Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyver- és egyéb lámpák  (Megtekintve 471978 alkalommal)
Paledog
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


« Új üzenet #405 Dátum: 2009. április 18. - 16:10:22 »

Ha valakinek segít a döntésben. Még egy kép(Sajnos nem a legjobb minőségben). Este 10-kor korom sötétben. Az autó 25m-re volt. Wave
Naplózva

Minden fegyver annyira vadászias,amennyire a forgatója!
Atti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Új üzenet #406 Dátum: 2009. április 21. - 16:08:01 »

Tegnap sötétben vallattuk meg Ferivel és egy másik vadásztárssal a fókuszálható Focuslight F2-t. Nagyon jól állítható fókusz, a szúrófénytől a teljes terítésig, 1db Cree led 3db AAA elemről üzemel. Röviden és tömören szólva vagy hat jó képességű "versenyzőt" (köztük R2-vel szerelt vadállatok és egy Fenix) állva hagyott.
 
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #407 Dátum: 2009. április 22. - 08:22:09 »

Sziasztok!

Fegyverlámpa ügyben szeretnék némi felvilágosítást kérni!
Van egy Kacsa típusú fegyverlámpám,amihez vettem tusba szerelhető foglalatot.A kérésem az lenne,hogy aki már szerelt ilyet,az árulja el nekem hogyan szereljem össze a lámpát,és a fegyver tusába hogyan építsem be a foglalatot és a kapcsolót. Fejvakarás

Köszi előre is!
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #408 Dátum: 2009. április 22. - 10:11:25 »

Szia Trója!

Én azt javaslom, vedd fel Csabával a kapcsolatot! Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #409 Dátum: 2009. április 22. - 10:14:24 »

Sziasztok!

Fegyverlámpa ügyben szeretnék némi felvilágosítást kérni!
Van egy Kacsa típusú fegyverlámpám,amihez vettem tusba szerelhető foglalatot.A kérésem az lenne,hogy aki már szerelt ilyet,az árulja el nekem hogyan szereljem össze a lámpát,és a fegyver tusába hogyan építsem be a foglalatot és a kapcsolót. Fejvakarás

Köszi előre is!

Szia!

Én is néhány Fórumtárstól tanultam meg a csínját-bínját, és úgy készítettem el a sajátom.
Ha a lámpád dugvillás, akkor azzal nincs teendőd. Ha bilincses, le kell a gömbfejről szerelned a bilincset és rászerelni a dugvvillát - de úgy, hogy a gömbfej középvonalában futó furatba bevezeted a két vezetéket és belül bekötöd.
A puskához célszerű valami asztalosműhely-féleség, mert nagyon pontosan kell dolgozni. Én vízszintes tengelyű fúrógépen fúrtam ki a dugvilla-perselyek helyét 50mm távolságra 6,5mm fúróval (szigorúan lerögzített tusa mellett), majd kézi M8 menetfúróval belevágtam a menetet. Ezzel óvatosan dolgozz és jó lesz Kacsint Utána a menet végébe felülről belefúrtam merőlegesen, hogy a leendő kábelt rá tudjam forrasztani a hüvelyekre. A kapcsolót én rejtettre készítettem, azaz esztergáltattam egy 5,5mm átmérűjű "talpas" rudat, aminek befúrtam a hüvellyel párhuzamos furatot a túloldalról, belülről kibújtattam, megfelelő hosszra vágtam, csiszoltam, majd políroztam. Ez a rúd nyomja a beépített kapcsoló gombját. A kapcsolót pedig fektetve építettem be, úgy, hogy felsőmaróval a tusa felső felén vezetve bemartam egy fészket. Amikor az "asztalos" munka kész volt, pillanatragasztóval fixáltam a már beforrasztott vezetékű kapcsolót, majd Pattex műgyantával (3 perc alatt köt majd 24 óra alatt keményedik, de vigyázz, mert nagyon folyik) kiöntöttem körülötte a teret, illetve a dugvilla-hüvelyek végénél is, illetve magát a menetet is ragasztózva hajtottam be, és gyakorlatilag kész volt.
Kényes műveletek, de megfelelő kézügyességgel meg lehet oldani... Pl. Telek Csabinak van ilyen kézügyessége, ennyit biztosan tudok  Bion

Egy kalappal a munkához, várjuk a képeket Kacsint

 Wave Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #410 Dátum: 2009. április 22. - 12:15:49 »

Köszi az instrukciókat,igy már nem is olyan ördöngős,ha kész lesz teszek fel képet!
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #411 Dátum: 2009. április 22. - 12:22:19 »

Köszi az instrukciókat,igy már nem is olyan ördöngős,ha kész lesz teszek fel képet!

Ha valami nem teljesen oké, inkább keresd fel Telek Mestert, Ő nagyon igényes munkát készít! És a hibázási (tus a kukába) lehetőséget is kizárod...  Kacsint
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #412 Dátum: 2009. április 28. - 22:45:36 »

Egy kis érdekesség - a ma olya divatos "P60 lamp assmebly"- re épülő fejlámpa:

http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?t=222588

Ez a P60 külön is rendelhető, így kvázi bármilyen akkupack, ház, miegyéb használható hozzá...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #413 Dátum: 2009. április 28. - 22:49:35 »


Ez a P60 külön is rendelhető, így kvázi bármilyen akkupack, ház, miegyéb használható hozzá...

Akkor csak én vagyok ilyen balfa  , hogy hónapok óta nem tudok szerezni?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #414 Dátum: 2009. április 28. - 22:55:13 »

Akkor csak én vagyok ilyen balfa  , hogy hónapok óta nem tudok szerezni?

Szia Attila!

dealextreme.com

Több féléből is tudsz válogatni Kacsint

 Emelem Lamp
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #415 Dátum: 2009. Május 03. - 23:23:26 »

Sziasztok!

Ma lámpát teszteltem este.
Holdvilág volt, de itthon az udvarban, egy facsoport teljes árnyékában ment a próba, kb 80 méterre.

Tesztalanyok:

- Batlamp külső akkus 85mm foncsorral
- Kacsa külső akkus 85mm foncsorral
- Kacsa külső akkus 60mm foncsorral

Csak szubjektív véleményt tudok mondani, mert fénymérőm nincs, eszerint:
A Batlamp és a nagy foncsoros Kacsa kb. ugyanazt a fényerőt produkálták, azzal a különbséggel, hogy a Kacsa az egyedi izzó miatt a Bat-hez képest borzasztó képet rajzolt... A kis foncsoros Kacsánál a 25mm foncsor-átmérőkülönbség nagyon megmutatta magát, a nagy tesója izzójával is sokkal gyengébben muzsikált, de tökéletesen lehetne mellette is lőni és bírálni a sertevadat, valamint érdekes módon szebb képet rajzolt az izzója.

Mindhárom lámpa bőségesen használható lenne a már aktív "vadkáros időszakban"...

 Emelem Lamp
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #416 Dátum: 2009. Május 07. - 22:07:20 »

Sziasztok!

Ma is volt lámpaszerelés (már szinte mindennapos, jobban mondva bár mindennapos lenne...), egy külső akkus, 5 éves Batlampet kellett rendbetennem egy nagyon jó barátomnak (szokásos vezetékcsere, saruzás, tisztítás, külső szilikonos tisztítás). Ami nagyon meglepett, az az, hogy az elvileg jó minőségű gyári teflonos (extra hajlékony) vezeték 5 évesen úgy nézett ki, mint valamiféle 20 éves MM falkábel...  Ördög
A belső akkus verziónál - bár ott csak belül van néhány vezeték - semmi hasonlatos elöregedési jelet nem tapasztaltam.

 Emelem Lamp
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #417 Dátum: 2009. Május 12. - 21:56:07 »

Sziasztok!

Ma is volt "kisteszt" Mosolyog

Résztvevők:



A kisebb az Ultrafire WF-503B

1x18650 akkus
Cree R2 led
Narancsos reflektor
Utólag (általam) foszforeszkáló kapcsológumival ellátva

A nagyobb a sokak által ismert Ultrafire WF-500 Xenon

2x18650 akkus
20W xenon izzó
Narancsos reflektor
Utólag (általam) lapkapcsolóval ellátva

Mindkettő szuper kis lámpa, a WF-500 már fegyverlámpaként is sokaknál bizonyított, nagyon jó fényű, a viszonylag nagy szórás ellenére is. A kicsi viszont nagyon pozitív csalódás! Nagyon igényes, prémium szintű megumkálás minden részletre kiterjedően (sehol egy sorja, igényes víztiszta O-gyűrűk, igényes eloxálás...), ráadásul a fénye nagyon jól fókuszált, szűk fénycsóva, melynek meggyőzött az ereje is, mert 80-100ig kb azt tudja, mint a "nagytestvér". Vannak vele terveim Kacsint  Ördög

 Emelem Wave Lamp
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #418 Dátum: 2009. Május 14. - 23:19:12 »

A legújabb gyártmány:

Batlamp belső akkus fegyverlámpa
GE 20W G4 bi-pin halogén izzó
Sony CycleEnergy 2700mAh AA akkuk
Kiegészítő billenőkapcsoló
KaCsa dugvillás konzol

Azt hiszem, ez véglegesen megmarad Mosolyog



Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #419 Dátum: 2009. Május 15. - 17:14:04 »

Te meg egy "hitvány" belső akkus lámpa...és véglegesen marad mi???  Ördög Ördög Bion Bion Nyihi Nyihi
(Ja igen, marad, amíg nem lesz egy jobb összebuherálva.)
Naplózva
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: