Oldalak: 1 ... 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 [362] 363 364 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 584290 alkalommal)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #5415 Dátum: 2023. Augusztus 01. - 18:30:52 »

Ok, de - szerintem - vadászatra jogosultként akkor sincs jogalapom az elütött vad értékét kérni az autóstól, mert amíg el nem ütötte, addig az államé volt.
Tehát max. az állam perelhetné az autóst a vad értéke miatt.
Nem?

Persze csak laikusként próbálok jogászkodni, ergo ez szinte csak fingreszelés  Vigyorog

Röviden válaszolok tényleg tisztelettel: az.  Vigyorog
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #5416 Dátum: 2023. Augusztus 02. - 11:39:17 »

Ok, de - szerintem - vadászatra jogosultként akkor sincs jogalapom az elütött vad értékét kérni az autóstól, mert amíg el nem ütötte, addig az államé volt.
Tehát max. az állam perelhetné az autóst a vad értéke miatt.
Nem?

Persze csak laikusként próbálok jogászkodni, ergo ez szinte csak fingreszelés  Vigyorog
Az én értelmezésem szerint, tiszta, hogy a vad az államé, de te gazdálkodsz vele, húzod hasznait, viseled terheit, ergó egy ütközésnél jövőbeni haszontól esel el, vagyis kár ért.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #5417 Dátum: 2023. Augusztus 03. - 14:31:23 »

 
Röviden válaszolok tényleg tisztelettel: az.  Vigyorog

 Igen  Vigyorog

 S.Peti
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
rem223
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215


« Új üzenet #5418 Dátum: 2023. Augusztus 10. - 11:59:36 »

Üdv! Kerestem de nem találtam jogszabályt arra ,hogy mekkora távolságra (m-ben) lehet szórót létesíteni közúttól, megkülönböztet -e fő utat  ill.normál közutat .- ha tudnátok valami útmutatást adni megköszönném.
Naplózva
nyuszt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #5419 Dátum: 2023. Augusztus 12. - 17:29:08 »

Úgy rémlik mintha 100m lenne az adott védőtávolság ahol létesíthető szóró , de ez egyáltalán nem biztos csak halvány emlék.
Naplózva
rem223
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215


« Új üzenet #5420 Dátum: 2023. Augusztus 12. - 18:18:09 »

OK.Köszönöm ,meg kutakok én  is bár az én kis buta logikam szerint ugyanúgy lenne mint a lakott területtől való távolság bár úgy sejtem akkor sok szabálytalan szóró tlehetne takálni :
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #5421 Dátum: 2023. Augusztus 13. - 13:18:37 »

Erre szerintem nincs leírva konkrét távolság sehol.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #5422 Dátum: 2023. Augusztus 15. - 19:52:47 »

Üdv! Kerestem de nem találtam jogszabályt arra ,hogy mekkora távolságra (m-ben) lehet szórót létesíteni közúttól, megkülönböztet -e fő utat  ill.normál közutat .- ha tudnátok valami útmutatást adni megköszönném.

Régen 200m volt. Azóta lehet, hogy kimaradt a paragrafusokból!
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9920



« Új üzenet #5423 Dátum: 2023. Augusztus 17. - 07:34:27 »

https://www.agroinform.hu/erdo_vadgazdalkodas/ha-oroklod-vagy-ajandekba-kapod-nem-kell-ujra-vizsgaztatnod-66531-001
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #5424 Dátum: 2023. Augusztus 17. - 10:58:11 »

Üdv! Kerestem de nem találtam jogszabályt arra ,hogy mekkora távolságra (m-ben) lehet szórót létesíteni közúttól, megkülönböztet -e fő utat  ill.normál közutat .- ha tudnátok valami útmutatást adni megköszönném.

Üdv:   Méterben kifejezett távolságot nem igen fogsz találni a hatályos normákban, viszont megjelent ill. benne hagyták a felróható magatartás fogalomkörét mint szokásos gumi fogalmat. Ezt sokféle módon meg lehet valósítani, egyrészt direkt és indirekt módon a vadnak a közvetlen hajtásával terelésével zavarásával abba az irányba ahol esetleg balesetet okozhat vagy veszélyt jelenthet a mozgása, a másik a vadat valamilyen módom akár táplálkozási, szaporodási vagy egyéb tulajdonságainak kihasználásával olyan terület felé csalni ahol balesetet okozhat vagy veszélyt jelenthet. Nos, hogy ezt a felróható magatartást mikor valósítom meg a cselekedetemmel, azt minden esetben egyedileg kell vizsgálni szerintem métertől függetlenül. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #5425 Dátum: 2023. Augusztus 17. - 11:09:13 »

Üdv:   Méterben kifejezett távolságot nem igen fogsz találni a hatályos normákban, viszont megjelent ill. benne hagyták a felróható magatartás fogalomkörét mint szokásos gumi fogalmat. Ezt sokféle módon meg lehet valósítani, egyrészt direkt és indirekt módon a vadnak a közvetlen hajtásával terelésével zavarásával abba az irányba ahol esetleg balesetet okozhat vagy veszélyt jelenthet a mozgása, a másik a vadat valamilyen módom akár táplálkozási, szaporodási vagy egyéb tulajdonságainak kihasználásával olyan terület felé csalni ahol balesetet okozhat vagy veszélyt jelenthet. Nos, hogy ezt a felróható magatartást mikor valósítom meg a cselekedetemmel, azt minden esetben egyedileg kell vizsgálni szerintem métertől függetlenül. Emelem


Én úgy gondolom, hogy felelősen kijelenteni, hogy x méter esetében veszélyt okoz egy szóró vagy mit tudom én mi, és x méter esetében már veszélytelen, azt nem lehet. Erre vonatkozóan nincsenek kialakult normák de ha valaki vállalkozik erre akkor annak sok sikert kívánok. Példák igazolják, hogy a vad igen nagy távot is képes az élelemért megtenni, de lehetnek olyan élethelyzetek, hogy ha zavarják sem megy abba az irányba különböző okok miatt.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
rem223
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215


« Új üzenet #5426 Dátum: 2023. Augusztus 17. - 13:27:24 »

Köszönöm! Sajnos csak közlekedőként érint a dolog  van egy váltó az út mellett amin kivancsiságból vegigmentem és a végén  ott volt a szóró kb 120 m-re, de én itt főképp a lövés utáni esetleges menekülés végy sebzés esetére gondoltam. Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5427 Dátum: 2023. Augusztus 19. - 17:11:50 »

Üdv:   Méterben kifejezett távolságot nem igen fogsz találni a hatályos normákban, viszont megjelent ill. benne hagyták a felróható magatartás fogalomkörét mint szokásos gumi fogalmat. Ezt sokféle módon meg lehet valósítani, egyrészt direkt és indirekt módon a vadnak a közvetlen hajtásával terelésével zavarásával abba az irányba ahol esetleg balesetet okozhat vagy veszélyt jelenthet a mozgása, a másik a vadat valamilyen módom akár táplálkozási, szaporodási vagy egyéb tulajdonságainak kihasználásával olyan terület felé csalni ahol balesetet okozhat vagy veszélyt jelenthet. Nos, hogy ezt a felróható magatartást mikor valósítom meg a cselekedetemmel, azt minden esetben egyedileg kell vizsgálni szerintem métertől függetlenül. Emelem
Kirendelt szakértőként vettem részt egy peres ügyben.
Vad-gépjármű randevú, igen tetemes kárértékkel.
Tábla nem volt, de az adott útszakaszon és annak közelében az utóbbi 5 évben csak egy vadgázolás volt regisztrálva.
Így nem volt vadveszélyes útszakasznak tekinthető sem.
A baleset környékét alaposan bejártam, rögzítve, hogy  az út mentén gazdálkodó vadászatra jogosultak (pont terület határ volt a 2 számjegyű
főút) egyike sem folytatott látható módon olyan tevékenységet, ami a vadat az út mellé csalogatta volna.
A vadászati napló alapján vadászati tevékenységet egyikük sem végzett a baleset időpontjában, sehol a vadászterületen.
A gépkocsi vezető ügyvédje mégis kérte a felróható magatartást mindkét vadászatra jogosult részére megállapítani, mondván:
A balesetért együttesen ők a felelősek, mert miért nem lőtték ki már korábban azt az egyedet?
Hiszen ha ez megtörténik még a balesetet megelőzően, akkor az ahhoz vezető veszélyhelyzet sem következhetett volna be…  Fej a falba Fej a falba Fej a falba

Szerencsére a bíró esze nem a csizmaszárban volt elrakva.
Megkérdezett engem is, hogy mi a véleményem a felvetéssel kapcsolatban?
Elmondtam, hogy a megvizsgált dokumentumok alapján mindkét vadászatra jogosult túlteljesítette az adott vadfaj, adott nemére vonatkozó, határozatban foglalt éves elejtési tervét. Így az nem róható fel egyiknek sem, hogy túlzott létszámban tartaná a vadat a területén. Mivel én még  egyetlen nagyvad szemében sem láttam jelét olyan elvágyódásnak, ami alapján feltételezhető lenne egy egyedről, hogy a közeli, vagy távoli jövőben öngyilkos merényletre készül a közúton, ez nem lehet a vadászatkor válogatási szempont.
Egyébként pedig, mivel a baleseti helyszín 150 méterre volt egy négyes útkereszteződéstől, ahol újabb másik két vadászatra jogosult is kapcsolódik ezekhez a vadászterületekhez, feltételezve azt, hogy egy szabadon mozgó nagyvad minden bizonnyal már azokon a vadászterületeken is megfordult, ezen az alapon az ő felelősségüket is számon lehetne kérni az ügyvéd úr logikáját követve, de az már erősen feszegetné a színpadi abszurditás kereteit is.
A bíró első fokon lezárta az ügyet azzal, hogy ki-ki viseli a maga kárát.
Persze nem nyugodott bele a károsult és elvitte másodfokra, ahol nagyon rövid időn belül helybenhagyták az első döntést.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #5428 Dátum: 2023. Augusztus 19. - 21:13:18 »

Még 17 előtt, a hatóság egy az úttól 180 méterre lévő lest 200 méterre rakatott velem. Minap láttam egy az M7 kerítésére épített lest.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #5429 Dátum: 2023. Szeptember 21. - 20:55:38 »

Ha a beírókönyvet olyan helyre teszik, ami kamerával megfigyelt, vet ez fel személyiségjogi problémákat? Magyarul, meg lehet-e figyelni kamerával a beírókönyvet?
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 [362] 363 364 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: