Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyver- és egyéb lámpák  (Megtekintve 472101 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #420 Dátum: 2009. Május 15. - 19:51:17 »

Te meg egy "hitvány" belső akkus lámpa...és véglegesen marad mi???  Ördög Ördög Bion Bion Nyihi Nyihi
(Ja igen, marad, amíg nem lesz egy jobb összebuherálva.)

 Ördög Ördög Ördög
Látod Roli, lehet, hogy igazad lesz  Vigyorog

 Emelem Lamp
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #421 Dátum: 2009. Május 16. - 10:41:18 »

A történet úgy kezdődik, hogy rühelltem a csavaros, telefonos zsinórt, mert akad, zörög kapaszkodik mindenbe, főként abba amibe nem kellene.
Hát ez lett belőle:
Szilikonos síma zsinór, vadi új mikrokapcsoló és a bekötés is átvezetékelve.
Az átalakítást Marksman követte el  Kacsint...számomra sokkal jobban és zajmentesen használható a motyó így.

Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #422 Dátum: 2009. Május 31. - 15:00:01 »

Sziasztok!

Egy kis érdekesség:

http://www.mine-explorer.co.uk/reviews/stenlight_s7/default.asp



És igazán öreg testvére...:



 Emelem Lamp
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #423 Dátum: 2009. Június 25. - 15:06:05 »

Sziasztok!
Segítsen valaki: régi  Kacsa lámpához milyen izzó kell és Bp. környékén hol lehet ilyet venni?
Köszi! sanyooo
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #424 Dátum: 2009. Június 25. - 15:57:41 »

A legújabb gyártmány:

Batlamp belső akkus fegyverlámpa
GE 20W G4 bi-pin halogén izzó
Sony CycleEnergy 2700mAh AA akkuk


Szia Marksman!

Azt szeretném kérdezni (lehet, hogy már volt, akkor bocs), hogy ezek az AA-s aksik hogy bírják a zselés aksikhoz képest? Nekem most egy 4 Ah-s zselés van, azzal jól elvan a Heliátor, de a ceruzák talán jobban kezelhetőek lennének, meg főképp nem olyan bazi nehezek.
Hm?  Vállat von

Válaszod köszi!

Üdv: Zoli
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #425 Dátum: 2009. Június 25. - 17:14:39 »

Sziasztok!
Segítsen valaki: régi  Kacsa lámpához milyen izzó kell és Bp. környékén hol lehet ilyet venni?
Köszi! sanyooo

Szia Sanyooo!

Érdeklődd meg a gyártónál a pontos típust nagyságrendi évjárat szerint, szerintem postai utánvéttel megoldja a vásárlás problémakörét is!

kacsakft@freemail.hu vagy 30/9456-111

Üdv.: Balázs  Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #426 Dátum: 2009. Június 25. - 17:20:30 »

Szia Marksman!

Azt szeretném kérdezni (lehet, hogy már volt, akkor bocs), hogy ezek az AA-s aksik hogy bírják a zselés aksikhoz képest? Nekem most egy 4 Ah-s zselés van, azzal jól elvan a Heliátor, de a ceruzák talán jobban kezelhetőek lennének, meg főképp nem olyan bazi nehezek.
Hm?  Vállat von

Válaszod köszi!

Üdv: Zoli

Szia Zoli!

Ami kérdéses lehet a kialakításból adódóan: hogy bírják a hideget, illetve a nagy terhelést (a 20W izzó kb. 3,5A és a 35W izzó közel 6A áramfelvétele nagyon nagy különbség...).
A hidegtűrés egyszerűen elfelejthető, mert ha vesz az ember egy 6AA akkutartót, műgyantával ragasztasz rá egy csatlakozót, majd húzol rá egy réteg ipari csőhőszigetelést, majd bezsugorcsövezed, akkor nagyon ellenálló, hőszigetelt és jól kezelhető (használat, töltés) akkupackod lesz, mintegy a zselés akku súlyának és méretének feléből-harmadából. Az áramleadás már sokkal inkább sarkalatos kérdés, ugyanis nagyon jó minőségű akku kell ahhoz, hogy a közel 6A-t le tudja adni. Általában azt szoktam mondani, hogy a leadható áram nagyjából egyezik a kapacitás duplájával, vagyis 3000mAh körüli akku kell. Az általam favorizált GP akkuknak van egy hatalmas előnye: meg van típusonként adva az áramleadás az idő függvényében görbéjük, ezáltal tervezhető, bírni fogja-e az akku. A most kapható "kottásabb", 2700-2900mAh körüli akkuk valószínű tudják ezt, de ezt előre kell tervezni, nehogy vásárlás után legyen meglepetés...
Remélem, segíthettem valamit.

Üdv.: Balázs  Wave Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #427 Dátum: 2009. Június 25. - 17:54:09 »


Remélem, segíthettem valamit.

Üdv.: Balázs  Wave Emelem

Igen, köszi a segítséget!
Akkor egyenlőre marad a zselés, főleg az ára miatt...  Fejvakarás
Gondolom 6 darab 2900-es GP aksiból vehetek 3 zseléset, nem?

Üdv: Zoli
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #428 Dátum: 2009. Június 25. - 17:55:57 »

Igen, köszi a segítséget!
Akkor egyenlőre marad a zselés, főleg az ára miatt...  Fejvakarás
Gondolom 6 darab 2900-es GP aksiból vehetek 3 zseléset, nem?

Üdv: Zoli

2-t biztosan Szomorú Sajnos itthon a ceruzaakkuk ára még magasan van, egy ilyen termék hozzávetőlegesen 1000ft környéke. Ha a kéőbbiekben fejlesztenél, keress meg, segítek!

 Emelem Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #429 Dátum: 2009. Június 25. - 19:56:02 »

Szia Sanyooo!

Érdeklődd meg a gyártónál a pontos típust nagyságrendi évjárat szerint, szerintem postai utánvéttel megoldja a vásárlás problémakörét is!

kacsakft@freemail.hu vagy 30/9456-111

Üdv.: Balázs  Emelem

Köszönöm, úgy lesz!  Meghajol   Wave
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #430 Dátum: 2009. Június 26. - 07:43:37 »

2-t biztosan Szomorú Sajnos itthon a ceruzaakkuk ára még magasan van, egy ilyen termék hozzávetőlegesen 1000ft környéke. Ha a kéőbbiekben fejlesztenél, keress meg, segítek!

 Emelem Wave

Köszönöm előre is!  Emelem
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #431 Dátum: 2009. Július 09. - 21:05:47 »

No! A drága kínai tesvérek is előálltak a fókuszos fejlámpájukkal!

Kici, ócó jó.

Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Ferenc
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #432 Dátum: 2009. Július 29. - 10:37:27 »

Sziasztok!

Ma is volt "kisteszt" Mosolyog

Résztvevők:



A kisebb az Ultrafire WF-503B

1x18650 akkus
Cree R2 led
Narancsos reflektor
Utólag (általam) foszforeszkáló kapcsológumival ellátva

A nagyobb a sokak által ismert Ultrafire WF-500 Xenon

2x18650 akkus
20W xenon izzó
Narancsos reflektor
Utólag (általam) lapkapcsolóval ellátva

Mindkettő szuper kis lámpa, a WF-500 már fegyverlámpaként is sokaknál bizonyított, nagyon jó fényű, a viszonylag nagy szórás ellenére is. A kicsi viszont nagyon pozitív csalódás! Nagyon igényes, prémium szintű megumkálás minden részletre kiterjedően (sehol egy sorja, igényes víztiszta O-gyűrűk, igényes eloxálás...), ráadásul a fénye nagyon jól fókuszált, szűk fénycsóva, melynek meggyőzött az ereje is, mert 80-100ig kb azt tudja, mint a "nagytestvér". Vannak vele terveim Kacsint  Ördög

 Emelem Wave Lamp
Sziasztok!

Még kezdő vadász vagyok, és szeretnék vásárolni egy jó minőségű, de nem csillagos árú fegyverlámpát.
Sokat nézegettem az interneten, de annyi típus van, hogy teljesen tanácstalan vagyok.
Egy biztos, hogy csak olyat szeretnék venni, amely feltölthetős akkuval rendelkezik, mert nem szeretnék kábelekkel kínlódni.
Alföldi területen vadászok, ha ez számít valamit.
Kérem segítségeteket, ha lehet körülbelüli árat is írjatok már, és beszerzési forrást.
Előre is köszönöm.

Ferenc
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #433 Dátum: 2009. Július 29. - 10:56:39 »

Sziasztok!

Még kezdő vadász vagyok, és szeretnék vásárolni egy jó minőségű, de nem csillagos árú fegyverlámpát.
Sokat nézegettem az interneten, de annyi típus van, hogy teljesen tanácstalan vagyok.
Egy biztos, hogy csak olyat szeretnék venni, amely feltölthetős akkuval rendelkezik, mert nem szeretnék kábelekkel kínlódni.
Alföldi területen vadászok, ha ez számít valamit.
Kérem segítségeteket, ha lehet körülbelüli árat is írjatok már, és beszerzési forrást.
Előre is köszönöm.

Ferenc


Szevasz!

Jó minőségű lámpát sztem olyan 20.000,- körül kapsz. Nekem Nextorch T6A-m van. (kici occó, olyan 70-80 ig szerintem jó is) A felfogató bilincs miatt én anno a sörétesre is felműtöttem, bár azon soha nem használtam (mondjuk elég hülyén nézett ki  Vigyorog). Nekem működik, nem is nagyon tervezek klassziker akksis lámpát venni, bár úgy tudom például a Heliatorral még Batmant is segítségül lehet hívni, ha kell. Én a helyedben ledes lámpában gondolkodnék.  Wave
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4591



« Új üzenet #434 Dátum: 2009. Július 29. - 11:09:41 »

Sziasztok!

Még kezdő vadász vagyok, és szeretnék vásárolni egy jó minőségű, de nem csillagos árú fegyverlámpát.
Sokat nézegettem az interneten, de annyi típus van, hogy teljesen tanácstalan vagyok.
Egy biztos, hogy csak olyat szeretnék venni, amely feltölthetős akkuval rendelkezik, mert nem szeretnék kábelekkel kínlódni.
Alföldi területen vadászok, ha ez számít valamit.
Kérem segítségeteket, ha lehet körülbelüli árat is írjatok már, és beszerzési forrást.
Előre is köszönöm.

Ferenc

Vedd fel a kapcsolatot Atti Olvtárssal!

 Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: