Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 122   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászattal kapcsolatos hírek  (Megtekintve 210408 alkalommal)
Sziju
Vendég
« Új üzenet #210 Dátum: 2008. Október 12. - 21:52:13 »

Bizony, a segítőkész embernek tudnia kellene, hogy az állat nem tudja, hogy ő segíteni akar, és megtámadhatja. Még jó, hogy nem halt meg az illető amiatt, hogy a mentősök nem voltak felkészülve.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #211 Dátum: 2008. Október 12. - 21:54:51 »

"Állításuk szerint ki akarták szabadítani a szarvasbikát"  Életszerű történet, igen!  Fejvakarás
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #212 Dátum: 2008. Október 13. - 08:28:51 »

"Állításuk szerint ki akarták szabadítani a szarvasbikát"  Életszerű történet, igen!  Fejvakarás

Abszolút!!!
Mint amikor a vádlott azt mondta, hogy ők csak célba lőtek, de az a hülye nyúl pont beleszaladt a sörétrajba.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #213 Dátum: 2008. Október 13. - 11:14:44 »

"Állításuk szerint ki akarták szabadítani a szarvasbikát"  Életszerű történet, igen!  Fejvakarás

Abszolút!!!
Mint amikor a vádlott azt mondta, hogy ők csak célba lőtek, de az a hülye nyúl pont beleszaladt a sörétrajba.

 Kacsint
Egy ismerősöm mesélte, majd 20 éves történet:
Visegrádon a szállóban dolgozott, zenész volt. Egyik este, mint mindíg kocsival ment fel dolgozni, mikor a vezértehén átugrott előtte, utána meg az egész csapat! Nem tudott megállni, egy tehenet elütött, az állat elpusztult. Ő mikor magához tért a sokkból, gyalog elindult felfelé segítséget kérni! Mire visszaértek, barátokkal több autóval, addigra már csak a törött Wartburg volt a helyszínen, a szarvas nem, ahol feküdt, ahhoz közel a sárban vastag teherautó nyomok!  Fejvakarás
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #214 Dátum: 2008. Október 13. - 12:05:15 »

"Állításuk szerint ki akarták szabadítani a szarvasbikát"  Életszerű történet, igen!  Fejvakarás

Abszolút!!!
Mint amikor a vádlott azt mondta, hogy ők csak célba lőtek, de az a hülye nyúl pont beleszaladt a sörétrajba.

 Kacsint
Egy ismerősöm mesélte, majd 20 éves történet:
Visegrádon a szállóban dolgozott, zenész volt. Egyik este, mint mindíg kocsival ment fel dolgozni, mikor a vezértehén átugrott előtte, utána meg az egész csapat! Nem tudott megállni, egy tehenet elütött, az állat elpusztult. Ő mikor magához tért a sokkból, gyalog elindult felfelé segítséget kérni! Mire visszaértek, barátokkal több autóval, addigra már csak a törött Wartburg volt a helyszínen, a szarvas nem, ahol feküdt, ahhoz közel a sárban vastag teherautó nyomok!  Fejvakarás
Jól van na,biztos siettek vele az állatkórházba.
Naplózva
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #215 Dátum: 2008. Október 13. - 12:47:30 »

Én múlt nyáron jártam így! Messziről láttam, hogy valami gond lehet. Szemből egy sötétkék Golfos csávó integetett, hogy lassítsak. Az autó eleje leamortizálva. Megálltam. Kb ötven méterre az úton feküdt az őz, amit elcsapott a szerencsétlen. Kiszálltam, hogy mit segíthetek. Kikerült egy Samara, az őznél satu, madár kiugrik, őz a hátsó üléshez bedob és tűz.....! A golfos köpni-nyelni nem tudott! Kérdeztem, hogy menjek e a "bűnjel" után, vagy inkább maradjak, de nem volt nála telefon, így én hívtam rendőrt, autómentőt stb. Néha meglep embertársaink találékonysága....... Fejvakarás
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #216 Dátum: 2008. Október 14. - 11:52:43 »

MTI - ugyelet@mail.index.hu
2008. október 13., hétfő 17:13 | Frissítve: 18 órája
Elmarad a tereprali országos bajnokság hét végére tervezett utolsó futama. A szervezőktől az MTI-hez eljuttatott közlemény szerint a "Cocaine Energy Drink Kupa versenyt a versenyútvonal nagy részében érintett vadásztársaság (földtulajdonosi közösség) vadászata és ellenállása miatt" nem tudják megrendezni. Palik László már az augusztusi, Hungarian Baja elnevezésű viadalt követően behozhatatlan előnyre tett szert, a második helyen Fazekas Károly, míg a harmadikon Lukács András végzett.


Bár lehet, hogy az események mocska ismét ránk hull vissza, azért a lelkem mélyén örülök, hogy végre volt egy tökös társaság, aki azt tudta mondani, hogy NEM.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #217 Dátum: 2008. Október 14. - 12:02:23 »

MTI - ugyelet@mail.index.hu
2008. október 13., hétfő 17:13 | Frissítve: 18 órája
Elmarad a tereprali országos bajnokság hét végére tervezett utolsó futama. A szervezőktől az MTI-hez eljuttatott közlemény szerint a "Cocaine Energy Drink Kupa versenyt a versenyútvonal nagy részében érintett vadásztársaság (földtulajdonosi közösség) vadászata és ellenállása miatt" nem tudják megrendezni. Palik László már az augusztusi, Hungarian Baja elnevezésű viadalt követően behozhatatlan előnyre tett szert, a második helyen Fazekas Károly, míg a harmadikon Lukács András végzett.


Bár lehet, hogy az események mocska ismét ránk hull vissza, azért a lelkem mélyén örülök, hogy végre volt egy tökös társaság, aki azt tudta mondani, hogy NEM.


Gondolj csak bele: szegény Palik Lacika, ezt el fogja panaszkodni az elkényelmesedett, a világtól néha elrugaszkodott, ízig-vérig városi haverjainak (pl. Bochkor Gabinak), akik a következő média-megjelenésük alkalmával porig alázzák a vadászokat úgy, hogy azok védekezni sem tudnak. Volt már ilyenre példa 3 éve egy lelőtt eb miatt és hiába kedvelem reggeli rádiós műsorukat,akkor nagyon mérges voltam rájuk, hogy nem voltak hajlandóak szót adni egy vadásznak sem-de még csak meg sem hallgatták őket...
De az azért tényleg jó, hogy végre a kisebb emberek is érvényesülhettek a "nagyokkal" szemben. Bár lehet, hogy azon a területen meg valami fejes az úr? Fejvakarás
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Bandi
Vendég
« Új üzenet #218 Dátum: 2008. Október 14. - 12:12:33 »

MTI - ugyelet@mail.index.hu
2008. október 13., hétfő 17:13 | Frissítve: 18 órája
Elmarad a tereprali országos bajnokság hét végére tervezett utolsó futama. A szervezőktől az MTI-hez eljuttatott közlemény szerint a "Cocaine Energy Drink Kupa versenyt a versenyútvonal nagy részében érintett vadásztársaság (földtulajdonosi közösség) vadászata és ellenállása miatt" nem tudják megrendezni. Palik László már az augusztusi, Hungarian Baja elnevezésű viadalt követően behozhatatlan előnyre tett szert, a második helyen Fazekas Károly, míg a harmadikon Lukács András végzett.


Bár lehet, hogy az események mocska ismét ránk hull vissza, azért a lelkem mélyén örülök, hogy végre volt egy tökös társaság, aki azt tudta mondani, hogy NEM.


Gondolj csak bele: szegény Palik Lacika, ezt el fogja panaszkodni az elkényelmesedett, a világtól néha elrugaszkodott, ízig-vérig városi haverjainak (pl. Bochkor Gabinak), akik a következő média-megjelenésük alkalmával porig alázzák a vadászokat úgy, hogy azok védekezni sem tudnak. Volt már ilyenre példa 3 éve egy lelőtt eb miatt és hiába kedvelem reggeli rádiós műsorukat,akkor nagyon mérges voltam rájuk, hogy nem voltak hajlandóak szót adni egy vadásznak sem-de még csak meg sem hallgatták őket...
De az azért tényleg jó, hogy végre a kisebb emberek is érvényesülhettek a "nagyokkal" szemben. Bár lehet, hogy azon a területen meg valami fejes az úr? Fejvakarás
Bezzeg mikor a sz..házija (p.lacika)  Natura 2000-es területen vert szét mindent attól nem harsogott a média.Undorító...
« Utoljára szerkesztve: 2008. Október 14. - 12:50:54 írta Viktor » Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #219 Dátum: 2008. Október 15. - 08:08:46 »

De az azért tényleg jó, hogy végre a kisebb emberek is érvényesülhettek a "nagyokkal" szemben. Bár lehet, hogy azon a területen meg valami fejes az úr? Fejvakarás

Nem ismerem a konkrét helyzetet, annyi az információm, ami az MTI közleményből kiderül.
A tavasszal nálunk is nézegettek egy helyszínt, de állítólag volt a tervezett útvonalon egy áthatolhatatlan vízmosás, ezért ejtették. Pedig már izzítottam a DT-t. Ördög
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Viktor
Vendég
« Új üzenet #220 Dátum: 2008. Október 16. - 20:14:57 »

http://www.origo.hu/itthon/20081016-elszemtelenedtek-a-szarvasok-a-somogy-megyei-nagycsepelyen.html
Naplózva
Deer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


WWW
« Új üzenet #221 Dátum: 2008. Október 18. - 10:02:09 »

Nem kellenek a nagyterítékű vadászatok!
http://www.stop.hu/articles/article.php?id=398052
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #222 Dátum: 2008. Október 18. - 21:12:54 »

Nem kellenek a nagyterítékű vadászatok!
http://www.stop.hu/articles/article.php?id=398052

Ezt én inkább úgy értem, hogy a Gyulaj Zrt-nél csökkent a kereslet ez iránt, mert növekszik a konkurrencia.
Ha van x számú csoport akik ilyen vadászatot vásárolnak, és van x disznóskert, akkor valszeg jut mindenhová csoport. Ha a következő évben már 2x számú kert van, akkor óhatalanul lesz olyan amelyik csoport nélkül marad. És akkor sírnak hogy csökken a kereslet, pedig a kereslet nagyjából állandó, csak a kinálat nőtt nagymértékben. Szerintem inkább ez a helyzet, nem az hogy megunták a vendégek a nagyteritékű vadászatot.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #223 Dátum: 2008. Október 18. - 21:21:27 »

Nem kellenek a nagyterítékű vadászatok!
http://www.stop.hu/articles/article.php?id=398052

Ezt én inkább úgy értem, hogy a Gyulaj Zrt-nél csökkent a kereslet ez iránt, mert növekszik a konkurrencia.
Ha van x számú csoport akik ilyen vadászatot vásárolnak, és van x disznóskert, akkor valszeg jut mindenhová csoport. Ha a következő évben már 2x számú kert van, akkor óhatalanul lesz olyan amelyik csoport nélkül marad. És akkor sírnak hogy csökken a kereslet, pedig a kereslet nagyjából állandó, csak a kinálat nőtt nagymértékben. Szerintem inkább ez a helyzet, nem az hogy megunták a vendégek a nagyteritékű vadászatot.

Gyulaj nem túl (irreálisan) drága?
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #224 Dátum: 2008. Október 19. - 18:12:34 »

Nem kellenek a nagyterítékű vadászatok!
http://www.stop.hu/articles/article.php?id=398052

Ezt én inkább úgy értem, hogy a Gyulaj Zrt-nél csökkent a kereslet ez iránt, mert növekszik a konkurrencia.
Ha van x számú csoport akik ilyen vadászatot vásárolnak, és van x disznóskert, akkor valszeg jut mindenhová csoport. Ha a következő évben már 2x számú kert van, akkor óhatalanul lesz olyan amelyik csoport nélkül marad. És akkor sírnak hogy csökken a kereslet, pedig a kereslet nagyjából állandó, csak a kinálat nőtt nagymértékben. Szerintem inkább ez a helyzet, nem az hogy megunták a vendégek a nagyteritékű vadászatot.

Gyulaj nem túl (irreálisan) drága?


Minden állami terület drága. Mert jobb vadállománnyal rendelkeznek, és a szolgáltatás szinvonala is magasabb mint a kis társaságoknál. Arról persze lehet vitázni hogy az árkülönbözet megfelel-e a szolgáltatásbeli különbségnek, (szerintem nem) de a viszonylagos drágaságuk ellenére -szerintem- az állami területek fogják utoljára elvesziteni a vendégeiket.

Ha jól értettem a cikkben azt mondja az illetékes, hogy 2 éve nem emeltek árat. Ebből nekem az jön le, hogy 2 éve ezekkel az árakkal hatalmasat kaszálhattak. Mert akkor még minden olcsóbb volt, takarmány, üzemanyag stb stb...
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 122   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: