Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Receptgyűjtemény  (Megtekintve 161195 alkalommal)
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #495 Dátum: 2012. November 18. - 18:14:49 »


Libatepertős-szilvalekváros kalács
Tűzrőlpattant | 2012-11-17 07:30:00
Címkék: libatepertő, kalács, szilvalekvár, Márton-nap

Eredetileg szilváspapucsnak szántam a Márton napról megmaradt libatepertőt, de aztán kísérletező jó kedvemben támadt egy jobb ötletem, amit nem bántam meg!

De beszéljenek helyettem a képek.

 

 

Hozzávalók:

40 dkg liszt

4 dkg cukor

1 kk só

40 ml olaj

½ cs. instant élesztő

1 tojássárgája

2 dl tej

 

A töltelékhez:

10 dkg libatepertő, só, őrölt bors

szilvalekvár

 

A hozzávalókból közepesen lágy kelttésztát gyúrunk, és a duplájára kelesztjük.

Ha megkelt a tészta, két cipóra osztjuk, majd pár percig pihentetjük, hogy könnyen tudjuk nyújtani. Mindkét cipóból azonos nagyságú téglalapot nyújtjuk, az egyiket megkenjük szilvalekvárral, a másikat pedig megszórjuk az apróra vágott libatepertő só, bors keverékével, és mindkettőt feltekerjük mint a beiglit. Összefonjuk a két rudat, végül egy megfelelő hosszúságú sütőpapírral bélelt püspökkenyér formába helyezzük. Meleg helyen a duplájára kelesztjük, és megkenjük a tetejét a maradék tojásfehérjével. 170 fokon 40 percig sütjük.

Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #496 Dátum: 2013. Február 03. - 12:08:27 »

Német hús, alias Johan Lafertől!

Vastag szeletekre vágjuk a karajt majd zsebet vágunk az oldalába s ki klopfoljuk, sózzuk borsozzuk.
Töltelék:
20 dkg sertés máj darálva,
pirított zsemlekocka,
2 tojás,
só, bors, majoranna,
1 apróra vágott hagyma.
 A zsíron megpirítjuk a hagymát (karikára vágott zöld paprikával) majd a darált májat is belepirítjuk, s félre tesszük.
A zsemlekockát pirítás után összekeverjük és a husikba töltjük, fogpiszkálóval lezárjuk, hogy a töltelék ki ne folyjon.
Párolás:
A töltött husit mindkét oldalát margarinon megpirítjuk, majd hozzá adjuk a félbevágott vöröshagymát és fokhagymát héjastól valamint rozmaringot.
Felöntjük vízzel és 2-3 dl fehérborral, majd készre párolom(ha elfőtte a levét borral pótolom).
Köret:
Petrezselymes főt burgonya a husi leszűrt szaftjával meg locsolva.
Fejes saláta vagy uborka salátával tálalva.

És utána valami jó kis borocska!

Jó étvágyat mindenkinek!
felöntjük vízzel és fehér
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Coachman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115



« Új üzenet #497 Dátum: 2013. Február 04. - 20:23:47 »

Üdv !  Emelem  

Gondoltam megosztom veletek sváb nagyanyám krumplis pogácsa receptjét.



Hozzávalók:  1 kg liszt, 1/2 kg disznózsír, fél élesztő, pici tej, 1,5 kg krumpli, 4-5 kávéskanál só.

Megfőzzük a krumplit, a lisztből csak annyit nem öntünk ki a deszkára amennyi a nyújtáshoz kell, picike maradjon a zacskóban. A krumplit miután megfőtt krumplinyomóval összetörjük és kiterítjük kicsit hűlni, ezt már lehet egyből a kiöntött lisztre. Ezután 30 dkg zsírt kisebb darabokban a kupacra teszünk, és a fél élesztőt elkeverve (teljesen) egy fél dl langyos tejben szintén beleöntjük egy kis gödörben a közepére. Mehet rá a 4-5 púpos kávéskanál só. Összegyúrjuk jó alaposan, majd kinyújtjuk kb, 10-15 mm-re és megkenjük ecsettel , a felolvasztott maradék zsírból. Összehajtjuk 4rét mondjuk és mehet a hűtőbe. Ezt a kinyújtást 3x megismételjük a zsírral való megkenéssel együtt , és mindíg 20 percre mehet összehajtva a hűtőbe. Az utolsó hajtogatás előtt mehet a sütő már Max.-ra tekerve (270).  
Ezután kinyújtva kb. 10-15 mm vékonyra kiszaggatjuk (inkább 10), ....én olyan 60 mm-esre szoktam szaggatni, a nagyanyámtól örökölt szaggatóval  Igen. Mehet a megzsírozott tepsibe (papírra vagy anélkül is) és mindnek a tetejét megkenem még olvasztott zsírral, ahogy a tepsit is.
Először szépen emelkedik , de végül összébb megy és ha a teteje szép barna akkor jöhet ki.

Egy igen fínom kesernyéskrumpli ízű, szakadós, zsíros pogácsát kapunk, ami melegen "életveszélyes"  Mosolyog  de még harmadnap is igen finom. Nem kalória szegény , de a pálinka mellé igen passzol. Mosolyog

Jó étvágyat !  Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2013. Február 04. - 20:43:45 írta Voldemort » Naplózva
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #498 Dátum: 2013. Március 16. - 23:38:13 »

FLODNI recept
Hozzávalók 1 átlagos tepsinyi mennyiséghez... :ha rájár a család akkor sem 1 nap alatt fog elfogyni, hívni kell erősítést is  Piál Piál Piál

A tésztához:
1 kg liszt,
50 dkg margarin,
20 dkg cukor,
6 tojás sárgája,
2 dl  bor

Hozzávalók a töltelékekhez:
Mákos:
40 dkg darált mák,
2 dl bor,
2,5 dkg vaj,
30 dkg cukor,
5 dkg mazsola,
reszelt narancshéj vagy aroma.
Diós:
40 dkg darált dió,
30 dkg cukor,
1 tojás sárgája,
2 dl bor,
5 dkg mazsola,
1 cs. vaniliás cukor,
reszelt narancshéj.
Almás:
1 kg alma,
15 dkg cukor,
fahéj,
1 dl bor.
Ezeket a töltelékeket külön külön megfőzzük és hidegen kell a tésztára kenni, lehetőleg jó vastagon.
Szilvalekvár - lehetőleg régi,ami ott maradt már egy pár évet a ládafiába  Kacsint és állomány javíííítóó  Piál

Elkészítés:
A lisztet, margarint, tojás sárgáját a cukorral és a borral könnyen nyújtható tésztává gyúrjuk.
4 egyenlő részé osztjuk és vékonyan kinyújtjuk.
Az elsővel a tepsi alját kibéleljük.megkenjük szilvapálinkával javított állagú szilvalekvárral Piál Erre a máktölteléket rakunk. Ráhelyezzünk a következő tésztalapot, erre ismét szilvalekvárt csak azért,hogy elfogyjon,rá borban párolt, fahéjjal és cukorral ízesített reszelt almát teszünk. Újra tésztalap,és a maradék szilva egyveleget, majd a diótölteléket teritjük rá majd megint tésztalap
Az utolsó tésztalap tetejét megkenjük 1 tojássárgájával és  lassú tűzön aranybarnára sütjük kb 1 óra alatt.
Jó étvágyat kívánok!
Laci Emelem
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #499 Dátum: 2013. Március 18. - 20:32:53 »

Német hús, alias Johan Lafertől!

Vastag szeletekre vágjuk a karajt majd zsebet vágunk az oldalába s ki klopfoljuk, sózzuk borsozzuk.
Töltelék:
20 dkg sertés máj darálva,
pirított zsemlekocka,
2 tojás,
só, bors, majoranna,
1 apróra vágott hagyma.
 A zsíron megpirítjuk a hagymát (karikára vágott zöld paprikával) majd a darált májat is belepirítjuk, s félre tesszük.
A zsemlekockát pirítás után összekeverjük és a husikba töltjük, fogpiszkálóval lezárjuk, hogy a töltelék ki ne folyjon.
Párolás:
A töltött husit mindkét oldalát margarinon megpirítjuk, majd hozzá adjuk a félbevágott vöröshagymát és fokhagymát héjastól valamint rozmaringot.
Felöntjük vízzel és 2-3 dl fehérborral, majd készre párolom(ha elfőtte a levét borral pótolom).
Köret:
Petrezselymes főt burgonya a husi leszűrt szaftjával meg locsolva.
Fejes saláta vagy uborka salátával tálalva.

És utána valami jó kis borocska!

Jó étvágyat mindenkinek!
felöntjük vízzel és fehér


Mester, elolvastad ezt, mielőtt Entert nyomtál?
Olyan zavaros, mint az acélgyártás története ótörökül.
Még nekem is kétszeri elolvasásra jött át, hogy mit is kell csinálni.

S
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #500 Dátum: 2013. Július 04. - 14:45:19 »

Savanyú káposztás csülök.
Cserép tálba kell csinálni, mert más az íze, ha tepsibe, jénaiba és egyéb sütő készségbe készítjük. Na akkor se a kutya ette meg amikor abba csináltam, de én azt tapasztaltam, hogy más az íze.
2 kg savanyú káposzta
Olyan méretű füstolt csülök ami belefér a cseréptálba (kb.1,4-1,8 kg között)
1 db nyers bőrös csülök, vagy bőrös malac hús
1 db tenyérnyi hasaalja szalonna
(további variációkat próbáltam már, sárgarépát is tettem bele, hagymát vágtam bele volt hogy vaddisznó combból csináltam, tetszés szerint variálható)
A bőrös malachús és a hasaalja szalonna bőrét bevagdosom, fűszerekkel (rozmaring, bors, majoránna, boróka, olaj, balzsamecet, sör egyveleggel)bekenem, és állni hagyom 1 estét ezzel együtt a cserép tálat is beáztatom vízbe.
A cseréptál aljára teszem a hasaalja szalonnát, majd a káposztából 1 réteget teszek rá, utána a csülköt teszem bele káposztával körbe ágyazom, rá a malachúst, és az egészet betakarom a maradék káposztával.
Amikor a kemencét elkezdem fűteni, és már melegszik rendesen a kemence szájába teszem a tálat, hogy melegedjen át az is 2-3órán át párolódik amíg fűtöm a kemencét.
A kemencébe amikor fel van fűtve és a parazsat kitolom a kemence falához, és beteszem a cseréptálat.
Itt kb. 2 órát élvezi a meleget, időnként ellenőrizve az idő haladtával a készenléti fokot.
De ha nem kemencébe készítem (akkor el se kezdem Röhög) illetve akkor 200C fokos sütőbe addig sütöm amíg a csontot  nem tudom kifordítani a csülökből.(nekem min 3 óra)
Amikor ilyen készültségi fokra eljut akkor már a húst nem takarom vissza a káposztával, és így sütöm még egy kis ideig (10-15 perc) majd a cseréptál tetejét levéve megpirítom a bőrös részét.
Azután mindenkinek az ízlésére bízom, hogy tejföllel, mustárral, tormával gazdagítja de minden képen friss kenyérrel fogyassza.
Hogy ki mit iszik után... azt mindenki maga döntse el, de gondoskodjon utánpótlásról mert, igen szaporán kell itatni ezt az ételt.
Mindenkinek jó étvágyat kívánok hozzá.

 Emelem Laci

Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #501 Dátum: 2013. Július 22. - 20:33:49 »

http://huntingpress.eu/hu/magazin/vaddisznobol_rendhagyoan
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #502 Dátum: 2014. November 09. - 21:10:29 »

Semmi extra Stoel.
Egy jelképes darab Kolozsvári szalonna kis darabokra vágva rámegy a mangalica zsírra és addig pirul rajta, míg már szinte ropogósan kész.
Eztán a szalonna kikerül belőle és félretesz. (Nem megenni!!!!...nehéz megállni Vigyorog)
Közben vese megtisztítva, negyedekre vágva, belseje kipucolva, majd hideg vízben áztatva.
Szív megpucol, faggyútól, belső inas kötőszövetektől, billentyűktől megszabadít, kis kockákra öszevág.
Hagyma megtisztít, nem túl apróra összevág, a szalonna alá sült mangalica zsíron feltesz közepes lángra.
6-8 rendes gerezd fokhagyma megpucol, késsel összeroppant, majd apróra vág.
Amikor a hagyma kész (már sárgul, de még nem égett meg!), fele fokhagyma hozzátesz, max 1 percig sűrűn átforgat, majd tűzről levesz.
Ekkor megy bele az őrölt paprika ízlés szerint (nekem egy ilyen dámboci-adag kajához kb. 1 csapott ek. a mérték, de ez paprika függő is).
Jól elkever, tesz hozzá anyóspajti-féle házi paprikapempőt, csipetnyi mustárt, frissen őrölt borsot, pár darab apró paprikát és paradicsomot, maradék fokhagymát, csípős paprikát (én Erős Pistát tolok rá).
Jól összerottyant, majd hozzá lehet adni a szalonnát, szívet, utána a kockázott vesét (azt közben néha átöblatem, friss hideg vízzel), egy babérlevelet.
Májat kockázom és kb. 10 perccel később hozzáadom.
Közben megpucolom a velőt is a hártyától és deszkán apróra vágom, majd kissé megborsozom és hozzá adom a máj után 5 perccel.
Innen kell rá nagyon vigyázni, mert a velő nagyon könnyen leragad és akkor mehet az egész a kutyának.
Babérlevelet kiveszem és kap helyette egy csipet őrölt köményt.
Kb. 10 perc után megy hozzá a kockázott kolompér.
Itt még be lehet lőni a sóhiányt is.
Amikor a krump-lee már majdnem készen van, egy csipetnyi tárkonnyal megugrasztom és még rottyan 5 percet.
De ekkor már térdelőrajtban kell mellette állni a spatulával, mert 20 másodperc alatt leég!!!!
Amikor késznek ítéltetik (ez a krumplin múlik), akkkor tűz lezár és fedő alatt hagyom addig, míg nem hűl ki ehetőre.
Paleo ide, diéta oda, de az szerintem nem normális, aki ehhez nem eszik meg negyed kiló ropogós kérgű fehér kenyeret Ördög
Mahlzeit!  Főz
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 09. - 21:19:12 írta Boar » Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #503 Dátum: 2015. Január 08. - 14:08:55 »

Áthelyezve a "Tepsifüles" rovatból, mert mint recept, ennek itt a helye:

Mivel volt még 2 fácán odahaza ezért gondoltam, a kiccsaládnak a száját kikenem egy kuktában készült fácánlével.
A fácánokat apróléknak szeleteltem fel seríteket kivadásztam és bepácoltam.

Itt fontos kitérni a pácolás örömére ürömére.
Nyáron vettem 5 liter édes szamorodnit Tokajban. A fő probléma az volt, hogy utána elég sokat rázkódott és ki volt téve a nyálon kívül melegnek is így gyalázatos módon az acetátok felütötték fejüket benne. Káromkodtam is férfi ember módjára és elhatároztam hogy akkor is megiszom.
Már 3 napja fájt a fejem az ecet miatt amikor beláttam, hogy hiányzik ez nekem mint mókusnak az erdőtűz így kitaláltam, hogy ebből pác lesz. Végül is bor is, végül is savas is, háméne'?!

Szóval a fácán alkatrészei bele is ugrottak szépen 2 estére.
Ezenkívül még felhasználódott:
-Fokhagyma
-Krumpli
-Zeller lába
-Karalábé
-Sárgarépa
-Petrezselyem haja és lába
-Vöröshagyma
-Füstölt szalonna
-Feketebors, malomban őrölve
-Parajdi szürkesó
-Kakukkfű
-Gomba

Sertészsíron úszik a hagyma fokhagyma szalonna, abba bele a fácán.
(Ekkor ittam meg diólikőrt.)
Pirít, zöldség bele, víz fel, só be, bors mellé.
(Noch ein pálinka)
Fagor kukta lezár 1-es állás. Óra indul 30 perc.
(Egy kis bor a bélbe)
30 perc le, kukta szissz, kaja kóstol.
Petrezselyem sérója bele.
Kicsi só még bele mert a répa megette a sót.


Hát nem lett rossz aszondom.


Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #504 Dátum: 2015. Február 16. - 22:31:26 »

Ördöglángos.

A múltkoriban ettünk Zalaegerszegen a Kiskondásban, aztán kigondoltuk, hogyan készül.
Ma elkészítettük és szerénytelenség nélkül mondhatom, hogy jobb lett, mint az eredeti. (Akárcsak Grga Pitic whiskyje).
Szóval: 4 kisétkű, ill. 2 nagyétkű személyre.
1 szűzpecsenye, 6 öklömnyi krumpli, 6 dl kefir, kevés liszt, 4 db paradicsom, 1 kígyóuborka, 1 fej jégsaláta, só, bors, némi majonéz és piros arany.

A szűzpecsenyét érmére szeljük, módjával kiklopfoljuk. Serpenyőben mindkét oldalát kicsit megkapatjuk, alaposan megsózzuk, kicsit meghintjük borssal, a tepsibe egy kis zsiradék és 1 dl víz, alufóliával lefedjük és pároljuk. 
A krumplit meghámozzuk, almareszelőn lereszeljük, nem nagyon rányomva, mert akkor vastagok lesznek a csíkok. 4 dl. kefirt ráöntünk, meghintjük 3-4 evőkanál liszttel, némi sóval, majd alaposan összekeverjük, majd állni hagyjuk a szósz és a zöldség elkészítésének idejéig.
A zöldségeket összeaprítjuk, összekeverjük.
2 dl kefirből, 2-3 evőkanál majonézből, meg 1 evőkanálnyi piros aranyból kevés sóval szószt keverünk.
Kisütjük a közben összeállt prószatésztát úgy, hogy serpenyőben, kevés zsiradékon, olyan kisebb palacsintaformákat készítünk. A tészta nem folyik, úgyhogy kanállal terítjük el a forró serpenyőben.
Mindkét oldalát szép sárgás-barnásra sütjük.
Közben megpuhult a hús, aki gondolja, adhat neki serpenyőben még egy kis pirítást, sokat nem kéne, mert kiszárad.
Tálalás: tányéron alul a prósza, rajta a hússzeletek (aki szereti a fokhagymás ízt, egy kevés nyomott fokhagymával megkenheti) a tányér túloldalán egy marék zöldség nyakon borítva a szósszal.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #505 Dátum: 2016. Május 21. - 14:32:32 »

Sajtos-zöldfűszeres házi grillkolbászkák

Ahogy én készítem:
A húsmasszát egy szebb (konyhakész állapotban 1,5-2kg) csirkéből (természetesen kicsontozva és bőr, meg inak nélkül, mert ezekből raguleves szokott lenni) és ugyanennyi disznó combból készítem úgy, hogy daráláskor vegyesen rakom a darálóba, amire aprólyukú rostát teszek. Így már ekkor is keveredik a hús. Ezután szintén ledarálok két közepes fej vöröshagymát és 6-7 nagyobb gerezd fokhagymát (ha kell, akkor inkább kétszer darálom, de az a jó, ha szinte pépes állagú). Ha ez megvan, akkor a hagymát rápakolom a darált húsra, megszórom egy-egy csapott evőkanál sóval, csomborral, tárkonnyal(ebből mehet egy kicsit több is, ha valaki szereti), lestyánnal és ha van frissen, akkor egy kisebb petrezselyem apróra vágott zöldjével(ha nincs friss, akkor fél ek. szárított is megfelel a célnak). Teszek még hozzá fél ek. fehérborsot is, valamint ugyanennyi jóféle balzsamecetet (vagy borecetet). Ezután veszek 20dkg füstölt parenyicát/füstölt mozzarelát és apró kockákra vágom, majd a fűszerekkel és a hússal együtt homogénre keverem.Ha kell, akkor itt még utána szoktam sózni, de figyelni kell arra, hogy szobahőmérsékleten még a vákuumozott sónak is min. 5 perc kell, mire kiadja az ízét, szóval nehogy túlsózzuk!
Ha van hurkatöltő a háznál, akkor a töltőt jó keményre töltve (mint télen, disznóvágáskor) készíthetünk vékonybélbe tölött kolbászkákat is, de én ált. csak natúr, 10-15cm-es csíkokat nyomok ki belőle, amit egy tálcára egymás mellé helyezek, majd mehet a hűtőbe, hogy egy kicsit megdermedjenek. Ha nincs töltő, akkor készíthetünk kis pogácsákat is (a mics mintájára).

Én általában friss kenyérrel, és sült zöldségekkel szoktam tálalni. Nekem a félszáraz/száraz furmint passzol hozzá -persze ez már mindenkinek a saját ízlése...

Jó étvágyat hozzá!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #506 Dátum: 2016. November 07. - 18:20:06 »

Na kérem, ebből dolgozok mostanában és ezt fejlesztgetem magamnak:



Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #507 Dátum: 2016. November 09. - 10:43:29 »

Ha a kézzel írottak a fejlesztések, akkor némi őrölt borsot szerintem "fejlesszél" bele.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #508 Dátum: 2016. November 09. - 11:00:06 »

Ha a kézzel írottak a fejlesztések, akkor némi őrölt borsot szerintem "fejlesszél" bele.

Szia Lajos!

Nem feltétlenül kell bele bors, legalábbis ízlés kérdése. Az igazi csabai kolbászba nem tesznek a tótok borsot. Én szoktam tenni egy kis fehéret, de amikor megemlítettem egy-két csabai kolbászgurunak, úgy néztek rám mint a marslakóra. Viszont a parikát és a fokhagymát egy kissé túltolják, szerintem.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #509 Dátum: 2016. November 09. - 11:48:53 »

Nem feltétlenül kell bele bors, legalábbis ízlés kérdése.

Igen, ízlés kérdése.
Ezért is írtam, hogy szerintem.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: