Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 47   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vadászat etikai kódexe, vadászati tradíciók  (Megtekintve 204808 alkalommal)
Szikura Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46



« Új üzenet #45 Dátum: 2008. április 29. - 19:06:36 »

Sziasztok.El tudná valaki küldeni e-mailban Az igaz vadász tízparancsolatát?Nem sikerül a linket jól megnyitni.Köszi.
Naplózva

Üdvözlettel:Szikura Ádám
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #46 Dátum: 2008. április 29. - 20:36:18 »

Sziasztok.El tudná valaki küldeni e-mailban Az igaz vadász tízparancsolatát?Nem sikerül a linket jól megnyitni.Köszi.


Ahol ki van írva, hogy "A4 nyomtatható méret", az alatta lévő linkre ráklikkelsz, bejön nagyon nagy méretben. Lemented, és nyomtathatod.
Ha mégsem megy jelezd és küldöm!  Kacsint
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #47 Dátum: 2008. április 30. - 13:25:39 »



Az ilyesmi sem öregbíti a hírünket.


De legalább jól összehord a cső....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #48 Dátum: 2008. április 30. - 13:33:07 »

eegen...
Naplózva
Szikura Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46



« Új üzenet #49 Dátum: 2008. Május 01. - 15:44:49 »

Sziasztok.El tudná valaki küldeni e-mailban Az igaz vadász tízparancsolatát?Nem sikerül a linket jól megnyitni.Köszi.


Ahol ki van írva, hogy "A4 nyomtatható méret", az alatta lévő linkre ráklikkelsz, bejön nagyon nagy méretben. Lemented, és nyomtathatod.
Ha mégsem megy jelezd és küldöm!  Kacsint

Ezzel a linkel van bajom, nem jön be a nagy kép.Ezért lenne jó megkapnom.Köszi.
Naplózva

Üdvözlettel:Szikura Ádám
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #50 Dátum: 2008. Május 01. - 15:48:18 »

Sziasztok.El tudná valaki küldeni e-mailban Az igaz vadász tízparancsolatát?Nem sikerül a linket jól megnyitni.Köszi.


Ahol ki van írva, hogy "A4 nyomtatható méret", az alatta lévő linkre ráklikkelsz, bejön nagyon nagy méretben. Lemented, és nyomtathatod.
Ha mégsem megy jelezd és küldöm!  Kacsint

Ezzel a linkel van bajom, nem jön be a nagy kép.Ezért lenne jó megkapnom.Köszi.

Küldöm, nálam bejön hibátlanul. Az adatlapodon szereplő mailcímre ment.
 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Szikura Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46



« Új üzenet #51 Dátum: 2008. Május 01. - 22:44:38 »

Sziasztok.El tudná valaki küldeni e-mailban Az igaz vadász tízparancsolatát?Nem sikerül a linket jól megnyitni.Köszi.


Ahol ki van írva, hogy "A4 nyomtatható méret", az alatta lévő linkre ráklikkelsz, bejön nagyon nagy méretben. Lemented, és nyomtathatod.
Ha mégsem megy jelezd és küldöm!  Kacsint

Ezzel a linkel van bajom, nem jön be a nagy kép.Ezért lenne jó megkapnom.Köszi.

Küldöm, nálam bejön hibátlanul. Az adatlapodon szereplő mailcímre ment.
 Wave

Megjött, kössz.
Naplózva

Üdvözlettel:Szikura Ádám
Bandi
Vendég
« Új üzenet #52 Dátum: 2008. Május 14. - 18:24:25 »

A következő képeket egy nemzetközi honlapon találtam.Látható hogy egyeseknek van pofájuk ilyen képeket feltenni,és a kommenteknél sem szól rájuk senki hogy valami nem stimmel.
Érdemes megfigyelni az ízlésesen elkészített terítékéket,illetve a vadászias öltözéket.Az első képen lévő jóember például gondolom diszkóba indult,csak vadászat lett belőle.
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #53 Dátum: 2008. Május 15. - 10:35:41 »

Nem hiszed el, csak futólag pillantottam a képekre és már írni akartam, hogy tiltakozzak....
Még jó, hogy elolvastam az írásodat, mert nagyon megbántottalak volna.
Valóban megbotránkoztató képek, jobb lett volna náhány fülest kiosztani, mint a netre rakni ezeket.
 Nem Nem Nem Nem Nem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #54 Dátum: 2008. Május 15. - 11:18:07 »

Nem egészen értem a felháborodásokat.

A képekből világosan kitűni, hogy az amerikai kontinensen készültek. Náluk nem a mi fogalamink szerinti vadásziasságról beszélhetünk, ott egész mást jelent a vadászat, még akkor is, ha igaz vadász az ember. Rómában mint a rómaiak, idehaza egy ilyen képért valóban kijár a pofon, de Michiganben ez így megy.

Ami az öltözéket illeti. Nekem is van hasonló kabátom, mégpedig Deerhunter márkajelzéssel, igaz vadászatra esezmben sem jutott felvenni, a '90-es években viszont ez streetwear volt. Előtte és utána viszont - ott - vadász, horgászkabátnak számított. A farmer is hozzátartozik az amerikai hagyományokhoz, ilyen szempontból a fiatalember akár hagyománytisztelőnek is tekinthető. A legalsó képhez: a láthatóság ott fontos szempont, néhány államban csak ilyen szerkóban lehet vadászni.

Szóval nem értelek Titeket.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #55 Dátum: 2008. Május 15. - 11:34:27 »

Viktor!

Értem én, hogy mit akarsz mondani de.....

- az apja füléért kell ráülni az elejtett vadra?
-még mindig szintén az apja füléért kell a meglőtt disznót a valagára ültetve fényképezni?
-és már csak azért is, az apja búbánatos, büdös füléért kell targonca villán fotózni az elejtett vadat?

A büdös bunkó az Michigenben is egy nagy büdös bunkó.... Fa testápoló
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 15. - 11:56:34 írta Viktor » Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #56 Dátum: 2008. Május 15. - 11:37:34 »

Lehetséges hogy így van Viktor,de nekem akkor is szokatlan ráülni a vadra.Az utolsó képen is az volt a furcsa,hogy "felültetett" disznóval fényképeszkednek.De elhiszem neked hogy ott ez így van,én még nem jártam Amerikában(amennyiben ott készültek,de én szerintem is valószínű),de nekem legalábbis furcsa.
Üdv.
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #57 Dátum: 2008. Május 15. - 11:40:00 »

Hát igen. Az öltözék egy dolog, én aláírom, hogy ott ez a hagyomány. Elég érdekes hagyomány, azt meg kell hagyni.
De azért az elejtett vadat ott is lehetne tisztelni, ha nem is nagyon akarják, de legalább ne üljön rá, ha teheti.  :ASS
Ezt a targoncát észre se vettem, amíg Steve nem írtam...
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Bandi
Vendég
« Új üzenet #58 Dátum: 2008. Május 15. - 11:42:38 »

Elnézést hogy ha vitát generáltam,ha a moderátorok úgy gondolják,hogy mivel ez egy nyitott fórum,és a képek ártanak a vadászat megítélésének,akkor töröljék a hozzászólásomat.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #59 Dátum: 2008. Május 15. - 11:43:30 »

Üdv!

Azt hiszem a vadászati kultúrához az is hozzátartozik, hogy tiszteletben tartsuk más népek szokásait. Más kultúrákban más hagyományok - szokások alakultak ki, ettől ők nem rosszabbak és nem is jobbak nálunk. Hiba lenne a világ minden táján elvárni hogy a német vadászati hagyományok szerint viselkedjenek. Ez csak Európában dívik, -annak is csak egy részén- meg a volt német gyarmatokon.

Lehet hogy ti megbotránkoztok az ő öltözékükön, ők meg értetlenül nézik a zöld lódent meg a bőrnadrágot. És talán valami érthetetlen barbár ritusnak tartják a véres gally kalap mellé tűzését.
Vannak olyan részei a világnak, ahol a vadászat nem ünnep a vadászembernek, hanem a mindennapok része, ennek megfelelően viszonyulnak és öltöznek hozzá.

Azt tudomásul kellene venni hogy a német alapokon nyugvó vadászati kultúra nem az egyetlen, és kizárólagosan értékes vadászati hagyományrendszer ezen a bolygón. Mi ebben élünk, de pl az arab világban a solymászatnak és agarászatnak olyan évezredes, mai napig élő tradiciói vannak, olyan szigorú szabályrendszerrel hogy valami döbbenet! De szerintem ők nem várják el a világ más részein élő vadászoktól hogy fehér burnuszban vadásszanak, pedig náluk az az egyetlen illendő viselet ilyen alakalomra.

Aztán hogy a vadat hogy kezelik az más kérdés, de az öltözeteket ne tessék fikázni.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 47   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: