Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Pálinkás jó reggelt!  (Megtekintve 223473 alkalommal)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #270 Dátum: 2011. Július 22. - 20:37:31 »

Nekem most is van itthon kökény, ajándékba kaptam. Nem rossz, de semmi extra.
Vadkörtének a nyomba sem ér.
Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #271 Dátum: 2011. Július 25. - 13:16:52 »

A hétvégén én is kóstoltam kökényt, tényleg nem volt a legjobb... de kóstoltam mézeset, kökényágyast és fűszerest is. Az ágyas mesés volt, a mézes olyan mint a többi, a fűszeres pedig csípett, mint a rossznyavalya(sok volt benne a csípőspaprika és a gyömbér).

Azért lehet, hogy őszre benevezek egy kisebb üsttel, mert rengeteg a kökény felénk. Galagonyáról is hallottam, hogy nagyon finom, ezeken kívül azt hiszem még a bodzának és a vackornak ugrok majd neki.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #272 Dátum: 2011. Július 27. - 08:42:33 »

A hétvégén a sógor előszedett a kerítés mellől egy 18l-es festékes kannát, benne úgy tíz liter tavalyi szilvacefrével!
Kérdezi tőlem, mint szakértőtől, Nyihi hogy ebből lenne-e pálinka?
Mivel az illata nem borzasztó, mit veszthetünk főzzük ki.
 Lett belőle 1,2l 48 fokos kiváló pálesz. Táncol

Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #273 Dátum: 2011. Július 27. - 09:53:51 »

A hétvégén a sógor előszedett a kerítés mellől egy 18l-es festékes kannát, benne úgy tíz liter tavalyi szilvacefrével!
Kérdezi tőlem, mint szakértőtől, Nyihi hogy ebből lenne-e pálinka?
Mivel az illata nem borzasztó, mit veszthetünk főzzük ki.
 Lett belőle 1,2l 48 fokos kiváló pálesz. Táncol


Pálinkát már hallottam, hogy ásnak el, de cefréről nem tudtam ezt a módszert Fejvakarás Biztos nem ront rajta.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #274 Dátum: 2011. Július 27. - 10:46:34 »

Pálinkát már hallottam, hogy ásnak el...

Főleg a fináncok elől.  Ördög

Girgi, az idő a kész pálinkán javít, de a cefrén rontani szokott. Ahhoz, hogy egy 6-7 szeszfokos cefre, félig telt edényben majdnem egy évig minőségromlás nélkül elálljon, minimum természeti csoda kell.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #275 Dátum: 2011. Július 27. - 11:05:25 »

Főleg a fináncok elől.  Ördög

Girgi, az idő a kész pálinkán javít, de a cefrén rontani szokott. Ahhoz, hogy egy 6-7 szeszfokos cefre, félig telt edényben majdnem egy évig minőségromlás nélkül elálljon, minimum természeti csoda kell.

A pálinkát felénk kisebb fa hordóban szokták elásni a pince száraz homokjába, mert állítólag így gyorsabban elsimulnak benne az ízek és nincs akkora veszteség, mintha a levegőn állna a hordó. Én még nem próbáltam, de van aki esküszik erre a módszerre. Másrészt meg tényleg nehezebben találják meg a fináncok Nyihi
A cefrén azért csodálkozom én is, mert erről még nem hallottam és tárolni is csak jól lezárva, CO2 alatt, savazva szokták a cefrét és így sem áll el tökéletesen...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #276 Dátum: 2011. Július 27. - 11:43:30 »

A "verebes" üzletlánc árul "lepárló"-t! 25 literes 150.000 FT
                                                    80 literes 300.000 FT  keverővel.
Be van-e vizsgálva, nem írja. Mosolyog
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #277 Dátum: 2011. Július 27. - 11:44:28 »

Gondolom jó volt a PH-ja meg magas volt a szeszfoka /aránylag sok pálinka is lett belőle/azért nem ecetesedett meg.

Nem az ideális cefrézés félig telt, vagy félig üres/?/ Nyihi edényben egy évig állni hagyni, de pálinka lett belőle az biztos.

Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #278 Dátum: 2011. Augusztus 02. - 11:38:58 »

Addig-addig agyaltam, keresgéltem, hogy hol találok megfelelő mennyiségű és jó gyümölcsöt, hogy eszembe jutott: az egyik boltunk hátsó kertjében van egy potyószilvafa, amit elölről eltakar egy eper és egy diófa. Tegnap hátrasétáltam szépen és mit látok?  Meglepődött






Na, ez a sok pirosság mára már egy hordóban érlelődik  Kacsint
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #279 Dátum: 2011. Augusztus 02. - 11:48:57 »

A hétvégén egy ismerősöm főzött ringlót, ennél egy kicsit nagyobb szeműt.
Ott lakatoskodtam a közelében, hát, valami isteni illata volt!
Jövőre szedek én is.

Most a kobakos körtére kacsingatok, van egy fa, ami rogyásig van gyümölccsel, meg még kettő, amiken szintén akad.
Ha nem adnak ki egy hordóval, akkor kiegészítem tüskés körtével, az is potyog már.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #280 Dátum: 2011. Augusztus 02. - 12:30:22 »

A hétvégén egy ismerősöm főzött ringlót, ennél egy kicsit nagyobb szeműt.
Ott lakatoskodtam a közelében, hát, valami isteni illata volt!
Jövőre szedek én is.

Most a kobakos körtére kacsingatok, van egy fa, ami rogyásig van gyümölccsel, meg még kettő, amiken szintén akad.
Ha nem adnak ki egy hordóval, akkor kiegészítem tüskés körtével, az is potyog már.

Nem tudom mi lehet a különbség a mirabolán és a potyó között... felénk azt hívják mirabolánnak, amminek apró, sárga gyümölcse van és potyószilvának, ami ilyen pirosas. De a két fa szinte ugyanúgy nől, ugyanolyan a formája, csak épp a gyümölcs színe különbözik. Más az íze is?

Vadkörtét főztél már?-annak valami titka?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #281 Dátum: 2011. Augusztus 02. - 13:10:56 »

Tavaly próbáltam, de nem nagyon ájultam el tőle. Alig adott valamit.
Azt mondját az okosok, hogy (akárcsak a birset) cefrézés előtt meg kell főzni, mint a kompótot, mert egyébként nem táródik fel belőle a cukor. Talán ez volt a baj.

Ez a kobakos körte elég édes, leves is, egy kis pektinbontó talán segít valamit a cukorfeltáródásban. Majd beszámolok róla.
Még annyit, hogy egy kedves vadásztársam azt találta ki, hogy a körtét (Ő tüskés körtét cefréz) egy kis teljesítményű ágaprítón küldi át. Vett a bolhapiacon egy villanymotoros ketyerét aprópénzért, ezzel kásásítja a körtét. Vadkörténél is szükséges lehet valami hasonló technika, mert elég kemény még éretten is. 

 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Andorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 179



« Új üzenet #282 Dátum: 2011. Augusztus 02. - 15:28:01 »

Szia!

Az ágdaráló nagyon jó, a birset is úgy viszi mint "cigány f@sza a gyöpöt". Nekünk a tavalyi birspálinka nagyon jól sikerült, már alig várom az ideit.

Üdv.
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #283 Dátum: 2011. Augusztus 02. - 19:48:51 »

Na, ez a sok pirosság mára már egy hordóban érlelődik  Kacsint


És ezt főzés előtt "magtalanítani" kell?
Van nekem is pár hordóval, van amit már lehetne főzni.  Azon gondolkodom, hogy a magot ki kell-e szedni a cefréből főzés előtt, mert ha nem okoz minőségromlást akkor nem vacakolnák vele.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Augusztus 02. - 21:24:13 írta Pyrus » Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #284 Dátum: 2011. Augusztus 02. - 22:35:41 »

És ezt főzés előtt "magtalanítani" kell?
Van nekem is pár hordóval, van amit már lehetne főzni.  Azon gondolkodom, hogy a magot ki kell-e szedni a cefréből főzés előtt, mert ha nem okoz minőségromlást akkor nem vacakolnák vele.

Elvileg a mag az alján van. Ha lemered a folyékony tetejét, és közben nem rázod fel a hordót, akkor elég magtiszta anyagot kapsz. A maradékot meg szitán átszűröd.
Nem nagy fáradság, szerintem ennyit megér. A magból pálinka úgysem lesz, csak lassítja a főzést (azt is át kell melegíteni) és biztos, hogy nem kerül a főzetbe a lepárlás során cián.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: