http://picr.de/
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Klepi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


Klepi


« Új üzenet #808 Dátum: 2011. Február 18. - 23:18:43 »

hasonló lehet:

Naplózva

Klepi
radom1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #809 Dátum: 2011. Február 19. - 08:44:59 »

A csöve "3 lépcsős " kivitel , csuszkás irányzékkal /hadi kivitel/ A cső elsö részén  melrichstadt-i próbajel mellette a sas az N betűn , azután pedig az 5KA jelzés ! A sátorvas első részén vizszintes furat. A tok meg van csiszolva az első részén nagyon halványan látható egy C betű , fölötte egy fordított kis  "v" betüvel. A hátsó részén pedig  "BRN"  NAGYON HALVÁNYAN és  az O betü jól láthatóan ,2mm nagyságban !

Jugoszláviából származik, jugó gyártmánynak mondanám.
A puska jó eséllyel cseh brno-i eredetű - a jugók anno rengeteget vettek a VZ-24-ből. A II: vh. után a háború előtti, ill. a háború után a meglévő fegyvereket felújították, az elhasznált, hiányzó alkatrészeket pótolták, igen gyakran csövet is cseréltek bennük. Az eredeti jelöléseket kitakarították, majd ellátták a cirill Preduzece 44 felirattal (ez nem dátum, hanem a Kragujevaci fegyvergyár akkori kódneve). Ezeket a hadipuskákat aztán eladták mindenfelé, ami a németeknél került forgalomba, azt ott vizsgálták be (a te vasadat a beütés alapján 2005-ben). A fura dupla W emlékeim szerint a würzburgi Frankonia Waffen (mint forgalomba hozó) jele, de erre esküt nem tennék.

Üdv: r1
Naplózva
Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... 153   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: