Oldalak: 1 ... 1330 1331 1332 1333 1334 1335 1336 1337 1338 1339 1340 1341 1342 1343 1344 1345 1346 1347 1348 1349 [1350] 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 1361 1362 1363 1364 1365 1366 1367 1368 1369 1370 ... 1398   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő  (Megtekintve 1163480 alkalommal)
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #20235 Dátum: 2021. Május 07. - 07:08:06 »

Érdekes, amit a Decahtlonos cuccokról írsz, mert nekem épp ellenkező a tapasztalatom. Sok barátom - köztük hivatásosok is - használja és elégedettek velük. A futócuccaik - nagyjából féláron - semmivel sem rosszabbak a nagy márkákénál, a futócipők simán bírták 1000 km-ig, egy Nike, Adidas vagy NB sem bírta tovább, egyedül az Asicsokat tartottam sokkal jobbnak, de egy jobb Asics futócipő 40-50-nél kezdődik. Maratonokat nem decathlonosokban futottam, de terepfutásra azokat használtam,  kaptak is eleget és bírták. A túracuccaik is nagyon jók. Az összes zoknim decathlonos, nagyjából 300 Ft/pár kategóriából és bírják a gyűrődést.
Én semmiképpen nem sorolnám őket a gagyi kínaival egy szintre.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #20236 Dátum: 2021. Május 07. - 07:22:39 »

Én csak ezt a két nadrágot vettem ott, de ezekkel az a tapasztalatom,amit leírtam. Ja, meg jut eszembe, valami thermo aláöltözős alsó-felsőt, az is csak egyszer volt rajtam, mert pár lépés után úgy izzadtam benne, mint a ló.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #20237 Dátum: 2021. Május 07. - 07:51:17 »

Én csak ezt a két nadrágot vettem ott, de ezekkel az a tapasztalatom,amit leírtam. Ja, meg jut eszembe, valami thermo aláöltözős alsó-felsőt, az is csak egyszer volt rajtam, mert pár lépés után úgy izzadtam benne, mint a ló.

A nadrágjaikban vannak tényleg felejtősek, de vannak egészen kiválóak is. A felejtősek általában a vékony anyagúak, nevükben levő szám is 100-200-as.  pl: https://www.decathlon.hu/vadasznadrag-steppe-100--id_8315951.html

Én használok Wedze fekete aláöltözőt a kínálatból, igaz csak felsőt, de hibátlan. ahogy kell, elvezeti a nedvességet a bőr felületéről, fölötte a polár tocsog, a bőröd meg száraz.

Persze nem lehet villogni vele mint egy argalival, de ezek a nadrágjaik egészen jók:

https://www.decathlon.hu/vadasznadrag-520-as--id_8642164.html

https://www.decathlon.hu/vadasznadrag-steppe-900-as-id_8366185.html

 Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #20238 Dátum: 2021. Május 07. - 08:15:33 »

Érdekes, amit a Decahtlonos cuccokról írsz, mert nekem épp ellenkező a tapasztalatom. Sok barátom - köztük hivatásosok is - használja és elégedettek velük. A futócuccaik - nagyjából féláron - semmivel sem rosszabbak a nagy márkákénál, a futócipők simán bírták 1000 km-ig, egy Nike, Adidas vagy NB sem bírta tovább, egyedül az Asicsokat tartottam sokkal jobbnak, de egy jobb Asics futócipő 40-50-nél kezdődik. Maratonokat nem decathlonosokban futottam, de terepfutásra azokat használtam,  kaptak is eleget és bírták. A túracuccaik is nagyon jók. Az összes zoknim decathlonos, nagyjából 300 Ft/pár kategóriából és bírják a gyűrődést.
Én semmiképpen nem sorolnám őket a gagyi kínaival egy szintre.

A legolcsóbb túracipőjüket használom strapacipőnek. Mindig van belőle 2-3 pár otthon.Általában 1 évet használom sétálós,boltbaszaladós,alkalmitúrázós cipőnek. Utána legalább 1 évet bírnak ütni-vágni való munkáscipőnek,de a 3. évet húzza a legrosszabb állapotú, amit már léalma pakolásban és kaszálós-permetezősnek is alkalmaztam. Tegnap néztem: a talpa még mindig rendben,az eredeti fűzők elszakadtak,a gyöngyvászonban a szál 2-3 helyen sérült.
https://www.decathlon.hu/ferfi-turacipo-nh100--id_8354268.html?gclid=Cj0KCQjwp86EBhD7ARIsAFkgakiYuP9FBcWtWG59YkkaI_0iXFhpexua0EyF06cCtN-mSe9wjsPCPSoaArroEALw_wcB
Voldi tanácsára vettem annakidején a síaláöltözetből:
https://www.decathlon.hu/ferfi-alaoltozet-felso-100-as-id_8343536.html
Ezeket is nagyon szeretem,mert például télen fizikai munkát csak ezekben végzek,nagyjából lehetetlen megfázni bennük.
A nadrágok közül is szeretem pl. ezt:
https://www.decathlon.hu/vadasznadrag-520-as-id_8394392.html
Térdben nem kényelmes,de könnyű túrához,száraz -meleg időben lesen ülni,teljesen tökéletes.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #20239 Dátum: 2021. Május 07. - 08:41:41 »

Érdekes dolog ez is.
Mondjuk cipő. Rajtam ugyan sose volt kínai cipő, de a gyerekeimen látom, hogy 3-4 havonta hogyan megy le a lábukról.
Korábban Marc cipőt hordtam, aztán mintha taccsra ment volna a gyár, vagy csak a magyar gyártás nem tudom, de mindegy is, mert rátaláltam a Meindlre.
Azóta van egy ilyen sportcipőm nyárra, egy bakancsom télre, meg egy fekete félcipő, alkalomra. Gyakorlatilag 3-4 szezont kibír mindegyik, kivéve az alkalmi, mert az már 5 éve megvan, és meg is lesz még jó néhány évig. Szóval nem hiszem, hogy tömegcikkből is a pillanatnyilag legolcsóbb a leggazdaságosabb.
Arról nem is szólva, hogy milyen érzés viselni.
Pár éve betévedtem a Decatlonba. Vettem két nadrágot valami solognac, vagy mi a nyavalya, bizonyára kínai, mert aránylag olcsó volt. Röviden: hordhatatlan. Izzaszt, csíp, elektromosan szikrázik, egyszer hirtelen felindulásból el kellett vágnom valamilyen vasdarabot, a flex szikrától kigyulladt a térde. A bolhapiacon megvett, új, magyar katonai gyakorló ezerszer többet ér és még a méh sem szúrja át.

Na majd szépen kiszeretsz a Meindlből. Túracipőben sehol sincsenek. Második évben levált a talpa. De legalább mind a kettőnek.Adtak a javításra olyan árajánlatot, hogy rögtön a kukába vágtam a cipőket. Nem adtam fel, átmentem a konkurenciához, vettem Lowa túracipőt. Még annyit sem bírt. Kuka az is.
Sportcipőben nekem legjobban a Saucony jött be. Mint tesitanár gyakorlatilag minden nagyobb (meg néhány kisebb) márkát próbáltam, de az utóbbi húsz évben már csak Sauconym volt, van. Elképesztően kényelmes és bírja a strapát nagyon. Egyedül a szellőzése nem az igazi. De abban az eltelt évtizedek alatt csak egy felelt meg nekem, egy Reebock.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #20240 Dátum: 2021. Május 07. - 10:20:48 »

Pedig megszólalásig hasonlítasz rájuk, utána már nem, mert ők nem ismerik az NKA kifejezést  Ördög
Két alapvető tévedés egyetlen hozzászólásban... Fejvakarás
A kínaiak kicsik, sárgák, ferdeszeműek, kommunisták és jóban vannak orbán viktorral. Rám egyik sem jellemző... Ördög
Az NKA kifejezést pedig ismerik Ők is, 吸毒者他妈的你的母亲.  Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #20241 Dátum: 2021. Május 07. - 10:28:33 »

Én csak ezt a két nadrágot vettem ott, de ezekkel az a tapasztalatom,amit leírtam. Ja, meg jut eszembe, valami thermo aláöltözős alsó-felsőt, az is csak egyszer volt rajtam, mert pár lépés után úgy izzadtam benne, mint a ló.
Pedig a polár aláöltözőjük jó. Ha pedig nem a vadász hanem a turistarészlegen veszed, még olcsó is. Vagy tíz éve vettem párat, azóta nyűvöm őket és bírják.
 A legnagyobb baj az a decával, hogy felnőtt méretben kevés cucc van náluk. Sajátmárkásból is de pláne a nevesebb márkák cuccaiból nem tartanak nagy méreteket.
A sajátmárkás cipőiktől nem vagyok elragadtatva, nekem kényelmetlenek, nagyon lapos a sarkuk, nem ilyen túlsúlyos, lúdtalpas egyedeknek vannak kitalálva.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #20242 Dátum: 2021. Május 07. - 11:16:42 »

Az NKA kifejezést pedig ismerik Ők is, 吸毒者他妈的你的母亲.  Ördög
Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #20243 Dátum: 2021. Május 07. - 11:57:41 »

Na majd szépen kiszeretsz a Meindlből. Túracipőben sehol sincsenek. Második évben levált a talpa. De legalább mind a kettőnek.Adtak a javításra olyan árajánlatot, hogy rögtön a kukába vágtam a cipőket. Nem adtam fel, átmentem a konkurenciához, vettem Lowa túracipőt. Még annyit sem bírt. Kuka az is.

Nem túrázom. Mindennapi használat napközben, többnyire ülő munka.
Így simán kiszolgál 3-4 évet. Asszem' a negyedik garnitúrát koptatom, nekem bevált.
Biztos másként viselkedne, ha hegyet másznék benne, de ezt a terepet átengedem a zergéknek.
A méhesben pedig a kétcsatos tiszti surranó jött be leginkább. 68 mintájú gyakorlónadrág előírásszerűen beletűrve, csat szorosra, a méh nem tud belebújni. Egy baja van, hogy szar a tapadása, figyelni kell hova lép az ember, mert nagyot lehet esni benne. A gyakorlónak egyetlen hibája van, hogy gombos a slicce, úgyhogy néha betalál egy-egy méhecske, ami komoly méretbeli gyarapodást tud okozni övön alul.

« Utoljára szerkesztve: 2021. Május 07. - 12:27:16 írta Pyrus » Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #20244 Dátum: 2021. Május 07. - 12:00:50 »

A gyakorlónak egyetlen hibája van, hogy gombos a slicce, úgyhogy néha betalál egy-egy méhecske, ami komoly méretbeli gyarapodást tud okozni övön alul.
Aha...
Ezért hagysz mindig nyitva egy-két gombot...
(Már nem az elférés miatt, hanem a méhecskének adsz szabad utat) Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #20245 Dátum: 2021. Május 07. - 12:25:29 »

A méhesben pedig a kétcsatos tiszti surranó jött be leginkább. 68 mintájú gyakorlónadrág előírásszerűen beletűrve, csat szorosra, a méh nem tud belebújni. Egy baja van, hogy szar a tapadása, figyelni kell hova lép az ember, mert nagyot lehet esni benne. 

Bármilyen kényelmes cipő jó, nyilván lehetőleg ne fekete.
(Apu sok-sok éve Nike sportcipőben méhészkedik, mert az a legkényelmesebb neki.)

Az a lényeg, hogy a nadrágszár kicsit hosszabb legyen, hogy jó bőven rárogyjon a cipőre.
Meg a zokni se legyen fekete.
 Stoel tudom, hogy már nem divat a fehér zokni, de a méheknél úgyse nézi senki  Stoel

Elvétve fordul elő, hogy egy-egy beletéved és megszorul.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #20246 Dátum: 2021. Május 07. - 12:27:45 »


A méhesben pedig a kétcsatos tiszti surranó jött be leginkább. Egy baja van, hogy szar a tapadása, figyelni kell hova lép az ember, mert nagyot lehet esni benne.



Mikor serdülőkoromban elkezdtem erdőt járni, nekem is az volt. Katonai boltban, használtan vett, tükör-radiállal. Én bevagdaltam sarokcsiszolóval, aztán mindjárt sokkal jobb lett.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #20247 Dátum: 2021. Május 07. - 12:29:46 »

Aha...
Ezért hagysz mindig nyitva egy-két gombot...
(Már nem az elférés miatt, hanem a méhecskének adsz szabad utat) Ördög Ördög Ördög

Annyira tudtam, hogy leütöd... Vigyorog
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #20248 Dátum: 2021. Május 07. - 12:33:16 »

Bármilyen kényelmes cipő jó, nyilván lehetőleg ne fekete.
(Apu sok-sok éve Nike sportcipőben méhészkedik, mert az a legkényelmesebb neki.)

Az a lényeg, hogy a nadrágszár kicsit hosszabb legyen, hogy jó bőven rárogyjon a cipőre.
Meg a zokni se legyen fekete.
 Stoel tudom, hogy már nem divat a fehér zokni, de a méheknél úgyse nézi senki  Stoel

Elvétve fordul elő, hogy egy-egy beletéved és megszorul.
Mi a baj a feketével?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #20249 Dátum: 2021. Május 07. - 13:28:34 »

Annyira tudtam, hogy leütöd... Vigyorog

Engem egyszer megcsípett, még nem voltunk házasok Helgával és első közös nyaralásunk volt a Szlovák Paradicsomban, kempingben sátoroztunk. Az üvöltésre elég sokan kiszaladtak a sátrakból Mosolyog, szerintem azt hitték medvetámadás történt
Naplózva
Oldalak: 1 ... 1330 1331 1332 1333 1334 1335 1336 1337 1338 1339 1340 1341 1342 1343 1344 1345 1346 1347 1348 1349 [1350] 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 1361 1362 1363 1364 1365 1366 1367 1368 1369 1370 ... 1398   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: