Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 150   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkések  (Megtekintve 438986 alkalommal)
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #135 Dátum: 2008. Július 21. - 23:02:18 »



Erre a Trackerre gondoltatok. En nem sok hasonlosagot latok kozottuk.

Sanyooo
Ha akkor nem dobod el akkor most milliomos lehetnel Bion Bion Bion
Boar
Nem tudom mennyire voltak kamutesztek. Amiket en probaltam vele az alapjan keveset hazudtak. Az meg kulon meglepo volt, hogy nyiltan leirtak bammeg ne szalonnazzal  meg ne faragj karacsonyfat vele . Ez azert ritkasag- mert ki a nyavalya vesz olyan kest amit nagy valoszinuseggel az eletben nem kell hasznalnod ha meg masra hasznalod akkor ki lehet dobni. Vállat von

Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #136 Dátum: 2008. Július 21. - 23:10:13 »



Vadaszkes ugyben azert joval konzervativabb vagyok. Ott ezt a sved ipari  hulladekot hasznalom, mar eleg regota es jol szolgal.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #137 Dátum: 2008. Július 21. - 23:39:40 »

Ja az Applegate kesek szepek es jok is voltak a II VH alatt  es utan.  Azok a kesek nyakatvagashoz vesen szurashoz  klasszikus kesharchoz kivaloan alkalmasak .Csak idokozben megvaltozott a felszereles ( taktikai, malha meg repeszallo mellenyek meg mindenfele protektorok vannak a dolgozokon sokszor magas gallerral  derektajon taskakkal tartartokkal) A mostani harci kesek vekony hegyeit pont azert alakitjak ki hogy a szabadon hagyott kicsi helyeken be tudjanak furakodni vagy a vekonyabb kevlart vagy egyeb muanyag vacakot  at tudjak szurni, vagy vagni.
Applegate mester keseivel ez mar eggyel nehezebb feladat  lenne sokkal nagyobb fizikai ero kell hozza.  Raadasul a kis meret ( osszecsukhatosag is szempont lett) A gerber csinalt ugyan applegate formaju nyithato kest de nem igazan jott be. Ha valaki  meg akar tanulni kessel harcolni az csak Applegate kessel kezdje el, Kivalo az egyensulya jol iranyithato nincs tulbonyolitva. Aztan ha jol megy lehet tovabb lepni.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #138 Dátum: 2008. Július 22. - 02:05:56 »

Na megjott az uj kedvenc Igaz ez sem kimondott vadaszkes,  ( sot egyaltalan nem az )de felteszem hatha valakit erdekel.

Szia Taser!

Brutális Mosolyog Engem is a recézett él használhatósága foglalkoztat, na meg a bevonatolt penge tartssága-sérülékenysége. Erről majd írj ha van tapasztalat! Egyébiránt, mint taktikai/túlélő kés, nekem tetszik. Vadászatra a tradicionálisok szimpatikusak, de ezt tudod is Mosolyog
Használd egészséggel, egy kalappal hozzá!

 Igen Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #139 Dátum: 2008. Július 22. - 02:09:53 »

Vadaszkes ugyben azert joval konzervativabb vagyok. Ott ezt a sved ipari  hulladekot hasznalom, mar eleg regota es jol szolgal.

Na ez már jóféle "vasanyagból" van Kacsint
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #140 Dátum: 2008. Július 22. - 14:24:49 »

Ja az Applegate kesek szepek es jok is voltak a II VH alatt  es utan.  Azok a kesek nyakatvagashoz vesen szurashoz  klasszikus kesharchoz kivaloan alkalmasak .Csak idokozben megvaltozott a felszereles ( taktikai, malha meg repeszallo mellenyek meg mindenfele protektorok vannak a dolgozokon sokszor magas gallerral  derektajon taskakkal tartartokkal) A mostani harci kesek vekony hegyeit pont azert alakitjak ki hogy a szabadon hagyott kicsi helyeken be tudjanak furakodni vagy a vekonyabb kevlart vagy egyeb muanyag vacakot  at tudjak szurni, vagy vagni.
Applegate mester keseivel ez mar eggyel nehezebb feladat  lenne sokkal nagyobb fizikai ero kell hozza.  Raadasul a kis meret ( osszecsukhatosag is szempont lett) A gerber csinalt ugyan applegate formaju nyithato kest de nem igazan jott be. Ha valaki  meg akar tanulni kessel harcolni az csak Applegate kessel kezdje el, Kivalo az egyensulya jol iranyithato nincs tulbonyolitva. Aztan ha jol megy lehet tovabb lepni.

Szia!
Elnézésedet kérem ha megbántottalak, nem állt szándékomban, de gyarló az ember és olyan jól esik néha froclizni a másikat!  Bion
Igen arra a késre gondoltam, amit bemutattál, nekem nem annyira tetszik. azt sem tudom jól lehet-e használni, bár sokan esküsznek a kukrira, én is akartam venni, Panavalt, nem is volt drága, de mikor a kezembe fogtam nem éreztem semmit, ami megfogott volna benne, tehát marad a balta, favágásra!
Én nem akarok késharcolni, mellényeket átszúrni, a nyakelvágás se mesterségem, tehát a Mora nekem jó, sőt a fiskars is! Bion
 Wave sanyooo
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #141 Dátum: 2008. Július 22. - 20:02:51 »

Szevasz Sanyoo!

Hát nekem a Fiskars a "napi tevékenységet" nem nagyon akarta bírni. (hegy lepattanása, vágóél elhajlása)
A Mora már teljesen más kategória ahogyan én látom.

üdv.
Naplózva
Szasza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60


WWW
« Új üzenet #142 Dátum: 2008. Július 22. - 21:17:44 »



Vadaszkes ugyben azert joval konzervativabb vagyok. Ott ezt a sved ipari  hulladekot hasznalom, mar eleg regota es jol szolgal.

Üdv!
Ezek a "falknivenek" szerintem is jók,ha jól látom Boarnak pont ilyenje van.
Nekem a gumi markolat(ami egyébként nagyon praktikus)nem annyira tetszik,nem valami vadászias.Ezzel nem csak én értek egyet.Szikszay Tomi cimbim már a 3 falknivenjét hozza hozzám,átmarkolatozni.Az utolsónál a 4mm vastag szolíd rozsdamentes acél ujjvédő mögé egy 5mm vastag elefántcsontot tettem,majd egy szép fekete ében ből készítettem el a markolatot.Ha megtalálom a képet róla felteszem.
Szasza
Naplózva

www.szasza.net
Facebookon:Szasza Knives
Szasza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60


WWW
« Új üzenet #143 Dátum: 2008. Július 22. - 21:25:37 »

Íme a kép:
Naplózva

www.szasza.net
Facebookon:Szasza Knives
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #144 Dátum: 2008. Július 22. - 21:28:00 »

Nagyon szépe a kés, ügyes a nyél kialakítása is, megtartottad az eredeti stílusjegyeket  Igen

Más: Odaért a levél a rajzzal?
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #145 Dátum: 2008. Július 22. - 21:29:57 »

Szia Sanyooo

Nem ereztem, hogy megbantottal volna C.sak en nem lattam annyi hasonlosagot a ket kes kozott azert tettem fel a kepet mindkettorol. A Trackerrel valami olyasmit akartak ami egyben balta, zsigerelo , farago kes is es meg onvedelemre is jo. Na ezekbol nem lesz altalaban semmi, Ami mindenre jo az semmire se jo
Kukrim tobb fajta is van, ajandekba kaptam oket, mert hasznalni en sem tudtam. Pedig jartam olyan helyen ahol lehetett volna de a sima Machete  ( Cold steel) jobban bejott. Otthon nem latom szukseget.
Ha kell en egy kis kinai baltat viszek magammal (copyright Fiskars Bion) jobban tudom hasznalni mint a kukrit es a sulya is kb annyi. az ara meg 500 Ft volt a hatizsak kulso tartojan kenyelmesen elfer. Egy osszecsukhato furesz by Liedl (1200 Ft) az iment bemutatott vadaszkes egy kombinalt keszlet by Gerber ( az ijon mindig kell valamit babralni es ehhez van imbuszkulcs adapter) meg a kis CRKT NECK egyeb dolgokra. Vegszukseg eseten zsigerelni is lehet vele. Van mellejuk egy S.O.G Tag nevu mini elezo ( kb akkora mint egy dogcedula azert tag a neve) szukseg esetere. (otthon egy virginia diamond stone nevu elezo van a hozza valo olajjal) Majd a tolem okosabbak megmondjak jo e vagyolyan mint voros borba colat onteni  OOO
 Sok mindent kapok is de ha en veszem akkor altalaban a meret/suly meg a hasznalhatosag a donto. Amugy is cipelni kell az ijat  meg a tobbi kiegeszitot  ha ha fara megy akkor a maszolest is meg a hozza valo letrakat,  nem kell meg egy nehez zsak is a hatadra.
Sokan eskusznek ra hogy Fiskars filezo a legjobb mellenyatszurasra. Gyanus vagy te nekem Ördög  Bion Bion Bion  Ördög

Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #146 Dátum: 2008. Július 22. - 21:35:39 »

Szep !De en egy kicsit tartanek az ilyen sima markolatu kestol. Plane zsigereleskor.
Az biztos hogy ovon mindenki megbamulja mert ott csak a markolat latszik ki, az meg egyedi.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Szasza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60


WWW
« Új üzenet #147 Dátum: 2008. Július 22. - 21:45:02 »

Nagyon szépe a kés, ügyes a nyél kialakítása is, megtartottad az eredeti stílusjegyeket  Igen

Más: Odaért a levél a rajzzal?

Üdv!
Mejött,küldtem (ma) a kis harcit,levél is van ,reagálj.
Szasza
Naplózva

www.szasza.net
Facebookon:Szasza Knives
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #148 Dátum: 2008. Július 22. - 21:52:12 »

Nagyon szépe a kés, ügyes a nyél kialakítása is, megtartottad az eredeti stílusjegyeket  Igen

Más: Odaért a levél a rajzzal?

Üdv!
Mejött,küldtem (ma) a kis harcit,levél is van ,reagálj.
Szasza

Örülök, hogy odaért, a Gerbert nagyon köszönöm, de email nem jött, küldd el légyszi még egyszer, az adatlapomon található címre  Vállat von Mosolyog

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #149 Dátum: 2008. Július 22. - 22:00:59 »

Üdv!
Ipari "huladék".
Szasza
U.I.:bocsi nem tudtam kihagyni Piál

Szasza!
Neked fotóztam a származási helyén, csak hogy megnyugtassam a lelki világod  Bion Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 150   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: