Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... 80   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gondolatok a vadászat helyzetéről  (Megtekintve 143399 alkalommal)
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #750 Dátum: 2013. Február 05. - 15:46:37 »

"Dzsolidzsóker" ötletem nincs.
Lokálisan alkalmazható megoldást már dolgoztam ki a saját "szemétdombunkra", de ahhoz hogy ez elindulhasson, a jelenlegi struktúrának teljesen össze kell omlania.
Az ámokfutó nem áll meg a piros lámpánál.

Nem is arra gondoltam, hogy előhúzod a csodanyuszit a cilinderből, csak hogy milyen utak kínálkoznak, ha ez a mostani elfogy a talpunk alól? Én átgondoltam néhányat - egyik rögösebb, mint a másik...
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Coachman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115



« Új üzenet #751 Dátum: 2013. Február 05. - 15:50:57 »

Zsolt !  Igazad lehet, de nehéz megállni, mikor beírja valamelyik nagyokos egy cikk alá, hogy "1 millllllió egy puska , a rohadtak meg lövöldözik egymást berúgva"  ......persze, hogy odaírom , hogy le lehet élni egy életet egy 50 000 forintos Izs-el  izs.  Ördög

Manapság minden értelmes dolog szélmalomharc,  ........bezzeg ha Győzike vadászna, jahhhahajjj , lenne ám média meg közmegelégedés. Mosolyog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #752 Dátum: 2013. Február 05. - 15:55:17 »

".bezzeg ha Győzike vadászna, jahhhahajjj , lenne ám média meg közmegelégedés."---Én már ebben sem vagyok biztos! Hazánk "nagyjai"  Ördög közül sokan vadásznak, mégsem tesznek semmit!
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #753 Dátum: 2013. Február 05. - 16:10:35 »

Akkor hogyan tovább, Lajos?
 :Mosolyog
Szerintem Lajos kalkulációja azért nem száz százalékos.
Egyrészt bekerülési költséggel számol, nem a termény eladási árával. Másrészt az maradt ki belőle, hogy azokban az időkben, amikor a vázolt árakon működtek a dolgok, a vadásztársaságok-már amelyik rendesen gazdálkodott-komoly tartalékokat halmoztak fel. Most a cél a nullszaldó lenne, az eléréshez pedig nem a vadászati szolgáltatások amúgy is égigérő árait kellene még jobban felemelni, hanem a társasági tagoknak is a zsebbe kellene nyúlni, szemben a jelenlegi általános gyakorlattal, hogy megalakulunk földtulajdonosi alapon minimálpénzért, utána felveszünk pár "milliomost" jó drágán, az Ő belépési díjukból kihúzzuk valameddig aztán ha már nagyon nem megy a dolog, feloszlunk, újraalakulunk ugyanott, ugyanazokkal a földtulajdonos tagokkal és kezdjük elölről az egészet.
A tagi passzivitásban, amit Csaba is említett, komoly szerepe van annak is, hogy aki semmit nem tett, semmit nem áldozott azért, hogy tag lehessen, az nem érzi magát motiváltnak abban, hogy a feladatokból is kivegye a részét a fennmaradás érdekében.
Aki nagyon menne, annak persze jó az, hogy sok a passzív tag mert így kevésbé kell a fejet vakarni a beírókönyvnél, hová is üljön estére, de ennek ára, keményen forintosított ára.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #754 Dátum: 2013. Február 05. - 16:13:36 »

bezzeg ha Győzike vadászna

Az a nap se jöjjön el soha...
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #755 Dátum: 2013. Február 05. - 16:14:33 »

Hazánk "nagyjai"  Ördög közül sokan vadásznak, mégsem tesznek semmit!
Dehogynem. Nekik készülnek az elit területek, ők félemlítik meg a helyi lakosokat, hogy véletlenül se kérjenek vadkárt i tak dajse...
Mert ki mer mondjuk Csányival ujjat húzni? Oszt meg lehet kérdezni pl. Bóly környékén, hogyan, mennyi vadkárt fizet a "Nagyúr"? Nem
És ez valamilyen szinten az erdőgazdaságokra is vonatkozik, nekik igen jó ügyvédjeik, jogtanácsadóik vannak... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Coachman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115



« Új üzenet #756 Dátum: 2013. Február 05. - 16:17:02 »

Az a nap se jöjjön el soha...

Féltek mi ?  Ördög      Stohl se sokat népszerűsített a vadászaton. Szomorú   
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #757 Dátum: 2013. Február 05. - 16:24:57 »

A különféle bulvárhírek nyomán felparázsló komment-háborúkba beleszólni nem sok értelme van, kivéve, ha valami nagyon velős, tényszerű információval tudsz szolgálni. Általános ismeretterjesztésre, de főleg szemléletformálásra az ilyen típusú felület nemigen alkalmas, sőt, általában olaj a tűzre, ha valaki a észérvekkel próbálja a vadászat ügyét szolgálni.

Pénteken este Pechtol Jánossal beszélgettek a Petőfi rádióban, egészen érdekes volt, a két műsorvezetőn hallatszott, hogy annyi lövésük sincs az egészhez, mint tyúknak az ábécéhez. Ez mondjuk érthető is. Én sem értek a golfhoz...  Mosolyog Sokkal több ilyen műsor kellene, ahol a tömegek megismerhetik a vadászat mikéntjét...
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Coachman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115



« Új üzenet #758 Dátum: 2013. Február 05. - 16:34:06 »

Pénteken este Pechtol Jánossal beszélgettek a Petőfi rádióban, egészen érdekes volt, a két műsorvezetőn hallatszott, hogy annyi lövésük sincs az egészhez, mint tyúknak az ábécéhez. Ez mondjuk érthető is. Én sem értek a golfhoz...  Mosolyog Sokkal több ilyen műsor kellene, ahol a tömegek megismerhetik a vadászat mikéntjét...

Fehován kint van mindkét Tv csatorna, .........öööö festett csöcsű csajokkal.  Mosolyog  Mer' az nagyon kell. Mosolyog   Mindkét csatornához van kevés kapcsolat, meg lehet próbálni esetleg egy beszélgetést, ...vagy valami. Hátha vevők lennének egy gyermek vadászműsor vagy hasonló ötletre ahol közelebb kerül a néző a vadetetés , stb. közelébe. Ha esetleg van valakiben ambició ilyesmire.   Pl. a műlegyezésre nyitott volt mindég mindkét csatorna, ki tugggya .......
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #759 Dátum: 2013. Február 05. - 16:54:26 »

mikor beírja valamelyik nagyokos egy cikk alá, hogy "1 millllllió egy puska , a rohadtak meg lövöldözik egymást berúgva"  ......persze, hogy odaírom , hogy le lehet élni egy életet egy 50 000 forintos Izs-el  izs.

Ez egy tény, ez így teljesen rendben van egy komment-csörtében! Az ilyennel egy kis időre torkára tudod forrasztani a szót a habzó szájú vadászgyűlölőnek, egy-két értelmesebb olvasó el is gondolkodik rajta. De ha lejjebb görgetsz, látni fogod, hogy kis idő múlva kezdi elölről.

Hiába no, ha valamiÉRT akarsz dolgozni, nehezen találsz szövetségeseket. Ha valami ELLEN, akkor örömmel sereglenek köréd a rikácsolók. Sajnos ilyen a társadalmi elmeállapot, a "rossz ösztönökre bízvást lehet építeni", ahogy egy kortárs gondolkodónk megfogalmazta nem rég.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #760 Dátum: 2013. Február 05. - 17:01:51 »

Szerintem Lajos kalkulációja azért nem száz százalékos.


Persze, nem az, de az irányról engem ez a hevenyészett matekolás is meggyőzött.
Neked van valami víziód, elképzelésed, ötleted a jövőről? (Azon kívül, hogy aki vadászni akar, az nyúljon mélyebben a zsebébe? - persze ez is egy út, szinte elkerülhetetlen velejáró az első lépcsőben.)
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #761 Dátum: 2013. Február 05. - 17:07:56 »

Hazánk "nagyjai"  Ördög közül sokan vadásznak, mégsem tesznek semmit!

De, egy jó nagy cuclit csinálnak a vadászatnak. Akkorát, hogy az Eiffel-torony ahhoz képest gyufaszál!
(Eddig csak a hátam fájt az influenzátol, (de úgy, hogy a tököm is sajog),  ahogy szóba kerültek a celeb vadászok, most már a fejem is hasogat...Köszííí!  Ördög
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #762 Dátum: 2013. Február 05. - 18:42:44 »

És ez valamilyen szinten az erdőgazdaságokra is vonatkozik, nekik igen jó ügyvédjeik, jogtanácsadóik vannak... Fejvakarás
Csak, hogy senki ne essen az általánosítás hibájába:
Nagyon jó ügyvédünk van, valóban.
Az elmúlt 7 évben (mióta a központban dolgozom a vadászatban) 3 vadkár perünk volt. Ipari hülyék mindig voltak és lesznek is.
Kettőt nyertünk (több milliót követeltek rajtunk, egyértelmű vadkártermelés mellett), a harmadikat buktuk (ez 250 ezer Ft-ról szólt).
Éves szinten mezei vadkármegelőzésre elköltünk kb. 40-45 milliót. (az eredei kár más lapra tartozik, arról nem is beszélek)
Több tucat nagygazdálkodóval van megállopodásunk, aminek keretében közösen védekezünk, telepítjük és tartjuk karban a villanypásztorokat (amiből van kb. 220-230 km).
Emellett a károsultaknak éves szinten kifizetünk további 12-17 milliót.

Igazán jó visszahallani azt a gazdálkodóktól, kárszakértőktől és a megyei hatóság embereitől, hogy a gazdák szerint a megyében senki más nem rendezi olyan korrekt módon a vadkárokat, mint mi Mosolyog.
Nem is izgatom magam azon, hogy a következő területkialakításkor a magántulajdonok gazdái hová fognak aláírni.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #763 Dátum: 2013. Február 05. - 19:16:50 »

Hiába no, ha valamiÉRT akarsz dolgozni, nehezen találsz szövetségeseket. Ha valami ELLEN, akkor örömmel sereglenek köréd a rikácsolók. Sajnos ilyen a társadalmi elmeállapot, a "rossz ösztönökre bízvást lehet építeni", ahogy egy kortárs gondolkodónk megfogalmazta nem rég.

Szerintem ez sem így van! Ami igazán megmozgatja az embereket, ha valamit ártani tudnak a másiknak! Ez IS főleg a közvetlen környezetben  élőkkel szemben igaz. Ha a kollégát, szomszédot,... kell a sárba taposni, feljelentgetni, meghurcoltatni akkor mindenre készek vagyunk. De, mi volt az utolsó amiben összefogott az ország?

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #764 Dátum: 2013. Február 05. - 19:24:16 »

"De, mi volt az utolsó amiben összefogott az ország?"----Hogy a rendőröket nem szabad kiengedni az utcára?  Ördög Ördög Ördög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... 80   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: