Oldalak: 1 ... 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 [1137] 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 ... 1398   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő  (Megtekintve 1161120 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #17040 Dátum: 2017. December 14. - 10:02:49 »

Kár ilyet leírni ex katedra, mert tényszerűen ez sem igaz. Írd, hogy "alig volt", vagy "kevesen voltak", de hogy senki, az szimplán hülyeség.

 Na de pártfőtitkár nem lehetett és az már diszkrimináció !     Röhög
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #17041 Dátum: 2017. December 14. - 10:49:37 »

Tudod mekkora baromságot beszélsz már nem először ebben a témában?  
Nem tudom, te merre jártál -ha jártál akkoriban egyáltalán vadászok között- de nyugodtan mondhatom, én az ország minden pontján találkoztam sok olyan egyszerű munkás és paraszt vadásszal, akik soha életükben egyetlen pártnak sem voltak a tagjai.  Persze találkoztam párt és más vezetőkkel is, de arányaiban meg sem közelítették a többit, és a mostaniakat.  Mit gondolsz mért hívták a vadászok nagy részét parasztpuskásnak?  
Én 1970 március 12.-én lettem felvéve. Ugyan az év Június 2.-án érettségiztem rendes nappali tagozaton. Tehát 18 és fél éves voltam,  középiskolás, és még KISZ tag sem voltam!  
A 32 fős vadásztársaságunkban volt 2 orvos, egy erdő és bányamérnök, egy a Magyar Rendőr újság fotósa, egy  katona tiszthelyettes, egy pénzügyi osztályvezető  és a többi a Láng Gépgyár dolgozója, nem vezetők meg irodisták, hanem kovács, lakatos, vasöntő, esztergályos, műszaki rajzoló, ... vagy a helyi tsz alkalmazottja traktoros, raktáros, gépszerelő, meg az isten sem tudja mi. De volt kocsmáros, (nem mászek) hentes, stb  Én is  gyári esztergályosként dolgoztam, én sem tartoztam sehova!  Két párttagja volt a vadásztársaságnak, és mindkettő kétkezi melós.  Volt egy miniszterhelyettes tagunk is, azt nem tudom tagja volt e, de ha igen ő volt a harmadik. Akkor miről beszélsz?

De, hogy egy kicsit nyissak a látókörödön, azt is elárulom, hogy még belügyminisztériumban egy kiemelt fóőelőadói beosztázhoz sem kellett  párttagnak lenni!  (pl. nekem  sem)

Tudod, nagyon érdekes az élet, és főleg az internet világa.  1970- 1997 között (kivéve a két év sorkatonaságot) a vadásztársaságom vezető tisztségviselője voltam.  Előfordult, még egy általam protezsált barátommal is, hogy a társaság pár hónapos kérelmét elutasíta azzal, hogy emberi hozzáállása miatt a tagság a felvételét nem fogja támogatni, hitegetni nem szeretnénk, ezért keressen más társaságot.  (Csak annyi történt, hogy az egyik vadásztársunkra azt mondta, hogy "ki az a vén fasz"? és meghallották többen.)  Egy másik ember itt van az interneten (Nem a fórumon)  hozzád hasonlóan azt mesélte, hogy azért nem került felvételre anno Makádra, mert nem volt politikai kötődése a rendszerhez, és nem volt elég protekciója!   Amikor válaszoltam neki, hogy ki vagyok, leírtam, hogy mi is történt valójában, és hogy egy fiatal lórévi tsz tag (talán tehenész)  lett helyette felvéve minden hátszél nélkül, és párttagság nélkül.  Egyből kilépett a csoportból!

Mi már nem először vitatkozunk ezen, de te csak ezt fújod évek óta. Ha nem voltál egyetlen vt tagja sem anno, honnan tudod, hogy párttagvolt mind?
Hidd el nagyon sokan beszélnek mellé, hivatkoznak arra, hogy azért nem lett tag, mert nem volt párttag, pedig  egyszerűen csak nem kellett az adott tagságnak a személye!

 Igen Igen Igen

Maxximálisan egyetértek. Nálunk is túlnyomó többségben voltak a tősgyökeres falusi emberek. Gyári munkások, bányászok, tsz-tagok, stb... Persze ott volt a tanácselnök is, a párttitkár is és egyebek. De ott volt a nagybátyám is, aki 69-től maszek kőműves volt. Meg abban is biztos vagyok, ha valakit nem vettek fel, az nem a piros könyv hiányán múlt. És ezt két társaságról is tudom állítani. Az egyik a Taktaközi Nimród, a másik az Egyesült Tarnavölgye. Mindkettő megatársaság volt anno, mind a területét, mind a tagok számát tekintve.  Tehát volt merítési lehetőség bőven. Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #17042 Dátum: 2017. December 14. - 11:41:15 »


Nem tudom mi az, hogy kiemelt főelőadó......


Tudtommal az egész  állami szférában -de a minisztériumokban biztosan - használatos beosztások egyike. Van a segédelőadó. az előadó, a főelőadó, és a kiemelt főelőadó. Ezután  az alosztályvezetők (osztályvezető helyettes ) és az osztályvezetők vannak.  A fegyveres testületeknél a rendfokozat a beosztás függvényében érhető el. Tiszt, főtiszt nem lehet az aki nem rendelkezik felsőfokú végzettséggel és legalább főelőadói beosztással.  A főelőadó és kiemelt főelőadó beosztás betöltéséhet alapfeltétel a felsőfokú szakmai végzettség. Akkor én a BM költségvetését csináltam, késöbb pedig pü. ellenőr voltam.  
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #17043 Dátum: 2017. December 14. - 12:01:31 »

Nem dolgoztam soha az állami szférában, az önkormányzatiban valamennyit, de emlékeim szerint ott az ehhez hasonló elnevezés nem beosztás, hanem besorolási cím.
Közszférában eltöltött idő után jár.
Fogalmazó, tanácsos, főtanácsos meg ilyesmik.
Tehát mondjuk egy adóügyi ügyintéző beosztása az adóügyi ügyintéző, és ha elég öreg hozzá, akkor mondjuk főtanácsos.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #17044 Dátum: 2017. December 14. - 12:26:42 »

Nem dolgoztam soha az állami szférában, az önkormányzatiban valamennyit, de emlékeim szerint ott az ehhez hasonló elnevezés nem beosztás, hanem besorolási cím.
Közszférában eltöltött idő után jár.
Fogalmazó, tanácsos, főtanácsos meg ilyesmik.
Tehát mondjuk egy adóügyi ügyintéző beosztása az adóügyi ügyintéző, és ha elég öreg hozzá, akkor mondjuk főtanácsos.

Na, az adóügyi ügyintéző kb. adóügyi segédelőadónak, előadónak......felel meg, iskolai végzettség stb alapján.  Igen, amiket felsoroltál az egy cím, egy titulus.  A polgári életben és a fegyveres testületek polgári állományában
 is van ez a tanácsos, főtanácsos titulus, amelyik valóban a közszférában eltöltött idő után szól, és jár vele havi pár ezer forint is.  A fegyveres testületeknél külön kikötés, hogy a tanácsosi.... címekhez nem csak az éveket veszik figyelembe, hanem azt egy adott munkakőrben kell eltölteni.  Pl húsz éve bérszámfejtő.  A hivatásos állomány illetménye két részből tevődik össze.  Van a beosztás után járó rész (ez a meghatározó) és van a rendfokozati.  Még az elérhető rendfokozat, vagy az, hogy valaki egyáltalán hivatásos állományba kerüljön azt is a beosztási helye,  státusza határozza meg.  Pl. lehet három diplomád, lehet magas, még osztályvezetői munkaköröd is, ha a státusz amit betöltesz nem hivatásos hely, harminc év után sem leszel hivatásos állományú. (Lásd a Belügyminisztérium teljes állománya már polgári alkalmazott.)
Sőt!  Ha hivatásos vagy, de a munkaköröd visszaminősítik polgárivá, elveszted a hivatásos állományodat is, ha csak nem tudsz valami másik hivatásos munkakőrbe elhelyezkedni. Ugyan ez vonatkozik a rendfokozatra is.   Ezeknél jobban már csak a sz@rt lehet megkeverni! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #17045 Dátum: 2017. December 14. - 12:29:47 »

Nem dolgoztam soha az állami szférában, az önkormányzatiban valamennyit, de emlékeim szerint ott az ehhez hasonló elnevezés nem beosztás, hanem besorolási cím.
Közszférában eltöltött idő után jár.
Fogalmazó, tanácsos, főtanácsos meg ilyesmik.
Tehát mondjuk egy adóügyi ügyintéző beosztása az adóügyi ügyintéző, és ha elég öreg hozzá, akkor mondjuk főtanácsos.

Óóóó ! A fegyvereseknél tudják ám halmozni és variálni . Hát csoda hogy összefo@a magát a hallgató ha bemegy vizsgázni .   Ördög

https://rtk.uni-nke.hu/oktatasi-egysegek/kriminalisztikai-intezet/kriminaltechnikai-tanszek
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #17046 Dátum: 2017. December 14. - 19:20:46 »

Na, az adóügyi ügyintéző kb. adóügyi segédelőadónak, előadónak......felel meg, iskolai végzettség stb alapján.  Igen, amiket felsoroltál az egy cím, egy titulus.  A polgári életben és a fegyveres testületek polgári állományában
 is van ez a tanácsos, főtanácsos titulus, amelyik valóban a közszférában eltöltött idő után szól, és jár vele havi pár ezer forint is.  A fegyveres testületeknél külön kikötés, hogy a tanácsosi.... címekhez nem csak az éveket veszik figyelembe, hanem azt egy adott munkakőrben kell eltölteni.  Pl húsz éve bérszámfejtő.  A hivatásos állomány illetménye két részből tevődik össze.  Van a beosztás után járó rész (ez a meghatározó) és van a rendfokozati.  Még az elérhető rendfokozat, vagy az, hogy valaki egyáltalán hivatásos állományba kerüljön azt is a beosztási helye,  státusza határozza meg.  Pl. lehet három diplomád, lehet magas, még osztályvezetői munkaköröd is, ha a státusz amit betöltesz nem hivatásos hely, harminc év után sem leszel hivatásos állományú. (Lásd a Belügyminisztérium teljes állománya már polgári alkalmazott.)
Sőt!  Ha hivatásos vagy, de a munkaköröd visszaminősítik polgárivá, elveszted a hivatásos állományodat is, ha csak nem tudsz valami másik hivatásos munkakőrbe elhelyezkedni. Ugyan ez vonatkozik a rendfokozatra is.   Ezeknél jobban már csak a sz@rt lehet megkeverni! Mosolyog


Szia Attila!

A tanácsosi és főtanácsosi címeket (talán volt még címzetes is) a fegyveres testületeknél a vezető beosztásokban ténykedő emberkéknek osztogatták. Beosztotti állományban hiába töltöttél egy helyen évtizedeket és végezted kiemelkedően a munkádat, ilyen címet nem kaphattál. Ezt csak a parancsnoki állománynak találták ki viszonzásul az "önzetlen" munkájukért. Egyfajta állami jutalom, ahol nem kevés havi fix apanázzsal megköszöni állambácsi, hogy szétszívatod a beosztottjaidat. És ez élethosszig jár, tehát a nyugállományba vonultak is kapják életük végéig.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #17047 Dátum: 2017. December 14. - 19:52:21 »

Szia Attila!

A tanácsosi és főtanácsosi címeket (talán volt még címzetes is) a fegyveres testületeknél a vezető beosztásokban ténykedő emberkéknek osztogatták. Beosztotti állományban hiába töltöttél egy helyen évtizedeket és végezted kiemelkedően a munkádat, ilyen címet nem kaphattál. Ezt csak a parancsnoki állománynak találták ki viszonzásul az "önzetlen" munkájukért. Egyfajta állami jutalom, ahol nem kevés havi fix apanázzsal megköszöni állambácsi, hogy szétszívatod a beosztottjaidat. És ez élethosszig jár, tehát a nyugállományba vonultak is kapják életük végéig.

Szerintem nem kéne ezt tovább erőltetni.
Egy vadászfórumon, pláne egy "vadászbaleset" topikban semmi helye - szerintem -, és tényleg csak az nyilatkozzon egy oda való topikban, aki a hazai közigazgatás egészében tényleg képben van. Óriási sületlenségek íródnak le, és némely hozzászólás olyan stílust is kihoz egyesekből, amin tényleg le vagyok döbbenve..... Fejvakarás Fejvakarás Rííí
 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2017. December 14. - 20:00:20 írta Voldi » Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #17048 Dátum: 2017. December 14. - 21:11:46 »

Szia Bferi!  Emelem

Nagyon tévesek a témával kapcsolatos ismereteid ezért félrevezetők is! De Hoszlavikának van igaza, ez nem ide való.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #17049 Dátum: 2017. December 14. - 22:04:40 »

Szia Bferi!  Emelem

Nagyon tévesek a témával kapcsolatos ismereteid ezért félrevezetők is! De Hoszlavikának van igaza, ez nem ide való.
Általános társalgó
"Nyugodtan társaloghatsz bármiről ebben a fórumban"
Most  akkor idevaló,vagy nem?
Társaloghatunk bármiről,vagy nem?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #17050 Dátum: 2017. December 14. - 22:09:35 »

Általános társalgó
"Nyugodtan társaloghatsz bármiről ebben a fórumban"
Most  akkor idevaló,vagy nem?
Társaloghatunk bármiről,vagy nem?
Szia Bferi!  Emelem

Nagyon tévesek a témával kapcsolatos ismereteid ezért félrevezetők is! De Hoszlavikának van igaza, ez nem ide való.
A téma a Vadászbalesetesből lett átemelve. Attila nem vette észre,hogy új helyre kerültek a hozzászólások.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #17051 Dátum: 2017. December 15. - 07:51:30 »

Általános társalgó
"Nyugodtan társaloghatsz bármiről ebben a fórumban"
Most  akkor idevaló,vagy nem?
Társaloghatunk bármiről,vagy nem?

 S.Peti    Igen
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #17052 Dátum: 2017. December 15. - 08:33:35 »

Általános társalgó
"Nyugodtan társaloghatsz bármiről ebben a fórumban"
Most  akkor idevaló,vagy nem?
Társaloghatunk bármiről,vagy nem?

Persze, ami nem ütközik az alapelvekbe!     pl. politika, stb.! 
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #17053 Dátum: 2017. December 15. - 09:11:47 »

http://www.bumm.sk/regio/2017/12/14/egyre-tobb-vadaszkutya-pusztul-el-a-vaddisznok-miatt

Igaz, hogy szlovákiai hír, de elég közeli
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #17054 Dátum: 2017. December 15. - 10:04:40 »


Tegnapelőtt olvastam a FB-on, hogy a Dani fiatalabbik kutyáját, a Darázst is elvitte.  Rííí
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Oldalak: 1 ... 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 [1137] 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 ... 1398   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: