Oldalak: 1 ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gondolatok a vadászat helyzetéről  (Megtekintve 143390 alkalommal)
Somefire
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 71


« Új üzenet #960 Dátum: 2013. Június 13. - 20:50:44 »

Mint frissen vizsgázott, kezdő vadász (inkább vadászjelölt, mert még nincs meg az "első") én is sokat nézegetem a lehetőségeket. Nem tartozom a pénzesek közé, de szerencsére azért nem keresek rosszul. Ettől függetlenül nem tudok befizetni jelenleg 700 ezer - 2 millió erős magyar forintot egyik társaságnál se belépőnek.
Elkezdtem nézegetni a vadkáras lehetőségeket, de megmondom őszintén, teljesen értelmetlenül állok sok társaság ajánlata előtt. Sírnak, hogy hatalmas a vadkár, sokba van nekik, de 100 ezer Ft-ot kérnek el kizárólag vadkáras kiülésekre, amiért lőhető 10db disznó, de 18cm felett már rá kell fizetni. És nagyon sok ehhez hasonló, (szerintem) irreális ajánlattal találkoztam. Ha van egyáltalán! Mert van olyan is, hogy sírnak, hogy nagy a vadkár, de még akkor se engednék, hogy kiüljek, ha nem keveset fizetek nekik. Ha ekkora probléma a vadkár, miért nem adnak lehetőséget kicsit kedvezőbben? 50-80 ezret simán kifizetnék egy évre kizárólag vadkárra, dúvadra, esetleg tarvadra, de ne keljen már egy 18cm-es agyarral rendelkező disznóra még több tízezret kifizetnem, mert akkor igen meggondolom, hogy vadkáron mire emelek puskát. Aztán esetleg, ha lényeges a dúvad irtása és az ilyen tag igen jól kivette a részét a gyérítésből, akkor 2-3 évente kaphatna egy selejt bakot kedvezményes áron (tehát ezt se ingyen, ajándékba!). Elfogadom, hogy a vadászat pénzbe kerül (mondják, többe mint a horgászat, de amit én horgászatra költök, ebben sem vagyok biztos  Vigyorog), ezt már tudtam akkor, amikor nekivágtam a tanfolyamnak, de sokszor irreálisnak látom az árakat. Persze, egy jó bak, kapitális bika ne legyen két fillér, de meg lehetne teremteni az elérhetőbb lehetőségeket is, amik jelenleg szerintem sok helyen hiányoznak. Én teljesen elfogadhatónak tartom a differenciált befizetést és a hozzá rendelt lehetőségeket.

(Megjegyzem, a horgászatban sok tavon már működik. X összegért fogható Y mennyiségű hal. Ha elérted a kvótát év közben és még szeretnél fogni, akkor veszel még egy jegyet X összegért, amiért ismét foghatsz Y halat. Szerintem nincs ezzel semmi gond, akinek van pénze és szeretné, az megteheti. Akinek kevesebb a pénze, beosztja az első jegy Y mennyiségét egész évre.)
Naplózva
Somefire
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 71


« Új üzenet #961 Dátum: 2013. Június 13. - 21:12:46 »

Bocsi, a 18cm -es agyar 16cm akart lenni.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #962 Dátum: 2013. Június 13. - 21:26:28 »

Azért már nehogy sírva fakadjak, hogy egy egész évi vadkárelhárító vadászatért, és 10 disznó kilövéséért elkérnek 100.000 Forintot! Micsoda rothadt önző banda!
50-80 000 forintnál egy gyenge minőségű apróvadason is nagyobb a tagdíj!
 Egy kétséges eredményű vaddisznóhajtás 60-80 000 Ft, ahol  nem biztos, hogy egyáltalán látsz disznót!
Azért jó lenne leszállni a földre, és tudomásul venni, hogy minek mi az ára!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #963 Dátum: 2013. Június 13. - 21:44:58 »

180-200 ezer forint viszonylag jó helyen egy éves les/szóróbérlet,korlátlan vaddisznó,és feleáras trófeás vad elejtéssel...Bak opció,illetve korlátlan apróvadas lehetőség van csomagban. 100 ezerért vaddisznó korlátlan június 15-október 15 ig... Jól szét kell nézni és számolgatni.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #964 Dátum: 2013. Június 13. - 22:10:11 »

Belülről,hidd el,más a leányzó fekvése...Mondjuk azt nem árultad el,hogy melyik tagdíjat fizetnéd?! Az 50 ezrest,vagy a millióst? Mert az előzővel saját tagtársadnak hajtanád a disznót,az érmes bikájához meg kötelező lenne gratulálnod,még ha a mosoly nem természetes az arcodon,akkor is!
Nem kellene egymás zsebében turkálnunk. Aki ismer tudja, hogy a milliós elég messze áll tőlem, munkával keresem a pénzt, alkalmazott vagyok, jó sokan felmásztak már a hátamon magasabbra, nekem elég, hogy nem eltartom a családot és bele tudok nézni a tükörbe. Mint már írtam, én nagyon örülnék egy dúvadas-tarvadas lehetőségnek is, és hidd el tudnék mosolyogni közben.
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #965 Dátum: 2013. Június 13. - 22:14:22 »

Azért már nehogy sírva fakadjak, hogy egy egész évi vadkárelhárító vadászatért, és 10 disznó kilövéséért elkérnek 100.000 Forintot! Micsoda rothadt önző banda!
50-80 000 forintnál egy gyenge minőségű apróvadason is nagyobb a tagdíj!
 Egy kétséges eredményű vaddisznóhajtás 60-80 000 Ft, ahol  nem biztos, hogy egyáltalán látsz disznót!
Azért jó lenne leszállni a földre, és tudomásul venni, hogy minek mi az ára!
A baj az agyarhossz alapú ráfizetéssel van, az a nagy lutri a dologban szerintem, főleg a magamfajta rutintalannak, hamar bele lehet szaladni az alapdíj sokszorosába.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #966 Dátum: 2013. Június 13. - 22:36:12 »

Pont a fentiek miatt hagytam abba a vadászatot, meg a horgászatot is immár nyolcadik éve..
Drága Barátom, egy valamit árulj el! Kivel basztál ki? Velük? Nem, ők leszarják, hogy vadászol/horgászol-e vagy nem.
Egyedül magadat szívattad meg...
Az élményt nem centiméterben mérik, nem is grammban(jó, kitágult csajoknak és narkósoknak most kuss Ördög)
Le kell szarni a tahókat, akár újgazdagok akár nem, a saját lehetőségek korlátai közt keresgélni. Ha azzal foglalkozol, hogy mások mennyit lőttek/fogtak, megkeseredik a szád íze. Ha azzal, hogy hány órakor dugja ki az ormányát a sűrűből az a mocskos nagy kan amelyiknek a nyomát hetek óta látod itt-ott, akkor meg vadászol.
Nem érdemes keseregni a "hogy volt"-on. Ha vadászni akarunk, alkalmazkodni kell a megváltozott körülményekhez...miként névadóm, a nagy disznó Wildboar is teszi Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #967 Dátum: 2013. Június 13. - 22:38:32 »

Mert az előzővel saját tagtársadnak hajtanád a disznót,az érmes bikájához meg kötelező lenne gratulálnod,még ha a mosoly nem természetes az arcodon,akkor is!
Kezdőként teljesen természetes, hogy saját tagtársaidnak hajtod a disznót. Van, akinek később is.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #968 Dátum: 2013. Június 13. - 22:43:03 »

Sírnak, hogy hatalmas a vadkár, sokba van nekik, de 100 ezer Ft-ot kérnek el kizárólag vadkáras kiülésekre, amiért lőhető 10db disznó, de 18cm felett már rá kell fizetni.
Ez teljesen korrekt ár, amennyiben meglősz négy-öt süldőt a tízből, már pénzednél vagy és vadászhattál.
Akkor nem korrekt, ha nincs disznó.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Jager74
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #969 Dátum: 2013. Június 14. - 08:04:55 »

Pont a fentiek miatt hagytam abba a vadászatot, meg a horgászatot is immár nyolcadik éve..
Hmmm...jól kib@sztál velük!
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #970 Dátum: 2013. Június 14. - 08:10:25 »

Nem kellene egymás zsebében turkálnunk. Aki ismer tudja, hogy a milliós elég messze áll tőlem, munkával keresem a pénzt, alkalmazott vagyok, jó sokan felmásztak már a hátamon magasabbra, nekem elég, hogy nem eltartom a családot és bele tudok nézni a tükörbe. Mint már írtam, én nagyon örülnék egy dúvadas-tarvadas lehetőségnek is, és hidd el tudnék mosolyogni közben.
Nem turkálok én senki zsebében,csak ugye nem mindegy,hogy a szopott f@llosz melyik oldalán vagy.Azt hiszem -az Általad leírtak alapján- Neked keserű lenne az a méz és savanyú lenne az a szőlő.Ne kívánd! Wave
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #971 Dátum: 2013. Június 14. - 08:12:45 »

Hmmm...jól kib@sztál velük!
(Bocsánat...most látom, hogy már Feri felhomályosított)
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #972 Dátum: 2013. Június 14. - 08:45:16 »

Önmagamat ismétlem: ez az a kategória,amikor bérvadász vagy a saját területeden!!! Ha egy Közösségen belül nem egyenlőek a teherviselések és a lehetőségek,akkor abba a Közösségbe bele lehet sz@rni! Attila kérdezte fentebb:hogy kíváncsi,differenciáltan meddig működne? Most mondom a választ: az első (vadelosztó) közgyűlésig...az is már 20 perc után félbeszakadna!

Nézd, én nem állítom, hogy ez az egyedüli és üdvözítő megoldás.
Azt sem, hogy mindenhol és mindenkire alkalmazható.
De mint egy lehetséges alternatíva szerintem helyenként szóba jöhet. Alkalmas arra, hogy többletforrást vonjunk be a vadászatba anélkül, hogy az értékesítési kényszert erősítenénk.

Bérvadász vagyok a saját területemen?
Mennyivel rosszabb annál, mint amerre most tartunk, hogy nyomolvasóvá és zsigerlővé degradálódunk azzal, hogy eladunk mindent, ami egyáltalán eladható.
De kérdezhetem úgy is: mennyivel rosszabb az én pénzem a külső bérvadászénál?
Végül még egy kérdés: nem éppen a mostani "igazságosság" vezetett oda, hogy anyagi összeomlás előtti (vagy alatti) állapotban vannak a Vt-k?
   

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #973 Dátum: 2013. Június 14. - 10:44:22 »

Drága Barátom, egy valamit árulj el! Kivel basztál ki? Velük? Nem, ők leszarják, hogy vadászol/horgászol-e vagy nem.
Egyedül magadat szívattad meg...
Nem érdemes keseregni a "hogy volt"-on. Ha vadászni akarunk, alkalmazkodni kell a megváltozott körülményekhez...miként névadóm, a nagy disznó Wildboar is teszi Emelem

Nagyuram!

Vannak olyan emberek , akik még ha akarnák is, akkor sem tudnának alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez..
Mert nem engedi a lelkük.. 

.." Már itt vannak, idáig elértek az átkozott vasútjukkal.., hogy a nyavalya essen beléjük" ..    Emelem
Naplózva
Somefire
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 71


« Új üzenet #974 Dátum: 2013. Június 14. - 10:54:40 »

Elnézést, tegnap picit átgondolatlan volt, amit leírtam. Hiszen ha jobban belegondolok, lehet meg se lövöm azt a 10 disznót. A probléma inkább az agyarhossz ráfizetés, ami igen megdobhatja a költségeket. De kis odafigyeléssel akár még ez is kiküszöbölhető (nem lövök nagy disznóra). Ettől függetlenül tartom, hogy igen sok az irreális ajánlat. Valamint, hogy sok helyen még ajánlat sincs, vagy belépsz teljes jogú tagnak (ha egyáltalán van tagfelvétel), vagy semmi.
Találtam 1-2, egy alkalomra szóló ajánlatot, amik egész elfogadhatóak, de én jobban örülnék, ha a környéken sikerülne egész éves lehetőséghez jutni, még ha korlátokkal is. De nem siettetem, igyekszem megkeresni a számomra legmegfelelőbbet.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: