Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... 153   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 8x57 JS/JRS  (Megtekintve 376259 alkalommal)
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #720 Dátum: 2010. December 20. - 21:06:49 »

http://lutz-moeller-jagd.de/8-mm-S/8x57IRS.htm

remélem, jó a link.
Csak puszta érdekesség. Esetleg használt már valaki ilyet? Érdekes dolgokat írnak róla (bár szerintem nagyon gyors).
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #721 Dátum: 2010. December 20. - 21:40:34 »

http://lutz-moeller-jagd.de/8-mm-S/8x57IRS.htm

remélem, jó a link.
Csak puszta érdekesség. Esetleg használt már valaki ilyet? Érdekes dolgokat írnak róla (bár szerintem nagyon gyors).

Ezt most tőlem kérdezed?  Ördög Ördög Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #722 Dátum: 2010. December 20. - 21:54:54 »

Ezt most tőlem kérdezed?  Ördög Ördög Ördög
Vigyorog csupán érdekesség
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #723 Dátum: 2010. December 20. - 22:54:00 »

Vigyorog csupán érdekesség
Nos. Nem olvastad vissza ezt a fórumot, sem a többit 2004-ig.... Ördög Ördög Ördög
Sokat foglalkoztunk a KJG-vel itt is ott is. Mind a gusztustalan PR-jával mind a nyilvánvaló előnyeiről.
Alapvetően arra jutottunk, hogy nagyobb sebességű kaliberekben igen jó eredménnyel alkalmazható. A klasszikus alacsony sebességtartományban működő töltényekhez nem biztos hogy optimális. Sőt....
Magam több KJG-t ellőttem mint ahányan, szvsz a fórumokon tudják mi is az a KJG. Mind 7x65R-ben. Nagyon jó tapasztalatokat szereztem. Egy viszonylag gyors kaliberben igen jó választás.
A lassú(nak kellene lenni) 8x57 ben nem biztos, sőt biztos, hogy nem. Ehhez vannak jól bevált alacsony sebességű töltények.

Üdv,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #724 Dátum: 2010. December 21. - 08:58:22 »

Nos. Nem olvastad vissza ezt a fórumot, sem a többit 2004-ig.... Ördög Ördög Ördög
Sokat foglalkoztunk a KJG-vel itt is ott is. Mind a gusztustalan PR-jával mind a nyilvánvaló előnyeiről.
Alapvetően arra jutottunk, hogy nagyobb sebességű kaliberekben igen jó eredménnyel alkalmazható. A klasszikus alacsony sebességtartományban működő töltényekhez nem biztos hogy optimális. Sőt....
Magam több KJG-t ellőttem mint ahányan, szvsz a fórumokon tudják mi is az a KJG. Mind 7x65R-ben. Nagyon jó tapasztalatokat szereztem. Egy viszonylag gyors kaliberben igen jó választás.
A lassú(nak kellene lenni) 8x57 ben nem biztos, sőt biztos, hogy nem. Ehhez vannak jól bevált alacsony sebességű töltények.

Üdv,H

Ezt én is így gondolom, bár én még nem próbáltam a KJG-t, igaz a nyolcasban nem is fogom. Ördög
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #725 Dátum: 2010. December 21. - 12:42:30 »

8x57-be véleményem szerint a legjobb töltény a cseh 12,7 grammos SPCE. Nagyon eltalálták a sebességet a csehek. Nem mindig lesz kimeneted, de nem is nagyon kell keresni.

 Igen   Emelem

Legutóbb egy kis 60 kilós kanomat se ütötte át, de nem is kellett keresni azt se.

JRS-ben használtam Alaskát, Oryxot és Sellier & Bellot SPCE-t, mindegyik jó vót'!    Ördög
Naplózva

Erdő az én templomom...
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #726 Dátum: 2010. December 26. - 21:23:22 »

Nos. Nem olvastad vissza ezt a fórumot, sem a többit 2004-ig.... Ördög Ördög Ördög
Sokat foglalkoztunk a KJG-vel itt is ott is. Mind a gusztustalan PR-jával mind a nyilvánvaló előnyeiről.
Alapvetően arra jutottunk, hogy nagyobb sebességű kaliberekben igen jó eredménnyel alkalmazható. A klasszikus alacsony sebességtartományban működő töltényekhez nem biztos hogy optimális. Sőt....
Magam több KJG-t ellőttem mint ahányan, szvsz a fórumokon tudják mi is az a KJG. Mind 7x65R-ben. Nagyon jó tapasztalatokat szereztem. Egy viszonylag gyors kaliberben igen jó választás.
A lassú(nak kellene lenni) 8x57 ben nem biztos, sőt biztos, hogy nem. Ehhez vannak jól bevált alacsony sebességű töltények.

Üdv,H


Gondoltam, hogy átbeszéltétek már, aikor írtad, azért is írtam, hogyinkább csak érdekesség  Mosolyog
Azt hiszem, maradok inkább annál, hogy a TIG-et próbáljam majd!  Kacsint
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #727 Dátum: 2011. Január 19. - 22:14:45 »

A következő kérdésem van a cseh 12.7 gr-os SPCE-t használókhoz.
A puskám ugye igen jól viszi ezt a töltényt. (még a régebbi, alul pirossal "jelölt" csappantyússal lett próbálva, de már ez is sárga-zöld dobozos.)

Gondoltam biztos ami biztos, veszek belőle mégegy dobozzal.
Nos amit most vásároltam, azoknál a mag iszonyatosan kint van.
A "régebbi" széria teljes hossza 76.5 mm, az újé pedig 80 mm.

A problémám, hogy a Mancika valaha ugye feltehetően 6.5x54-es volt és a tár ehhez van kialakítva.
Az "új" cseh patronból meg csak egyet tudok beletenni a csőbe, mert a tárba bizony a hosszabb cseh muníció nem megy bele, éppen fennakad az ólomcsúcs.

Aki használ ilyen töltény legyen kedves nézze meg, hogy akkor mostantól már ilyen hosszal szereli a SB ezt a töltényt, vagy a nálam lévő széria nem sikerült Kareléknak?
Jelzem kipróbáltam vagy 5-6 féle töltényt a PPU-tól a Gecon keresztül az RWS több típusáig, de mindegyikkel - a régebbi cseh tölténnyel is! - tökéletesen működik a tár, mert 76-77 mm-esek.
...mi a jó Istenért variáltak a csehek...


Én ma vettem két doboz SPCE-t és mindegyik dobozban  kb. 76,5 mm-esek a lőszerek, bár  számomra nem derült ki, hogy ez mikori széria. A szintén ma vásárolt HPC lőszerek hossza viszont karcolja a 80 mm-t.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #728 Dátum: 2011. Január 19. - 22:20:18 »

A következő kérdésem van a cseh 12.7 gr-os SPCE-t használókhoz.
A puskám ugye igen jól viszi ezt a töltényt. (még a régebbi, alul pirossal "jelölt" csappantyússal lett próbálva, de már ez is sárga-zöld dobozos.)

Gondoltam biztos ami biztos, veszek belőle mégegy dobozzal.
Nos amit most vásároltam, azoknál a mag iszonyatosan kint van.
A "régebbi" széria teljes hossza 76.5 mm, az újé pedig 80 mm.

A problémám, hogy a Mancika valaha ugye feltehetően 6.5x54-es volt és a tár ehhez van kialakítva.
Az "új" cseh patronból meg csak egyet tudok beletenni a csőbe, mert a tárba bizony a hosszabb cseh muníció nem megy bele, éppen fennakad az ólomcsúcs.

Aki használ ilyen töltény legyen kedves nézze meg, hogy akkor mostantól már ilyen hosszal szereli a SB ezt a töltényt, vagy a nálam lévő széria nem sikerült Kareléknak?
Jelzem kipróbáltam vagy 5-6 féle töltényt a PPU-tól a Gecon keresztül az RWS több típusáig, de mindegyikkel - a régebbi cseh tölténnyel is! - tökéletesen működik a tár, mert 76-77 mm-esek.
...mi a jó Istenért variáltak a csehek...


Én ma vettem két doboz SPCE-t és mindegyik dobozban  kb. 76,5 mm-esek a lőszerek, bár  számomra nem derült ki, hogy ez mikori széria. A szintén ma vásárolt HPC lőszerek hossza viszont karcolja a 80 mm-t.

Valamiért változtattak a csehek a szerelési hosszán! Pont így járt Wetzlar fórumtárs is!
Nem látok jobb megoldást subblerrel meg sok pénzzel menjél lőszert venni, és ahol találsz 76,5 mm-es tőtényt akkor ott vedd meg mind... Fejvakarás
Naplózva
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #729 Dátum: 2011. Január 19. - 22:28:59 »

Valamiért változtattak a csehek a szerelési hosszán! Pont így járt Wetzlar fórumtárs is!
Nem látok jobb megoldást subblerrel meg sok pénzzel menjél lőszert venni, és ahol találsz 76,5 mm-es tőtényt akkor ott vedd meg mind... Fejvakarás

Az előbb írtakat éppen Wetzlar fórumtárs felvetésére szántam, csak nem jött össze az idézet beszúrása.
Tehát a mai nap az ismerősömnek vettem az SPCE lőszert és ezek hossza kb.76,5 mm.
A saját részre vásárolt HPC-t mértem kb 80 mm-nek, és ezek csappantyúja van pirossal jelölve.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #730 Dátum: 2011. Január 20. - 18:45:02 »

Nincs már gondom, betankoltam SPCE-ből egy jó időre!  Kacsint

Egyébként ha jól emlékszem a 7. nagyvadat lőttem vele, de semmivel sem rosszabb, mint bármelyik általam eddig használt töltény.
Tegnap ráadásul hozta azt, amire ritkán számít az ember, tiszta tüdőlövéssel - egy bordát törve kifelé - azonnal elesett a disznó.
Naplózva
Turpi
Vendég
« Új üzenet #731 Dátum: 2011. Január 20. - 19:16:23 »

Gratula wetzlar! Emelem
Naplózva
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #732 Dátum: 2011. Január 20. - 19:25:16 »

Nincs már gondom, betankoltam SPCE-ből egy jó időre!  Kacsint

Egyébként ha jól emlékszem a 7. nagyvadat lőttem vele, de semmivel sem rosszabb, mint bármelyik általam eddig használt töltény.
Tegnap ráadásul hozta azt, amire ritkán számít az ember, tiszta tüdőlövéssel - egy bordát törve kifelé - azonnal elesett a disznó.

Ha jól értem, akkor sikerült a 76,5 mm-es SPCE-ből beszerezned egy rendes tétlt.
Ezek szerint a 80 mm hosszú lőszer valami elszúrt széria, vagy annyiran új, hogy még nem mindenhol ez kapható?
Egyébként érdekes a piros jelölés az SPCE csappantyúján, mert én a régebbi még Torpedó elnevezésű lőszereken találkoztam ezzel, illetve  a most vásárolt HPC lőszer is ilyen. Ja persze: Torpedó=HPC.
A most vásárolt HPC-vel a Sakó HH-et szeretném leváltani.
A HH-nál én is azt tapasztaltam, hoy többször előfordult a luk be-luk ki jelenség. Ezzel nem is volt gondom sem a fej lövéseknél, sem a gerinc találatoknál, de két egymást követő sebzésemnél az a gyanúm támadt, hogy a rossz expanzió miatt vesztek el a vadjaim.

Naplózva
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #733 Dátum: 2011. Január 20. - 19:30:11 »

Ha valakinek van tapasztalata a 8x57 IS kaliberben a HPC-vel kapcsolatban, esetleg összehasonlítása az SPCE-vel azt szívesen olvasnám.
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #734 Dátum: 2011. Január 20. - 19:37:05 »

Ha jól értem, akkor sikerült a 76,5 mm-es SPCE-ből beszerezned egy rendes tétlt.
Ezek szerint a 80 mm hosszú lőszer valami elszúrt széria, vagy annyiran új, hogy még nem mindenhol ez kapható?
Egyébként érdekes a piros jelölés az SPCE csappantyúján, mert én a régebbi még Torpedó elnevezésű lőszereken találkoztam ezzel, illetve  a most vásárolt HPC lőszer is ilyen. Ja persze: Torpedó=HPC.
A most vásárolt HPC-vel a Sakó HH-et szeretném leváltani.
A HH-nál én is azt tapasztaltam, hoy többször előfordult a luk be-luk ki jelenség. Ezzel nem is volt gondom sem a fej lövéseknél, sem a gerinc találatoknál, de két egymást követő sebzésemnél az a gyanúm támadt, hogy a rossz expanzió miatt vesztek el a vadjaim.


Szia!
Szerintem a nagy kaliberű Sako HH lőszereket jávorszarvasra találták ki, nálunk a puhább lövedékek, a "vékonyabb" vadjainkhoz alkalmasabbak.
Ez sajnos csak elmélet mert még nem lőttem sem jávort sem sok itthoni nagyvadat, de majd megcáfolják a fórumtársak ha nem így van!  Kacsint
BP Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... 153   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: